Komentowana treść: Czarne Mediatory
[#31] Re: Czarne Mediatory

@rePeter, post #30

Zapomniałeś o:
Elboź


[#32] Re: Czarne Mediatory

@recedent, post #31

Miłe zdrobnienie..
[#33] Re: Czarne Mediatory

@Voyox, post #24

mi PCI w sumie nie potrzebne bo chcę się pobawić kartą w PC. Nie miałem nowszedgo Voodoo niż V3 a chciałbym zobaczyć jak ten 32bit kolor wygląda na tych kartach w ruchu. W sumie Voodoo4 4500 AGP by styknął aby tylko nie rozbił skarbonki. Nic jednak się nie pojawia na allegro ostatnio :(

Swoją drogą wydajność jaką uzyskuje się na Amidze, nawet PowerPC jest tak żenująco niska że nic wydajniejszego od Banshee nie ma wielkiego sensu. Ba, 360x480 z 18fps to nawet Voodoo1 się nie zmęczy. Nigdy już chyba nie zrozumię po jaki grzyb w ogle testować w takiej rozdzielczości na V3. Tam powinno lecieć co najmniej 1024x768. Skoro wydajności nie ma to niech przynajmniej wygląd jest...

BTW. bardzo amigowego avatara masz ukryty

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 11:05:50 przez XoR
[#34] Re: Czarne Mediatory

@rePeter, post #30

x moze zostawac. kiedys wymienial sie na ks ale to od paru lat nie jest koniecznoscia. Wiec moze byc elboxie, albo elboksie.
elegancko czy nie, debiloapostrof mnie wkurwia :)
[#35] Re: Czarne Mediatory

@XoR, post #33

Co do Avatara, to taka dygresja. Wg. mnie i nie tylko AMD K6/3 to był bardzo udany rewolucyjny procek. Jak miałem "firemkę" komputerową sprzedałem kilkanaście tacek tych procesorów na platformie socket 7. Był to pierwszy procesor który obsługiwał cache L3 który instalowano wtedy na płycie głównej. Wtedy królowały celerony a u mnie szły właśnie te procesorki..
Co do karty Voodoo 5500 kolorki są fajne, w ogóle wszystko jest jakby dużo jaśniejsze.

Informacje : AMD K6/3
To był taki okres kiedy amigowcy woleli AMD od "znienawidzonego" intela...

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 12:24:53 przez Voyox
[#36] Re: Czarne Mediatory

@Mariodj, post #18

hej
a powiedz ile za tego voodoo3 wołasz?
pzdr
Seba
[#37] Re: Czarne Mediatory

@Ankuz MkOne, post #36

sorry, miało pójść na priva...

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 11:15:42 przez Ankuz MkOne
[#38] Re: Czarne Mediatory

@Voyox, post #35

Czy taki rewolucyjny to bym nie powiedział. Wydajność do ceny była super, wygrywał też kilka benchmarków ale w grach i multmediach nie był specjalnie szybki przez słabe FPU, potrzebował obsługi 3DNow! aby osiągnąć podobną wydajność do Intela. Co innego Athlony które niszczyły i paliły wszystko przez wiele lat. Durony weszły szturmem i sprawiły że inaczej patrzyłem się na swojego Celerona który w porównaniu do tańszego Durona wyraźnie słabował.

W 32bit zapewne obraz jest bardzo podobny do innych kart. Nawet jakieś badziewie od Via z terminala jak włacze 32bit kolor to wygląda poprawnie i tak samo jak np. GeForce czy Radeon. Największe róznice są w 16bit ze względu na zastosowany dithering. Mimo to kiedyś muszę nabyć jakiś V4 lub V5
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem