Komentowana treść: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
[#31] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@michal_zukowski, post #30

nie musisz pisać o tym co wiem jako kontrargument


mysle ze posrod (wedlug twojej terminologii) "klasykowcow" jest miejsce i dla tych ktorzy nic nie oczekuja i dla takich co chca troche poplynac z pradem dziejow. natomiast poniewaz amiga jest czegos warta sama w sobie nie ma takiego cisnienia, wywolanego miedzy innymi wysokoscia inwestycji w skadinnad bezwartosciowy sprzet.
[#32] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@wawrzon, post #31

Powiem krotko za wysoka cena za to wszystko... Byle pecet za tysiaka moze lepiej i szgbciej. W dzisiejszych czasach byle smartfon z marketu jest x razy szybszy i wydajniejszy od kazdej konfiguracji klasyka ;p
[#33] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Paul149, post #32

Powiem krotko...

Teraz, skoro skruszyłeś mury tajemnic możesz coś dla mnie i kolegów zrobić? Udaj się na portal PCza1000pln.pl i tam dalej troluj. Wybacz ale mało kogo to obchodzi co potrafi pc... 100% z nas na tym portalu interesuje szeroko pojęta amigowa spuścizna w postaci systemów (AOS3.x, MOS, AOS4.x, AROS) lub sprzętu na którym ówe systemy można uruchomić.
[#34] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@RadziN, post #33

100% z nas na tym portalu interesuje szeroko pojęta amigowa spuścizna w postaci systemów (AOS3.x, MOS, AOS4.x, AROS) lub sprzętu na którym ówe systemy można uruchomić.


Wyobraź sobie, że na tym portalu są osoby, dla których systemy amigowe nie tylko są kompletnie nieistotne, ile są po prostu tak kiepskie, że szkoda sobie nimi zaprzątać głowę.
Systemy amigowe to raptem promil tego, co może/mogło przyciągać do Amig.
[#35] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@michal_zukowski, post #26

Ale czad! Oficjalną w sensie zaplanowaną w harmonogramie imprezy i na main screenie a nie gdzieś w ciemnym kącie? Byłaby rewelacja!

Już widzę Radzika, który będzie zmuszony uznać MorphOS za zmartwychwstały!
[#36] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #34

.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 08:07:48 przez Krashan
[#37] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #34

Tak, oczywiście masz racje. Na PPA są także tacy, którzy nie mają i nie korzystają z Amigi. Eureki nie odkryłeś.
[#38] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #34

Ja uważam że Amiga ze swoimi systemami dalej bije na głowę np. Windows 10 ze swoim rejestrem i innymi bzdetami. To że szybkie proce dają rady tym skostnialym systemom to norma.
Co nie zmienia faktu że Windows to szit.
[#39] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Voyox, post #38

Ja uważam że Amiga ze swoimi systemami dalej bije na głowę np. Windows 10 ze swoim rejestrem...


Jak Amigi ze swoimi systemami realizują tę funkcję?
[#40] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Paul149, post #32

Ale to generalnie wszyscy wiedzą. X86 za 50 złotych z zazwyczaj procesorem 1-2 GHz jest dostatecznie wydajny. Paradoksalnie nawet tam w tej chwili ludzie zaczynają płacić po kilkaset złotych za x86 z procesorem 486-200 Mhz, mimo, że architektura jest bardzo zgodna z sobą i mogą często to samo zrobić na swoim laptopie.

Smartfon jest znacznie wolniejszy w stosunku cena/obliczeniowa od x86 a mimo to architektura arm zrównała się zasadniczo z architekturą x86 choćby w sensie czasu użytkowania przez przeciętnego użytkownika i dostępu do sieci, bo od kwietnia tego roku Linux Android(głównie na arm) jest popularniejszy od okienek do łączenia się z siecią.

Wydaje mi się, że systemy amigowe skoro przespały olbrzymią szansę jaką było przeniesienie na architekturę mobilną(ale nie tylko one, zobaczcie na klęskę mobilnych okienek, gdzie nawet Bill używa obecnie Linuxa Androida) powinny skupić wysiłki na opracowaniu przeglądarki.

Większość ludzi używa obecnie komputera głównie do Internetu, poza tym popularność Chrome-booków etc. pokazuje, że warto. Gdyby była w stanie obsłużyć 9/10 stron internetowych to taki komputer spokojnie nadawałby się dla wielu użytkowników do przeciętnej pracy/zabawy...
[#41] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Krashan, post #19

Tak, ale przecież systemy NG powstały właśnie po to, żeby był jakiś postęp. Jednym z podstawowych argumentów za NG był rozwój. Właśnie o to chodziło, żeby iść do przodu, podczas gdy AmigaOS 3.x już na zawsze pozostanie AmigaOS-em 3.x. Teraz, jeżeli tego rozwoju już nie ma, to jednak jakiś osad rozczarowania pozostaje. Może należałoby po prostu zmienić patrzenie na systemy postamigowe i je również widzieć jako „retro”, nie oczekując dalszego rozwoju.

Wygląda na to, że w końću dociera do ludzi to, co było widać od dawna. NG jest martwe, a to co pozostało to zombie pozorujące znaki życia. Tak jak według moich szacunków era post-amigowa zaczęła się w 1997 roku, tak 2017 oznacza zapewne początek czasów post-NG. Czy ktoś pokusi się o prognozę, co będzie dalej? Co stanie się z sierotami po AmigaOS4?

  • będą udawać, że nic się nie dzieje i bezterminowo czekać na zmiłowanie jaśnie panów posiadaczy praw?

  • wrócą do tradycyjnej Amigi?

  • rzucą to wszystko w kąt i znajdą inne hobby?


Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 11:45:42 przez jubi
[#42] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@jubi, post #41

Cieszę się z powodu Tabora. Niestety tępo prac w Hyperionie powala... 2 lata płyta już jest? A sterowników nadal nie ma.
[#43] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@PrzemasIII, post #42

Po prawdzie to sterowniki do sprzętu powinien zapewnić jego producent. Czyli A-Eon.
Tak jest przyjęte na świecie od lat.
Niestety przedsięwzięcie komercyjne okazało się amatorskim, trudno oszacować czy to nie są określone wyraźnie kompetencje w umowach kto czym się zajmuje, czy też mamy do czynienie ze zwykłymi ignorantami.

Według mnie NG gaśnie, ponieważ w tej chwili opiera się jedynie na Dickinsonie. Przez te lata kiedy działał A-Eon nie udało się mu wykupić praw do marki, ani żadnych znaków towarowych powiązanych z Amigą. Nie widzę następcy Dickinsona, nikogo kto byłby liderem i pociągnął rozwój NG.

Przyszłość widzę jako dwie gałązki: konsole retro oraz projekty typu Alice. Nie żebym tego wyglądał, ale tak po prostu się stanie jeśli będzie to funkcjonowało tak jak do tej pory.
[#44] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@jubi, post #41

Prędzej rzucą całkiem...
Choć są też tacy, co wracają do klasyka. Dla mnie działanie mosa na maku jest wystarczająco szybkie i wygodne. System się rozwija.. hobbistycznie - ale się rozwija. Wracać nie mam do czego.
[#45] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@PrzemasIII, post #42

Kiedy zapytałem Trevora o to dlaczego jest tak jak jest z tymi sterownikami - to mi odpowiedział, że swoje zrobił.. a reszta będzie (tu pojawił się nieco szarmancki uśmieszek). Czyli jak ktoś kiedyś zrobi.. to może będzie.
[#46] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@MaaG^dA, post #45

Tylko czemu nie jest konsekwentny i A-Eon nie udostępnia dokumentacji. Nawet instrukcja użytkownika jest NDA. Paranoja.
[#47] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@adam_mierzwa, post #46

Widzisz, o tym nie wiedziałem - bo bym się o to zapytał.
Może to kwestia jakiejś umowy z H. ?
[#48] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@michal_zukowski, post #37

Tak, oczywiście masz racje. Na PPA są także tacy, którzy nie mają i nie korzystają z Amigi. Eureki nie odkryłeś.


ja mysle ze kolega cos innego ma na mysli, mianowicie ze sat tacy co korzystaja z amigi nie bardzo korzystajac z samego systemu, no moze poza kickstartem. w kazdym razie takie egzemplarze sa mi znane z eab. faktycznie, sprowadzanie amigi do systemu operacyjnego zaczelo sie od ng, zasadniczo dlatego ze rozwoj jakiegos rewolucyjnego a chocby oryginalnego hardwareu przekraczal i dalej przekracza mozliwosci zaangazowanych. swiatlem w tunelu jest fpga, niestety nie ppc.
[#49] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #34

"Moim zdaniem" - to słowa o których najczęściej zapominasz wypowiadając się na tym portalu.
[#50] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Paul149, post #32

Normalnie jakbym MichalMarka czytał, mam nadzieję, że to zbieg okoliczności.
[#51] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
No dobra spróbujmy poszukać pozytywów w newsie. Czy te nowe stery dla RadeonHD mają pełną obsługę 3D (poziom Linuksa o Windowsie nie wspominam)? Jakie karty to obsłuży? Czy MorphOS 3.10 skorzysta z kart RadeonHD i w jakim stopniu są te sterowniki zaawansowane (w porównaniu ze sterownikami do Linuksa i w odniesieniu do obsługiwanej karty). Posiadanie 2 różnych kart to raczej głupi pomysł, więc wolałbym gdybym miał taki sprzęt mieć jedną. Być może starszy model, ale w pełni obsługiwaną przez oba systemy (poziom sterowników Linuks). A jak z pozostałymi sterownikami do X5000? Czy MorphOS obsługuje to co na płycie, czy trzeba posiłkować się kartami zewnętrznymi?
[#52] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@nogorg, post #39

ENVARC ?
[#53] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@Krashan, post #3

Na Amiwest 2017 miał być zaprezentowany komputer A1222, jego finalna komercyjna wersja .
Brak tego modelu w aktualnej ofercie A-Eon to porażka tej firmy wobec ciągle oczekujących klientów i społeczności fanów tego systemu AmigaOS.
[#54] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@rgrg2, post #53

Porażka to trochę na wyrost, rozczarowanie jak najbardziej (mimo przyzwyczajenia)..

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 08:18:08 przez SokOK
[#55] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@stefkos, post #52

Windows znokautowany.
[#56] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@nogorg, post #55

Napisz mi prosze co sie nie zgadza.
[#57] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@stefkos, post #56

Wypowiedź odnośnie której zadawałem pytanie.
[#58] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@nogorg, post #57

To napisz do czego sluza rejestry i ktorej funkcjonalnosci nie mozna zrobic za pomoca ENV/ENVARC.
[#59] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment

@stefkos, post #58

Dlaczego?
[#60] Re: AmiWest 2017 - podsumowanie prezentacji firm A-EON i Hyperion Entertainment
No i mamy "Alice" jako odprysk AmiWest 2017:

rozpakowanie

konfiguracje do wyboru

Mam nadzieję że to jakoś "opakują", na razie prezentuje się to dosyć... amatorsko, jak na produkt dla fanów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem