Komentowana treść: AMICast - odcinek #24
[#31] Re: AMICast - odcinek #24

@rePeter, post #30

BTW, widziałeś np. PHPStorma napisanego w Javie?

Nie widziałem. Nie używam żadnej javowej aplikacji, bo nie lubię i nie muszę. Jakoś zawsze znajduję odpowiedniki działające natywnie. O bezpieczeństwie używania Javy się nie wypowiadam, bo akurat ja mam to serdecznie w nosie (ale ktoś bardziej strachliwy mógłby z tego zrobić argument).

Albo taką pchełkę Brave na wspomnianym Elektronie, ktoś śmignął wielosystemową przeglądarkę w 2 sekundy, bo dostał do ręki odpowiednie narzędzie.

A ja nie mówiłem, że to nie jest proste. Własnie twierdzę, że takie podejście to jest najłatwiejsza droga. Ja oczywiście mogę czegoś takiego używać (zwłaszcza, że na AmigaOS/MorphOS wyboru nie ma). Ale gdyby było rozwiązanie bardziej korzystające z GUI i innych rozwiązań systemowych to na pewno bym je wybrał. Chociaż akurat w przypadku przeglądarki GUI nie ma wielkiego znaczenia. Istotne jest to co jest w oknie przeglądarki, a nie dookoła niego. U nas problemem jest brak silnika renderującego strony, który poprawnie działałby pod PowerPC, a nie taki czy inny GUI do przycisków "Reload", "<" i ">".

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 20:13:22 przez MDW
[#32] Re: AMICast - odcinek #24

@MDW, post #31

Nie używam żadnej javowej aplikacji, bo nie lubię i nie muszę


Też nie wybieram Javy w pierwszej kolejności ale się nie obrażam i korzystam.
A PHPStorm to obecnie nr1 tworzenia front i backendu stron (i nie tylko), dlatego przytoczyłem.

O bezpieczeństwie używania Javy się nie wypowiadam....


Oj, chyba pomyliłeś z czymś innym, może Flashem? ( albo Windowsem )

.
[#33] Re: AMICast - odcinek #24

@rePeter, post #32

Oj, chyba pomyliłeś z czymś innym, może Flashem? (albo Windowsem)

Miałem na myśli Javę. Flash to są już całkiem otwarte wrota do wszystkiego co mamy na dysku. szeroki uśmiech Ze względu na to, że Java nie potrafiła zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, nowe wersje od dawna nie są już dostarczane z macOS. Jeżeli użytkownik chce to na własną odpowiedzialność ma sobie Javę pobrać ze stron Oracle i potwierdzić, że jest świadomy swojego wyboru.

Jeżeli będę potrzebował czegoś co wymaga Javy to nie będę się nawet zastanawiał - użyję tego. Ale jak mam wybór to unikam wszelkich spowalniających warstw, wirtualnych maszyn i takich różnych trochę hackujących system rozwiązań. Na szczęście na macOS zawsze mam wybór (czasem nawet za duży).

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 19:06:38 przez MDW
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem