Komentowana treść: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy
[#61] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@mailman, post #60

Sugerujesz, że Adam ma magiczną różdżkę, którą wyczarował artykuły? Bo mnie się tak nie wydaje. Po prostu umknęły Ci pewne słowa kluczowe z mojej wypowiedzi - wytrwałość i upierdliwość. "Pojedyncze podboje" się do tej kategorii nie łapią.
[#62] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy
Jesteś już drugą osobą która pisze że czasopismo ma złą nazwę. A jest podtytuł "AMIGA OS 4 - MORPH OS -AROS" widoczny na okładce i już samo to powinno rozwiać wątpliwości.
Nie jest taka prosta sprawa wymyślić nazwę idealną która zadowoli wszystkich, zwłaszcza że nie może być za długa.


BoiNG.

Jest nawiązanie do Amigi, jest też "NG", samej nazwy komputera nie ma. Wilk syty i owca cała pomysł
[#63] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@Krashan, post #45

Proszę bardzo. Tomik Smerfnych Rad smerfa Ważniaka T. 102.
[#64] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@jubi, post #61

Poza pisaniem ogłoszeń na forum również były rozmowy i przypominanie na priv.
Pisanie ogłoszeń na forum było też z tego względu, że pismo w zamierzeniach miało być i było dziełem wspólnym społeczności skupionej przy portalu. Po prostu po jakimś czasie ludziom się znudziło albo zmienili priorytety w życiu.
[#65] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@jubi, post #61

O ludzie! Spisek wykryty...

EOT z mojej strony, bo to nie ma sensu.
[#66] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@adam_mierzwa, post #27

Na Retrokompie nie będę, ja mieszkam w takiej części Polski że mam wszędzie daleeeko ;)

Ale za to masz śliczne jeziorko pod nosem, z brzegu którego to piszę szeroki uśmiech

A co do magazynu, przeczytam, a nóż się czegoś dowiem co mi się kiedyś przyda, a ostatnio coś często przeglądam zakładkę PowerBook na allegro szeroki uśmiech
[#67] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@Tomuś, post #66

a ostatnio coś często przeglądam zakładkę PowerBook na allegro

Możesz go wygrać w SRAKA - szczegóły na forum.
Ja bym przytulił iBooka 12" z cepem G4 1.33Ghz, głównie do starszych rzeczy które teraz odpalam przy pomocy Wazp3D (albo nie działają)
[#68] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@waldiamiga, post #67

Wiem i już podjąłem pewne kroki w tym kierunku OK
[#69] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@Tomuś, post #68

Kobiety lubią brąz.

BTW, dzisiaj Adaś Z na Retrokompie trzasnął fajny wykład m in o relacji klasyk-NG. Zapewne będzie na jutube.
[#70] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@waldiamiga, post #67

Ja bym przytulił iBooka 12" z cepem G4 1.33Ghz, głównie do starszych rzeczy które teraz odpalam przy pomocy Wazp3D (albo nie działają)


Czy to odpowiedni moment, żeby ogłosić, że kolejną z nagród dostępnych w konkursie SRAKA będzie iBook G4 1,42 GHz?
[#71] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@Geekboy68k, post #62

To jest ciekawe, jakby było tylko o OS 4 (a nie będzie) na pewno warte rozważenia, fajnie pomyślane.

#64
Możliwe że projekty po prostu wypalają się, ja szacuję że musi być minimum 5 stałych współpracowników żeby nie upaść. Zobaczymy czy w tej formule przetrwamy, teraz to leci jeszcze "z rozpędu", ale numer 3 może być bolesny, coś czuję ;-]

#66
Jeśli to co myślę (Klimkówka) to z jeziora z zaporą robi się z tego wysychający staw, niestety. Pomyśleć że to ujęcie wody pitnej dla mojego miasta ;-]
W numerze 2 będzie coś o sprzęcie pod MorphOS, tyle mogę zdradzić, niestety nie o laptopach.
[#72] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@adam_mierzwa, post #71

Moze trzeba poczekać aż wyjdzie A1222? Jeśli zakupi je chociażby 1/4 osób, które się zadeklarowały na PPA, to może będzie wiecej osób do tworzenia artykułów ?
[#73] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@mschulz, post #59

jak u mnie. i moim skromnym to jest super :)
[#74] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@SuperBuster, post #72

Ludzie nie mają czasu włączyć komputer raz na tydzień, co dopiero napisać artykuł.
Niestety to tak nie działa jak chcielibyśmy. Jakiś czas temu był grupowy zakup Hollywood, nie widać wysypu produkcji. Poza tym, w moim odczuciu, społeczność kurczy się jako całość. Są nowe osoby, ale jeszcze więcej takich co zaglądają na fora z sentymentu.
Trzeba tworzyć treści póki jest dla kogo, czekanie to strata czasu, który cały czas płynie. Jeżeli takie osoby się uaktywnią - a myślę że od zakupu komputera do pierwszych artykułów to z pół roku pewnie upłynie - to fajnie, złapiemy drugi oddech. I może mieć to przełożenie na objętość. No ale A1222 to tylko OS 4, czyli teoretycznie tylko 1/3 pisma. Niemniej faktem jest że musi być dopływ nowych osób, bo ludzie wypalają się (przykład papierowe PPA, czy morphos pl).
To musi "chwycić", tak jak jest teraz Komoda&Amiga plus. Oni są w pełni profesjonalni, tylko ile ludzi tam się tłoczy. Samych korektorów ilu jest (od angielskiego - czterech), oddzielny redaktor do mediów społecznościowych, i t.d.
Jedną z ról oddzielnego pisma o NG jest utrzymanie bazy użytkowników i poszerzenie jej. Jakby patrzeć że pismo tworzy się dla kogoś, to w Polsce nie ma rynku na NG, nie wiem czy "na dziś" 30 szt. drukiem by zeszło. Piszących to sobie musimy "wychować".
I to nie jest tak że nie kontaktowałem się z imiennikiem na przykład, i nie rozważaliśmy różnych opcji. Oddzielne pismo o NG na papierze to jest biznesowo samobójstwo. Ale będziemy chcieli to zmienić.
[#75] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@adam_mierzwa, post #74

"Ludzie nie mają czasu włączyć komputer raz na tydzień, co dopiero napisać artykuł."

Ale juz produkowac tysiace bredniopostow to maja pomysł

[#76] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@adam_mierzwa, post #74

Adam udało ci się. Fajnie się czyta. Nie trać energii na tłumaczenia się komukolwiek z tego co zrobiłeś, bo nie musisz. NG Rulez, a może RÓLES żeby nie było, że zgapiłem z Amigi
[#77] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@jubi, post #10

Dla mnie Amiga to przede wszystkim soft i system operacyjny. Sprzęt jest tu akurat opcją drugorzędną i uważam też że nazwa czasopisma jest strzałem w dziesiątkę. Czyli Amiga NG to jest nowszy soft (system operacyjny) dopasowany bardziej do dzisiejszych realiów, ale jednak wyglądający i działający tak jak Amiga klasyczna. I można nawet przynajmniej pod Morphosem uruchomić natywnie programy pisane pod system klasyczny i nie odwołujący się do konkretnych układów specjalizowanych Amigi.
[#78] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy

@mailman, post #65

Nie ma żadnych spisków, nie rozumiem, dlaczego się boczysz. Po prostu Adam pokazał, że wytrwałością i uporem można coś zdziałać. Co nie znaczy, że Ty jesteś w jakiś sposób gorszy - Tobie udało się wydać kilkadziesiąt numerów, a Adamowi jak na razie tylko jeden.

Po prostu czasy się zmieniają i trzeba się dostosować do nich albo zginąć. Zobaczymy, na ile jest skuteczna metoda Adama, na pewno wymaga więcej wysiłku i czasu, co może skutkować szybszym wypaleniem. O tym jak to działa na dłuższą metę przekonamy się dopiero po kilku latach.
[#79] Re: Czasopismo "Amiga NG" - numer pierwszy
Dla mnie bardzo fajna inicjatywa, a nazwa też jak najbardziej w porządku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem