Komentowana treść: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta
[#31] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@djpiotrs, post #29

Pewnie są środowiska w których pewne specyficzne umiejętności są normą. Z angielskim to zgaduję jakieś informatyczne wykształciuchy. ;)
A jeśli ktoś rzadko się zadaje z ludźmi spoza... to ulega wrażeniu że cały świat już taki jest. A większość użytkowników komputerów starych i nowych to jednak tylko gracze, którzy znają najwyżej garść słów typu SAVE i LOAD.

Od blisko dziesięciu lat mieszkam w Anglii i nawet wśród tych co tu po kilka lat mieszkają ciągle jest więcej takich co znają najwyżej kilkadziesiąt słów, niż takich co w miarę swobodnie się tym językiem posługują. A nawet wśród tych których biorę za tych drugich nie rzadko zdarza się, że jak muszą wypełnić jakieś papiery albo załatwić coś przez telefon to pytają czy dałbym radę pomóc.

Wprawdzie dostęp do materiałów do nauki języków jest dziś łatwiejszy niż przed powiedzmy 20 laty, ale i powodów do uczenia jakby mniej, a choćby przez translatory. Nawet na emigracji. Cóż, nie każdy się przykłada do nauki języka obcego i nie zawsze jest to angielski. ;)
[#32] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@djpiotrs, post #29

No właśnie... suwak logarytmiczny rules, bo na komputerach też nie trzeba się przecież znać, generalnie rzecz ujmując...
[#33] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Jazzcat, post #11

Jazzcat, najlepsze, że w wynikach są na to pytanie odpowiedzi twierdzące... Lol
[#34] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta
Ważne żeby znać empty is full,dobrze ze taka ankieta jest ale mogłaby by być trochę lepsza,przecież chyba jeszcze poza mną i Romanem są jacyś klasykowcy z którymi można by było taka ankietę zrobić.
[#35] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Dopuser, post #32

Spróbuj dodać 2+2 na suwaku logarytmicznym i odczytaj wynik dokładnie che che.
[#36] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@SzaryWilk, post #34

Ważne żeby znać empty is full...


Taaa... a później się np. dziwią że dobrze płatnej pracy nie ma, czy nie wiadomo co napisano w angielskim .guide i jak korzystać z programu...
[#37] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Dopuser, post #36

Co tam angielski, mnóstwo Polaków słabo posługuje się nawet swoim językiem ojczystym, szczególnie w formie pisanej.
[#38] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Dopuser, post #36

Znając języki to dobrze płatną pracę znajdziesz, ale nie w pl tylko za granicą :)
[#39] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@agrajek, post #38

Co do Polski to akurat jesteś w błędzie, bo na takich stanowiskach managerskich w PL obcy język to konieczność a nie żadna fanaberia... ba! bywa że dwa języki są konieczne...
A sam angielski to podstawa, i tyle. Pisząc że nie jest konieczny w UE wystawiasz się na pośmiewisko...


Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 14:30:17 przez Dopuser
[#40] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Dopuser, post #39

Nie tylko managerskich stanowiskach. Bez podstawowej znajomości angielskiego na pewno się nie załapiesz na korporacyjnego programistę.
[#41] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Dopuser, post #39

Czyli tylko ja zrozumiałem że koledze chodziło o to że znając języki łatwiej znaleźć pracę za granicą niż w Polsce (a nie - że nie trzeba ich znać).
[#42] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@adam_mierzwa, post #41

Chyba tak, tylko Ty.
[#43] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@adam_mierzwa, post #41

Wychodzi na to, że napisałem po Polsku na polskim forum, a tylko Ty mnie zrozumiałeś
[#44] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@agrajek, post #43

W sumie dziwią mnie te uszczypliwe komentarze tu ws podcastów Radzika. Odwala kawał dobrej roboty, nic za to nie płacicie, dzięki niemu poznaliśmy ciut bliżej parę ciekawych osób, poznając ich historię, drogę do "sławy" itd... Dla mnie bomba i czekam na więcej. OK

Co do ankiety to nie wiem jaki ma cel, ale chętnie wypełniłem... 2min mnie nie zbawią, a może do czegoś się komuś przyda.


My amigowcy musimy się trzymać razem. ok, racja
[#45] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@zmiennik, post #44

Ja też wypełniłem, choć można było ankiety nieco bardziej rozbudować. Jednakowoż lepsze takie, niż żadne.
A podcasty, mimo że nie przesłuchałem jeszcze wszystkich - są bardzo dobre. Cieszę się, że jest taka inicjatywa i to dodatkowo w naszym ojczystym języku.OK
[#46] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@zmiennik, post #44

Moim zdaniem, żle to odbierasz ,"te uszczypliwe komentarze".Wszystko jest OK a coś zawsze trzeba napisać. Oczywiście że kolega Radzik odwala świetną robotę , dlatego Amigowanie jest bardzo ciekaweOK .
[#47] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@djpiotrs, post #46

[#48] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@radzik, post #47

Większość pyka w gierki i przesuwa ikony. Ale 10% coś tworzy. Co dziesiąty! Budujące (o ile prawdziwe).
[#49] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@adam_mierzwa, post #48

10% to chyba nie tak źle w sumie. ;)
[#50] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@radzik, post #49

A może tylko 10% tych co pyka w gierki wypełniło ankietę. ;)
[#51] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@adam_mierzwa, post #48

Ta ankieta jest tak samo miarodajna jak opinie uczestnikow marszu KOD'u.
Czyli jeden przecinek iles tam procent z nastu procent twierdzi, ze cos tam.... cos tam.
[#52] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@selur, post #51

No nie mów, że Ci wyniki nie pasują do którejś z Twoich wyssanych z palca teoryjek?
[#53] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@Krashan, post #52

Ja nijak nie korzystam z moich Amig, mam je i to mi wystarczy
[#54] Re: Wykorzystanie Amigi klasycznej - ankieta

@sebbb, post #53

Taaa - lokata kapitału. Zapisać w spadku wnukom.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem