Komentowana treść: scena.ppa.pl
[#31] Re: scena.ppa.pl

@odyseja_lkc, post #30

Ekhm, a czy jest szansa na gadacza scenowego? :)


Wyciągając wnioski z tego, jak zachowują się niektórzy na gadaczu PPA, taka funkcjonalność nie jest planowana.
[#32] Re: scena.ppa.pl

@slay, post #31

Myślę, że jeśli o Gadaczu mowa to PPA mogłoby z powodzeniem zapożyczyć to niesłychanie proste rozwiązanie, które planuje stosować scena.ppa.pl.
[#33] Re: scena.ppa.pl

@odyseja_lkc, post #30

Od zarania dziejów (moich dziejów) na PPA proponowałem scenową listę wszechczasów na kształt listy przebojów gier.

Mogę nawet dać propozycje na pierwszą... dwójkę, bo potem to już dylemat poważny ;)

1. Phenomena - Enigma
2. Kefrens - Desert Dream
3. ...
[#34] Re: scena.ppa.pl

@Duracel, post #33

Moim zdaniem przydałby się katalog, w którym wybieramy naszą amigową konfigurację i pod tym pojawiają się dema, które pod daną konfiguracją płynnie ruszą. Taki pod-site-katalog mógłby być nawet dwujęzyczny, to brać z scenowa ze świata po stokroć by dziękowała. Tagowanie na demozoo 030, czy 060 to za mało imo..
[#35] Re: scena.ppa.pl

@Duracel, post #33

[#36] Re: scena.ppa.pl

@mailman, post #35

Duracel: Takie listy (i to na bazie wielu głosów) właściwie już istnieją:

Pouet OCS: http://www.pouet.net/toplist.php?type=demo&platform=73&days=0&limit=50
Pouet AGA: http://www.pouet.net/toplist.php?type=demo&platform=71&days=0&limit=50
Ada OCS/AGA: http://ada.untergrund.net/?p=charts&t=100&c=1

Osobiście nie bardzo widzę więc sens w robieniu nowej listy, opartej o jakąś śladową ilość głosów (patrz post Mailmana). Chyba, że potrafisz nas przekonać.

Sokok: Pomysł jest ciekawy i godny realizacji, jednak to wymagałoby zaangażowania sporej ilości ludzi / czasów, aby stworzyć taką liste. Narazie mamy inne priorytety, chyba, że znajdą się chętni (w co jednak wątpie).
[#37] Re: scena.ppa.pl

@slay, post #36

Racja, ale nie do końca. Na Pouetcie najwięcej głosów mają produkcje wypuszczone w ostatnich latach. Jest duża dysproporcja w ilości głosów/komentów między demami z lat 90. a tymi, które wyszły po roku 2000. Dlatego taki top wszech czasów miałby sens. Ale tylko przy bardzo dużej ilości głosów, na co raczej nie ma wielkich szans.
[#38] Re: scena.ppa.pl

@slay, post #36

Tak, zdecydowanie trochę roboty z takim katalogiem by było, ale wystarczyłoby dostarczyć sam mechanizm wyświetlania i wprowadzania danych. Społeczność mogłaby dane wprowadzać samodzielnie i po trochu, a przy okazji ktoś mógłby to od czasu do czasu moderowac.
[#39] Re: scena.ppa.pl

@mailman, post #35

Mailman
Wiem, że to jest kolejna robota i nie chce żeby wyszło, że robicie coś naprawdę fajnego, a potem się okazuje, że niektórym wciąż mało.

Na tym wątku, który wrzuciłeś ktoś napisał, że forma mailowa jest zniechęcająca. Zgadzam się jak najbardziej z tą tezą. Sam jestem leniwy i wiem jak ludzie przyzwyczaili się do kliknięcia.

Na stronie mojego ostatniego radia, mój prywatny spec ;) zrobił listę przebojów w formie klikanej. Wielokrotnie pisałem, że znam się na HTMLu i skryptowaniu stron www ...jak świnia na lataniu, więc nie wiem czy to pracochłonne i jakie mechanizmy trzeba użyć, ale mogę powiedzieć jak to wyglądało.

Po prawej stronie ekranu (mniej więcej tak jak u nas tutaj "ostatnio popularne") mieliśmy listę przebojów prezentującej 10 najwyżej notowanych nagrań. Po kliknięciu na dole ...kropek można było ją rozwinąć. Obok każdego nagrania można było kliknąć paluch w górę lub w dół. Dzięki temu nagrania automatycznie przesuwały się w górę lub w dół w zależności od ilości głosów. Poniżej listy było okienko umożliwiające dodanie jednej propozycji do listy.

To wszystko było na dodatek sprzężone z "samograjem" i popularniejsze nagranie pojawiało się częściej na antenie. W naszym przypadku ten mechanizm jest naturalnie zbędny :)

Głosy mogli oddawać tylko zalogowani i tylko raz w miesiącu. Pierwszego dnia każdego miesiąca możliwość odblokowywała się. Tak to funkcjonowało. Radia dawno nie prowadzę, a mój spec zarabia dzisiaj tłustą kasę i jest po rozwodzie... więc nie ma czasu na "pierdoły" niestety

Slay
Tak wiem, że na pouet są i w kilku innych miejscach, ale to PPA

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 10:43:51 przez Duracel
[#40] Re: scena.ppa.pl

@Duracel, post #39

GamesTop10 oparty był na formularzu i też upadł, bo formularz należało wypełnić...
[#41] Re: scena.ppa.pl

@mailman, post #40

Pamiętam, bo sam wypełniałem dopóki mnie się nie znudziło i nie zirytowało, że Sensible World Of Soccer ma odrębne punkty od Sensible Soccer

Ale "wypełnić" a "kliknąć" to jednak różnica ;)
[#42] Re: scena.ppa.pl

@recedent, post #32

No to w czym problem? :)
[#43] Re: scena.ppa.pl

@movin, post #1

Rewelacyjny pomysl, dzieki!
[#44] Re: scena.ppa.pl
.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 21:41:55 przez grxmrx
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem