Komentowana treść: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
[#1] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
A kiedy Enhancer dla OS3? Zapowiadali go wieki temu, były jakieś informacje o postępach, a ostatnio - cisza...
[#2] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
Super!!!
[#3] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
Wszystko idzie zgodnie z planem.
[#4] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
Dałem plusa za przygotowany rzeczowy nius, bo jeśli chodzi o to co przyniósł tegoroczny AmiWest to bieda niesamowita.
Okazuje się że sterownik sieciówki to kosmiczna technologia. Eyetech jakoś potrafił dostarczyć, Acube też, a tu co model komputera od A-Eon to ten sam schemat. Dyletanctwo.
Korci mnie na słownik antypoprawny, czyli np.:
"trwają prace" = "nie zrobione"
"powinien być" = "ciągle nie ma"
"spodziewać się nowej wersji 2.0" = aktualizacja już nie będzie bezpłatna"
Czasami muszę sobie powtarzać, żeby nie zapomnieć, że to są komercyjne produkty
[#5] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@adam_mierzwa, post #4

LOL

Tego to nawet mi się trollować nie chce :)
Trzeba mieć kolosalne, betonowe, klapy na oczach by mieć jakąkolwiek wiarę w "rozwój" AmigaOS 4.x :)
[#6] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@adam_mierzwa, post #4

Jak wpiszesz w Google "pisanie sterowników", to okazuje się, że to nie jest taka prosta sprawa

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 18:16:05 przez SuperBuster
[#7] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@SuperBuster, post #6

Nie jest prosta, ale jakoś inni potrafili dostarczyć. A wątpię żeby Eyetech i ACube dysponowały większa gotówką.
Z wpisywaniem w Google - ha, mogłoby się okazać że jakiś student z Indii zrobiłby to za miesiąc za w sumie niewielkie pieniądze (w sensie: taniej niż wziąłby Hyperion, i nie trwało by to ponad 3 lata).
[#8] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
Widac, ze dwa zapierdziale, wesole, lesne dziadki kultywuja niechlubna tradycje retardow z s.p. Commodore.

Sprzedajemy masowo sprzet, hip hip hurra!!! ...

...a OPROGRAMOWANIE to jakies frajery nam kiedys tam napisza ( a very long time... far far galaxy away).



No no, ROZWUJ przez duze U jak sie patrzy.

Jak by to rzekl Szary Wilk - HIE HIE HIE

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 18:27:17 przez selur
[#9] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
No bieda. Nadal wiadomo, że nic nie wiadomo. Do następnego takiego wystąpienia. Wszystko będzie gotowe za amigowe dwa tygodnie.

Z tego wszystkiego najciekawsza jest wzmianka o MorphOS. Paradoksalnie. Kto wie, może i AEON straci cierpliwość i oficjalnym system na AmigaONE będzie MorphOS.
[#10] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@SokOK, post #9

To bez sensu. Kto kupi X5000, żeby na niej uruchamiać MorphOS, skoro PowerMaca G5 dostanie kiladziesiąt razy taniej?
[#11] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@recedent, post #10

Jak kto?

Zrezygnowany fanatyk AOS4, ktory po kupnie X5000 zajrzal do portfela, przeliczyl pieniadze i po westchnieniu zdecydowal sie na zakup Morphos'a



Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 18:37:06 przez selur
[#12] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@recedent, post #10

Poza tym te maki też zaczną kiedyś zdychać więc MorphOS powinien pomyśleć o przetrwaniu. Nie mówię, że tym przetrwaniem miałaby być akurat AmigaONE.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 19:09:03 przez SokOK
[#13] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
Kiedy ujrzałem newsa na stronie z niepokojem zacząłem go czytać (mając w pamięci wypowiedź Adama z gadacza, że jest kiepsko). Niestety, ale MichałMarek ma rację tu nawet nie ma trollować. ZGROZA niestety.
Jakoś MOSTeam też poza systemem na X5000 nie błysnął. Liczyłem na jakąś deklarację czy coś, a tu ZGROZA, aż by się ..... zakląć chciało. Dawno nie byłem tak rozczarowany, właściwie to chyba jeszcze nigdy od 2006r. kiedy pojawiłem się na PPA i zacząłem śledzić co z tą Amigą dalej. JAK MOŻNA TAK TRAKTOWAĆ UŻYTKOWNIKÓW SZANOWNI WŁAŚCICIELE.
[#14] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #5

Hmm tak biorąc pod uwagę ile zostało pieniędzy włożonych w ten system to naprawdę sporo rzeczy jest. Zobacz na inne komercyjne systemy alternatywne do Linuxa - kosztowały naprawdę dużo a funkcjonalność dla przeciętnego użytkownika nie jest sporo większa.

Wydaje mi się, że sama opcja instalacji MorphOSa jest dla tych co chcą ograniczyć liczbę komputerów w domu, może trochę koszty(w końcu kolejny komputer to zazwyczaj kolejny wydatek). Jako, że możliwe iż jest jakaś grupa Amigowców zainteresowanych kilkoma różnymi systemami NG, albo chcących po prostu uruchomić na czymś co ma kilka liter w rodzaju Amiga w części nazwy...

Po prostu kolejny punkt, żeby nieco zwiększyść sprzedaż i żeby ktoś miał jakąś satysfakcję, że coś jeszcze więcej może zrobić na tak drogim komputerze...
[#15] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@adam_mierzwa, post #4

News konkretny, szkoda ze o takiej tresci.
Liczylem na to, ze w tym roku Tabor bedzie w sprzedazy.
Moze outsourcing np. do Polski przyspieszylby rozwoj OS4 ;)

Ciekawe na jakiej kwocie ostatecznie zatrzyma sie cena A1222
[#16] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@SokOK, post #9

A czy w MorphOS-ie sterowwiki dzialają? Tak, tylko złośliwie zapytam....
[#17] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@KM, post #13

Dawno nie byłem tak rozczarowany, właściwie to chyba jeszcze nigdy od 2006r.
O widzisz, a dla mnie powrót do klasyka dał pewność, że już nigdy nie będę rozczarowany. Bo tu już nikt nie żyje złudzeniami, tylko cieszy się tym, co jest.
[#18] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Krashan, post #17

Bo tu już nikt nie żyje złudzeniami...

Niby tak. Tylko nie każdy ma zdroworozsądkowe podejście do sprawy sam zobacz na fanatyków vampira i okolic, aż się odechciewa czegokolwiek, więc z tymi oczekiwaniami bywa różnie. A co do złudzeń przed AmiWest MOS działał mi tak sam jak i po, pewnie Adamowi AOS4 też, więc warto się cieszyć z tego co się ma. A co przyniesie przyszłość cóż było już kilka milowych zwrotów w ami-historii... czas pokaże ale dynamika rozwój mniej niż żadna nie nastraja optymistycznie.
[#19] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@RadziN, post #18

A co do złudzeń przed AmiWest MOS działał mi tak sam jak i po, pewnie Adamowi AOS4 też
Tak, ale przecież systemy NG powstały właśnie po to, żeby był jakiś postęp. Jednym z podstawowych argumentów za NG był rozwój. Właśnie o to chodziło, żeby iść do przodu, podczas gdy AmigaOS 3.x już na zawsze pozostanie AmigaOS-em 3.x. Teraz, jeżeli tego rozwoju już nie ma, to jednak jakiś osad rozczarowania pozostaje. Może należałoby po prostu zmienić patrzenie na systemy postamigowe i je również widzieć jako „retro”, nie oczekując dalszego rozwoju.
[#20] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Krashan, post #19

Może należałoby po prostu zmienić patrzenie na systemy postamigowe i je również widzieć jako „retro”, nie oczekując dalszego rozwoju.

I dokładnie w takich kategoriach zaczynam to postrzegać, co w założeniu, o zgrozo, idzie pod prąd filozofii, ale nic się chyba na to nie poradzi (chwilowo). Ani MOST nie wydał oświadczenia kiedy ewentualnie będzie nowy release ani też A-EON nie określił się co z Taborem. Czyli wszystko co jest w kręgu moich zainteresowań ma się ni jak. Ja się tylko zastanawiam czy jedni i drudzy zdają sobie sprawę, że taka patowa sytuacji rozłożona w czasie skończy się matem i nie będzie komu sprzedawać czy użytkować rozwiązań NG.
[#21] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@RadziN, post #20

Ani MOST nie wydał oświadczenia kiedy ewentualnie będzie nowy release ani też A-EON nie określił się co z Taborem


MOST nie ma w zwyczaju wydawać oświadczeń kiedy ewentualnie będzie nowy release. Po prostu robi release, jak już jest gotowy.
[#22] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@RadziN, post #18

sam zobacz na fanatyków vampira i okolic, aż się odechciewa czegokolwiek


a co ci przeszkadza? tych paru zdesperowanych krzykaczy renegatow z obozu os4, ktorzy uskuteczniaja wokol wampira teraz ich zwykla liturgie? rozwoj projektu ma sie najwyrazniej dobrze, nawet coraz lepiej biorac pod uwage ze implementowane sa nawet ficzery, ktorych domaga sie ulamek publicznosci na forach.

nie będzie komu sprzedawać czy użytkować rozwiązań NG.


jak nie bedzie klienteli to nie bedzie po co czegos sprzedawac. nie mamy obowiazku utrzymywac sceny producentow czy uzytkownikow ng dla idei.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 21:27:19 przez wawrzon
[#23] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@recedent, post #21

MOST nie ma w zwyczaju wydawać oświadczeń...

Jasne i przy całkiem sprawnie prowadzonym cyklu wydawniczym to miało sens ale sam zauważ, że gdyby nie szeptanie infa (gdzieś, jakoś,coś) to by nawet nie było wiadomo co właściwie wpływa na to opóźnienie. W tym szczególnym przypadku chyba by było warto rzucić odrobinie światła w bardziej oficjalny sposób. Rozwiało by to spekulacje i wszelkie wątpliwości.
[#24] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@wawrzon, post #22

a co ci przeszkadza? tych paru zdesperowanych krzykaczy renegatow z obozu os4, ktorzy uskuteczniaja wokol wampira teraz ich zwykla liturgie? rozwoj projektu ma sie najwyrazniej dobrze, nawet coraz lepiej biorac pod uwage ze implementowane sa nawet ficzery, ktorych domaga sie ulamek publicznosci na forach.


Bardzo chętnie bym z Tobą wymienił poglądy ale nie rozumiem co masz na myśli :) W sumie to nie wiem co 'ma mi przeszkadzać', a co nie; renegatach so4 uskuteczniający liturgię - ale 'osochodzi'? Ja pisałem o tych co chcą za vampira umierać, a to czy projekt idzie w dobra stronę czy nie jest mi z tego powodu absolutnie wszystko jedno - jedynie referowałem, że w świecie klasyka też są indywidua co mają oczekiwania.
[#25] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Krashan, post #17

Jak bardzo się mylisz pokazuje jęczenie klasykowców (w tym mnie) na brak FPU w Vampirze.
[#26] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
Odnośnie MorphOSa to na Amiga32 raczej można się spodziewać oficjalnej prezentacji MorphOSa 3.10. Możliwe, że jakieś nowinki także będą.
[#27] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@michal_zukowski, post #26

MorphOS 4.0
[#28] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@michal_zukowski, post #25

Jak bardzo się mylisz pokazuje jęczenie klasykowców (w tym mnie) na brak FPU w Vampirze.


i co? w efekcie 68k kompatybilne fpu jest implementowane na miare miejsca w danym fpga. wiec narzekanie zostalo wysluchane jak i poprzednie sugestie i frustracji nie ma.
[#29] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Zbysiuk, post #16

I tu ciekawe pytanie????
Prędzej w MorphOS wszystko zadziała niż w AOS 4.x
Pan Solie zupełnie splajtował mentalnie. Sam nie robi a innym nie da.
Przy projektowaniu płyt mogli użyć chipów lan/audio do których już są jakieś sterowniki.
I tak każdy wie ze te elementy zawsze wciska się bylejakie. Ale lepsze są z istniejącymi sterownikami.
Ciekawe zdanie padło. Prace nad EMULACJĄ FPU w tabor trwają. . Wiec tu będzie pseudo rasowy soft hardware FPU.....
Tabor po górkę będzie miał, ale ludzie coś tam wykombinują. ...OK
[#30] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@wawrzon, post #28

Ale nie musisz pisać o tym co wiem jako kontrargument bo się z Tobą zgadzam. W moim komentarzu było odniesienie do słów krashana, że klasykowcy żyją tym co jest - to był akurat przykład, że nie żyją i starają się zmieniać rzeczywistość zamiast płynąc z prądem dziejów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem