Komentowana treść: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta
[#31] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@snajper, post #30

Miejmy nadzieję, że nie.
[#32] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta
Zastanawiam się ile ten projekt pociągnie patrząc co ma miejsce na rynku link
Z tego co widzę Gunnar, właśnie korzysta z tego FPGA i za chwilę się okaże niedostępne.
[#33] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@Jarkman, post #32

Niedostępne może się raczej stać z powodu, że Cyclone III ma już 8 lat i mogą je wycofać z produkcji. Czy natomiast Intel wykonał wrogie przejęcie, podobnie jak kiedyś Apple przejęło PA Semi tylko po to żeby je zlikwidować? Trudno zgadnąć, ale produkty Altery nie są bezpośrednią konkurencją dla portfolio Intela, więc po co Intel miałby niszczyć dochodową działalność.

„Intel is committed to a smooth transition for Altera customers and will continue the support and future product development of Altera's many products, including FPGA, ARMŽ-based SoC and power products.” Co prawda papier wszystko zniesie, ale raczej nie pisze się takich rzeczy na wiwat.

Dla niektórych natomiast może się okazać problemem, że na układzie będącym sercem karty (i sercem Amigi w tym momencie) będzie napis „Intel”

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 11:13:45 przez Krashan
[#34] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta
[#35] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@mailman, post #34

Ciekawe czy wszyscy zadowoleni. Nie mam (jeszcze) A600 ale tak się zastanawiam jakie gry/programy na tak mocnej Amidze bez AGA można uruchomić i o jakie rozszerzenia da się ją wzbogacić? No i czy np. stare dobre gierki będą normalnie działać.
[#36] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@luzik, post #35

Pod WHDLoad na pewno lub znakomita większość. Do tego dochodzą wysoka rozdziałka, duża liczba kolorów. Fajnie to lata w grach wektorowych jak np. Frontier oraz 3D. Za pewne będzie też AmiKit dedykowany pod Vampirka. Z innych rzeczy dochodzi słuchanie MP3 w stereo i wysokim bitrate oraz odtwazanie filmów w MPEG1. Dochodzi też gałąź emulatorów a więc dodatkowe gierki, które płynniej lub w ogóle zaczną działać na Ami.



Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 18:57:50 przez pong777
[#37] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@luzik, post #35

Vampire V2 to nie tylko karta turbo tak jak to było w przypadku V1 projektowanego pod OpenCore TG68.
[#38] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@luzik, post #35

Powiem coś od siebie.

Jak już wspominałem, miałem problem ze złączem karty, które od razu dałem do wymiany. Nie dało się tego zamontować tak, by nie zsuwało się z procesora. Potem miałem problemy ze stabilnością, ale update do wsadu Silver 6 zlikwidował problem. Na początku przeklinałem tą dopałkę strasznie.

Co do samego działania. Gry WHD w większości działają. W niektórych mam problemy z dźwiękiem (np. Golden Axe, Monkey Island), w innych z grafiką (np. Zool). Nie jest tak bezproblemowo jak w przypadku Furii rev 2, ale z pewnością będzie lepiej.

Jeżeli chodzi o wydajnśoć. ADoom (jak ktoś koniecznie chce ją w ten sposób testować), działa na 35-40 FPSach przy rozdzielczości 320x240 (pełny ekran) i 8/15-bitowej palecie. Elite2: Frontier - pełna płynność. Innych gier nie testowałem.

Na pewno przyspieszył Lightwave3D w wersji 3.5. Robiłem dziś test. Scena, którą robiłem kiedyś na Furii rev 2 z FPU, mieliła mi się przez 5 godzin i 46min (w wersji programu wykorzystującej FPU). Standardowa rozdzielczość PAL, soft filter, high antialiasing itd.

Postanowiłem puścić ją (przy tych samych ustawieniach, choć w LW3D w wersji non-FPU) - trwało to 2 godziny, 26 min. Naprawdę spora różnica.

Za jakiś czas Wampir doczeka się koproca, zobaczymy co będzie wtedy :)
[#39] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@Jedras, post #38

Co do "stabilności" w Silver6 jest tylko fix na PCMCIA dla kart sieciowych.
[#40] Re: Vampire V2 - przedsprzedaż rozpoczęta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #39

Problem z przypadkowymi resetami na pewno miałem na S1 i S2.

Przeskakiwałem z Silvera2, bo w czasie gdy wychodziły kolejne łatki, karta leżała w serwisie i czekała na wymianę złącza (ok. 2 miesiące, bo bardzo ciężko było znaleźć takie, które by dobrze leżało). Update zrobiłem dopiero w momencie, gdy do mnie wróciła ;)

(Uprzedzając pytanie - resety nie były spowodowane wyłącznie złym stykiem, bo nawet po tej naprawie system działał b.niestabilnie)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem