Komentowana treść: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"
[#61] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@MUFA-amigaone-pl, post #57

X1000 to tez retro sprzet podchodzac tak do tematu.
Brakuje chyba AmigOne G3 i G4. SE XE uAmiga.
Liczba nie jest duza wiec to takie narzekanie. SAM uratowała OS4 jest zapewne najpopularniejszym sprzetem pod Os4 nie luczac klasyka.
I jeszcze niedawno była sprzedawana. Rezygnując z jej wsparcia to zlewanie ludzi ktorzy kupujac ten slaby sprzet wspierali rozwoj OS4.
[#62] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@Sventevith, post #61

SAM niestety jest za wolny. W AmigowoNG swiecie liczy się tylko surowa moc procesora czyli dla AmigaOS4 zostaje X5000 i X1000 a dla MorphOSa PowerMaki i iMaki G5, Powerbooki Rev-c w górę, Szybsze makminisy g4 i Powermaki MDD. Reszta to szrot czy ma PCIe czy nie. Flagowiec czyli najlepsza maszynka jak na razie dostępna dla użytkowników maszyn NG to PowerMac G5 2.5Ghz PCIe (pod MorphOSem). Jak na razie, żadna inna maszynka (X5000/X1000) nie zbliżyła się możliwościami do sprzętu z końca 2005 roku. Mufa może pisać niestworzone rzeczy, ale żadna maszynka dla AmigaOS4 nie jest lepsza niż ten sprzęt. To tylko pokazuje, jaką żenadę sprzętową mamy po obu stronach systemów NG.
[#63] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@michal_zukowski, post #62

Rzookol też może pisać niestworzone rzeczy, chociaż X5000 zwłaszcza w wersji 040, to widział dopiero pierwszy raz na obrazku z Amiga 34 Germany i wątpię aby zobaczył kiedykolwiek na zywo nie mówiąc już o wykonywaniu rzetelnych testów.
A co do SAM460, to jednek nie jest retro bo w przeciwieństwie do większości Maców, kupimy do niej kartę graficzną ze sklepu za rogiem, bez problemu, bez stosowania równych przejściówek, wsadzimy do niej dysk SSD SATA i tak dalej.

Chciałbym też nadmienić że te rezultaty z ubiegłego roku, kiedy to PowerMac G5 ostro musiał się pocić by minimalnie wygrać z Taborem, a po pędzących X1000 czy X5000 widział tylko kurzawę, mogą być już nieaktualne. Tabor otrzymał od tego czasu mnóstwo optymalizacji i wiem że w niektórych aspektach, działa o kilkaset procent szybciej niż wtedy. Oczywiście nie gwarantuję że na pewno przekłada się to także na Tower57, ale może tak być.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 12:42:35 przez MUFA-amigaone-pl
[#64] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@MUFA-amigaone-pl, post #63

A co do SAM460, to (...) bez problemu, bez stosowania równych przejściówek, wsadzimy do niej dysk SSD SATA i tak dalej.


Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale wszystkie PowerMaki G5 posiadają kontroler SATA. Jeśli potrzebujesz zdjęcia dysku SSD podpiętego w moim G5 bez żadnych przejściówek - służę.

Chciałbym też nadmienić że te rezultaty z ubiegłego roku, kiedy to PowerMac G5 ostro musiał się pocić by minimalnie wygrać z Taborem, a po pędzących X1000 czy X5000 widział tylko kurzawę, mogą być już nieaktualne.


Były nieaktualne w momencie opublikowania. To są benchmarki karty graficznej, a nie komputera (nie wiem czemu Trevor uparł się na Radeona 9600, mam nadzieję że nie miał w tym żadnego konkretnego celu). O czym doskonale wiesz, bo przerabialiśmy ten temat na forum, z podawaniem FPS łącznie. Służę screenshotami, nagraniem - czym chcesz.
[#65] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@MUFA-amigaone-pl, post #63

Ludzie mają prawo do używania nowych technologii i nowego hardware.
Mam nadzieję, że czytelnicy nie są tak naiwni i kupią sobie nowiutkiego Tabora z nowoczesną nowiutka kartą graficzną a oprogramowanie i gry w AmiStore, EntwicklerX, Golden.de.

PS.
Wypowiedź z AWN na temat nowoczesności MorphOSa w temacie AmigaOS i Linuxa:

... procesory graficzne obsługiwane przez MorphOS nie mają możliwości Warp3D ani Warp3DNova w AmigaOS, a karty obsługujące akcelerację 3D w GNU / Linux i AmigaOS nie są w ogóle obsługiwane w MorphOS ...
[#66] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@Amig_OS, post #65

procesory graficzne obsługiwane przez MorphOS nie mają możliwości Warp3D ani Warp3DNova w AmigaOS


No to w czym problem? Trzeba poprosić Hansa de Ruitera, żeby dodał im takie możliwości. Albo może napisać sterowniki do nowszych kart działające na MorphOSie. I problem kompatybilności w obrębie dual/triple boota zostanie rozwiązany.

Masz prawo używać nowych technologii i nowego hardware. Kłopot zaczyna się wtedy, gdy - używający tych nowych technologii - doganiasz wydajnościowo stare. Podzielisz się wynikiem benchmarku Quake III odpalonego w 1600x1200 na max detalach na swoim komputerze pod AmigaOS 4? Bo ja znalazłem w wypowiedzi kolegi Spectre660 coś takiego:

X5000/20 Amiga OS 4.1FE (R9-270X)
1600x1200 = 95.6FPS

To tylko 10 FPS wolniej niż na starym hardware i starej technologii (105,5 FPS dla X850XT w moim, 15-letnim PowerMacu z MorphOSem).
[#67] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@recedent, post #66

Skoro BigFoot nie potrafi to Hans za niego nie zrobi.

Ludzie mają dość MorphOSowego "DRUCIARSTWA", wiecznego kombinowania, podwiązywania na sznurkach, cieknącego chłodzenia, flaszowania starych kart itp.
Ludzie są tym zmęczeni.

Nie interesują mnie STAROCIE nie wspierające nowych technologii.
Często stare porty gier wymagają PATCHy żeby odsługiwały nowsze karty graficzne, nowsze efekty czy wogóle się uruchamiały. Tak jest RÓWNIEŻ w świecie PC oraz konsol.

Przetestuj coś nowszego:

Włóż sobie do maka R9 270X i zrób test:
http://hunoppc.amiga-projects.net/content/reborn-return-castle-wolfenstein


Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 14:05:49 przez Amig_OS
[#68] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@Amig_OS, post #67

Nie interesują mnie STAROCIE nie wspierające nowych technologii.


Dziwne wyznanie jak na kogoś, kto ma nick Amig_OS. Ale najwyraźniej Steven Solie ma podobne podejście do tematu i dlatego nie w smak mu wypuszczanie kolejnych wersji AmigaOS dla komputerów, które nie mają PCIe.
Swoją drogą - jaką NOWSZĄ technologią dysponuje AmigaOne X1000 w stosunku do PowerMaca G5 Dual/Quad Core?

Przetestuj coś nowszego:
Włóż sobie do maka R9 270X i zrób test:
http://hunoppc.amiga-projects.net/content/reborn-return-castle-wolfenstein


No, powiem Ci szczerze, że słabo ten filmik wygląda. Pozwolisz, że nagram własny i porównamy jakość? Tylko może w osobnym wątku, bo zupełnie odbiegamy od tematu.

EDIT: Odnośnie DRUCIARSTWA - założyłem nowy wątek.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 14:31:41 przez recedent
[#69] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@recedent, post #66

Qake III jest starą technologicznie grą uszytą na miarę starych technologii. Jak twierdzą mądrzejsi ode mnie, którzy są odpowiedzialni za rozwój 3D w środowisku amigowym im bardziej skomplikowana gra tym bardziej uwypukli się różnica na korzyść nowych technologii. Przypuszczalnie już w przypadku takiego Dooma III, twój X850XT byłby kilka długości z tyłu za X5000 w domyślnej konfiguracji. No ale tego nie porównamy bo na MOSa zapewne igdy nie wyjdzie port tej gry (znowu kłaniają się technologie).

Tak poza tym to jak zwykle gdy dzieją się interesujące rzeczy w temacie AmigaOS, niebieskim udaje się skutecznie wprowadzać do dyskusji OT i rozwalić temat. Nie mam dalej zamiaru brać udziału w tych przepychankach, dlatego kończę swój udział w tym wątku.

Zainteresowanych merytoryczną dyskusją na temat wydarzeń z AmiWest zapraszam na forum.amigaone.pl.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 14:29:25 przez MUFA-amigaone-pl
[#70] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@recedent, post #68

Nie chodzi o film a o wersje gry.
To jest wersja REBORN a nie RETURN i wymaga więcej niż 256 VRAM i obsługuje shadery.



------------------------------------------------
Reborn - return to castlre Wolfenstein
MODIFIED IDTECH3 ENGINE which allows to make new lighting effects, dynamic shadows, normal maps for textures, specular maps, height maps etc.
HD TEXTURES in 1024 and 2048 resolution.
HIGH POLY MODELS of weapons, map objects, vehicles, enemies.
HIGHT QUALITY SOUNDS.
REMAPS - rebuilded original maps with more objects, places and enemies.
NEW MAPS/MISSIONS - We'll make new story merged into the original storyline.
NEW MENU AND INTERFACE/HUD.
And other stuffs,

this big project created by this group:
Ress Project PL Developers team:
Cezary C.Z.R Szydlik - Main developer| scripts| textures| models| sounds|
Grzegorz Grego Mirtyński - Secondary developer| remaps| textures| admin of official site
Marek Winnicki - Maps
Alen Sabanović - Models

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 14:19:30 przez Amig_OS
[#71] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@Amig_OS, post #65

1 Zdradz mi prosze ta technologie. Sorki OpenGL ES 2 to byl jak byl moze android 4.0, teraz jest 9.1. Oczywiscie gratuluje 3 gier, ktore wymagaja , ehh no wlasnie.
2 AWNet i ludzie komentujacy tam nie sa wyrocznia.
[#72] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@MUFA-amigaone-pl, post #69

Ja bym zerknal do kodu Dooma 3 najpierw. Nie jestem pewny czy kod shaderow napisanych w Doomie mozna od tak przeniesc, tam chyba byl stosowany jeszcze kod asm.
Tak wiec poczekaj az wyjdzie.
A jezeli nawet, jaka kolejna gra? Ktore tytuly sa tak wymagajace by warto bylo robic sterowniki na nowsze karty? Oczywiscie mowie o opensource bo nikt od tak nie przeniesie nowszego tytulu za darmo.
I serio tu sie pytam bo jestem ciekaw. Sam przegladalem mase zrodel i lista sie szybko konczy. A nas jest za malo by pisac od podstaw gry w 3 miesiace.
[#73] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@stefkos, post #72

Wolę iść do przodu małymi kroczkami niż się cofać.
Podziękowania dla Daytony, Hansa, Kas1e za to że im się chce.
[#74] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@Amig_OS, post #73

To chyba nie czytasz co pisze kas1e.
Naprawde chodzi o spojrzenie realnie na problem. Tu nie chodzi by pokazywac jaki os4 jest "slaby". Oni, czyli ludzie co podales go widza, tylko niektorzy uzytkownicy nie/nie chca go widziec.
P.S.Poczekam jednak na ta liste.
[#75] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@stefkos, post #74

Mimo wszystko wolę nowe buty ;) EOT.
[#76] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@Amig_OS, post #65

Nowoczesność z OS bez ochrony pamięci. Tekst dekady
[#77] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#78] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#79] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#80] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#81] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#82] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#83] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@michal_zukowski, post #82

okay. wy tu gadu gadu a amiwest chyba sie juz zakonczyla? i co? tak zupelnie bez echa? zawsze przynajmniej byly jakies zarty i przekomarzanki a tu nic?
[#84] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@wawrzon, post #83

No własnie pytanie czy było coś prócz zapowiedzi. W Niemczech pokazali LibreOffice.
[#85] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@michal_zukowski, post #84

przynajmniej tyle. pokazuja tyle lat i nic z tego nie wynika ale chociaz jest zabawa jak ktos lubi chodzic na takie imprezy.

zreszta tradycyjnie nie oczeckiwalbym nic procz zapowiedzi, ale tym razem i zapowiedzi nawet wielkich nie slyszalem, tylko jakies dywagacje.


Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 11:23:27 przez wawrzon
[#86] Re: Trevor Dickinson przejmuje kernel "Exec SG"

@mschulz, post #39


- Nowy silnik API DMA


To jest ciekawe ale nie ma konkretow.


Więcej konkretów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem