Komentowana treść: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"
[#1] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"
Ciekawe w jakim czasie rozejdzie się te 100 płyt, skoro kosztują tyle co V4 Standlone.
[#2] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #1

Ja obstawiam, ze większość już poszła..
[#3] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@juen, post #2

Eee... Nie chciałem tego pisać

Ale jak "poszła", jak strona do zamówień jeszcze nie działa
[#4] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #3

Nomannie, strona to jest pic. Krąg znajomych królika łapie pierwszy.
[#5] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #1

Przecieź to śmierdzi na kilometr jak kiedyś ściema z koszulkami.
Czemu tylko 100 skoro polska lista to dużo więcej sztuk.
Ręcznie to będą lutować czy po prostu nie ma więcej płyt ?

Ktoś seryjnie te płyty obecnie produkuje ?
[#6] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@Sventevith, post #5

Polska lista to było przynajmniej niedawno, 88 sztuk (z pamięci).
[#7] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"
Chciałem sobie taką płytę sprawić, ale jak widzę takie coś....
[#8] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #6

To bez znaczenia ile osób by tam nie było, bo gołym okiem widać że Leaman chce mieć wyłączność na sprzedaż. Historia z polska listą na Tabora pokazuje, że tu nie chodzi o popularyzację ani o powiększenie środowiska.
[#9] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@adam_mierzwa, post #8

Chodzi, tylko może ktoś (słusznie) zauważył, że “środowisko” może to różnie odebrać, gdyby 88% płyt trafiło do Polaków...
[#10] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #9

Myślę, że troska o "jak środowisko odbierze" jest przesadna. "Kto ma kupić to kupi" niekoniecznie zadziała dla naszego rynku (mniejsze dochody jak w Europie Zachodniej). Będziemy mieć patologię, że Tabora w pierwszej kolejności kupią ci, którzy już mają kilka komputerów AmigaOne, do kolekcji. Tak jak to było widać na AmiWest (płytka Tabor a obudowa za parę tysięcy złotych). Szansa na znaczące powiększenie środowiska użytkowników AmigaOS 4 w Polsce została zaprzepaszczona. Oczywiście ktoś z nas kupi, ale to nawet nie będzie połowa tego co mogłoby być.

Skłaniając się do twojej argumentacji - to nie chodzi o popularyzację, tylko żeby pierwszeństwo mieli stali klienci i znajomi, żeby ich nie urazić. A powiększenie środowiska o osoby, dla których do tej pory AmigaOne były za drogie? "A pieprzyć jakichś polaczków, tam po ulicach biegają białe niedźwiedzie, trzeci świat. Jak ich nie stać na moje warunki to na drzewo, są inni chętni" - taki jest przekaz Leamana.
[#11] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #9

No cóż mądry Polak po szkodzie. Niemniej widać że w negocjacjach zostały polełnione dwa zasadnicze błędy. Pierwszy to taki że od początku należało rozmawiać z Leamanem, a nie Dickinsonem. Drugi że na każdym etapie negocjacji należało dążyć do sformalizowania akcji poprzez dokonanie wpłat zaliczki. Wówczas to cała akcja nie byłaby traktowana jako niezobowiązujący sondaż a umowa handlowa. Cokolwiek by złego o AmigaKit nie mówić, to tego typu umów oni przestrzegają, gdyż w innym wypadku byłaby to sprawa kryminalna. Przynajmniej ja płaciłem swego czasu zaliczkę na X1000 czy X5040 w kwocie wyższej niż wartość całego Tabora i towar dostałem, tak samo dostali towar przedpłacający na X5020 czy beta płyty Tabora. Umowa w przeciwieństwie do deklaracji do czegoś zobowiązuje i mieszanie do tego jakichś kwestii narodowościowych, gadaniny o białych niedźwiedziach nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Po prostu w takim układzie z pewnością te 40 płyt (bo zapewne gdyby trzeba było deklarację poprzeć gotówką lista chętnych, skórczyła by się minimum o połowę) tafiłaby do polskich klientów i tyle.
[#12] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@MUFA-amigaone-pl, post #11

Trafny komentarz.
[#13] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@MUFA-amigaone-pl, post #11

W czasie tworzenia listy AmigaKit nie przyjąłby żadnej zaliczki. Wtedy nie wiedzieli kiedy płyta będzie dostępna.

Płyt oczywiście z czasem będzie więcej ale żeby do nich nie dopłacać, po 100 sztukach cena wzrośnie. Mają kupione 1000 procesorów ale produkować będą partiami. Po prostu cała ta akcja była (bez winy organizatorów) trochę na wyrost. A co do popularyzacji. Spokojnie sprzedadzą wszystko jeśli tyko pokażą coś nowego w oprogramowaniu. I nie potrzebują do tego Polaków. Po co to nacjonalistyczne zadęcie?
Próba niezauważenia, że gdyby 80% płyt po preferencyjnych cenach trafiła do Polski to zostałoby źle ocenione, wydaje mi się co najmniej dziwaczna. Przecież mamy takie same szanse jak inne nacje... szczególnie, że strona, co żenujace, nadal nie działa* Wszystkiemu winny jest ten limit 100 sztuk.

*To kolejny przypadek gdzie pan L niestety sie kompromituje.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 14:53:45 przez pini
[#14] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@MUFA-amigaone-pl, post #11

Tylko po co robić dziwne akcje na 100 płyt skoro zbieraja przedpłaty ilość nie powinna być ograniczona. Maja gdzieś 100 płyt i chcą się ich pozbyć stąd taka szopka. Skoro płyty mają się pojawić za 3 miesiące zamias robić szopki mogli by zacząć je sprzedawać.

Przez tyle lat nie powstała płyra docelowa i nie powstały sterowniki w ramach dziwnej akcji chcą pozbyć się 100 podrutowanych płyt z beta testów i na tym się skończy. Jak widać na sentymęcie łatwo żerować.

Pid os4 poszukam pegazosa ii lub jakiejś Sam które chodzą coraz taniej.
[#15] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@Sventevith, post #14

Za kilka miesięcy łatwo będzie wrócić do Twoich teorii
[#16] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@pini, post #15

Czas pokaże moim zdaniem cała sprawa z taborem jak prawie zawsze w przypadku sprzętu pod os4 to kpina. Jedynie Acube dotrzymało słowa ale jak widać zainteresowane już tematem os4 nie jest.
[#17] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@pini, post #13

I nie potrzebują do tego Polaków. Po co to nacjonalistyczne zadęcie?

Nie wiem dokładnie co masz na myśli, "nacjonalistycznego "zadęcia nie było. Zbieraliśmy się w Polsce w naszym środowisku więc słowo "Polaków" padło, tu nie ma podtekstów politycznych, tak po prostu to się odbyło. To są krajowe fora, nie narodowe, jeśli czujesz różnicę ;)
Co do reszty zgoda. Z jednym wyjątkiem: "A co do popularyzacji. Spokojnie sprzedadzą wszystko" - pewnie tak, ale właśnie to jest dla mnie smutne, że nieważne jest dla pana L. wzmocnienie środowisk amigowców lokalnie. Zwłaszcza że "w naszym kraju" (żeby cię nie urazić słowem "w Polsce") grunt jest dobry, bo jest "góra" (blogerzy, betatesterzy, firmy) tylko brakuje "podstawy" (ta baza użytkowników żeby była ciut szersza...).
[#18] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@adam_mierzwa, post #17

"Nacjonalistyczne" użyłem, bo zaczynają padać jakieś coraz ostrzejsze słowa, np. o pluciu w twarz (na eXecu), tak jakby chodziło o jakąś wielką obrazę. Było już o 39' zaraz będzie o Jałcie
Adam, myślę, że na tanią płytę jest popyt nie tylko Polsce. Przeznaczenie całej partii dla Nas byłoby nie do obrony. Nie zdziwię się jak wrócą do tematu zaraz po wzroście ceny ok, racja
Ludzie, akurat tutaj widzę same błędy po stronie Aeon/Hyperion dlatego dałem sobie luz i na listę też się nie wpisałem. Jestem zainteresowanych ale dopóki nie pokażą jakiegoś postępu to czekam. Wam też tak radzę. A w między czasie coś się wyklaruje...
[#19] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@pini, post #15

Za kilka miesięcy łatwo będzie wrócić do Twoich teorii


Te teorie o drutowanych betatesterskich płytach to można zwertyfikować już dziś.

1. Każdy betatester jest właścicielem swojego sprzętu, owszem dostaje rabat na sprzęt, jednak nie dostaje go za darmo i występuje tu jak najbardziej formalno prawny proces transakcji (obok podpisanych dokumentów NDA, dostajesz normalną fakturę sprzedaży).

2. Uwzględniając punkt pierwszy, nie ma siły, aby A-EON mógł komuś przymusem odebrać sprzęt, w celu późniejszej odsprzedaży.

3.Oczywiście nie można wykluczyć że komuś po 2 latach testów, może się znudzić i będzie chciał z powrotem odsprzedać Tabora do A-EONu, no ale ile może być takich ludzi 5% - 10%?

4. Zakładając jakąs ultra pokrętną logikę, typu że A-EON oferuje odkupeinie Tabora, którego sprzedał za 300E, po 1000E za sztukę, po to by w detalu jeszcze raz sprzedać to za 400Eszeroki uśmiech I że dzięki temu udało się odkupić 100% betatesterkich płyt Tabora, to przypominam że tych wyprodukowano tylko 40 sztuk. Rozumiem że mamy okres świąt, że w TV lecą filmy biblijne i być może Sventevith naoglądał się scen o cudownym rozmnożeniu, lecz chyba bez względu na wiarę i przekonania wszyscy tu przyznamy że Dickoinson to nie Chrystus.

Cóż ja osobiście Sventevitha z dniem dzisiejszym dodaję do osób ingorowanych, gdyż najwyraźnej ma problem z logiczną analizą faktów, a ja nie jestem specjalistą od rozwiązywania tego typu dolegliwości. Bez urazy, wolę merytoryczną dyskusję z ludźmi, którzy takich problemów nie mają.
[#20] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@pini, post #18

To jest takie fajne hobby, że można się wypisać na kilka lat i wrócić i nic w międzyczasie nie stracić ;)
Ja czekam na jakiś wpis Dickinsona, niekoniecznie w kontekście Tabora, ogólnie jakiś szerszy.
[#21] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Jeśli chodzi o logikę.
Nikt nie wyprodukuje 100 płyt w cenie 400 E. Tu nie chodzi o logikę ale ekonomię.
Te płyty muszą już istnieć i oni to przyznają wprost we wpisie że pochodzą z fazy beta testów. Innej fazy nie ma i nie będzie bo tak jak w przypadku SAM Amiga to odprysk hobby do zamówienia przemysłowego które nie wypaliło. Te pływty nadają się pod os4 więc muszą je zmodyfikować ręcznie stąd także zapewne ogranicza ilość płyt.

Cała akcja jest alogiczna z punktu widzenia ekonomi. Ile razy jeszcze Amigowcy dadza się naciągnąć typkom jak Bill ?


Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 16:32:04 przez Sventevith
[#22] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@Sventevith, post #21

W każdym razie jak komu spieszno do zakupu Tabora, to zawsze może sobie najpierw dokupić RAMu.

[#23] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #22

Dobre
[#24] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@adam_mierzwa, post #10

Szansa na znaczące powiększenie środowiska użytkowników AmigaOS 4 w Polsce została zaprzepaszczona. Oczywiście ktoś z nas kupi, ale to nawet nie będzie połowa tego co mogłoby być.


Ruch A-Eon'u jest jak najbardziej normalny i uczciwy. Każdy dostał równą szansę na zakup, i nie mam na myśli ludzi z zagranicy, ale również te osoby z Polski, które nie wpisały się na listę. Zresztą, jak już dojdzie do oficjalnej premiery, to każdy sobie kupi tych płyt ile zechce.

Skłaniając się do twojej argumentacji - to nie chodzi o popularyzację, tylko żeby pierwszeństwo mieli stali klienci i znajomi, żeby ich nie urazić.


Skąd to wiesz?

A powiększenie środowiska o osoby, dla których do tej pory AmigaOne były za drogie? "A pieprzyć jakichś polaczków, tam po ulicach biegają białe niedźwiedzie, trzeci świat. Jak ich nie stać na moje warunki to na drzewo, są inni chętni" - taki jest przekaz Leamana.


Uważasz że skoro jesteśmy biedniejszym krajem to należy nam się specjalne traktowanie? Nie znam żadnego przypadku żeby jakaś oddolna inicjatywa pewnej części klientów zebrania się w grupę, której celem jest uzyskanie zniżki i/lub pierwszeństwo w dostępie do towaru, wymusiła na dużej firmie swoje żądania.
[#25] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@forge, post #24

Widzę kolego, że będziesz bronił firmy A-Eon, gdyż nie wpisałeś się na listę. I nie chodzi tu o prawdę, ale udowodnienie własnej tezy.
Jednak, gdy popatrzeć obiektywnie to:

1. piszesz o biznesie: (widać z tego co piszesz, że nie masz doświadczenia), nie znam dobrze prosperującej firmy, która nie realizuje dużego zamówienia. Chyba, że ma dochody nielegalne i nie zależy jej na klientach lub mając pieniądze po prostu bawi się w biznes i zysk tu nie ma znaczenia.
2. inicjatywa Polska to nie specjalne traktowanie, tylko zamówienie hurtowe. A przy dużym zamówieniu można pertraktować cenę. W każdym biznesie przy hurtowym zamówieniu można ustalać indywidualne ceny. A że Polacy potrafili się skrzyknąć i pod opieką polskiego sklepu dokonali zamówienia hurtowego, to i cenę chcą pertraktować.
3. słabość biznesowa firmy A-Eon widać po polityce. Nie zapowiada się sprzedaży sprzętu, którego nie ma i nie można liczyć, że klient i tak poczeka. W naszym przypadku, po takim czasie czekania co najmniej połowa chętnych już zrezygnowała, co widać z powyższych wpisów. Taki jest biznes, nawet jak nie ma prawie konkurencji.
4. i można by napisać jeszcze wiele punktów i wypunktować firmę A-Eon, ale jak widać od kilku lat ich polityka biznesowa jest co najmniej dziwna - więc nie ma po co.
5. a jeśli chodzi o argumenty dot. polskiej listy, że to tylko lista, że nie ma wpłat zaliczki, są dla naiwnych - zaliczkę się daje jak jest towar. A jak są tylko zapowiedzi, to i lista chętnych jest bez pokrycia finansowego. Gdyby były komputery w sprzedaży, myślę, że zaliczki też byłyby realne.
[#26] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@AS, post #25

lub mając pieniądze po prostu bawi się w biznes i zysk tu nie ma znaczenia


Ponieważ Trevor jest z zawodu Aniołem Biznesu, ma w swoim portfelu udziały około 50-ciu firm, możemy na spokojnie, przyjać tę wersję.
[#27] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #26

Osobiście też tak myślę. Wygląda, że A-Eon jest dla Niego odskocznią, zabawą dającą odprężenie
[#28] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@AS, post #25

5. a jeśli chodzi o argumenty dot. polskiej listy, że to tylko lista, że nie ma wpłat zaliczki, są dla naiwnych - zaliczkę się daje jak jest towar. A jak są tylko zapowiedzi, to i lista chętnych jest bez pokrycia finansowego. Gdyby były komputery w sprzedaży, myślę, że zaliczki też byłyby realne.


Czyli piątym punktem przekreśliłeś pierwsze cztery, zamówenie by było jak by były wpłaty. Tak to jest sondaż na zapotrzebowanie a nie zamówienie. Chyba że masz dostęp do jakichś umów czy coś, to fajnie by było jak byś te dokumenty przedstawił, bo ja nie wiem jakie były uzgodnienia, jake zapewnienia, itp. Nie brałem ani minutę udziału w negocjacjach, natomiast gdy sam kupowałem od A-EONu sprzęt, to zawsze miałem wszystko na piśmie i zawsze wszystko było zrealizowane zgodnie z umową.

Nawet nie wiem czy faktycznie to grupowe "zamówienie" zostało anulowane, bo w sumie jako do jedynego portalu w Polsce poświęconego AmigaOS 4 nie dotarła do mnie informacja od organizatora, aby pomóc (zamieściłem baner po prośbie Adama, a nie Kokosa) i teraz też nie wiem czy ten bener mam likwidować czy nie, no bo z informacji pokątnych zamieszczonych gdzieś tam na niebieskim execu, wynika że Dickinson polecił kontakt z Leamanem, natomiast nie wynika iż z tymże Leamanem kontakt był i ten że Leaman w odpowiedzi pokazał środkowy palec.. Wynika tylko tyle że organizator odpuścił, a jeśli już ma być wszystko jasne i jeden jedyny winny, to fajnie by było usłyszeć. coś w stylu

"Oczywiście dbając o interesy polskiej społeczności amigowej, skontaktowałem się z szefem AmigaKit i ten czarno na białym oświadczył iż zamówienie grupowe dla Polaków jest niemożliwe do realizacji".
[#29] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@AS, post #27



Przy okazji poszukiwań w sieci, odkryłem że ta nowa domena została zarejestrowana równo 2 tygodnie temu.

Szukam dalej
[#30] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@MUFA-amigaone-pl, post #28

hmmm, wydaje mi się, że punkt 5 mojej wypowiedzi ma inny sens niż go opisałeś. Ale fakt, nie ma jasnej odpowiedzi, że lista została zignorowana, w każdym razie ja go nie mogę przytoczyć. Choć e-mail od Kokosa jaki dostałem mówi jednoznacznie, że tak jest. Natomiast ja nie odnosiłem się tylko do tego jednego zachowania, ale opisywałem całe zachowanie na przestrzeni kilku lat - ile to lat temu był komputer zapowiedziany i jaki były prognozy co do ceny?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 19:52:43 przez AS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem