Komentowana treść: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta
[#1] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta
Ech no ładnie :)
[#2] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@Drako^BB, post #1

Ktoś coś wie odnośnie tej rzekomej "64bitowości"? I czy aby nie jest zbyt optymistyczne założenie, że uda się jednocześnie wcisnąć tam kiedyś FPU i kartę RTG?
[#3] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta
Amiga 600 stanie się szybsza od Amigi 1200 z procesorem 68060. Karta dodatkowo posiada 128 MB pamięci Fast, wyjście HDMI, slot na karty SD

A Banshee i Pinball Illusions i tak się nie uruchomią
[#4] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@PopoCop, post #3

A Banshee i Pinball Illusions i tak się nie uruchomią


Uruchomią się, na Vampire 1200 siedzi, pije i chrupki
[#5] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@PopoCop, post #3

Core ma mieć także SAGA na wyjściu HDMI http://www.kipper2k.com/accel600.html
[#6] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@PopoCop, post #3

Wszystko w swoim czasie. Jak już karta się "ostoi" na rynku to zaczną szukać rozwiązań...OK

Poza tym jak już pisałem wcześniej, Amiga 600 stała się najszybszą Amigą w historii OK

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 20:43:00 przez Voyox
[#7] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@abcdef, post #2

Ale te elementy już tam prawie są. FPU wymaga małego dopracowania, a RTG sterowników pod WB bo "po swojemu" (jako pokazywarka obrazków) już wyświetla.
[#8] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta
Gunnar mistrzem jest i basta! Kto twierdzi inaczej, niechaj się pochlasta!
[#9] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@Voyox, post #6

następna według planu Vampira dostaje pięćsetka <3, 1200 na końcu :)
[#10] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@snajper, post #9

Czekam wytrwale. Zawsze większego doświadczenia nabierze kolega i na A1200 wyjdzie prawdziwa rakieta : 68060/300MHz+FPU---pełne RTG--- i jakiś bonusik...
Wydaje mi się że prawdziwe karty z 060 są zagrożone... ciekawe czy ceny się utrzymają ?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 22:33:59 przez Voyox
[#11] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta
Niesamowita wydajność. Średnio 35% obciążenia CPU przy odsłuchu MP3 z pliku. Nie sądziłem, że dożyje czasów kiedy Amiga 600 będzie tak wydajna jak Pentium . Jestem pod wrażeniem.

PS. mój pierwszy PC Pentium MMX 166Mhz na Winampie 2.x zabierał coś ponad 20% z CPU, dopiero na specjalnie zoptymalizowanym (MMX) playerku CoolPlayer to było ok. 10%.
[#12] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@Drako^BB, post #1

Ja chyba wciąż śnie. Lada dzień moja Amiga 600 będzie szybsza od mojej Amigi 1200 z 060/80MHz. I pomyśleć, że to wszystko za niedorzeczne 90 euro! Jeszcze nie tak dawno staruszek 030 z 8 MIPSami poszedł za 180 euro - Allegro, a teraz takie rzeczy!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 23:19:21 przez sordan
[#13] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@sordan, post #12

Jak wyjdzie do A1200 to biore w ciemno, z mediatorem bedzie "szał pyty" + sonet.
[#14] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@mwb113, post #13

No właśnie tej do A600 nie preorderowałem, bo mam Ninetails i zastanawiałem się po co mi taki proc w A600 skoro mam obok 060 z medkiem. Teraz w sumie żałuję, ale z drugiej strony jeszcze większy wypas będzie jak to do A500 wrzucę. Staruszka z kopem ;) a i do A1200 się nada. Ale 060 nie wyjmę, sprawie sobie desktopa pod Vampira ;)
[#15] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta
super wiadomość! Ja już prawie się poddałem przy tych cenach kart (używanych) do A1200.... a tutaj jakieś (odległe, ale jednak!) światełko się pokazało... w kolejności opłacalności to u mnie Wampir przesuwa się na 1 miejsce (żeby tylko za długo nie trzeba było czekać :
1. Vampire A1200 (jeżeli powstanie
2. ACA
3. używka z allegro...

heh ten "drogi" classic!
[#16] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Ostatnio wypadłem z obiegu jeśli chodzi o sprawy amigowskie. Nie mam po prostu czasu. Czy ktoś byłby łaskaw wyjaśnić:

1. Do wyjścia HDMI w Vampire II można podłączyć monitor i będzie działać (ECS/OCS, bo na SAGA/P96 jeszcze trzeba poczekać)?
2. Karta SD w slocie SD będzie pełnić rolę dysku HDD?
3. Szybkość read/write w/w karty SD?
4. Z którym CPU karta będzie kompatybilna, tzn. jaki procek będzie "widział" system?

Sorry, za oczywiste pytania, nie mam czasu na studiowanie netu, do tego kiepskie połączenie, jestem pewny, że wielu z Was wszystko to wie i w minutkę napisze co i jak, za co z góry dziękuję!

OK
[#17] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@mccnex, post #16

4. Z którym CPU karta będzie kompatybilna, tzn. jaki procek będzie "widział" system?

Z tego co widziałem na shotach i filmach to SysInfo widzi FPGA jako MC68040 o taktowaniu 133MHz.

[#18] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@mccnex, post #16

a.d. 1 - nie i nie wiem czy jest to technicznie możliwe
a.d. 2 - tak
a.d. 4 - przy obecnym wsadzie jest to 040 z fpu, ale prace posuwają się do przodu dynamicznie i pewnie celem jet osiągnięcie kompatybilności z 060 ... Pewnie na chwilę obecną główny problem z kompatybilnością poleg na tym, ze nie ma jak jej zweryfikować, bez oprogramowania wymagającego 040/060 i działającego na ECS. Głównie dem. Myślę, że do czasu kiedy ukaże się Vampire 1200 będzie to już bardziej dopracowane.
[#19] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@twardy, post #18

Robienie 060 jest nieco bez sensu chyba, no ale zrobią jak chcą. Jednak 060 ma dużo bardziej skomplikowaną architekturę (superskalarność) co niekoniecznie dobrze wyjdzie w FPGA.
[#20] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@twardy, post #18

Czyli to HDMI będzie tylko i wyłącznie pod planowane Super AGA?

Dzięki za info, Panowie OK
[#21] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@madman15, post #19

Ale co kogo obchodzi w tym momencie wewnętrzna architektura 060?
Przecież tutaj to że pokazuje 040 nic nie znaczy oprócz tego że ten procesor przedstawia się jako 68040 procesor. Zakładamy że ma wszystkie instrukcje te które 040 obsługiwał i tyle. W środku może być dosłownie wszystko.

Z puntktu widzenia programisty 060 to takie 040 bez kilku instrukcji. Jeśli by mieć kiedyś 040 o wydajności 060 to tego drugiego pies z kulawą nogą by nie chciał. W Vampire 1200 dadzą udawanie 060 jeśli ma to sens dla uruchomienia jakichś dem a w A600 nie ma to najmniejszego sensu
[#22] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@XoR, post #21

Ktoś z Was zamawia to bezpośrednio u Kippera?
[#23] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta
Bedzie trzeba w koncu sobie kupic amige 600 znowu ;) a gdzie tego vapira mozna jeszcze kupic poza ta strona ?.
[#24] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@SzaryWilk, post #23

Przecież masz w podpisie Amiga 600. Czy coś się z nią stało?
[#25] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@Hexmage960, post #24

To się stało, że się wydało, że się nie miało. He he he.
[#26] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Zastanawiam się tylko jak oni mają zamiar to SAGA tam umieścić, bo nie widzę innej możliwości jak zaimplementowanie całej A1200 prócz portów w FPGA. Takie rozwiązanie może się nie podobać przeciwnikom "sprzętowych emulatorów".
[#27] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@sanjyuubi, post #26

Takie rozwiązanie może się nie podobać przeciwnikom "sprzętowych emulatorów".

Gdy już przełkną procesor w FPGA, przełknięcie kości AGA powinno być łatwiejsze...
[#28] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta
Osoby chcące zakupić ROM w wersji 3.1 dla A600 Commodore/Escom lub modowany Cloanto zapraszam na prv wszak trzeba coś wysłać autorowi Vampirka wieść niesie. Gratis do kości jest DUMP z plikiem w wersji .BIN na e-maila po zakupie kości.
[#29] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@Krashan, post #27

To ja poczekam na nową A1200 z SAGA w FPGA.
[#30] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@Hexmage960, post #24

może ma, tylko zepsutą siedzi, pije i chrupki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem