Komentowana treść: AmiWest 2018 - raport
[#1] Re: AmiWest 2018 - raport
Szkoda, że z okazji okrągłej 20 rocznicy nie przygotowali Tabora do sprzedaży.
Tort też jakoś nie specjalny, cięcia widać wszędzie i co to teraz będzie i co to teraz będzie?
Mam nadzieję, że nie jestem w błędzie.
[#2] Re: AmiWest 2018 - raport
Pozytywne wrażenia z Amiwest to by było gdyby tania Amiga One była dostępna od dawna za cenę poniżej 2000 pln oraz działający LibreOffice, ImageFX i Aladdin 4D i kilka innych dużych aplikacji. Pilnie potrzebne są dostępne dla wszystkich materiały z programowania w języku C dla amigowego systemu i inne materiały dla developerów. Oprócz dostępności na rynku dobrego i taniego sprzętu trzeba tworzyć nowe rozbudowane oprogramowanie i satysfakcjonujące gry, bo proste programy to były fajne kiedyś, a teraz od dawna są rozbudowane kombajny na pc, mac, których dawny użytkownik amigi nie mógł kiedyś poznać, bo rozwój informatyki, sprzętu i oprogramowania rozwijał się w czasie.

Jakoś nie zauważyłem np na youtube kanału z materiałami dla amigowych programistów prosto od A-EON, Hyperion i innych firm, organizacji amigowych.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 01:12:05 przez rgrg2
[#3] Re: AmiWest 2018 - raport

@rgrg2, post #2

Polecam lekturę wiki AmigaOS 4, zarówno dla użytkowników jak i programistów. Są materiały do nauki z poprzednich AmiWest.
[#4] Re: AmiWest 2018 - raport

@Leon, post #1

No to mały cytat z tej strony:

The banquet commenced early evening. It consist of a two course meal with an award ceremony and guest speaker.


Nagrody, bankiety, propaganda sukcesu. Widać, że ten człowiek żyje w swoim, oderwanym od rzeczywistości świecie. A realnie jak jest, widzą ci, którzy obserwują to z boku.
[#5] Re: AmiWest 2018 - raport
Super, że już wrócił, to może zajmie się oczekującymi zamówieniami w swoim sklepie.
[#6] Re: AmiWest 2018 - raport

@jubi, post #4

Z punktu widzenia amigowego programisty, w niczym to nie zmienia obecnej sytuacji.
Z punktu widzenia amigowego programisty, do prawdziwego amigowego retro czyli robienia wszystkiego amigowym gpu - blitterem nie da się wrócić.
7 MHz zegar i bitplany. Nadające się jak jest kolorów więcej niż 2 a mniej niz 256.
Wolniejsze od standardowego 020 w a1200.
Jak nie używasz oryginalnego blittera od Commodore, to używasz ng. To może być wolne ng jak 68k, albo szybkie ng jak ppc, ale to zawsze będzie ng.
Ja ostatni raz dostałem grafikę do obróbki w 64 kolorach w 1992. Chyba nawet później coś jeszcze robiłem pod ms-dos i VGA.
Przechodzenie na nieprawdziwe retro, a właściwie wolne ng, czyli tzw pseudo "klasyk" z prockami 020+ i ewentualnie kartą graficzną nic nie daje, bo to to samo co ng, tylko wolniejsze.
Przejście zaś na x86 nie jest możliwe bo nie ma amigowego rozwiązania na x86 na poziomie, nie ma czegoś takiego Amiga Os X, czyli amigowego gui i grafiki na unixie.
Jest tylko AROS który nie jest kompatybilny ani na poziomie źródeł ani binarnym z Amiga OS, i nie ma ochrony pamięci.
W tej sytuacji dalej będziemy używać ng, szybszych, nowszych i jeśli się chce mieć grafikę na poziomie reszty świata w 1992 tańszych od pseudo klasyków.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem