Komentowana treść: Obniżka ceny systemu MorphOS
[#31] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@jarokuczi, post #29

A jak mam sie zachowywać mając dwa posty? Piszę to co myślę, zgadzać się ze mną nie musisz.


No właśnie. Gdybym umiał bawić się proxy i manipulować multikontem...

zgadzać się ze mną nie musisz.


A jednak piszesz o tym. Kakuś +1

Odnośnie tematu MOS sama kasa nie jest dla mnie problemem tylko wole ją wydać na wyjazd z żoną albo jakieś atrakcje dla dzieci.


To jedź na wakacje, a nie kuźwa pisz że ci brakuje 400 zł do wakacji.OK


Niestety stwierdzam że Amiga OS 4 na emulatorze i pewnie też na klasyku nie jest zbyt użyteczny


Ja stwierdzam że na A1200 z PPC jest całkiem użyteczny.OK


Gdyby MOS kosztował tyle co AmigaOS 4.1 na klasyka to brałbym w ciemno.


Wypisz wymaluj, wciąż "brałbyś" w ciemno, kakusiu. Ale są ludzie co chcą to sprawdzić.OK
[#32] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@agrajek, post #30

Nie pisałem że żałuje. Nie spodziewałem się że będzie rakieta ot moje spostrzeżenie na temat wersji na klasyka. Godziny spędzone na zabawie z emulatorem, konfiguracje tuningowanie opcji to czysta przyjemność (i to bez żartu). W przypadku MorphOS na maku jest lepiej bo wszystko działa out of the box, że tak powiem. Mniej kombinowania przy odpalaniu ale więcej mięcha w systemie. Niestety limit 30 minut bardzo ogranicza możliwości testowania czegokolwiek, zwłaszcza z ramdysku :D.
[#33] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@michal_zukowski, post #23

Zle mnie zrozumiałeś.330 zl za system którego jest się fanem i stanowi podstawę hobby to wcale nie jest drogo.Ja np. bardzo lubię supportowac twórców tego co aktualnie mam w centrum zainteresowania.Będąc fanem Mosa na pewno bym wolał aby updejty,stery itp były płatne.Przynajmniej miałbym nadzieje, ze całość nie padnie z braku jakichkolwiek podstaw ekonomicznych.Ale tak myśli mało kto.I sobie lekko zażartowałem
[#34] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Aniol, post #33

za system którego jest się fanem i stanowi podstawę hobby to wcale nie jest drogo

To prawda w takiej sytuacji. Tak samo gdy wydasz na sprzęt parę tysięcy to takie 3-4 stówki nie robią wielkiej różnicy, tym bardziej że sprzęt kupujesz żeby go używać a nie żeby stał. Ja jednak jestem niedzielnym fanem lubiącym eksperymenty i dla mnie w obecnej chwili to cały czas zbyt dużo.
[#35] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@jarokuczi, post #34

Do eksperymentów 30 minut spokojnie wystarczy, wiem bo zanim zarejestrowałem to jechałem na wersji demo, a sam reset i wczytanie systemu od nowa nie trwa długo.
[#36] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@agrajek, post #35

A co za różnica ile kosztuje coś czego ludzie nie chcą nawet za darmo?
[#37] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS
Czyli dla G5 także po 79 EUR, fajnie - tak długo się zbierałem do kupna drugiej licencji, że chyba MOSTeam się zniecierpliwił
[#38] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Skotos, post #37

Na pewno. OK

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 15:55:13 przez MDW
[#39] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@ZbyniuR, post #36

Są ludzie i ludziska. Ludzie kupują...
[#40] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@recedent, post #39

Czyli mamy jakieś 1500 ludzi. Reszta to ludziska...
[#41] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@michalmarek77, post #40

Recedent nie napisał, że ludziska nie kupują. Ekstrapolujesz jego wypowiedź i jest to logicznie błędne.
[#42] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@ZbyniuR, post #36

Wyczuwam ból pewnej części ciała, choć nie rozumiem dlaczego?
[#43] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@ZbyniuR, post #36

A co za różnica ile kosztuje coś czego ludzie nie chcą nawet za darmo?

Za darmo nie :) , ja z wielką przyjemnością zapłaciłem za dwie licencje, i wkrótce zakupie trzecią do nowego maczka G4 MDD :) .
[#44] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@trOLLO, post #43

Ty wiesz stary, jak masz za dużo gotówki to zrób jakąś bibę, chętnie wpadnę.
[#45] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@trOLLO, post #43

Jak już zakupisz do daj znać który to numer, dawno nie aktualizowałem wykresu.

@Sokok: A do Gliwic to już nie byłoby "dalekooo"?
[#46] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@recedent, post #45

No jasne, że daleko.
[#47] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Sokok, post #44

Ty wiesz stary, jak masz za dużo gotówki to zrób jakąś bibę

111 Euro, za dużo, MOS Team robi obniżke do 79 Euro, dalej drogo, znając życie, było by 49 Euro, dalej było by drogo.

Ja uważam, że 350 zł za system, to nie są duże pieniądze, szczególnie w naszym Amiświecie. Nikt mi nie wmówi, że uzbieranie np. w ciągu roku 350 zł to jakieś wielkie obciążenie dla budżetu domowego .

Nie kupujesz systemu codziennie, kupujesz raz i używasz w zasadzie dożywotnio :) .
[#48] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@trOLLO, post #47

Ty mi tu nie tłumacz tylko imprezę rób.
[#49] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Jacek Piszczek, post #17

Klucze PowerUP zawsze były za free.


Hmm, zawsze?!
Jeśli jest za free to super! Do kogo mam napisać w tej sprawie?
[#50] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@BULI, post #49

Mylisz były (czas przeszły) z jest (czas teraźniejszy). Obecnie nie działa rejestracja. Jesli kiedyś zacznie działać (pewnie po realeasie 3.10 dla klasyków, o ile nastąpi) to pewnie nadal będą za free.

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 11:59:22 przez michal_zukowski
[#51] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@michal_zukowski, post #50

pewnie po realeasie 3.10 dla klasyków, o ile nastąpi


Czyżby jedna ze wspomnianych niespodzianek?
[#52] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@michal_zukowski, post #50

Hmmm, bez przesady. Za 3.10 dla klasyków to spokojnie można zapłacić 100 PLN. Podobną sumę daliśmy za AOS4.1 FE.
[#53] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Andrzej Drozd, post #52

O proszę, to za darmo to też źle clown
[#54] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@michal_zukowski, post #50

Obecnie nie działa rejestracja.


No właśnie, na forach znalazłem podobne informacje, ech..

Wyjaśnijcie, mi jeszcze jak to jest z tym "było zawsze free"?
Z tego co wiem to jednak na początku trzeba było płacić za wersję MOS PUP?
[#55] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@BULI, post #54

MorphOS 1.4.5 wersja PowerUP była zawsze za free. Konkretnie - ściągałeś demo działające przez 2 godziny, ale po rejestracji (która była darmowa) ograniczenie znikało. Ot i cała filozofia.
[#56] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@recedent, post #55

Chłopaki pewnie testowali system rejestracji dla późniejszych płatnych wersji.
[#57] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@recedent, post #55

Kurcze, a ja męczyłem się z restartem co 2h, bo byłem święcie przekonany, że mam zapłacić 150 EUR (a wtedy z kasą było krucho u mnie, no i nie miałem dostępu do neta na Ami).

Ech głupi się rodzisz, głupi umierasz..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem