Komentarze do artykułu: Uridium 2

[#1] Re: Uridium 2
Pierwsza recenzja w której widzę animację
[#2] Re: Uridium 2

@Hubez, post #1

Bardzo fajna recka, krótka a treściwa! OK
[#3] Re: Uridium 2
Dzięki za dobrą recenzję OK i wyciągnięcie z czeluści zapomnienia kolejnego dobrego tytułu ok, racja
[#4] Re: Uridium 2

@BULI, post #3

Nie wiedziałem o istnieniu drugiej odsłony.Gdyby można było legalnie zdobyć ją byłoby super.
[#5] Re: Uridium 2
Great review! Where can I get the game? Is it free or paid. Thank you. Sorry for English Dziękuję Ci
[#6] Re: Uridium 2

@AmigaBill, post #5

@AmigaBill: I'm afraid Uridium 2 is still a commercial (not free) product. It's available on eBay - for example here.
There are also disk images available to download for free, you shouldn't have problems finding them.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 09:17:46 przez PopoCop
[#7] Re: Uridium 2

@AmigaBill, post #5

From the other side I found this site: [link do wareza usunięto]
where it states that Uridium 2 is an abandonware software (???)

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 12:59:57 przez moderator
[#8] Re: Uridium 2
Trzymając dłużej wciśnięty fire i równocześnie wciskając kierunek góra lub dół możemy obrócić nasz statek w osi poziomej o 90/180/270 stopni i w takiej pozycji latać/atakować w danym kierunku ok, racja

Po pierwszym "levelu" myślałem, że ekran przesuwa się tylko w poziomie, ale kolejne poziomy są przesuwane również w pionie ok, racja

Długo miałem problem z lądowaniem, słysząc głos pani mówiący żebym lądował byłem przekonany, że trzeba nacisnąć jakiś klawisz lub wywołać kombinację kontrolerem. Okazało się, że trzeba znaleźć pas do lądowania z reguły na końcu planszy.

Gra jest naprawdę dynamiczna i dopracowana.
Na wejście świetna grafika ("okładka gry") jak grafika w całej grze, efekty "a'la scenowe" np rysujące się logo na animowanym tle przed MENU, wspomniany w recenzji widowiskowy efekt pojawiania się naszej maszyny, "wielopoziomowość"- maszyny wroga mogą przelatywać nad naszym statkiem. No i przy tym wszystkim świetny klimat 8bitowy! OK

Owszem jest trudna, ale daje radochę ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 00:05:31 przez BULI
[#9] Re: Uridium 2

@BULI, post #8

Polecam zajrzeć na stronę z instrukcjami do amigowych gier. Zawsze lepiej przygotować się wstępnie do gry czytając instrukcję - odpada kombinowanie "jak się ląduje"
[#10] Re: Uridium 2

@PopoCop, post #9

Nie znałem tej strony. Dzięki! OK
[#11] Re: Uridium 2

@BULI, post #8

Fajna stronka. Ja często jeśli chodzi o instrukcje do gier korzystam z HOL.
[#12] Re: Uridium 2
Fragment recenzji "Uridium 2" ze Świata Gier Komputerowych 1/1995. Autor - Frodo Baggins:

Uridium 2 to "jedynka" z lepszą grafiką i możliwością lotu do tyłu.

Mam w związku z tym dwa pytania:
1) Jak się w tej grze włącza wsteczny?
2) Co zażywał recenzent?
[#13] Re: Uridium 2

@PopoCop, post #12

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem