Komentowana treść: "Karateka" w wersji dla Amigi
[#31] Re: "Karateka" w wersji dla Amigi
Odpaliłem Karatekę na A600 z 9.5 FAST. Niestety, począwszy od intra wszystko działa jakby na 25% normalnej prędkości, nie da się grać. Szkoda, bo oryginał działał przecież na ST 8 MHz.
[#32] Re: "Karateka" w wersji dla Amigi

@Jacques, post #31

No właśnie, ja pograłem na A1200 i zauważyłem info, że wymagany jest procek 68000+
Pod WinUae na konfigu A500 1MB ram i 1.3 rom nie wczytuje się poprawnie.
Szkoda, to powinno hulać na standardowym konfigu A500
Z drugiej strony fajnie, że taka klasyka się pojawiła na Amigę. Na A1200 jest OK, ale pewien niesmak że na standardowej A500/A600/A1000/A2000 nie pójdzie pozostał- szkoda.
[#33] Re: "Karateka" w wersji dla Amigi

@Jacques, post #31

Wszystkie porty meynafa polegają na konwersji bitplanów z AtariST w czasie rzeczywistym. Z tego powodu wymagania są większe niż oryginał.
[#34] Re: "Karateka" w wersji dla Amigi

@cholok, post #33

Wszystkie porty meynafa polegają na konwersji bitplanów z AtariST w czasie rzeczywistym. Z tego powodu wymagania są większe niż oryginał.


Takie buty..
[#35] Re: "Karateka" w wersji dla Amigi

@BULI, post #34

No i nie poszło Ci, bo wymaga Kickstartu 3.x. Musiałem na A600 posiłkować się skickiem, bo na 2.0 wywalało błąd.
Ale niestety nic straconego, bo na 7.14 MHz nie da się grać
[#36] Re: "Karateka" w wersji dla Amigi

@Jacques, post #35

Tak, nawet na kicku 2.x nie poszło ok, racja
[#37] Re: "Karateka" w wersji dla Amigi

@Jacques, post #35

Spoko, na Vampirze V2 będzie śmigać :)
[#38] Re: "Karateka" w wersji dla Amigi

@cholok, post #33

"Wszystkie porty meynafa polegają na..."

Wszystkie porty Meynafa, Nova Codera itp.. itd.. sa beznadziejne i flaki mi sie skrecaja jak patrze na to, jak b. zdolni ludzie marnuja czas na takie paskudne badziewia.
Ale jak grafik szuka kodera, to cisz jak makiem zasial albo z reguly nikt nie ma czasu, wola go marnowac na pierdy mamucie typu portowanie "karateki" buuu!
[#39] Re: "Karateka" w wersji dla Amigi

@michalmarek77, post #25

Te ceny nie są błędne.Kilka lat później niż podane w tabeli dane były aktualne.Kupiłem najpierw c 64 za około 2,5 mln starych złotych w sklepie autoryzowanym,potem A500 za około 5 mln .
[#40] Re: "Karateka" w wersji dla Amigi

@simka113, post #39

Tak, są w większości okej - te błędy o których mowa nie dotyczą wszystkiego a jedynie przykładu z C128D. Mogą tam być jeszcze jakieś pojedyncze byki ale wydaje się, że poza przykładem z C128D, wszystko jest okej.
Ciekawa sprawa z tym FDD3000 dla Spektruma - w porównaniu do innych komputerów ona relatywnie tania była a miała możliwość zainstalowania dwóch napędów w obudowie.

Warto skadinad poprzegladac ceny zamieszczane w "Giełdzie Bajtka" na przestrzeni lat. Pokazuje ona jak sporym obciążeniem finansowym było posiadanie komputera wówczas (szczególnie przed 91 rokiem).
Może warto by taki wątek gdzieś założyć i powrzucac takie ciekawostki, np reklamy ze starych czasopism z cenami (polskich, zagranicznych) czy ze starych katalogów w stylu Quelle/Otto?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem