Komentowana treść: Wywiad z Trevorem
Wątek zamknięty
[#1] Re: Wywiad z Trevorem
Najfajniejsze jest ostatnie zdanie:

Role on AmiParty in Poland next month

OK
[#2] Re: Wywiad z Trevorem

@MarX, post #1

Łąłęłon przyjadym do płelski
[#3] Re: Wywiad z Trevorem

@Blendor, post #2

Za łamanie punktu 14 regulaminu i trolling użytkownik Blendor otrzymuje karę administracyjną.
[#4] Re: Wywiad z Trevorem

@MarX, post #1

Dobrze przyjmijcie tego zaszczytnego gościa. Najlepiej polskim chlebem i solą.
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#6] Re: Wywiad z Trevorem

@Hexmage960, post #4

Znając życie to przywitanie będzie polskim ogórkiem i wódką... ;)
[#7] Re: Wywiad z Trevorem

@madman15, post #6

Znając życie to przywitanie będzie polskim ogórkiem i wódką... ;)

Mogę przywieźć Johny Walkera w "wersji polskiej", a jak trzeba to i eko ogórki z najczystszych rejonów powiatu parczewskiego też załatwię
[#8] Re: Wywiad z Trevorem
Spotka się z 2 użytkownikami x1000,i pewnie będzie podcast z Radzikiem w którym będzie zachwala amigę NG,jako jedna z 3 osób w Polsce.
[#9] Re: Wywiad z Trevorem

@SzaryWilk, post #8

No co Ty ja widziałem u niego na profilu FB, że zamierza się z Tobą spotkać i wdrożyć w życie złote rady Szarego Wilka vel Smerfa Ważniaka.
[#10] Re: Wywiad z Trevorem
Kto by pomyślał, że Trevor używa też czasem MorphOSa i AROSa. Mam nadzieję, że nie na zasadzie, że "wroga trzeba poznać". szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 19:07:37 przez MDW
[#11] Re: Wywiad z Trevorem
Jakby ktoś chciał tłumaczyć teksty z serwisu Generation Amiga na język polski albo inny, to context menu w firefox nie działa, bo strona zawiera layer blokujący dostęp, ale wystarczy zapisać strone np. ScrapBook 'em bez js, albo w przeglądarce wyłączyć obsługę Java Script to tekst można wkleic copy paste do Google Translatora.

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 20:12:43 przez rgrg2
[#12] Re: Wywiad z Trevorem

@rgrg2, post #11

ja sobie w SlimJecie (Chrome) kliknąłem tylko "Print friendly and PDF" i na podglądzie już można było sobie wszystko wedle woli zaznaczać i kopiować. siedzi, pije i chrupki
[#13] Re: Wywiad z Trevorem

@rgrg2, post #11

Nie prościej wkleić link do Google Translator Link Aby zatrybiło trzeba kliknąć w trwa tłumaczenie.

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 20:38:40 przez TechNineWonder
[#14] Re: Wywiad z Trevorem

@TechNineWonder, post #13

Automatyczne tłumaczenie takim translatorem, wymaga wielu korekt, ale większość tłumaczenia wychodzi dosyć dobrze.
[#15] Re: Wywiad z Trevorem

@KM, post #9

Gdyby słuchał Szarego Ważniaka to dzisiaj byłby tam gdzie jest apple ;). A tak jest w DE i nie mowie o Denmark.
[#16] Re: Wywiad z Trevorem

@SzaryWilk, post #15

Ważniaku, zamiast się mądrzyć weź kredyt, zrealizuj swój genialny biznesplan i wznieś finansowe imperium. A jak nie chcesz, to znaczy że sam nie wierzysz w to co piszesz. Czyli piszesz, żeby trollować.
[#17] Re: Wywiad z Trevorem

@recedent, post #16

Lepiej wziąć resztę Smerfów trochę ognistej wody zamówić Tajki. Wypić trochę jak się pousypiają porobić foto później uświadomić że jedyny rozwój Amigi to 68k.

"Wodzu" jak wróci na chatę zobaczy foto na @ to Classic zaraz trafi na sklepowe półki. Po uwalniają wszystko.
[#18] Re: Wywiad z Trevorem

@recedent, post #16

Żebyś się nie zdziwili,tylko ciekawe co wtedy będziesz mówił,wracając do Trevora to chyba widać gdzie dzisiaj jest amiga,w DE,chyba nie jest tak trudno wyprodukować amige notebook,telefon,tablet,amigę mp3 itd itp każdy amigowiec by na 99 % kupił taki sprzęt który by nazywał się amiga miał logo amigi itd itp,problem jest taki ze TD nie ma praw,wiec o czym my mówimy a jeszcze jest tak nieudolny ze pomimo tego ze amiga leży i można by te prawa łatwo nabyć to on wymyśla jakieś tabory samatchy czy inne łę łony.I blokowanie czy banowanie tutaj nic nie pomoże.
[#19] Re: Wywiad z Trevorem

@recedent, post #16

Sądzisz, że Szary Wilk nie może krytykować biznesplanu takiego np. Trevora Dickinsona jeśli sam nie potrafi zrealizować lepszego? Przypomina się krytykowanie filmów, gier itp. Sam mam wątpliwości w sensowność AmigaOne/AmigaOS4 w obecnej postaci, ale czy to znaczy, że muszę mieć własny biznesplan? Ja nie mam nawet odpowiedniego wykształcenia. Jednak jako najzwyczajniejszy fan Amigi wierzę w to co pisze m.in. Szary Wilk. Technologia Amigi to OCS/ECS/AGA. Trzeba było to rozwijać. Po bankructwie Escomu Amiga padła, zabrakło przywództwa, pieniędzy itd. Dzisiaj AmigaOne to wspomnienie legendy i sprzęt dla wąskiego grona osób.

Zarówno w obozie AmigaOS4, jak i Vampire dochodzi jednak do przypadków skrajności. Ja nie chcę w to się mieszać, więc pozostałem wierny Amidze od Commodore/Escom, zaś najnowocześniejsza Amiga to dla mnie A4000T. Za Commodore rozwój był najprężniejszy, oni wylansowali Amigę jako sprzęt multimedialny. Ekspertów od sprzętu mieli bardzo dobrych. A jeśli kulało zarządzanie i marketing - no cóż, nie można mieć wszystkiego.

Dziś dla mnie najlepszą formą amigowania jest zabawa oprogramowaniem dla Amigi m.in. z płyt CDPD Almathery. Mam kolekcję 4 płyt tej serii. Jest tam zbiór wszystkich 1000 dyskietek Freda Fisha i wiele wiele więcej. Można znaleźć tam naprawdę cudowne perełki - gry, programy, które pod AGA działają doskonale. Nie wymagają dodatkowych kart graficznych.

Okres Commodore i Escom to dla mnie po prostu najlepszy okres dla samej Amigi. Nie udało się powtórzyć tego sukcesu. Amiga zaś żyje w sercach jej fanów, w tym Szarego Wilka, który widzi rozwój Amigi w postaci rozwoju układów specjalizowanych. I to jest prawda. Wystarczy poczytać w wielu publikacjach, że "układy specjalizowane to jest coś, co czyni Amigę wyjatkową". Commodore mądrze wybrało rozwijając chipset, oni też wierzyli że to czyni Amigę wyjątkową. No bo jednak coś musi! Wygląd okienek Amiga OS + Linux, jak postuluje się przyszłość AmigaOS4 ma być tym co jest Amigowym look&feel?

Ja mam własną definicję look&feel Amigi i mam do niej prawo.

Nie udało się Commodore utrzymać fanów przy swoim, którzy wyemigrowali na inne platformy. No i PC stał się najmocniejszą architekturą. Cóż począć. Ja nie robię jednak z tego problemu, niszowość Amigi mi odpowiada. Ciekawi mnie jak ludzie wyobrażają sobie Amigę znowu w mainstreamie. Apidya w HD?

Tak jak pisałem parę razy Amiga nie jest może najnowocześniejsza, ale w wielu aspektach przystaje do bieżących standardów. Uważam system Amiga OS3.1 za całkiem fajny i o ogromnym potencjale.

AmigaOS4.1 jest też całkiem fajny i ma również ogromny potencjał, ale jest on niewykorzystany, zaś ludzie nie programują prawie w ogóle już pod API Amiga OS. A ja cenię sobie to API. Z wielu powodów zdecydowałem się wspierać Amigę od Commodore/Escom:
  • Programy z dysków Freda Fisha chodzą bez zarzutu
  • System w wersji 3.1 jest najstabilniejszy
  • Programy są napisane pod sprzęt, a nie na odwrót
  • API Amiga OS jest dla mnie fantastyczne
  • Fajowo programuje się w moim ulubionym asemblerze

Na koniec jeszcze dodam, że dla ludzi liczą się tylko wygrani. Apple, Microsoft, Google itd. Liczą się tylko ci, którzy odnieśli sukces. W przypadku Amigi należy docenić też porażkę!

Wiem, że mój post nie będzie odebrany przychylnie, bo ilu Amigowców, tyle opinii.
[#20] Re: Wywiad z Trevorem

@Hexmage960, post #19

dla niektórych ludzi poza retro liczy się też współczesna alternatywa

niektórzy nie chcą świata podzielonego tylko między maćki i okna, przynajmniej na swoim domowym biurku

NG? tak, choćby w postaci hybrydy systemu z Linuksem czy *BSD (Co z resztą za chwilę będziemy mieli wraz z nowym laptopem wspomnianym w wywiadzie)
[#21] Re: Wywiad z Trevorem

@SzaryWilk, post #18

Żebyś się nie zdziwili,tylko ciekawe co wtedy będziesz mówił


Będę mówił z dumą: "Znałem Artura jeszcze zanim stał się multimiliarderem" i napisze o Tobie książkę. A teraz leć po kredyt na działalność.

@Hexmage960:

To nie jest zwykłe: "krytykujesz to zrób lepiej". SzW bez przerwy pisze, że Trevor to głupek, ŁęŁą itp. bo inwestuje swoje pieniądze po swojemu zamiast wyprodukować nowe Amigi 1200 i zgarnąć kosmiczny hajs. Jeśli uważa, że wie lepiej i że ta droga to recepta na sukces to niech poświeci przykładem, czemu nie? Może A-Eon palnie się w głowę i wreszcie obierze tę samą drogę co on?
[#22] Re: Wywiad z Trevorem

@recedent, post #21

zgarnąć kosmiczny hajs.

Nie dostrzegłem w wypowiedziach Szarego Wilka nic o "zgarnianiu kosmicznego hajsu". Szary Wilk uważa po prostu, że Amigę powinni rozwijać w podobny sposób, jak to odbywało się w latach 80. i 90. Od A500 do A4000. Czyli postawić na rozwój podzespołów odpowiedzialnych za grafikę, muzykę itd. oraz rozwijać system.

Inna kwestia, że to może nie przystawać do obecnych realiów i że zamiast rozwijać Chipset musieliby skorzystać z gotowców i zrobić system operacyjny konkurujący z Windowsem.

Apple się udało, ledwo ledwo, bo oni też byli na skraju bankructwa. Teraz to bez znaczenia. Apple musiało dostosować się do rynku. Ono jedzie na "nienawiści do Windows", którą rozszerzyli wśród swoich "wyznawców".

Nie mam bladego pojęcia gdzie byłoby miejsce dla Amigi w dzisiejszej rzeczywistości. Słyszałem, że to miałoby wyglądać jak w przypadku Apple.

Jestem pewien, że zawsze odnaleźliby się "buntownicy", którym nie podobałaby się polityka takiej "potencjalnej potężnej firmy Commodore w roku 2000". Oni na pewno by się pojawili i robili "własną Amigę".

Obecnie Amigę próbuje się sprowadzić do systemu - koniecznie samodzielnego, z pełnym oprogramowaniem. Jak Linuxa. Nie udaje się tego dokonać nawet przenosząc programy.

Ludzie zrobili sobie hobby w postaci AmigaOne już sami nie wierząc w sensowność tego przedsięwzięcia. Oni wiedzą, że nie dościgną współczesności. Mimo to wydają te 3000 Euro na sprzęt bez przyszłości, jak w filmie "Wyścig szczurów" gdzie paru ekscentrycznych milionerów nie wie co robić z kasą, to wydają na hazard.

Ja nie zabraniam mieć nikomu drogiego hobby. Tylko, że w przypadku Amigi w kółko pojawia się krytyka Amigi klasycznej, przecież tej, która osiągnęła niebywałą popularność.

A niech bawią się swoimi AmigaOne, skoro sprawia im to radość i przede wszystkim skoro ich stać na to.

Zauważyłem też, że ludzie traktują historię Amigi w ten sposób, że istnieje oficjalna linia konkurujących ze sobą systemów AmigaOS4 i MorphOS, zaś Amiga klasyczna nie ma racji bytu i nie istnieje. Nie wiedzieli o powstaniu BackBone, nie wiedzieli o istnieniu list dyskusyjnych w Internecie nt. języków programowania AMOS i AmigaE. Dla mnie jest tak, że istnieje wiele odgałęzień oficjalnej historii, nie ma tylko jednej.

Tych odgałęzień może być nawet bardzo wiele. Użytkownicy NG zapominają, że to w czym uczestniczą nie musi być oficjalnym następcą Amigi, nawet jeśli prawo tak decyduje (znaki towarowe).

Ja jestem z Amigą od systemu 1.3, zaś system 4.0, który powstał dużo później po 3.1 nie wzbudził we mnie aż takiego zainteresowania. Niby łatek nie ma, jak w legendach o OS3.1, ale wiele programów się po prostu sypie, działa za wolno itp. Tak jak wcześniej napisałem nie byłbym w stanie przejść bez reszty na OS4.1, choć teoretycznie jest to możliwe.

Wolę pozostać przy sprzęcie, który ma "sprzętowe wspomaganie" AMOSa, Amiga E, czy Asemblera M680x0. Zaś tak jak wcześniej pisałem chcę odpalać wszystkie programy z płyt Almathery bez problemów, bo to dla mnie kwintesencja softu na Amigę.

Ja nie używam łat na Amiga OS3.1, tylko normalnego oprogramowania.

Wiem, że w dzisiejszych czasach amigowcy mają większy wybór. No i dobrze. Są plusy i minusy każdego rozwiązania, co chciałem przekazać.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 09:25:34 przez Hexmage960
[#23] Re: Wywiad z Trevorem

@Hexmage960, post #22

BackBone to rak na zdrowej amigowej tkance.
[#24] Re: Wywiad z Trevorem

@michal_zukowski, post #23

AMOS, czy Amiga E też?
[#25] Re: Wywiad z Trevorem

@Hexmage960, post #22

Nie dostrzegłem w wypowiedziach Szarego Wilka nic o "zgarnianiu kosmicznego hajsu"


Bo nie czytasz wszystkich jego wypowiedzi. Wielokrotnie twierdził, że "nową A1200" wszyscy by kupili, a "Łę Łą jest gupi bo produkuje NG".
[#26] Re: Wywiad z Trevorem

@recedent, post #21

Nie pisze ze głupek tylko nieudacznik a to jest różnica,nieudacznik to jest taki czlowiek ze pomimo tego ze mu coś co wymyślił nie wychodzi robi to dalej.Albert Einstein powiedział coś takiego "Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów"
[#27] Re: Wywiad z Trevorem

@recedent, post #25

Nie wszyscy ale zapewne,więcej niż amigę NG,która jest zwykłym pecetem.
[#28] Re: Wywiad z Trevorem

@SzaryWilk, post #27

amigę NG, która jest zwykłym pecetem.


To odpal na niej Windowsa :)
[#29] Re: Wywiad z Trevorem

@recedent, post #28

Cicho. Jest chyba Windows NT na PPC
[#30] Re: Wywiad z Trevorem

@SzaryWilk, post #8

Może i dwoma X1000, ale użytkowników OS4 na innych sprzętach, jednak chyba trochę jest więcej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem