Komentowana treść: AmiWigilia - odcinek #27
[#61] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@BULI, post #60

Ale nie rozpoznaje ogonków, trzeba kombinować łączeniem liter
[#62] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Hellena, post #61

Rozpoznaje.
Jest SAY dostosowane do polskich liter
[#63] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Norbert, post #62

Np. W AmigaOS 3.9. Testowałem w A3000 i działało całkiem sprawnie.
[#64] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@SuperBuster, post #63

Dokładnie, tak jak mówią Panowie, ogonki działają ok, racja
[#65] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@BULI, post #64

A jak komuś brak ogonków nie przeszkadza, to angielski SAY tez da radę, tylko trzeba się czasem nakombinować
[#66] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #57

Kolejny meldunek z placu boju, osiągnąłem 1:40:02 (67 kB tekstu).
[#67] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Norbert, post #62

O cholera, mam OS 3.9 i nawet nie wiedziałem. Dzięki protestuję sobie
[#68] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #66

Informuję z przyjemnością, że cały odcinek #27 istnieje już w postaci tekstu i został zatwierdzony przez Radzika. Jeszcze dziś wyślę go na adres redakcji, grxmrx pewnie będzie chciał rzucić okiem i mam nadzieję na publikację .
[#69] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #68

Brawo Krashan! Podczas gdy inni (w tym piszący te słowa) bez sensu kłapią na forum, on - człowiek czynu (w skócie CzCz) - rzuca się w ferwor pracy i pracuje ku ogólnemu szczęściu i pożytkowi. Któż inny tak bez świata oklasków się zgodzi?
[#70] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #68

Dzięki! Wywiadu z p. Grzegorzem jeszcze nie odsłuchałem, ale chętnie przeczytam!
[#71] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Hexmage960, post #70

To był bardzo dobry i wyważony wywiad i dobrze że znajdzie się w sieci w wersji tekstowej, jako równowaga dla słabego tekstu o swinkamor.
[#72] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Hellena, post #67

A co będziesz protestował?
Trzeba wgrać LocalePL z oficjalnych dodatków.
[#73] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #68

Dziękuję za przeznaczony czas. Jedyne moje życzenie to forma publikacji - chciałbym aby nie był to artykuł a załącznik spakowany lha bądź zip z linkiem umieszczonym pod newsem i ew. rozmową na stronie autora podcastu. Warto zaznaczyć przy publikacji kto dokonał transkrypcji.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 07:49:14 przez grxmrx
[#74] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@grxmrx, post #73

A podobno PPA jest otwarte na publikacje, w podcaście ktoś tak mówił...
[#75] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #74

Powinno to być na PPA jako normalny, tekstowy artykuł a nie jakiś marginalny załącznik.
[#76] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #74

jak Cię tu nie chcą to wyślij do exec'a
[#77] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@rwks, post #76

jak Cię tu nie chcą to wyślij do exec'a
Z jakiegoś powodu grxmrx nie chce, żeby skrypt wywiadu był indeksowany przez wyszukiwarki. Mnie to dziwi, ale to szanuję. Kopie tekstu mają Radzik i redakcja PPA. Ja z własnej inicjatywy nie zamierzam go publikować.
[#78] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #77

No kurka wodna
ale ceregiele. nie...
.
[#79] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #74

Otwartość tutaj się nie zmienia. Publikujący artykuł decyduje co z nim chce zrobić. Ja, chyba mogę mieć jakieś zdanie, życzenie w temacie?

Jedyny powód to forma. Moim, zdaniem należałoby wyraźnie podkreślić w tytule lub nagłówku tekstu, że to transkrypcja i wywiad oryginalny (podcast) znajduje się pod takim a takim linkiem. Co do indeksowania to być indeksowane przez dowolne wyszukiwarki - dla mnie nie ma problemu. Po prostu tekst w takiej formie, w moim odczuciu, źle się czyta i wymagałoby to poprawek stylistycznych ułatwiających czytanie i odbiór. Aktualnie mam wrażenie, że o ile słuchało się fajnie to po przełożeniu na tekst wyszło to bardzo słabo. Nie oznacza to słabej transkrypcji tylko mojej zdolności do formułowania myśli i zdań na żywo.

Jeśli zamieszczający artykuł (czyli nie ja) zdecyduje, że chce puścić tekst w formie surowej to musiałoby to być wyraźnie zaznaczone przed właściwą treścią. Ja mam tylko życzenie by jeśli to ma być artykuł to zadbajmy o styl dla lepszego czytania. Jeśli ma być surowe i bez poprawek, korekty to dajmy notkę o tym. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej byłoby zamieścić jako załącznik do oryginału.

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 14:07:12 przez grxmrx
[#80] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #77

Proponowałbym zamieszczającym najpierw podlinkować surową treść (by dla niecierpliwych było to szybciej dostępne) jako załącznik zamieszczony na serwerze PPA.pl a docelowo (jeśli są chętni) zrobić poprawki stylistyczne i wtedy dopiero opublikować jako artykuł.
[#81] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@grxmrx, post #80

zrobić poprawki stylistyczne
Pewna podstawowa warstwa poprawek stylistycznich została przeze mnie zrobiona już w trakcie transkrypcji. Przed dalej idącą ingerencją w tekst powstrzymywała mnie obawa o posądzenia o manipulowanie sensem wypowiedzi. Niestety obowiązki związane z pracą, prowadzeniem firmy i ogólnie tak zwanym życiem, nie pozostawiają mi już czasu na powtórne przejście przez cały proces, bo to jest dość czasochłonne (transkrypcja zajęła mi około 20 godzin).
[#82] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #81

Doskonale to rozumiem i doceniam. Żeby nie gwiazdorzyć :P i nie blokować chętnym szybszego przeczytania fajnie by było gdyby tekst w przygotowanej przez Ciebie postaci był opublikowany jak nie dzisiaj to chociaż przed weekendem a docelowo, jeśli będzie chętna osoba, mogłyby się pojawić wspomniane poprawki. Fajnie by było gdyby to był najpierw załącznik a później artykuł, ale po przemyśleniu zostawiam do decyzji osoby zamieszczającej.
[#83] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #81

A można wiedzieć ile ten txt waży?
[#84] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@ZbyniuR, post #83

A można wiedzieć ile ten txt waży?
Około 150 kB.
[#85] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@SuperBuster, post #72

No takie czasy, protesty to chleb powszedni
Z jakich oficjalnych dodatków ? Mówisz O BB?
[#86] Re: AmiWigilia - odcinek #27
Z blogu Rafała "Mufy" Chyły dowiedziałem się, że Grxmrx oraz Radzik w tej AmiWigilii wróżą zmierzch for internetowych na rzecz portali społecznościowych.

Z technicznego punktu widzenia coś takiego rzeczywiście może mieć miejsce.

Jednak z punktu widzenia socjologicznego myślę, że fora internetowe nigdy nie znikną z Internetu.

Podam za przykład to, że ja potrafię odnaleźć się tylko na forach internetowych. Jest to miejsce, gdzie mogę wyrazić swoją opinię i w bezstresowy sposób dyskutować.

Nie potrafię odnaleźć się na wszelakiego rodzaju czatach ani IRC. Nie potrafię tam rozmawiać. Portale społecznościowe typu FaceBook również dla mnie stanowią rzecz nie do ogarnięcia.

Wiem, że w moim przypadku tzw. negatywne objawy schizofrenii (jest to w skrócie mówiąc wyobcowanie społeczne) potrafiły skutecznie oddzielić mnie od społeczeństwa.

Jednakże nie wiem w jakim stopniu wpływa to na moje relacje ze znajomymi w Internecie.

W każdym razie forma jaka istnieje na forach jest dla mnie najmniej stresująca i pozwala mi na kontakt i wymianę doświadczeń z innymi. Coś czego nie mogłem zrealizować na czatach, które poznałem przed forami.

W skrócie mówiąc gdyby nie fora, nie wiem w jaki sposób uczestniczyłbym w życiu społecznym.

Myślę, że ten problem nie dotyka wyłącznie mnie, stąd jestem przekonany że ta forma wypowiedzi pozostanie powszechna w Internecie.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 09:19:44 przez Hexmage960
[#87] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Hexmage960, post #86

Osobiście jestem jak najbardziej za blogami i stronami internetowymi, forum na blogach. Bardzo nie lubię Facebook.com i portali tego typu, które przejmują całkowicie content i administracje zasobami na swoje serwery w ameryce, albo nie wiadomo gdzie. Elementy pracy grupowej, społecznościowej istnieją też na blogach lub są łatwe do wdrożenia.


Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 12:17:02 przez rgrg2
[#88] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Krashan, post #74

[#89] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@Sokok, post #88

[#90] Re: AmiWigilia - odcinek #27

@recedent, post #89

W razie czego, jeżeli Radzik i grxmrx się zgodzą, mogę nadać temu tekstowi bardziej literacką formę.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 09:24:45 przez Krashan
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem