Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16
[#31] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@Jenot, post #30

Używasz tego do pracy, czy zdjęć z wakacji?
[#32] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@KM, post #31

W mojej branży (energetyka) znajomość Ps czy Lr jest kompletnie zbędna ;)
Używam do wywoływania własnych zdjęć, zdjęć z imprez itp. Wiem - jest darmowe Rawtherapee pod linuksa, jest Photos na MacOS, ale siła przyzwyczajenia robi swoje, no i jak pomyślę o migracji kilkudziesięciu tys. zdjęć do innego softu to mi się odechciewa...
[#33] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16
Stwierdzenie "Amiga to tylko hobby" jest prawdziwe i nie jest prawdziwe. Amiga to nie jest tylko hobby dla firm i jest hobby dla użytkowników.
[#34] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@MDW, post #33

Jestem ciekaw czy stwierdzenie, że MorphOS jest martwy, jest równie prawdziwe..
[#35] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@Sokok, post #34

Był kiedyś (chyba z 10 lat temu, na którejś Amimajówce o ile pamięć nie zawodzi) taki filmik, gdzie dwaj panowie śpiewali: "Pegaz zdechł, całujmy się / Piękny dzień bo Pegaz zdechł".

Edit: Ha, prawie dobrze pamiętałem. 11 lat temu i to były Amizaduszki:


Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 10:23:46 przez recedent
[#36] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@recedent, post #35

Ha, okazuje się że jest w sieci jeszcze nowszy filmik:

[#37] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@recedent, post #36

Motyl nie taki straszny jak go Ornitolodzy malują

No ale teraz gdy larwa padła, może wykluje się coś nowego.

Czyli Morpho68k, wymówki typu, na razie nie ma szybkich kart turbo. Są słabe, bo gdy będzie szybka karta to nagle się pojawi po 30 latach. Update AOS 3.x. A tak to na WinUAE można by testować nowe Morpho68k i tylko czekać na nowe turbo-a. I wtedy Czerwoni z swoimi prawami, obietnicami etc... mogą sobie dalej budować PeCety Z Boingami.

Zawsze uważałem że Niebiescy to spoko Ziomy, są i z nimi można budować przyszłość.
[#38] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@TechNineWonder, post #37

Znając trochę ludzi z teamu raczej wątpię, żeby komukolwiek chciało się backportować na M68k. A szkoda, tak nawiasem mówiąc.
[#39] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@Krashan, post #38

Możesz pomyśleć nad Come Back do Teamu, tylko aby pracować nad wersją 68k.
[#40] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@TechNineWonder, post #37

Nie no, sorry chłopaki ale dzielicie skórę na dźwiedziu. To, że jakiś ktoś w podcaście stwierdził że "MOS is ded" nie określa rzeczywistości, czyli kolokwialnie mówiąc: "Łżesz, psubracie".
[#41] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@Krashan, post #38

Znając trochę ludzi z teamu raczej wątpię, żeby komukolwiek chciało się backportować na M68k. A szkoda, tak nawiasem mówiąc.


a tymczasem jest aros68k. i zostal ostatnio mocno poprawiony pod katem wydajnosci na amidze (i nie tylko). kalamatee, obecnie glowny programista jest zreszta czlonkiem apollo forum i coraz bardziej interesuje sie platforma, choc dotychczas glownym tematem dla niego byl aros na x64 (jest tworca implementacji smp).

mam nadzieje na kolejne poprawki wkrotce, pod katem wydajnosci zune i konwersji grafiki, zdaje sie ze kal ma koncepcje co robic.
[#42] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@recedent, post #40

Nic się nie przejmuj, wybitni ludzi są doceniani przeważnie gdy są "is ded". Tak że MorphOS jeszcze nie raz będzie wychwalany w Amigowym światku.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 15:00:26 przez TechNineWonder
[#43] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@recedent, post #36

Skąd ty to bierzesz Oni powinni był w habitach i tańczyć wokół ogniska, w którym płonie PM i ulatuje duch motyla.
[#44] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16
Bardzo prowokacyjny odcinek. szeroki uśmiech Słuchając trafiłem na kilka kwestii, których nie mogłem nie skomentować. Notowałem sobie te uwagi i gdy zebrało się ich trochę, notując kolejną w drodze do pracy (przechodząc dosłownie obok partyplace Decrunch) coś mnie wirtualnie walnęło w głowę. Oczami wyobraźni zobaczyłem przed sobą wielki napis "PO CO?" (w skrócie PC ;)). Odpowiedziałem sobie szybko "NIE WIEM PO CO JEST MI POTRZEBNA KOLEJNA". Szybkim ruchem przesunąłem palec po ekranie kasując notatkę z uwagami i poczułem się lepiej gdy spłynęła na mnie świadomość, że nie będę musiał uczestniczyć w kolejnej bezsensownej przepychance słownej.

To jest przykład zmniejszonej aktywności MOS-userów o której mowa w podcaście. Wolę sobie konstruktywnie pogadać np. na forum MorphZone z ludźmi którym nie muszę ciągle z czegoś się tłumaczyć i czegoś udowadniać niż tu walczyć z wyznawcami 68000/OCS - platformy, która nie ma już chyba NIC wspólnego z tym co mnie bawi i interesuje. Myślę, że wszyscy jesteśmy zmęczeni i znudzeni tymi dyskusjami.
[#45] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@MDW, post #44

Trochę to dziwne z konstruktywność-ią, bo gdy sam występowałeś w podcscie to mówiłeś, że na PPA przychodzisz sobie po trollować Classica. I teraz gdy to trolowanie nie wychodzi, to są jacyś wyznawcy obrońcy itp... Biją trzeba uciekać...

Po za tym że OCS/ECS/AGA 68k Cię nie interesuje , to już każdy wie. Potwierdza to tylko co napisałem wyżej. Czyli to o czym mówiłeś w podcasie.


Prowokacyjność zależy od aktywności danych userów danej platformy pod poprzednim odcinkiem. Przynajmniej ja tak to widzę...

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 15:02:42 przez TechNineWonder
[#46] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@TechNineWonder, post #45

No i to właśnie jest typowe, zdegenerowane myślenie polo-coctowców...
[#47] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@TechNineWonder, post #45

na PPA przychodzisz sobie po trollować Classica

Yyyyy? Aż sobie wrócę do tego odcinka żeby sprawdzić czy tak powiedziałem. Może to był żart albo ironiczna wypowiedź. Akurat PPA traktuję bardzo poważnie i nie w głowie mi trollowanie tutaj.
[#48] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@MDW, post #47

Yhy... wróć sobie i posłuchaj. Nawet Radzik Ci coś tam mówił wtedy gdy to mówiłeś.

zdegenerowane myślenie polo-coctowców...


mógłbyś rozwinąć myśl, to jakiś nowy synonim, czy może kokon uwiera?
[#49] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@TechNineWonder, post #48

To tylko taki cytat z Kingsajzu (Szyszkownik Kilkujadek raczył sie tak wyrazić), masz prawo nie pamiętać.
[#50] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@TechNineWonder, post #48

Poświęciłem się, uszy mi krwawiły od słuchania swojego mało radiowego głosu i przesłuchałem całość. Skakałem co 15 sekund, zatrzymywałem na swoich wypowiedziach i przesłuchiwałem je w całości. Nie trafiłem na takie stwierdzenie. Wobec tego nie kontynuuję tematu do momentu przedstawienia mi dowodów w postaci minuty i sekundy w AmiWigilia WS 12 w którym na poważnie stwierdziłem, że wchodzę na PPA tylko po to żeby potrollować Classica.

Nie chciałem ale jednak się wdałem w śmieszną przepychanę słowną (a nawet słowno-dźwiękową, bo musiałem przesłuchać stary odcinek podcastu). Co za ironia losu...
[#51] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16
Co Wy z tymi Corvettami? W odcinku 12 WS też o Corvettach wariat?
[#52] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@Sokok, post #27

A nie mówiłem?

Z newslettera Radzika:

Musze też przyznać, że ostatnio udzieliło mi się wylewanie wiadra pomyj na wszystko i wszystkich. Na pewno jednym z powodów jest frustracja tego co się dzieje w amigowym środowisku zarówno ze strony firm, teamów jaki i użytkowników.

Tak więc postanowiłem, że 27 odcinek AmiWigilii będzie jego ostatnim… przynajmniej w tym sezonie. W sumie mamy trzy sezony za sobą, ponoć każdy szanujący podcast robi przerwy wakacyjne. Powinno pomóc mi to ochłonąć, a kto wie, może w ten sposób zrobie miejsce ludziom, którzy zrobią materiały na lepszym i bardziej amigowym poziomie.
[#53] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@Sokok, post #52

Pierwsze słyszę że on miał newsletter. Na stronie jest opcja subskrypcji RSS, ale nigdzie nie widzę zapisu na jakieś powiadomienia na e-mail.
[#54] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@adam_mierzwa, post #53

Newsletter dla patronów z Patronite.
[#55] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@Sokok, post #54

Dokładnie tak, tez właśnie przeczytałem tego maila .
[#56] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@philipo, post #55

A tak właściwie to czym się różnią w Amiwigili wydania specjalne od zwykłych?
Bo mnie się tylko przez to numeracja myli czy już tego słuchałem czy nie.
[#57] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@ZbyniuR, post #56

Zwykłe Wydania Amiwigilii to wywiady z rożnymi osobami z Ami-świata, natomiast w odcinkach specjalnych Radzik z Adamem Zalepą komentują newsy i omawiają najważniejsze wydarzenia ze świata Amigi.
[#58] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@recedent, post #49

Ciekawa jest też dalsza część tej wypowiedzi. Świetnie pasuje do niektórych tutaj i ich oblężonej twierdzy.
[#59] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@Sokok, post #52

Szkoda
[#60] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #16

@Sokok, post #52

Powinno pomóc mi to ochłonąć, a kto wie, może w ten sposób zrobie miejsce ludziom, którzy zrobią materiały na lepszym i bardziej amigowym poziomie.


Szkoda że ostatnie zdanie trąci fochem, ale decyzja jest dobra. Czasem trzeba zatrzymać się na chwilę i zastanowić czy aby na pewno obrana droga jest dobra. Jakość jest ważniejsza niż ilość, bo idąc na ilość dojdziemy do wywiadów z ludźmi typu swinkamor.


Krashan: No właśnie nie bardzo. Dało się wręcz zaobserwować, że rózmówcy (np. AceMan niedawno) są słabo zainteresowani tematem nextgen oraz idée fixe Radzika czyli tematem przeglądarki. Myślę, że ten tekstowy wywiad jest owocem jego frustracji tym faktem, swoją drogą ciekawe czemu ten akurat wywiad jest właśnie w formie tekstu.

Mam nadzieję, że po znakomitym wykładzie grxmrx-a na temat dlaczego amisystemy NG nie będą miały na bieżąco aktualizowanej przeglądarki, temat zejdzie na margines.


Wciskanie wszędzie na siłę tematu NG nawet do wywiadów z ludźmi których to kompletnie nie interesuje jest dziwne i stawia nieraz gości w niezręcznej sytuacji. Warto wziąć też pod uwagę, że obraz amigowania się zmienił przez ostatnie 5 lat i NG odchodzi na boczny tor, a zainteresowania amigowców idą w inną stronę i dostosować podcast do publiczności a nie próbować na siłę zmieniać publiczność, przy okazji ją obrażając:

Krashan: Z tego co czytałem, Radzik postanowił zrobić sobie przerwę. Czas ku temu był niewątpliwie najwyższy, bo komu służą teksty w rodzaju „wydaje mi się, że ludzie, którzy podniecają się Vampirem, nigdy nie mieli porządnej Amigi”?


A teksty w stylu że NG się nie rozwiją bo głupi, ślepi "klasykowcy" nie chcą przechodzić na jedynie słuszne, oświecone rozwiązanie i obwinianie ich za wszelkie wady tegoż jest słabe i warto by to nieco przytemperować, bo nikogo to do NG nie zachęci, a może tylko zniechęcić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem