• Ankieta

Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

  • 60-80 zł
    67 głosów 67
  • 100 zł i więcej
    46 głosów 46
  • do 50 zł
    38 głosów 38

Ankieta skończyła się 31.12.2018

[#1] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
Jeśli będzie na NG - 100 zł i więcej.
[#2] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@recedent, post #1

Z czystej ciekawości. Ilu jest aktywnych użytkowników NG? Są jakieś szacowane liczby?
Może się okazać, że to najbardziej wdzięczna grupa odbiorców.
[#3] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@Umpal, post #2

Tego nie wie nikt - trzeba by zrobić nową ankietę

Można by zrobić kryterium, że jak ktoś ma najnowszą wersję to jest "aktywny". W takim razie (według bazy PPA) system AmigaOS 4.1 posiada ok. 25 osób, a MorphOS 3.x - około 90.
[#4] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@Umpal, post #2

A moze by ankieta dot. graczy NG

"Ile zaplacisz za port wybitnej gry z klasyka Tales of Gorguth na NG?"


odpowiedzi:
a) zona ma wydatki w tym miesiacu na fryzjera
b) zaplace 50zl... ale jak sie dorobie
c) zaplace 100zl... ale po moim trupie
d) musze kupic prezent tesciowej i nie mam kasy ale bym zaplacil 150zl
e) panie co pan?! ... biere za darmo

[#5] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
Ja za dobrą grę mogę zapłacić 99zł w wersji elektro. Wybrałem więc przedział 60-80zł, gdyż 100zł i więcej nie pasuje do mojego wyboru. Ale od razu zaznaczam, że nawet na wybitną grę na PC nie zapłaciłem nigdy powyżej 50zł. Zawsze czekam aż szał minie i wtedy kupuję. Już pisałem to we wcześniejszych postach, ale nadal czekam aż GTA V będzie poniżej 50zł.
[#6] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@selur, post #4

Ostatnia kupiona przeze mnie gra na NG to Tower57 - dałem za nią 15 dolarów, czyli około 60 zł. Oprócz tego osobno wsparłem jeszcze twórcę portu (który nie dostaje "procenta od sprzedanych kopii", a sporo wysiłku włożył w poprawiane gry i jej licznych bugów). Myślę, że gdyby gra była po 25 dolarów to też bym ją kupił.

Chętnie nabędę również Wings: DC (o ile wreszcie ujrzy światło dzienne).

A Ty, Selur? Jaką ostatnio kupiłeś grę na klasyka?
[#7] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
Sama wersja elektroniczna wobec kwot jest mało warta kolekcjonersko.

Jednak ponieważ popieram gry, głosowałem na maximum. Jeśli byłoby dostępne (a najlepiej testowane pod) V4 Standalone i/lub MiST/MiSTer AGA beta core.
[#8] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@AmmigaCDTV, post #5

Ja za dobrą grę mogę zapłacić 99zł w wersji elektro. Wybrałem więc przedział 60-80zł, gdyż 100zł i więcej nie pasuje do mojego wyboru.

Trochę zaskakuje Twoja decyzja, bo przecież różnica w górę wynosi tylko 1 zł, a w dół aż 20.

Zawsze czekam aż szał minie i wtedy kupuję.

Szanuję Twoje podejście, bo każdy ma prawo uważać jak chce. Ale jeśli część osób będzie miała podobne zdanie, to tworzenie komercyjnych gier na Amigę nigdy nie będzie miało sensu. A już na pewno nie osiągną one jakości, o jaką się proszą forumowicze. Juen i Koyot wydali świetne Tanks Furry. Mimo to znalazły się komentarze, że to gra bardzo przeciętna, albo nawet gorzej. Czas powstawania takiej gry jest ogromy, więc pytanie, czy Juen i Koyot poczuli się takimi komentarzami zachęceni i postanowili podnieść poprzeczkę? Czy najmą profesjonalnego grafika(ów) żeby następna gra wyglądała lepiej? Czy Juen zrezygnuje z pracy żeby poświęcić więcej czasu na programowanie? To samo Koyot?

Odpisuję na Twój post, ale to są myśli skierowane do wszystkich. Rzecz jasna nikogo nie zmusi się do wyznawania takiej czy innej zasady, ale chyba warto się zastanowić nad tą sytuacją, bo jeśli uważamy, że jakość gier jest za słaba, to sprawę trzeba wesprzeć - zarówno pozytywnymi komentarzami jak i portfelem.
[#9] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@recedent, post #6

sporo z 10 boxow tyle, ze to oryginaly z dawnych lat
[#10] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@recedent, post #3

To ja zrobie moge ?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 19:29:34 przez KM
[#11] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@KM, post #10

Możesz, tylko zaproponuj to jakoś z rękami i nogami. A potem czekaj na swoją kolej (może jak te się skończą?).
[#12] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@recedent, post #11

Przemyślałem, dziękuję, nie skorzystam.OK
[#13] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@Umpal, post #8

Ale ja chciałem przekazać prawdziwą informację. Jeśli wybrałbym opcję 100zł i więcej, to wydawca gry zrobiłby cenę 150zł ( w końcu 150zł > 100zł ) i ja już bym takiej gry nie kupił. I wtedy twórca mógłby mieć pretensję, że jak to? Wszyscy wybrali opcję że daliby powyżej 100zł za grę a teraz jak kosztuje 150zł to nikt nie chce jej kupić?

Ja po prostu odebrałem opcję 100zł i więcej jako potwierdzenie, że dałbym nawet i 140zł za grę. Chyba że coś źle zrozumiałem. Tylko trochę dziwny zakres, bo między 80zł a 100zł pozostała luka w postaci 20zł. Nie wiem czy to błąd czy celowe w tej ankiecie, w każdym bądź razie wygląda to bardzo dziwnie.
[#14] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@recedent, post #1

1.
Ankieta przewiduje wyższe ceny za grę dla rozbudowanej Amigi niż dla wersji 1MB gdzie optymalizacja kodu jest wielokrotnie trudniejsza :D

2.
Brak w ankiecie opcji wersji pudełkowych gier gdzie na luzie ponad 100 można płacić
a wielu kupujących uznaje jedynie takie opcje dystrybucji :)
[#15] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@AmmigaCDTV, post #13

@AmmigaCDTV - spoko, rozumiem. Zaś co do luki między 80 a 100 zł, to jest celowa. Tak samo między 50 a 60 zł. Może Ci się wydawać dziwna, ale ukazuje pewne myślenie wśród potencjalnych zainteresowanych kupnem gier.

@Vato - Odnośnie pudełek, to przeczytaj ten komentarz.

A co do tego komentarza:
Ankieta przewiduje wyższe ceny za grę dla rozbudowanej Amigi niż dla wersji 1MB gdzie optymalizacja kodu jest wielokrotnie trudniejsza :D

Wybaczam Ci, bo nie wiesz, co mówisz . A odpowiadając serio. W tytułach ankiety znajduje się wyrażenie "dobra gra". Dobra nie oznacza Backbone'a wymagającego 030@50MHz. Dobra, to m.in. zoptymalizowana na swoją platformę. Zapewniam Cię, że pisanie na rozbudowaną Amigę wymaga takiej samej, albo i nawet większej optymalizacji niż na 1 MB. Poza tym kod jest obszerniejszy i w grę wchodzi znacznie więcej czynników, które należy uwzględnić (1MB jest zawsze ten sam, co jest o wiele łatwiejsze). Oczywiście można pójść na łatwiznę i pojechać po bandzie z wymaganiami. Ale wtedy nie mówilibyśmy o 'dobrej' grze.
[#16] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
Ankieta kończy się ostatniego grudnia, a ja widzę wyniki? Max 50zł.
[#17] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
A rozbudowana to jaka? Na moją np. mogę zapłacić 100 i więcej byleby była dobra.
[#18] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
Tak - każdy by chciał superwypaśną Amigę (i tu raczej nie ściska się z pieniędzmi) a oprogramowanie .. najlepiej za darmo.
Przecież sami wiecie, że to nie działa. Ile autor może sprzedać kopii ? 200 ? 300 ?
Przy 300 kopiach i kwocie 50 pln .. zakładając że wyrobi się w 6 miesięcy.. to raptem 2500 miesięcznie.. "brutto". To dużo czy mało ? Odpowiedzcie sobie sami.
Dobrego tytułu się samemu wieczorami raczej nie zrobi... a już na pewno nie w takim czasie.
[#19] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić
Elektroniczna to nie moj target
Nawet na Ps4 nie biorę takich pod uwagę
[#20] Re: Za dobrą grę na rozbudowaną Amigę w wersji elektronicznej gotowy jestem zapłacić

@recedent, post #1

Dokładnie. Gra powinna być tak napisana, aby działała zarówno na wypasionej Amidze klasycznej jak i na Amidze NG. Wtedy miała by ona sens.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem