Komentowana treść: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)
[#31] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@MDW, post #29

Jeszcze 5 lat temu zdecydowanie sprzeciwiałbym się każdemu rozwiązaniu, które zrywa ze wsteczną kompatybilnością. Jednak dzisiaj mam to już serdecznie w nosie. Kompatybilność ze starym softem jest coraz mniejszym atutem, bo i ten soft ma już dla nas coraz mniejsze znaczenie. Starocie tak bardzo sie zestarzały, że bez większego bólu powiem im "papa" jeżeli dzięki dostanę możliwość wstawienia do MOS-maszyny normalnej ilości RAMu, kupna nowego sprzętu, wieloprocesorowości.
Dla mnie prostszym w tej sytuacji rozwiązaniem była przesiadka na Linuksa w sensie systemu użytkowego. Normalna ilość RAM-u, nowy sprzęt, wieloprocesorowość. Ba nawet starocia można pod UAE odpalić jeżeli zachodzi potrzeba.
[#32] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@Krashan, post #31

To rozwiązanie to mam od lat. Każdy dzisiaj ma jakąś "platformę wspomagającą", bo ami-soft się już tak zestarzał, że używać się nie da. Poza tym dzisiaj niewiele rzeczy robi się przy biurku więc wygodna platforma przenośna jest najbardziej potrzebnym elementem całego "bałaganu".
Mimo wszystko ja chcę się bawić na czymś co pozwala mi na tym co sobie wymarzyłem.
[#33] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@MDW, post #32

mam nadzieje ze MOS ukaze sie na inna linie procesorow i nie robi mi najmniejszej roznicy czy to intel, amd czy arm. in szybciej to sie stanie tym lepiej. probowalem uzywac rowniez aos4.1 ale MOS moim zdaniem jest daleko z przodu.
[#34] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@MDW, post #32

W związku z tym co tu piszecie to jednak nie zarejestruje Mos-a . Szkoda moich pieniędzy, poczekam co z tego się wykluje. Jak się doczekam na Vampirkę na A1200, która spełni moje oczekiwania to pewnie kupię. Swoją drogą dlaczego ludziska stale wieszczą upadek AMD . Ta firma obecnie produkuje procesory do większości konsol CPu i gpu zarabiają na tym. To poco się na rynku pc szarpać.
[#35] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@Dziadziomiecio, post #34

To są tylko moje wymysły. Ale ja w nie wierzę.
A tak swoją drogą to gdybym miał czegoś w amigowym świecie nie kupować, bo istnieje plotka, że coś innego ma wyjść to od 1997 roku nic bym nie kupił i ciągle na coś czekał. Sprzęt do MorphOSa nic nie kosztuje. Jedyny prawdziwy koszt to tylko system. Ja bym tam nie czekał tylko kupował i bawił się kilka lat. A gdyby coś nowego się "urodziło" za 2-3 lata to i tak trzeba będzie odczekać jeszcze z rok żeby był sens to uruchomić. szeroki uśmiech
[#36] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@aszu, post #33

Zdecydowanie MOS jest bardziej dopracowany, przemyślany, użyteczniejszy i nowocześniejszy.

Używam można powiedzieć na codzień obydwu systemów. Nie jestem ani czerwony ani niebieski.

Np. taki E-UAE na Sam460 pod MOS na karcie graficznej, która jeszcze nie jest supportowana pod MOSem działa o wiele ładniej, szybciej i nie "charczy" dźwięk niż w przypadku OS 4.1 FE pod dedykowanymi dla Radeona sterownikami.

Co jak co ale przeglądarka aktualna to rzecz niezbędna na maszynach NG.

Póki co chyba włożę do budy z Sam Orange Pi PC, usieciowię i przez RDP będę przeglądał WWW...
[#37] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@pong777, post #36

Może warto by pomyśleć nad Raspberry Pi? Mogłoby to być niegłupie.
[#38] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@radzik, post #37

Albo trzeba napisać jakąś sieciową "obrabiarkę" która by stała na takim Raspberry i renderowała strony a wyświetlałoby to się w przeglądarce już na Amidze(NG). Mechanizm podobny do Opery Mini w zamierzchłych czasach telefonów komórkowych guzikowych ze słabymi parametrami. Taki tunelik dla IBrowsa też gdzieś był z 2 lata temu było o tym na PPA. Więc zadanie na pewno wykonalne.
[#39] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@pong777, post #38

Nie no, chopaki - zaczynacie typowo amigowe "kombinowanie". A wystarczyłaby aktualna przeglądarka...
[#40] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@recedent, post #39

Pytanie tylko kto i za ile i kiedy i żeby nie było jak z TimberWolfem i jak się webkit zmieni aby zmienił się i u nas.
Donatorzy się znajdą ale chcieliby gwarancji stałej opieki nad projektem.
[#41] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@pong777, post #38

Było coś takiego. Pytanie czy się da zrobić tak by Pi widział amigowe dyski? To byłoby całkiem tanie i niezłe rozwiązanie. Można by jeszcze oglądać filmy za pokocą tego itd.
[#42] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@radzik, post #41

Mając tego rodzaju dylematy spokojnie schowałem Maka mini do szafy, nabyłem A1200, obok postawiłem lapka z Linuksem i to jest to...
[#43] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@pong777, post #38

Tutaj mozna zobaczyc jak taka obrabiarka radzi sobie na A1200 z ACA1221 i IBrowsem.
[#44] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@radzik, post #41

Po co? Przeciez za chwile (???) ALICE będzie mniej więcej takim rozwiązaniem. AmigaOS + linuxowy soft wprost z workbencha.
[#45] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@Krashan, post #42

Już gdzieś to kilka razy czytałem...
[#46] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@pong777, post #40

Moim zdaniem to zrobienie nie zależy od zrzutki tylko od tego czy sam autor chciałby tego używać dla siebie. Gdyby taki Fab czy kto inny chciał używać programu na co dzień to by go napisał czy przystosował do nowych wersji silnika wbrew wszystkiemu, nie było by problemu z endianami czy czymkolwiek. Historia zna takie przypadki.
[#47] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@grxmrx, post #46

Sugerujesz może, że Fab mógł skraszanieć? To słabo, ciężko będzie takiego drugiego dostać - nowych w każdym razie już nie robią...
[#48] Re: Odyssey Web Browser 1.25 beta (26.03.2016)

@grxmrx, post #45

Już gdzieś to kilka razy czytałem...
Dobrych rad nigdy za wiele.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem