Komentowana treść: AMIGA E - Programowanie od podstaw
[#1] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw
Nareszcie się doczekałem. Czy ktoś pomagał Adamowi przy pisaniu?



Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 20:18:27 przez KM
[#2] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw
zawsze sie zastanawialem czy w E napisane byly jakies znane programy. Ktos wie moze?

Ja wykorzystywalem to swego czasu do pisania konwerterow danych (C64<->Amiga) i generowania tabelek
[#3] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@habib, post #2

Na Aminecie znajdziesz aż 404 paczki dot. Amiga E.

http://aminet.net/dev/e
[#4] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@habib, post #2

Program graficzny Photogenics. Podobno.
[#5] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@habib, post #2

Gadami, AmiGG chyba też był napisany w E a potem przez nowego autora został przepisany na C.
[#6] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Pod linkiem, który podałem są dostępne Niemieckie magazyny dyskowe poświęcone Amiga E. Zawarte na nich jest mnóstwo programów w E wraz z kodem źródłowym. Swego czasu to był bardzo popularny język programowania na Amidze.
[#7] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@Hexmage960, post #6

Pytanie było o znane programy to jeszcze dodam MountDos i ShowMem.
[#8] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@habib, post #2

Wiekszosc programow od AmigaZeux.
[#9] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@stefkos, post #8

Ach AmigaE - żaden ze mnie programista ale to jak na razie jest mój ulubiony język programowania na Ami (i wogóle - bo jak programuję to tylko na Amidze), no może zaraz po ASMie. W ASMie jednak troche łatwiej Guru zrobić ok, racja
[#10] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@Hexmage960, post #6

Barbora Kodetová kolega się zakochał ?pomysł
[#11] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@habib, post #2

Even More, który jest dosyć znanym czytnikem na AmigaOS 3 i totalnym bublem w wersji dla AmigaOS 4. Jeśli chodzi o nowy system to też wszystkie gry MrDarka tyle że skompilowane w PortablE.
[#12] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Z tego co widziałem, źródła AmiGG były w C - trochę ich było i gdyby były w E nie wiem, czy MiniQ chciałby sie je przepisywać...
[#13] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw
nie wiedzialem ze tyle fajnego softu powstalo w E. sprawny developer moze wycisnac sporo z tego jezyka. musze sie przeprosic z E

btw, czy wiadomo kiedy pojawi sie spis tresci tej ksiazki?
[#14] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw
Czy książka opisuje najnowsze kompilatory jak ecx oraz jak ich używać pod NG np. Mos ?
[#15] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@Sventevith, post #14

Lepiej, żeby skupiła się na języku i bibliotekach. Bo jak będzie 50 bogato ilustrowanych screenshotami stron w rozdziale "jak zainstalować kompilator", to wiele się z takiej książki nie nauczysz.
[#16] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@habib, post #2

Wszystkie moje były w AmigaE. A czy znane? Mój Multiview doszedł do 100-150 zarejestrowanych kopii. Ale to zeszłe tysiąclecie...

To był ciekawy język i bez problemu na 1MB dawało się go używać.
[#17] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw
W AmigaE napisałem program do wyświetlania reklam dla lokalnej TV kablowej. Program działał ponad 10 lat więc był znany widzom dużej kablówki w Bydgoszczy szeroki uśmiech
[#18] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@nicos, post #17

Program działał ponad 10 lat więc był znany widzom dużej kablówki w Bydgoszczy


@hrw

Wszystkie moje były w AmigaE. A czy znane? Mój Multiview doszedł do 100-150 zarejestrowanych kopii.


OK
[#19] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw

@BULI, post #18

Więc dlaczego nie jest teraz używany?
[#20] Re: AMIGA E - Programowanie od podstaw
No nareszcie.
Znajomy pisze soft w E.
M.in. totek, port monitor, czy programator Z80.
Może kiedyś udostępni dla ludu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem