Komentowana treść: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika
[#31] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika
No to ile kosztuje amiga łone x1000 ?.I jakie oprogramowanie mozna na niej odpalic ?.
[#32] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@SzaryWilk, post #31

Tutaj masz i sobie zobacz: AmigaOne X1000

Ale żeby korzystać z AmigaOS 4.1 nie musisz mieć highend (tak samo jak każdy z nas jako PC nie musi mieć Maca za 15 tyś pln), możesz sobie kupić takie coś: Sam 460 caly komp lub takie coś: AmigaOne 500plus

Jak widać nie kosztują 20 tyś pln, tylko za cały funkcjonalny komputer coś koło 3000pln. A dużo taniej można kupić używkę, więc proszę skończ i wstydu oszczędź, bo to trąci groteską.

Dodam tylko, że mój CSPPC jest warty jakieś 2x więcej, a jest to 20letnia karta, kilka razy wolniejsza i do działania potrzebuje reszty kosztownego komputera.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 20:32:15 przez flops
[#33] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika
13 000 no proszę was,przecież wiadomo o co chodzi ze cena jest z kosmosu.za taka cenę to i tak mało osób to kupi wiec,mnie ciekawi czy ktoś z naszych rodaków zakupił amiga łone x1000 ?. Każdy z was dobrze wie o czym mowie tylko udajecie ze nie wiecie,cala ta amiga ng jest g warta począwszy od power pc itd itp,wiec zamiast robić na sile jakieś coś co z amiga ma tyle wspólnego co ja z drogimi samochodami,np kontynuacje amigi 1200 na pewno by sprzedali więcej sztuk.
[#34] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@SzaryWilk, post #33

mnie ciekawi czy ktoś z naszych rodaków zakupił amiga łone x1000

No jak to, Mufa przecież.
[#35] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@SzaryWilk, post #33

  • No, wiadomo o co chodzi. Pomyliłeś się jedynie o 35%, trollu.
  • Nie amiga łone, tylko AmigaOne.
  • Amiga NG jest warta tyle, ile amifunu daje użytkownikom. Ale co może o tym wiedzieć człowiek, który (jak się okazuje) nie ma nawet Amigi, którą wpisał w profilu?
  • Po raz kolejny piszę - masz świetny biznesplan - produkcja kontynuacji A1200. Weź kredyt w banku na parę milionów, zakręć się koło tematu - zarobisz krocie, wykupisz prawo do marki, będziesz amimesjaszem, może nawet opanujesz interpunkcję! Co Cię powstrzymuje?
[#36] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@recedent, post #35

Pomyliłem się o 35 % ha ha ha proszę cie,pewnie teraz wszyscy poleca do sklepów kupować x1000 bo szary wilk pomylił sie o 35 % można zrobić taka promocje,jak nie lubisz szarego wilka to możesz kopic amigę łone z 35 % zniżka czyli za 13 000, jak z ciebie taki amigowice to kup amigę ng bo przecież to jest przyszłość odpalisz sobie na niej system ha ha ha.I co ty masz z tym trollem,największymi trollami w świecie amigowym jest łe łon.A co nie wolno pisać po Polskiemu ja nie wiem czy by amiga łone x1000 z ta nazwa lepiej się nie sprzedawała.
[#37] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@SzaryWilk, post #36

AmiagOne X1000 Cię nie interesuje? To "po %^&* wodę mącisz"! Skoro dla Ciebie jest drogo TO NIE KUPUJ! Tłumaczyło Ci to już kilka osób. Nie wiem czy wiesz ale są ludzie, dla których 13k to nie jest majątek i mogą sobie na taka ekstrawagancję pozwolić. Na każdym kroku podkreślasz, że tylko klasyczna amiga etc. Skoro to Cię bawi to amiguj sobie na zdrowie na A1200, czy czym tam chcesz ale nie zawracaj już ludziom czterech liter swoimi wynurzeniami, bo mało kogo to interesuje. A jak już nie możesz się powstrzymać to śmigaj na inne formu np.: samochodowe i płacz im, że ferrari jest drogie i powinni zrobić ferrari 126p 'tanie i dla mas'! Co do pisania w naszym rodzimym języku... wybacz ale dzieci po szkole podstawowej prezentują znacznie wyższy poziom, nie ośmieszaj się już.
[#38] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@RadziN, post #37

+1
Szary celowo zignorował cenę AmigiOne X500 dla potrzeb swojej teorii. W ogóle, nie wiem skąd się Szarywilku bierze tyle hejtu pod adresem A-Eon. Każdy robi ze swoim hobby i pieniędzmi co chce. Znam ludzi którzy parę lat temu wydali po 15k na Applowe komputery, które odbiegały jedynie wyglądem od komputera za 4-5tyś.
Jak poszperasz, to znajdziesz nr tel. do ludzi z Amiga INC. dogadaj się z licencją, najlepiej odkup prawa do nazwy i trzaskaj Amig na potęgę.
[#39] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@RadziN, post #37

Skoro ich stać to mam proste pytanie do ciebie dlaczego nie kupują ?.Zyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wypowiedzi ja rozumie ze ppa występuje cenzura jak za czasów PRL no ale cóż ja mogę na to poradzić.Po prostu kiedyś byli tutaj lepsi administratorzy i nie było takiego towarzystwa wzajemnej adoracji jak jest teraz.Powinniście zmienić nazwę na PWA.pl portal wzajemnie adoracji,bo kazdy kto ma odmiennie zdanie od lini readakcyjnej to jest troll proszę was to już nie te czasy.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 14:56:41 przez SzaryWilk
[#40] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@SzaryWilk, post #39

Nie wiem jak do Ciebie pisać. Zresztą o co ty kopie kruszysz? Ci co chcieli kupić już dawno to zrobili! Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale ów komputer jest już od kilku lat na rynku! I jeśli się nie mylę to już go nie produkują z braku procesorów. I na koniec, pokaż mi proszę, której części zdania nie rozumiesz -> "Każdy amiguje tak jak lubi!"
[#41] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@trOLLO, post #24

Nikt o tym nie mówi, ale od wczoraj na Aminet są dostępne źródła Odyssey... a na AROS od paru miesięcy jest nowa wersja działająca nawet z google... Popełniłem wpisa po angielsku:
http://www.amigapodcast.com/2016/01/source-of-odyssey-and-new-better.html
[#42] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@radzik, post #41

Nikt o tym nie mówi, ale od wczoraj na Aminet są dostępne źródła Odyssey.

Czyli oznacza to, że na kolejną wersję OWB poczekamy "dwa tygodnie"
[#43] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@trOLLO, post #42

A nie jest tak, że ten kod należało opublikować ze względu na warunki bounty na power2people.net?

Z tego co wiem to Fab nie ma ochoty poprawiać po raz kolejny jakiegoś "endianess bugu" w silniku i czeka aż zrobi to team rozwijający WebKita. Tylko, że platformy big endian to oni mają w... Hmm... niewielkim poważaniu.
Ale może bylibyśmy go w stanie jakoś przekonać?
[#44] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@recedent, post #43

No to i tak wymaga czasu a Fab teraz go nie ma takie życie trzeba poczekać ;)
[#45] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika
@Radzik
Fajne podsumowanie
Ale i tak jest nie jest źlee jeżeli chodzi o systemy NG rozwijają się .
MorphOS ma dużą baze sprzętu jest też sprzet produkowany.
Źle by było jak MorphOS został by na Effice i OS4 na pierwszych Sam .
A tak coś się dzieje
Co do OWB no też bym chciał żeby się rozwija tak jak wcześniej ale cóż takie życie
Zreszta strony da się przeglądać .
A jak zostalibyśmy tylko z przeglądarkami 68k i ewnetulanie ostatnia wersja Sputnika na MorphOS-a to chyba wtedy było by źle
[#46] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@trOLLO, post #42

Chyba wynikało to ze zbiórki na power2people .
[#47] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@Drako^BB, post #45

Oczywiście, że nie jest tak źle, co nie zmienia faktu, że mogłoby być lepiej. Da się podziałać na systemach NG, ale no moje minimum jakie musi być to jest właśnie aktualna i nowoczesna przeglądarka. Nie rozumiem podejścia, że przeglądarka jest nie potrzebna.
[#48] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@radzik, post #47

Ot pewnie to że Fab nie ma teraz tyle czasu jest oczywiste ale to też nie oznacza że nie będzie nowego OWB :)
[#49] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@Krashan, post #2

A nie były retro od zawsze ?
Tylko takie nowsze retro .......
[#50] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@Drako^BB, post #49

Czyli założeniem twórców systemów NG było stanie się retro platformą?
[#51] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@radzik, post #50

Zalozeniem tworcow NG bylo zbicie kasy przy produkcji "nowej Amigi" opierajacej sie na dorobku starej maszyny, ktora przez pewien okres dziejow, stanowila lokomotywe rozwoju czesci swiatka komputerow osobistych.

Z racji tego, ze produkcja klasykow bylaby niemozliwa ze wzgledu na rozne licencje itp.. itd.. i kompletnie bezsensowna ze wzgledu na znikoma ilosc potencjalnych kupcow (przynajmniej wtedy bylo ich malutko) wymyslono ten nowy trend nazwany "nastepca Amigi". Taki nowy kierunek, ktory mial przyciagnac rzesze fanow Amigi dawnej swietnosci.

Pomysl byl calkiem zacny tyle, ze jak sie okazalo jedyna wspolna rzecza z byla Amiga i jej swietnoscia, byla sama nazwa "Amiga"... i na tym koniec.

Ostatecznie caly ten kierunek okazal sie jedna wielka utopia i wyciaganiem kasy od potencjalnych fanow. Zamiast nowego "amigowego killera" srodowisko otrzymalo wiecznie niedopracowanego kadlubka, ktory ani nie moze konkurowac z PC'tami po 2000r, ani tez nie ma nawet ulamka procenta klasykowego softu. Jedyne co robi wrazenie na tym sprzecie, to olbrzymi zestaw "skorek i ikonek" pulpitu oraz cena sprzetu...heh.

Minelo 10 lat odkad jestem na PPA, w tym czasie pod wzgledem hardware i popularnosci klasyk rozkwitl na nowo, natomiast o NG czytam kolejne zapowiedzi kolejnych plyt glownych, kolejnych updatow systemu i kolejnych obietnic czego to nie bedzie za kolejne X lat.
Powiem tak: zanim to cale NG stanie sie prawdziwa ikona Amigowosci, to ja i wielu innych zdazymy miec juz wnuki i ostatecznie jedyna nasza rozrywka bedzie lezenie na kanapie. Czy ktos ma jeszcze jakies zludzenia, co do tego "kierunku rozwoju" ?

Koniec i i kropka. Koncze jednoczesnie na tym wywody na temat NG, poniewaz juz od 10 lat ! wszyscy mowia to samo w kolko "ze juz za chwile, juz za momencik..." a ja w miedzyczasie zdazylem sie ZESTARZEC nie wspominajac o tym, ze ojcowie tego kierunku za chwile kopna w kalendarz, ze wzgledu na swoj sedziwy wiek i skonczy sie ta wieczna zabawa... a mnie sie nie chce juz nawet tego czytac.

AmenT
[#52] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@selur, post #51

Przez te same 10 lat ja się świetnie bawiłem i bawię a jednocześnie byłem i po części nadal jestem użytkownikiem tych systemów. Marzenia użytkownika stopniowo "kanapkowanego" sprzętu (A1200) jak i systemu AmigaOS 3.x odeszły w niepamięć. Po przejściu na MorphOS-a (później też doszedł AmigaOS 4.1) na Pegasosie II używałem dokładnie tych samych programów co na AmigaOS 3.x, tylko że szybciej i stabilniej a dodatkowo system już nie był tak niestabilny i połatany jak wcześniej a dostarczał też z kolejnymi wersjami nowe możliwości, których stary system nie mógł zapewnić. Tak to wygląda z perspektywy użytkownika. A stary sprzęt, stare Amigi? Nadal mam (A1200, A600) i odpalam na nich stare gierki a kanapkę z Mediatorem, FastATA i obudowie E/Box itd. sprzedałem.
Jeśli widziałeś tylko obietnice to ok ;) ale też sporo się działo i będzie jeszcze dziać :)
[#53] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika
http://web.archive.org/web/20000914185858/http://www.morphos.de/files/morphos_overview11-Apr-00a.txt - Ciekawy historyczny już tekst. Wygrzebany przez sławnego Andreasa Wolfa z forum mz ;).
[#54] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@grxmrx, post #52

Przez te same 10 lat ja się świetnie bawiłem i bawię (...)

Dokładnie to samo miałem napisać :) . Do 2005 r. Amiga 1200 była moim jedynym komputerm, ale to "kanapkowanie" dobijało całą przyjemność z zabawy (problemy z Zorro, Apollo, Fast-ATA itd. , połatany AmigaOS 3.9).
Amiga została zamieniona na Pegasosa II, potem był jakiś Mac G4 900 MHz, a teraz mam G5 2GHz z MorphOS-em i prawdę mówiąc (pisząc) , na takim sprzęcie amiguje mi się dużo lepiej niż na stojącej obok A1200 z 040 i GFX :) , po prostu na MorphOS działa wszystko to co używam na A1200, z tą drobną różnicą, że duuuużoooo szybciej :) .
[#55] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@grxmrx, post #52

Ok, rozumiem ale raczej mala grupka nie ma wplywu na zmiane czegokolwiek wiekszego w swiatku. Takie moje zdanie, czas pokaze kto mial racje czy jej nie mial.
[#56] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika
A ja teraz mam zamiar kupić sobie do mojej ami 600 vampira i mam nadzieje ze w najbliższym czasie ktoś wypuści amigę na fpga tak żeby można ja było wmontować w stare obudowy.
[#57] Re: Podsumowanie roku 2015 wg Radzika

@SzaryWilk, post #56

A nie prościej i taniej byłoby wsadzić Malinkę?
I nie trzeba by tyle czekać. Choć wiem że to by nie było po Amigowemu tak zrobić coś samemu zamiast czekać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem