Komentowana treść: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)
[#1] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)
Vivat Krzysztof!W jaki sposob mozna wspomoc autora?
[#2] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)
A Allegro działa? Można się logować z głównej strony?
[#3] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)
Brawo OK
[#4] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@BULI, post #3

Czekamy na wersję AOS4/MOS.
[#5] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@pong777, post #4

Ale wiesz, że to nie jest takie proste? Ta wersja OWB działa na x86 (little endian), a "nasze" działają pod big endianem, a z tego właśnie powodu cała neurastenia z "niedziałaniem" nowszych Webkitów.
[#6] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@recedent, post #5

No to może w drugą stronę... e to też trudne, najlepiej nie używać przeglądarek.
[#7] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@KM, post #6

Nie o to chodzi, żeby "nie używać". Chodzi o to, że wypadałoby żeby ktoś zrobił wreszcie porządnego "endian fixa", a najlepiej jeszcze zamieścić poprawkę w oficjalnej wersji kodu. Kłopot w tym, że:
  • to kupa roboty z przewagą kupy
  • nie ma programisty z odpowiednim skillem chętnego podjąć tę robotę
  • Fab, który mógłby to zrobić nie ma czasu ani ochoty po raz kolejny zajmować się poprawkami, które pójdą się bujać przy kolejnej aktualizacji kodu WebKita
[#8] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@recedent, post #7

No to z tym nie używaniem to taki żarto-blef był. Jak dla mnie im szybciej uciekniemy na x86 tym chyba lepiej. PPC jest inne i przez to fajne, ale chyba zamiast fajne, wolę bezproblemowe, a przynajmniej użyteczne. Rozumiem, że strach jest, bo Aros jako tako sukcesu nie odniósł, a nie wiadomo, czy jak nie ogłosi się migracji (w dobie emigracji ), to czy wiara nie ucieknie do konkurencji. Ta sprawa będzie powracać za każdym razem gdy będą problemy z oprogramowaniem, a będą. Trzeba spojrzeć realnie na problem i poszukać realnego rozwiązania, dlatego już sobie nie żartuję na temat wyboru procesorów.
Podać do sądu tych co wymyślili PPC
[#9] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@KM, post #8

Zdaje się, ze PPC obsługuje oba modele endianów, tylko z powodu kompatybilności ze starym softem 68k zafiksowano wszystko na big endian w MOSie i OS4.
[#10] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@wali7, post #9

No to jeszcze nie wszystko stracone.
Przydałby się jakiś sponsor z kasą duuuuuuużżżżżżąąąąąą.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 19:03:35 przez KM
[#11] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@KM, post #10

Szukaj szukaj, może znajdziesz :)
[#12] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@KM, post #8

ale chyba zamiast fajne, wolę bezproblemowe, a przynajmniej użyteczne
Ja też. Dlatego AROS/MorphOS/AmigaOS 4 u mnie przegrały, przeglądarkę to ja mam bezproblemową i użyteczną pod Linuksem. A hobby to jest Amiga 1200.
[#13] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@Krashan, post #12

Używasz Linuksa 68k?
[#14] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@Korni, post #13

Nie, x86_64. Zaszalałem i mam więcej niż jeden komputer w domu .
[#15] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@Krashan, post #14

pecetowiec :P
[#16] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@Krashan, post #14

Mimo wszystko Amiga Ng i systemy Ng zasługują na użyteczną przeglądarkę. Nawet jeśli miałby to być kolejny klon Firefoxa. Może Tenfourfoxa?
[#17] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@pong777, post #16

No na PPC jest sporo przeglądarek pod MAC OS, jakby dało się to jakoś przeportować...
Ogólnie to nie ma na razie wyboru. Muszę żłobić dla wygody na operze z pieca...

Nie, x86_64. Zaszalałem i mam więcej niż jeden komputer w domu
Krashan...... no przecież to jak posiadanie czajnika czy tostera...

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 23:00:05 przez Voyox
[#18] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@Voyox, post #17

Myślę że Krashan, tak jak ja, czy większość osób z PPA posiada wiele komputerów z różnymi CPU, ale tylko jeden czajnik i jeden toster pomysł
[#19] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@Voyox, post #17

@recedent
A to takie oficjalne info jest, że Fab tego już nie ruszy?

@Voyox
...dla wygody na operze

O jeżu... a innych nie było? Dla wygody oczywiście? Tak czy inaczej współczuje
[#20] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@RadziN, post #19

To jest tylko kwestia przyzwyczajenia. Chrome odpada, nie podoba mi się.
Jedynie jakoś Firefoxa jeszcze akceptuje... Musze poszukać może znajdzie się coś jeszcze z małych, drobnych, innych...
[#21] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@pong777, post #16

A pod AmiCygnixa nie ma jakiegoś browsera?
[#22] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@RadziN, post #19

A to takie oficjalne info jest, że Fab tego już nie ruszy?


Nie siedzę Fabienowi w głowie, wiem to co wyczytałem na zachodnich forach - czyli że nie zajmuje się w tym momencie poprawianiem po raz n-ty schrzanionego kodu Webkita. Może na coś czeka? Nie wiem.
Użytkownik Raf_MegaByte założył nawet specjalne bounty (trochę niefortunnie opisane i ogólnie - dziwny pomysł w naszym małym światku na robienie bounty bez chętnego do jego podjęcia programisty. Ale może coś się z tego wykluje? Wiem tyle, że gdyby znalazł się chętny programista to z pewnością o wiele więcej osób by się dołożyło.
[#23] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@recedent, post #22

Najbardziej demotywujące w tym przedsięwzięciu jest to, że przy kolejnej wersji WebKita robotę będzie trzeba zrobic prawie od początku, bo przecież tych poprawek nikt do oficjalnej gałęzi WebKita nie wciągnie. Zupełny bezsens.

Jakoś się przemęczymy do czasu aż wreszcie MOS Team ogłosi MorphOSa 4.0 czy 5.0 na Intela czy ARMa i powie jaki sprzęt do tego sobie kupić.
[#24] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@MDW, post #23

ja od lat stawiam na ARM,

czy Intel byłby do przełknięcia dla amigowców?

odp. jest prosta
[#25] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@rwks, post #24

Z tym ARM jest jeszcze gorzej, bo układy nie są ze sobą kompatybilne. I co procesor nowy, to całą kompilację robić trzeba na nowo. Qualcomm, Mediatek i różne inne wynalazki i każdy inny.

Generalnie ARM mają specjalistyczny ale dobry kodek do odtwarzania filmów HD. Do innych rzeczy średnio się nadają. Mam taki tablet: ASUS MeMO Pad HD 7 (ME173X) i na początku działał ładne, teraz z czasem gdy nowsze wersje programów wychodzą, coraz bardziej muli i nawet reset do ustawień fabrycznych nie pomaga.

Z tego co wiem to Android na procesorach Intela Atom śmiga dużo bardziej wydajnie niż ARMy wszystkie razem do kupy wzięte.


A platforma Intela czy nawet AMD bardziej do siebie pasują.

A mi tak szczerze jest obojętne kto będzie dawcą procesora. Ważne by system dalej był ten sam co dotychczas. Jednak zapewne tu dochodzi kompatybilność ze starym softem, pewnie wszystko co było do tej pory napisane pod PPC trafi na śmietnik, gdyż na nowym sprzęcie nie będzie działało.

Niestety. Trzeba sobie jasno powiedzieć. Motorola dała ciała. Co do AMD to też wróbelki ćwierkają, że ich dni są policzone więc na tym padole zostaje się tylko Intel i cóż na to poradzić.

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 20:35:03 przez gilban
[#26] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@rwks, post #24

czy Intel byłby do przełknięcia dla amigowców?

Przez Amigowców nie. Tak samo zresztą jak i ARM. Oni potrzebują 680x0, OCS/ECS/AGA, Paula. Na szczęście przesiadka na Intel/AMD/ARM ich nie dotyczy, bo zupełnie nie są zainteresowani czymś takim. A tym, którzy są zainteresowani to zupełnie nie przeszkadza. Ludzie patrzący w przyszłość od dawna mają serdecznie w nosie sprzęt. W dzisiejszych czasach sprzęt zupełnie nie ma znaczenia. Jeżeli o mnie chodzi to mógłby być nawet 68070 gdyby tylko miał jakąś przyszłość.
[#27] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@gilban, post #25

offtopic:

no ciekawe, odnośnie tego Androida, przedwczoraj testowałem Androix-x86 na swoim stacjonarnym PC i chyba zrobię instalację w DualBoot na stałe
[#28] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@MDW, post #26

czyli mówisz, że niebiescy to już nie amigowcy...
[#29] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@gilban, post #25

Jednak zapewne tu dochodzi kompatybilność ze starym softem, pewnie wszystko co było do tej pory napisane pod PPC trafi na śmietnik, gdyż na nowym sprzęcie nie będzie działało.

Jeszcze 5 lat temu zdecydowanie sprzeciwiałbym się każdemu rozwiązaniu, które zrywa ze wsteczną kompatybilnością. Jednak dzisiaj mam to już serdecznie w nosie. Kompatybilność ze starym softem jest coraz mniejszym atutem, bo i ten soft ma już dla nas coraz mniejsze znaczenie. Starocie tak bardzo sie zestarzały, że bez większego bólu powiem im "papa" jeżeli dzięki dostanę możliwość wstawienia do MOS-maszyny normalnej ilości RAMu, kupna nowego sprzętu, wieloprocesorowości.
Myślę, że skoro przesiadka na zupełnie inną platformę spowoduje utratę kompatybilności, to warto przy tej okazji zrobić to czego się do tej pory nie robiło w obawie właśnie przed utratę kompatybilności (np. ta słynna ochorona pamięci). Soft, który ostatnio się pojawia, jest rozwijany, na pewno bardzo szybko wyjdzie w wersji dla AMD/Intel/ARM (zależy co zostanie wybrane). Moim zdaniem po roku od pierwszej publicznej wersji będziemy mieć już całkiem sporo i będzie można wyrzucić na śmietnik nasze obecne PPC-sprzęty.

Taka przesiadka byłaby swego rodzaju łykiem gorzkiego leku, który byłby naprawdę paskudny ale który wyleczyłby nas z ciężkich chorób i pozwolił rozwijać się jak nigdy wcześniej.

Osobiście jestem w 100% pewien, że MorphOS dla Indel, AMD lub ARM się pojawi w ciągu 2-3 lat. Piszę to bez jakichkolwiek przecieków. Po prostu w to wierzę i nawet się do tej wiary nie muszę zmuszać.
[#30] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@rwks, post #28

czyli mówisz, że niebiescy to już nie amigowcy...

Wolę się już nie nazywać "Amigowcem", bo zaraz dostanę z 10 komentarzy, że liczy się tylko sprzęt i jak nie ma Pauli to nie Amiga. Prawdziwi Amigowcy teraz na nowo odkrywają obracające się płaskie sześciany i porównują 030/28 z 030/50. To nie moja bajka. szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem