Komentowana treść: Links 2.12
[#31] Re: Links 2.12

@_arti, post #28

W Shellu wystarczy wpisać ścieżkę do programu links.
Dodatkowo będziesz potrzebował "ixemul.library" oraz "ixnet.library".
Ixemul.library V48.0 pobierzesz tutaj, w środku jest również ixnet.library.
Na tych bibliotekach u mnie zadziałało.

Poprzedni komentarz na PPA dodałem za pomocą Linksa. szeroki uśmiech
Tutaj link do filmu na którym widać menu programu Links. Zaprezentowałem również działanie paru stron, dodawanie zakładek oraz ustawianie polskich znaków.
[#32] Re: Links 2.12

@Leon, post #31

Polecam przetestować strony:

pogoda.wp.pl (można wybrać miasto)
tnij.org/ascii2016 (obrazki ASCII)
feedbucket.com (przeglądarka RSS)

W przeglądarce RSS wpisujemy tylko adres strony czyli ppa.pl czy exec.pl.
Wiele stron wygląda lepiej, nie trzeba się logować.
W nawiasach dodałem przykładowe fotki. Niestety czat wymaga javy.
[#33] Re: Links 2.12

@Krashan, post #27

Oooo prawie iak IB tylko bez grafiki :P
[#34] Re: Links 2.12
A1200+MTec, genesis - i links dziala wysmienicie. Bez polskich znakow, ale uzywa sie calkiem znosnie. Komentarz oczywiscie z linksa ;)
[#35] Re: Links 2.12

@Leon, post #31

Niestety, z tymi bibliotekami też się wiesza. Problemem jest chyba Kickstart 1.3 sam w sobie.
[#36] Re: Links 2.12

@_arti, post #35

Tygre przygotował dla AmigaOS 3.x nową kompilację przeglądarki


Nie jest dziwne, ze nie działa to na kick1.3

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 03:21:14 przez Norbert
[#37] Re: Links 2.12

@Norbert, post #36

Tygre przygotował dla AmigaOS 3.x nową kompilację przeglądarki


A więc na 2.xx też nie ruszy? Sprawdzał może ktoś ?
[#38] Re: Links 2.12

@Norbert, post #36

Tygre mi pisał, że powinno działać na 1.3.
[#39] Re: Links 2.12

@Leon, post #31

Hej.czy możecie przy okazji napisać dlaczego ixemul lub nie jest juz rozwijana? Ponoć jest niezbędna przy portowaniu softu z Linuxa..
[#40] Re: Links 2.12

@Mikrobi, post #39

Ostatnia wersja dla 68k to 63.1 z 2010 roku.
[#41] Re: Links 2.12

@Mikrobi, post #39

Jak ktoś z uporem maniaka zacznie coś portować, to sobie poradzi z brakującymi funkcjami, tzn. nie muszą koniecznie siedzieć w ixemul.library. Możliwe, że nikt nie ma zajawki na rozwijanie ixemul-a akurat.
[#42] Re: Links 2.12

@waldiamiga, post #40

Dzięki
[#43] Re: Links 2.12

@Mikrobi, post #39

Hej.czy możecie przy okazji napisać dlaczego ixemul lub nie jest juz rozwijana? Ponoć jest niezbędna przy portowaniu softu z Linuxa..

ta biblioteka byla rozwijana przez lata przez wielu autorow i zawsze budzila kontrowersje, a juz na koncu to zupeknie wyjatkowe. z jednej strony bernd (autor afa-os) posluzyl sie o ile pamietam zrodlami implementacji z morphosa, co spowodowalo niekompatybilnosc z istniejaca natywna implementacja os4 ktora miala w inny sposob rozszerzony zestaw funkcji w stosunku wtenczas dostepnej wersji dla amigi, czyli 48.x. bernd byl atakowany przez piru i innych, ktorzy uwazali jego "fork" za sabotaz i wymagali zmiany nazwy biblioteki by uniknac konfliktow. uparcie przeprowadzil jednak swoje lecz wkrotce potem zniknal. wiem ze pomagal jarosikowi przy netsurfie, ktory w miedzyczasie bodajze juz jest -noixemul, odpowiedzial raczej niechetnie na pare mich maili. wiec jesli jest koniecznosc nalezy raczej oczekiwac ze ktos inny podejmie sie aktualizacji. ztym ze portujac mozna oprzec sie na ixemul jak jest i ewentualnie dodac brakujace funkcje.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 02:07:55 przez wawrzon
[#44] Re: Links 2.12
jakby tylko jeszcze dalo sie klikac linki jak na linuksowej wersji :(
[#45] Re: Links 2.12

@juen, post #44

To chyba ktoś musiałby jeszcze gpm sportować: http://www.nico.schottelius.org/software/gpm/
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem