Komentowana treść: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.
[#31] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.
Program sam w sobie daremny - przypomina formą te co lecą chyba na ESKA TV, czy tam na TTV. Szkoda czasu na oglądanie całości. Zawiodłem się, bo myślałem że wątek Amigi będzie ciut dłuższy ... Kolega Tomasz za bardzo spięty, ale jak tu zmieścić tyle faktów o Amidze w 30 sekund?
[#32] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Renton, post #31

Moim zdaniem warto odnotować fakt, że Amiga się pojawia w takich programach. Często o Amidze nie ma nawet tego 30 sekund. Kto wie, może małymi krokami, od takich wejść będzie szansa jeszcze w przyszłości na większy dokument (na co liczę) tylko dotyczący komputerów. Chociaż... wtedy obejrzą go tylko ludzie co interesują się wyłącznie komputerami :)
[#33] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@KM, post #29

Pokoleniu obecnych dwudziesto i trzydziestolatków też brakuje doświadczeń życia w PRLu, przez co mają mocno wypaczony obraz pozytywnych zmian które zaszły w Polsce w ciągu ostatnich 27 lat (ale ten czas leci, to już dłużej niż czas istnienia II RP).
A sam program fajny, o amidze raptem kilka zdań, epoka opisana trochę "z jajem" i przerysowana, ale pewne charakterystyczne cechy epoki trafnie oddane... ci biznesmeni w śliwkowych garniturach, albo tłumacz wzięty za szefa firmy :) . Sam mam kumpla, który z początkiem lat 90 zarobił fortunę, a potem jeszcze szybciej ją stracił do całkowitego zera.
[#34] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.
Generalnie program żałosny jak na NG,parę komuchów i polskich celebrytów którzy udają ze się znają,jedynie co ratuje program to występ kolegów od amigi.
[#35] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.
Fajnie, że retro i Amiga pojawiają się w mainstreamie. Ostatnio w TV to chyba był SACP na Silesi jak się Benedykt wypowiadał lat dobrych temu.

Programowi niestety bliżej do rozrywkowego niż dokumentalnego.

_alt wypadł pierwsza klasa
[#36] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@pong777, post #35

HeHe - Pierwszy raz widziałem Amigę przy Neptunie.
Czy ten program ma też inne części o innych 10leciach?

Bo chętnie bym obejrzał ot tak dla porównania do angielskiego serialu dokumentalnego który niedawno oglądałem na BBC.
"Back in Time for the Weekend". Można znaleźć na YT, było 5 epizodów od lat 50s do 90s. Tyle że w tym polskim dokument składa się z paru starych zdjęć, gadających głów i wizyty w muzeum, a angole poszli po całości i wysłali pewną rodzinkę w przeszłość i co tydzień przebudowywali im dom zgodnie z odpowiednim dziesięcioleciem i udostępnili tylko takie przedmioty jakie były wtedy dostępne, by poczuli jak to wtedy było. Niestety nie ma tam Amigi, ale w 80ych jest Commodorek.
[#37] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@ZbyniuR, post #36

Ja miałem A500 podpiętą do zielonego Neptuna.
[#38] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@MDW, post #27

Denerwowałoby mnie to gdyby nie było internetu i gdyby TV było podstawowym źródłem wiedzy/informacji.


Wiesz, za komuny było tylko TV (3 kanały) oraz gazety typu Trybuna Ludu i Trybuna Robotnicza...a w nich sielanka (złe nowiny skrzętnie ukrywano) i piękna indoktrynacja towarzyszowska. szeroki uśmiech
[#39] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@KM, post #29

Gdyby tak jeszcze mogli przeżyć choć miesiąc w PRL-u.


Najlepiej jakby postali 3 godziny w grudniu, przed świętami, w kolejce za pomarańczami, w kiepskich buciętach na mrozie, a po 3 godzinach z odmrożonymi nóżkami dostali tylko trzy cytryny i jednego grejpfruta.OK
[#40] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Andrzej Drozd, post #39

mylisz się cytryny to był towar deficytowy.
[#41] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@SzaryWilk, post #40

Eeee tam, cytryny to pojawiały się na czarnym rynku przez cały rok, a pomarańcze tylko na święta.
A co stwierdził towarzysz Gierek?
"W ostatnich dwu latach wydaliśmy 365,8 mld zł więcej niż wytworzyliśmy. (…) Jeżeli ponadto weźmiemy pod uwagę zadłużenie w 1976 r., to sytuacja wygląda znacznie bardziej skomplikowanie, okazuje się mianowicie, że wydajemy średnio o 20 proc. więcej niż zarabiamy”.OK
[#42] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Andrzej Drozd, post #38

za komuny było tylko TV (3 kanały)

Ja pamiętam jak w moim wczesnym dzieciństwie był jeden kanał. Dopiero później wszedł drugi. Do tego w dni powszednie startował od około godz. 15:30. Trzeciego kanału Telewizji Polskiej nie kojarzę. Pierwszym dodatkowym kanałem ściąganym ze zwykłej anteny był Polsat. Ale to już w czasach "nowożytnych". :)
[#43] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@MDW, post #42

Musisz mieć dobrą pamięć skoro pamiętasz TVP2 w 1970 roku (data uruchomienia). Kanały za komuny były tylko 2, ale Polsat nie był pierwszy (najpierw był dostępny tylko satelitarnie). Pierwsze były telewizje regionalne, ale też już po 89 r.
[#44] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@MDW, post #42

Trzeciego kanału Telewizji Polskiej nie kojarzę.


Chodzi o dzisiejsze TVP3_nazwa miasta, czyli telewizje regionalną. Nie wiem jak w innych regionach, ale o ile dobrze pamiętam, to przed 1989 był osobny kanał z Katowic.

W moim miejscu jeszcze łapałem czeski program z Ostravy i jakiś drugi z Czech, ale strasznie śnieżył, pewnie nadajnik był dużo dalej. Hehe, krecika się oglądało i różne filmy o których można było tylko pomarzyć na TVP, jednak było jedno ale...wszystkie były dabingowane. Do dzisiaj chodzą kawały o "elektronickym mordulcu" " i "Jo sem Netoperek".
[#45] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@simka113, post #30

To jest Discovery, ale w kooperacji z Canal+. Taki inclusive dla osób którzy wykupią C+.
[#46] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Hellena, post #45

Thx za info.pomysł
[#47] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.
ja rozumiem ze taka dziadowska moda ale do tv
wypadalo by sie ogolic
[#48] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Andrzej Drozd, post #44

to przed 1989 był osobny kanał z Katowic


Tu odśwież pamięć.
[#49] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Andrzej Drozd, post #38

Miałeś aż 3 kanały? Farciarz!
Ja miałem tylko 2 + jakieś czecho-słowackie :)
[#50] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.
a propos kanałów to ja nie wiem kto wierzył w wyższość komunizmu nad kapitalizmem chyba komuniści ha ha ha.Ale to były czas jak weszła amiga na ten szaro bury rynek to po prostu wymiatała.
[#51] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Andrzej Drozd, post #44

Chodzi o dzisiejsze TVP3_nazwa miasta, czyli telewizje regionalną.

Ale TVP Regionalna była puszczana w ramach TVP2. To nie był osobny kanał, który można było sobie włączyć kiedy się chciało równolegle do TVP1 i TVP2. Po prostu w pewnych godzinach TVP2 nadawalo program Telewizji Regionalnych i w różnych regionach Polski wtedy leciały inne programy. Dla mnie była to zawsze Telewizja Wrocław. Ale gdy pojechałem nad morze to widziałem, że w tych godzinach leci tam jakaś Telewizja Gdańsk.
[#52] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@MDW, post #51

Tak na początku tak było ale potem dostali swoje częstotliwosci i mi się też wydaje że to było przed Polsatem. Przy cczym pierwsza była TV Katowice ("Śluznzoki" zawsze miały lepiej ) i ona była już za "głębokiej komuny" a np. TV Kraków którą ja oglądałem to już było chyba po 89 roku. Może 1990?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 03:52:45 przez TomK
[#53] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@TomK, post #52

Do Raciborza (woj. Katowickie) TVP3 nie docierał, za to CT1 i CT2 miały o wiele lepszy repertuar. A później pojawiła się TV Nova z programem lata świetlne przed publiczną TV i raczkujacymi polskimi kanałami komercyjnymi.

Natomiast tak w temacie: działalność Muzeum Komputerów w Katowicach to świetna sprawa. Szkoda, że nie można się dogadać z nimi w kwestii współpracy. Chcieliśmy ze znajomymi scenowcami pomóc, ale niestety grochem o ścianę. Piszę to z dużym rozczarowaniem.
[#54] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@TomK, post #52

Pochodzę z Torunia i pamiętam że gdy w 1984 roku przeprowadziliśmy się do nowego bloku, to tam były anteny na dachach i łapaliśmy 2kę na 2óch różnych częstotliwościach, a w godzinach emisji regionalnej na jednym z nich była Warszawa a na drugim Gdańsk. Łapało też ale strasznie zaśnieżoną i zakłóconą Ruską stację, ale nic nie dało się obejrzeć ani zrozumieć. A wcześniej mieliśmy tylko 2, z czego drugi o ile pamiętam zaczynał się dopiero po południu. W tamtych czasach jedyne programy dla dzieci to był Teleranek w niedzielę i dobranocki, a później była rewolucja i zaczęły się sobotnie 5-10-15 i programy popołudniowe Zwierzyniec, niewidzialna ręka, Smok Teodor zamieniony potem na Pana Kracego itp.

Wiki podaje że Polsat ruszył w grudniu 1992, a regionalna Bydgoska 3ka w 1994. Ale na tym etapie już mieliśmy satelitarną w osiedlowej kablówce, bodajże kilkanaście kanałów, ale nasz TV miał możliwość ustawienia tylko 8 z nich. Większość była niemiecka Sat1, Pro7, RTL itp, ale był też jakiś włoski RAI, oraz angielskie Sky-One z kreskówkami, EuroSport i jakiś filmowy TNT czy jakoś tak, dużo starych czarno-białych filmów w nim było, a wieczorami był kodowany z golizną. Nie pamiętam czy MTV mieliśmy już wtedy czy trochę później. szeroki uśmiech
[#55] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@ZbyniuR, post #54

Pan Kracy - LOL

Ta ruska to IIRc lokalna byla, z JAR. Tylko do skrapy nie doaltywala juz tak dobrze oraz zbiorcza na dachu nie byla w dobrym kierunku, patrzac od nas. na R1, w wiezowcu na rygiera ruskich łapało juz znacznie lepiej
[#56] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.
Troche jestem rozczarowany tym programem. Bardzo malo bylo o komputerach, prawie nic o Amidze. Wiele osob nie mialo pojecia o czym mowi i nie byli przygotowani do programu.
Najgorsza w tym programie byla pierwsza polowa, ktora mozna strescic tak "w tamtych latach wszyscy byli chamami i burakami bez obycia, tylko osoby wystepujace w programie byly kulturalne i swiatowe". Straszna lameriada.
[#57] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@michalmarek77, post #21

Eee, Krzysiek wg. mnie wyszedł też zajebiście - jako jeden z niewielu naprawdę wiedział, o czym mówi - robił to pewnie i z przekonaniem. Jakby stworzony do kamery Nigdy go nie widziałem od tej strony, poza wywiadami dla mediów oczywiście OK


Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 12:35:51 przez _arti
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem