Komentowana treść: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem
[#31] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@MaveRick, post #30

Nie ma VAT 7% na sprzęt elektroniczny czy komputerowy.
Zawsze jest 23%. Gdyby miał umowy zakupu od osób prywatnych to mógłby wystawić fakturę VAT (marża - towary używane). Wówczas płaci wyłącznie VAT 23% od różnicy w cenie (zakup a sprzedaż).
Jeżeli nie ma umowy zakupu wówczas jest zmuszony zapłacić pełen VAT 23%.
Stąd ceny takie a nie inne - z tym go całkowicie rozumiem.
Niestety prowadzenie działalności w naszym kraju to nie jest bajka.
[#32] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@Canga, post #31

Obniżyłem cenę ELboxa o kolejne 50zł. Ceny są takie a nie inne, bo z czegoś trzeba zapłacić podatki i inne koszta. Nie zniechęcam sie jednak słowami krytyki i zamierzam dalej rozbudowywać dział retro. Co do kabelka EURO-SCART, zdjęcie jest z aukcji allegro. Moje kable są identyczne, więc nie widzę powodu, żeby nie użyć zdjęcia. Pozdrawiam kolegów Amigowców i zapraszam do fizycznego odwiedzenia sklepiku we Wrześni. Nie koniecznie by coś kupić a chociażby po to, by pogadać o Amidze. \
Co się tyczy sensowności kupowania używanego sprzętu na aukcjach, to nie popieram ani nie podważam, tu jednak macie gwarancję, że kupowany sprzęt jest w 100% sprawny. Wszystko co wystawione jest w sklepie, posiadam fizycznie w realu.

Wszystko mi jedno, ale społeczność Amigowska jest dziwna. Nie takiego odzewu spodziewałem się uruchamiając serwis, zwłaszcza, że nie zakładam wielkich zysków, płynących z działu retro. Dział istnieje batdziej po to, by podtrzymać ducha Amigi międzyinnymi. Wy naprawdę myślicie, że w polsce na używanym złomie można zbić fortunę? Uważajcie bo jeszcze was okradnę. Niektóre posty są poprostu żenujące. A poziom jadu i zacietrzewienia powala na kolana.

Pozdrawiam
Radosław Rozkrut

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 21:31:10 przez zilog

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 21:46:41 przez zilog
[#33] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@zilog, post #32

Ja zdecydowanie się cieszę kiedy widzę jakiś działający sklep, w którym nawet jeśli nie ma retro rzeczy, to chociaż sprzedający na dźwięk słowa Amiga obdarza pytającego szczerym uśmiechem, a nie ironicznym uśmieszkiem, lub co gorsza pytaniem "a co to?".
Z rozrzewnieniem zerkam w wystawy sklepów, w których kiedyś można było coś kupić dla Amigi lub o Amidze, gdy przejeżdżam przez odpowiednie okolice Opola, Zabrza czy Bytomia.
Dlatego, śmiało mogę rzec, jeśli kiedyś będzie mi dane jechać przez Wrześnię, to choćby powiedzieć "Dzień dobry" - wejdę :). Sam jestem przedsiębiorcą, wiem jaki to "miód" prowadzić biznes w naszym kraju, tym bardziej doceniam prowadzących RetroAmi, eFunzine czy Elbox. Ich opinie mogą mi pasować lub nie. Ceny mogą mi się podobać lub nie. Ale szacunek - im się należy, za to że im się chce, i za to że każdy traktował mnie - swojego klienta jak należy. Podobnie dla właściciela Diodaka, mam szacunek za to, że mu się chce i walczy. Klientem jeszcze nie byłem, ale kto wie :). Życzę wytrwałości i siły, i jak najmniejszej ilości malkontentów.
[#34] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@baderman, post #33

"Dlatego, śmiało mogę rzec, jeśli kiedyś będzie mi dane jechać przez Wrześnię, to choćby powiedzieć "Dzień dobry" - wejdę"

I na "Dzien dobry" pewnie sie skonczy, moglbys chociaz co laska dorzucic "Do widzenia".
[#35] Re: Diodak - nowy sklepik z retrosprzętem

@zilog, post #32

Co do kabelka EURO-SCART, zdjęcie jest z aukcji allegro. Moje kable są identyczne, więc nie widzę powodu, żeby nie użyć zdjęcia.


Twoja sprawa jak przedstawiasz swój sprzęt, który oferujesz do sprzedania.
Niemniej jednak nie wygląda to profesjonalnie, kiedy wykorzystujesz zdjęcia nie swojego sprzętu - to po pierwsze.
Równie dobrze po co robić zdjęcia komputerów, które sprzedajesz, przecież każda Amiga, każde C64 wygląda tak samo, a w sieci jest pełno zdjęć.
Po drugie to kabel kablowi nie równy, każdy może być wykonany z innych materiałów, gdzie przyczynia się do jakości obrazu czy fonii.

Ogólnie dobrze, że sklep powstał i oby takich było więcej - będzie to jakaś konkurencja dla Alledrogo a i dodatkowy atut to FVAT lub paragon a co za tym idzie gwarancja.
Ode mnie - duży pozytyw.
Pozdrawiam i powodzenia
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem