Komentowana treść: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta
[#1] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta
Zabrakło 3 kluczowych określeń Poza tym inicjatywa zacna OK
[#2] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta
A jeśli czyjaś Amiga jest "used" tylko do sceny to co ma wybrać? Albo jak w przyszłości zamierza brać udział w tworzeniu dem? (pytanie ostatnie)

Nie do końca też rozumiem "What kind of programs do you want to have on Amiga". Czy chodzi o to, jakie programy trzymamy na dysku czy na jakie nowe programy czekamy?
[#3] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Jazzcat, post #2

A jeśli czyjaś Amiga jest "used" tylko do sceny to co ma wybrać? Albo jak w przyszłości zamierza brać udział w tworzeniu dem? (pytanie ostatnie)


W takim wypadku jesteś amigowcem "gorszego sortu"

Ale brak sceny faktycznie dziwi, tym bardziej, że mamy nawet w ankiecie tak bezproduktywne zajęcie jak "przestawianie ikonek" (playing with AmigaOS).
[#4] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Jazzcat, post #2

To wtedy nie należy zaptaszkować i tendencyjnie zostać zwykłym userem. Ja tak zrobiłem.
[#5] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Andrzej Drozd, post #4

A ja wlasnie z powodu braku opcji "Demoscena" postanowilem zbojkotowac ankiete. Gdybym wybral jakakolwiek opcje w pierwszym pytaniu, to zaburzylbym wiarygodnosc tego "badania" (czemukolwiek by mialo sluzyc). Tak wiec moj glos jako demoscenowca nie jest jakkolwiek istotny ani przydatny. Reszta pytan tez dosc malo precyzyjna, jedyne na ktore bym mogl rzetelnie odpowiedziec to te o ilosc Amig i ich specyfikacje..
[#6] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@skipp, post #5

In next few years you will:

buy FPGA for Amiga
sell your Amiga
buy Amiga NG (AmigaOS 4, MorphOS, AROS)
develop game
develop program


Biedny ten wybór.
Gdzie opcja "pozostać z Amigą taką jaka jest" ??!!

Bojkot!
[#7] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta
Wiekszosc pytan nie dotyczy amigi klasycznej
[#8] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@pabloz, post #7

????
Przecież każde jedno, wyraźnie, ich dotyczy.
Szkoda trochę, że Radzik zapomniał o scenie bo Amiga to właśnie ona i giereczki video dla dzieci. Te w NDOS ;P
Świetna ankieta.
[#9] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Jazzcat, post #2

A jeśli czyjaś Amiga jest "used" tylko do sceny to co ma wybrać?

Faktycznie dziwne, że w ankiecie nie ma demosceny. Po grach jest to dziedzina w której Amigę klasyczną wykorzystuje się chyba najczęściej. No bo co oprócz grania czy scenowania (grafika, muzyka, kod) robić na takiej słabo rozbudowanej Amidze 500/600/1200?
Ja bym poprawił ankietę.
[#10] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@MDW, post #9

Pisania tekstów na Amidze też ankieta nie przewiduje. A ja akurat teksty dla PPA piszę na Amidze.
[#11] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@MDW, post #9

Ano.

Jeszcze mnie dziwi pytanie czy płaciłbyś za nowe diskmagi i music diski. Jak to rozumieć? Ludzie mieliby nam płacić za robienie produkcji scenowych? :) To mi trochę przypomina zdarzenie z poznańskiej giełdy z 1993, kiedy to pewien wąsaty pan chciał mi sprzedać demo z moją muzyką.
[#12] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@slay, post #3

Ale brak sceny faktycznie dziwi
Biorąc pod uwagę autora ankiety, to wcale.
[#13] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Krashan, post #12

Mnie odpowiadanie poszło w trymiga. Czuję , że za ankietą znienacka kryje się coś większego. Może transport kontenera nowych klasycznych Amig z Chin?

Swoją drogą już widzę tę forumową wojnę, czy Amiga klasyczna powiedzmy 1200 z obudową i klawiaturą wytłoczona współcześnie, płytą wydrukowaną w chińskiej fabryce i komponentami zamiennymi , ale działającymi w 100% jak A1200 to jeszcze Amiga.
[#14] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta
Najczęściej Amiga służy mi do oglądania demek ;-p Zawsze możemy tutaj policzyć głosy za scenowaniem.
[#15] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@xtro, post #13

Czuję , że za ankietą znienacka kryje się coś większego. Może transport kontenera nowych klasycznych Amig z Chin?


Amigowcy... Zawsze marzyciele i fantaści...
[#16] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@xtro, post #13

Czuję , że za ankietą znienacka kryje się coś większego.

Okaże się, że bankructwo C= w 1994 r. to był żart. Firma działa i ma się świetnie.
[#17] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@PopoCop, post #10

A ja akurat teksty dla PPA piszę na Amidze.


OK
[#18] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@PopoCop, post #10

A ja akurat teksty dla PPA piszę na Amidze.
OK

Aż mi się przypomniało że pisałem pracę w Texu na Amidze - do tej pory jestem pod wielkim wrażeniem Texa i jego autora Donalda Knutha, który za błędy znalezione w Texu płaci.
[#19] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta
Pomysł bardzo dobry.

Jednak jak zauważyło część przedmówców, ankieta wykonana jest fatalnie, co świadczy o tym, że to zapewne pierwsza ankieta CAWI w życiu autora. Niestety część wyników będzie przez to losowa, ale przynajmniej reszta nie.
[#20] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@PopoCop, post #10

Pisania tekstów na Amidze też ankieta nie przewiduje. A ja akurat teksty dla PPA piszę na Amidze.

Skoro wszystkie książki "Gra o Tron" mogą być pisane na PC z DOSem to na Amidze tym bardziej się da. Właściwie na Atari XL/XE albo Commodorku 64 z dodatkowym RAMem i dobrym edytorkiem tekstów też by się dało. szeroki uśmiech
[#21] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta
Jakie podcasty taka ankieta.

Nie rozumiem tego oburzenia amigowcow
[#22] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@adam_mierzwa, post #1

A mnie się nie podoba że jest po Angielsku , następną proponuje zrobić po Francusku i poprosić Niemców i Anglików o wypełnienie jej . Radzik chyba nie było by trudno zrobić ją też po Polsku .
[#23] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Jacol, post #22

Przecież to międzynarodowa ankieta. Miałaby być niby po Polsku? No sorry ale nieznajomość angielskiego to dziś analfabetyzm.
[#24] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@PopoCop, post #10

Wziąłem udział w ankiecie, ale pytania są bardzo tendencyjne. Autor ankiety chyba nie przebywał w środowisku klasykowców od dawien dawna.

Mówiłem Radzikowi, żeby przeprowadził wywiad z Tobą, drogi PopoCopie - Amigowcem z klasą, którego bardzo cenię. ;)

Dowiedziałby się, jakim fajnym komputerem jest Amiga od jej prawdziwego zagorzałego fana.

Na Amidze można pisać teksty (i ja piszę do Amigazynu - tak wygodniej, bo mam przy okazji ucuchomiony Amiga OS :), można rysować przepiękną grafikę, komponować muzykę, używać pakietu biurowego.

Tak naprawdę można wymyślić 1001 sposobów na użycie Amigi :)

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 19:18:07 przez Hexmage960
[#25] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@PopoCop, post #16

Albo Jay Miner żyje i zamienił w końcu swoją Amigę 2000 na model 4000
[#26] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@michalmarek77, post #23

To znaczy, że brak znajomości chińskiego to półanalfabetyzm? Przecież to drugi w rankingu używania język świata.....
[#27] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@michalmarek77, post #8

Radzik nie zapomnial o scenie, bo na next-genach sceny nie ma... a jak wiadomo 90% podcastow jest o przyszlosci Amigi i o wspomnieniach z dziecinstwa pytanych gosci.
[#28] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta
a po polskiemu ?.
[#29] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@michalmarek77, post #23

No sorry ale nieznajomość angielskiego to dziś analfabetyzm.


Niby dlaczego ? Raczej nie znanie języka mimicznego i umiejętności posługiwania się palcem wskazującym to wtedy jest analfabetyzm
A jak Robinson dogadał się z Piętaszkiem ?szeroki uśmiech
[#30] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@djpiotrs, post #29

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem