Komentowana treść: Links 2.12
[#1] Re: Links 2.12
Wow,linuksowa przeglądarka dla Amigi!
[#2] Re: Links 2.12

@simka113, post #1

ciekawe coraz ciekawiej szeroki uśmiech
[#3] Re: Links 2.12
Jak to potrafi wyświetlać obrazy? Przeglądarka tekstowa?
[#4] Re: Links 2.12

@QkiZ, post #3

Tak. Niemniej z readme wersji amigowej dowiadujemy się że ta wersja nie.
[#5] Re: Links 2.12

@simka113, post #1

A nie było już kiedyś czegoś takiego? ALynx się nazywało... Wieki temu...
[#6] Re: Links 2.12

@recedent, post #5

Było coś takiego. Tylko Links to pochodna Lynxa. Bardziej przyjemna przeglądarka w użyciu. Ja tam się cieszę. Właśnie ściągnąłem program z Aminetu. Działała. Bardzo mi brakowało jakieś normalnej przeglądarki pod amige. Choćby tylko tekstowej. Gdy jeszcze dołączą obsługę grafiki to będę przeszczęśliwy. Niczego więcej od classica się nie domagam w tej kwestii.
[#7] Re: Links 2.12

@thorin_1979, post #6

fajna sprawa

[#8] Re: Links 2.12

@Risc, post #7

Ha! Zaraz przekażę grxowi, że nie musi już robić wersji dla IBrowse. Jak komuś nie będzie się PPA otwierać to powiemy "spróbuj na Links".

BTW: Udało się komuś pod MorphOSem odpalić? Próbowałem dla sportu, ale jakoś nie poszło.
[#9] Re: Links 2.12

@recedent, post #8

Ciekawe czy komuś udało się odpalić na OS4.x dla sportu??
[#10] Re: Links 2.12

@recedent, post #8

elinks działa pod morphosem.
[#11] Re: Links 2.12

@Risc, post #7

Ile pamięci zżera?
[#12] Re: Links 2.12
Oooo nadzieja na dobrą przeglądarke .........
[#13] Re: Links 2.12
mega super hiper, bo alynxa nie dalo sie uzywac...
[#14] Re: Links 2.12

@juen, post #13



No to jeszcze jeden screenshot :)
[#15] Re: Links 2.12

@Sir_Lucas, post #14

Wczoraj próbowałem uruchomić Linksa ale po wielu próbach poległem.
Czy idzie gdzieś pobrać działającą wersję?
[#16] Re: Links 2.12

@Leon, post #15

Powinien działać od strzału. Uruchamiaj z CLI (inaczej się chyba nie da), podejrzewam, że potrzebuje w miarę nowej ixemul.library. No i stosu TCP/IP. Ja uruchamiałem z Roadshow.
[#17] Re: Links 2.12

@Leon, post #15

Ta wersja działa na klasyku. A co pokazuje SnoopDOS? Na MorphOS-a jest eLinks tak jak wcześniej wspomniał Korni. Nie wiem czy ktoś przeportował go na OS4.
[#18] Re: Links 2.12

@recedent, post #8

Ja odpaliłem pod MorphOSem bez problemu z CLI. Dla porządku jeszcze sobie przekompilowałem pod MorphOSem - też działa :).
[#19] Re: Links 2.12

@Jenot, post #16

Pod WinUAE poszło. Najważniejszy jest klawisz "g" do wpisywania stron. Nie można też używać myszki do przewijania ekranu bo wtedy tekst rozsypuje się w oknie CLI i nie da się tego czytać. Linksa operuje się tylko strzałkami i enterem.
[#20] Re: Links 2.12

@Leon, post #19

Jak wciśniesz Escape to będziesz miał dostęp do menu. Jak masz na Amidze skonfigurowane polskie czcionki ISO8859-2 to ustawiasz sobie kodowanie i masz polskie znaczki bo domyślnie links zamienia ogonki na litery łacińskie.
[#21] Re: Links 2.12

@Leon, post #15

Pod OS4 to chyba problem leży w ixemul? Nie ma wersji na PPC a 68k się wiesza. Jest szansa na natywny port pod OS4?
[#22] Re: Links 2.12

@radzik, post #21

A próbowałeś różne wersje ixemul? 020?
Tygre często jest na EAB i Amiga.org, jest dość aktywny. Można go zapytać o wersję na OS4.
[#23] Re: Links 2.12

@radzik, post #21

Przeca działa na OS4, ino trza se skombinować ixemul.library.

[#24] Re: Links 2.12

@waldiamiga, post #23

Nieźle OK
[#25] Re: Links 2.12
Zainstalowałem na próbę na A1200 i niestety mam dziwny problem. Jeżeli podaję nazwę hosta, to dostaję komunikat „host not found”, jeżeli podam adres IP znanego mi serwera komunikat jest „function not implemented”. Może AmiTCP 4.0 jest za słabym stosem TCP/IP do tej przeglądarki. Chociaż inne programy sieciowe działają.

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 22:34:56 przez Krashan
[#26] Re: Links 2.12

@Krashan, post #25

RoadShow działa elegancko, bez problemów. Potwierdzam to co pisał Jenot.
A możesz spróbować z wersją demo RoadShow?
[#27] Re: Links 2.12

@Sir_Lucas, post #26

Falszywy alarm. Ten post jest z Linksa, spod A1200 . Jak instalowalem ixemul.library, zapomnialem skopiowac tez ixnet.library, a rowniez jest potrzebna. Teraz jeszcze tylko ogarnac polskie litery, nie mam polskiej mapy klawiatury chwilowo. Tak wygląda u mnie na AGA:



Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 23:01:03 przez Krashan
[#28] Re: Links 2.12
Czy ktoś mi może napisać, które konkretnie pliki są konieczne do działania programu? Po rozpakowaniu jest setka plików źródłowych i innych. Można je wywalić? Ktoś próbował na 68000? U mnie się za każdym razem wykrzacza



Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 23:23:43 przez _arti
[#29] Re: Links 2.12

@_arti, post #28

Najpewniej tylko wykonywalny o nazwie... links :)
A tak na serio to nie wiem, ale sprawdzę na OS4.

EDYTA: Tak jak myślałem, wystarczy plik links, program sam sobie tworzy katalog .links



Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 23:32:07 przez waldiamiga
[#30] Re: Links 2.12

@djpiotrs, post #2

Links działa świetnie na klasyku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem