Komentowana treść: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"
[#31] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@AS, post #25

Nie bronię A-Eonu, próbuję zrozumieć skąd bierze się ta cała histeria po ogłoszeniu preordera. Moje zainteresowanie lub nie, Taborem nie ma tu nic do rzeczy. Nawet gdybym wpisał się na listę, nie czułbym się teraz oszukany.

1. Postaw się na ich miejscu. Masz tylko 100 sztuk i własny plan jak to sprzedać, z drugiej strony zgłosiła się grupa ludzi którzy chcą kupić znaczną część płyt po cenie "do negocjacji". Moim zdaniem, A-Eon straciłby wizerunkowo, być może nawet finansowo, na tej umowie.
2. Racja, ale to od decyzji firmy zależy czy takie zamówienie zrealizować czy nie. Jeśli przyjąć że, A-Eon odmówił naszej propozji, to wciąż nie jest powód żeby wieszać na nich psy. Nie to nie, i tyle.
3. Jak to rozumiesz? Wiele rzeczy zostało zapowiedzianych, zaprezentowanych, a nawet podano cenę, jednak towaru jak nie było tak nie ma. Patrz nasze karty Warp.
4. Racja, tyle że A-Eon postąpił inaczej, ale jak już mówiłem, to nadal nie przekreśla szans na kupno Tabora.
[#32] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@forge, post #31

Patrząc od strony biznesu wolałbym sprzedać ok 100 szt. komputera po niższej cenie i mimo wszystko zarobić (cenę negocjują obie strony), niż sprzedać kilka sztuk po wyższej cenie, ale patrząc na całość zarobić dużo mniej. Zwłaszcza, że Ci co kupią komputery po wyższej cenie i tak go kupią, gdyż nie oczekują jakiś rozmów. Pomijając ogólnie zbyt duże czekanie na sprzęt, zbyt długie zapowiedzi, itp., który to sprzęt powinien być na rynku z 5 lat temu - takie oczekiwanie powoduje zniechęcenie co najmniej połowę chętnych.
Twoje argumenty do mnie przemawiają w momencie, gdy firma nie jest firmą biznesową, tylko po prostu bawi się w biznes, tak dla odprężenia. A przy okazji nie ponosząc strat, gdyż ta minimalna sprzedaż pokrywa koszty zabawy. Koszty się pokrywają, jest fajne środowisko, które daje super spotkania - jest zabawa. A że Amiga NG się nie rozwija, że środowisko kurczy się, że coraz więcej ludzi odchodzi to nie ma znaczenia. I tak Amiga nie obsługuje szpitali, wypraw kosmicznych, itd. - więc jakiś prestiżowych zobowiązań nie ma.
[#33] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@AS, post #32

Ciekawe czy Kokos wiedział, na czym stoi i jakie zamiary ma A-Eon? Moim zdaniem ta lista wyszła chyba za wcześnie. Mimo wszystko, uważam że jeszcze nic straconego. Poczekajmy na oficjalną sprzedaż i wtedy uderzmy do Leamana o zakup grupowy?
[#34] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@AS, post #32

Wszystko sprowadza się do tych 100 sztuk.
Co to w ogóle za ograniczenie? Po CZTERECH latach oczekiwania puszczają 100 sztuk, w sytuacji jak samych wampierzy sprzedało się 4000? Kpina.
Jak były zbierane osoby do zbiorowego zakupu, nikt nie przypuszczał nawet ze w ofercie będzie tylko tyle.
To jakis absurd, z najgorszego koszmaru ludzi od sprzedaży, jak w agonii Commodore - brak możliwosci zaspokojenia popytu. Z tego rodzi się złość i frustracja rynku (nawet w mikroskali amigowej), a w konsekwencji zniechęcenie i pójście w inną stronę.
To oznacza tylko jedno - więcej nie mają, i prawdopodobnie nie będą mieli. Jak ktoś chce mieć białego kruka, niech walczy i płaci.

I tylko koni żal.



Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 21:32:12 przez vojo
[#35] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@pini, post #18

A gdzie drogi towarzysz to przeczytał na execu o pluciu w twarz ?.Normalna firma to by się ucieszyła i sprzedała te 100 sztuk.Ale przecież ten cały łę łone i trevor są jak gang Olsena.
[#36] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@vojo, post #34

Więcej sprzętu za jakiś (?) czas może być. Sprzęt jest opracowany, system pewnie też, sterowniki prawie też. Jak będą chętni, to czemu nie sprzedawać, jak już koszty są poniesione. Tylko za jaki czas, za jaką cenę, no i moc tego sprzętu nawet dla AmigaOS4 (który ma małe wymagania) będzie za ten czas mało opłacalny. Obecnie fajnym i mocnym sprzętem jest Amiga 5000/40 - tylko niestety cena ogranicza zakres chętnych.
[#37] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@AS, post #36

Chyba chodziło Ci o AmigaOne x5000
[#38] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@vojo, post #34

To tylko potwierdza że to nie są płyty z produkcji tylko pozostałości z beta testów o czym zresztą piszą na FB. Nikt nie wyprodukuje w takiej cenie 100 płyt. Cała ta akcja to zakończenie projektu Tabor moim zdaniem z próbą wyjścia z jak najmniejszą stratą. Tyle że kupowanie tego sprzętu jest dość bo sterowników jeśli do teraz nie ma to nie będzie. Do dziś nie ma sterowników do komputerów A1 z większych partii.

Pakiet AAA to robienie sobie jaj z ludzi naiwnych.

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 09:04:03 przez Sventevith
[#39] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@Sventevith, post #38

Może są gdzieś na rynku jeszcze do kupienia procesory PowerPC ?
Zróbmy sobie przyjemność na święta i stwórzmy nową listę, może standalone Powerpc zrobione przez naszych chłopaków ;). Podejrzewam, że karta by była szybciej dostępna niż Tabor.
[#40] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@SzaryWilk, post #35

To nie jest normalna firma .
[#41] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@SzaryWilk, post #35

To firma Ergo


Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 09:54:31 przez Dorian3d
[#42] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@Newhousik, post #39

I kto Ci zrobi system na Twoją płytę?
[#43] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@recedent, post #42

Może Moana Mu zadziała
[#44] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@recedent, post #42

A to każde powerpc jest inne ?, zero kompatybilności?
W Taborze to wiem że jest cudak, ale w takim X5000 to chyba jest jakiś standard?
Co do grafiki to mnie wystarczy samo 2d ;) Takie wsparcie jak w Vampire czy Warpie mi wystarczy.
Bo rozumiem, że os3.1 z biblioteką Powerpc to atrapa ?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 12:04:13 przez Newhousik
[#45] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@SzaryWilk, post #35

A gdzie drogi towarzysz to przeczytał na execu o pluciu w twarz ?


Było. Ja też czytałem.

Albo w treści newsa, albo w podsumowaniu 2019.
[#46] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #45

Jest update z dziś:



Wynika z niego, że sprzedaż zapewne ruszy jutro / soota.
[#47] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@Newhousik, post #44

A to każde powerpc jest inne ?, zero kompatybilności?
W Taborze to wiem że jest cudak, ale w takim X5000 to chyba jest jakiś standard?
Co do grafiki to mnie wystarczy samo 2d ;) Takie wsparcie jak w Vampire czy Warpie mi wystarczy.


OS4 ma osobną wersję na każdy z obsługiwanych komputerów. Żeby Ci system zadziałał na płycie-samoróbce musisz mieć licencję od Hyperionu. Inaczej już dawno ludzie z PowerMakami wypróbowaliby go u siebie.

MorphOS nie zadziała na nowym komputerze jeśli nie będzie "odblokowującego" wsparcia w kernelu. Inaczej już dawno ludzie z X1000 wypróbowaliby go u siebie.

Bo rozumiem, że os3.1 z biblioteką Powerpc to atrapa ?


Przypominam, że OS3.1 działa pod 68k a PPC obsługuje jako rodzaj koproca. Chcesz zaprojektować taki akcelerator do Amigi 68k?
[#48] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@recedent, post #47

W moim odczuciu AEon boi się nadchodzącego Morph OSa pod x86.
Wtedy wszystko może się zmienić. Boją się wtopy. Jak mi pokazuje przeszłość,
wszyscy po Commodore to cieniarze, firemki bez kasy, nawet bez planu.
Wiec kto myśli o rozwoju Amigi ma poważny problem.
Wszystko co się pojawia jest niedopracowane w każdym aspekcie,
zarówno sprzętowym jak i programowym.
Ufam jedynie w polskie produkty, bo podejście i wykonanie jest poważne.
Pozdrawiam amigowcow i NG Amigowcow i Vamp Amigowcow... OK

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 17:50:22 przez WojtekX
[#49] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #46

Jest też aktualizacja newsa na execu (który wysłał zapytanie do Dickinsona o tę sytuację), niżej jego odpowiedź:
"Merry Christmas. We are keen to create a bulk Polish A1222 Plus order if possible. I have added Matthew to the email distribution list. Regards, Trevor"
[#50] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@adam_mierzwa, post #49

No - czyli się sprawdza mój scenariusz.

Zamówienia z PL będą w kolejnym (większym?) bulku.

Jeszcze z perspektywy wzajemnych zobowiązań, nie wiem, czy "Early Adopter" można traktować jako zwykłą partię zamówienia. Podobnie jak trudno uznać sprzedaż V4SA w Neuss jako początek sprzedaży V4.

Stąd, nie jest jednoznacznym stwierdzeniem pisanie, że skoro pośród tych 100 sztuk nie będzie hurtowego zamówienia z Polski, to jest to łamanie ustaleń...

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 17:55:37 przez David
[#51] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #50

@David
Nawet jeżeli masz rację to z biznesowego punktu widzenia mówi się/pisze wyjaśnienie etc. do w tym przypadku osoby koordynującej (Kokos) jak się ma 'nasze zamównie' do ichniego "Early Adopter" i wszystko jest jasne. Bo teraz po takiej akcji bez słowa sprostowanie wygląda na pełny ignor (nie mówię, że tak jest, to tak wygląda) i wizerunkowo, to to jest dno i tona mułu. Ile teraz osób będzie naprawdę chciało nabyć Tabora? Jaka będzie jego cena? Cóż... ja czekam.

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 21:00:22 przez RadziN
[#52] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@RadziN, post #51

To prawda. Zawiodła komunikacja - i to na całej linii.
[#53] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #52

No i coś drgnęło - admin siedzi i robi szeroki uśmiech

[#54] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #53

Smiech

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 13:27:48 przez BULI
[#55] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@BULI, post #54

No co??

Jeszcze wczoraj było przekierowanie na stronę amigakit.

Dziś już postawiono apache czy inny nginx.

Więc coś drgnęło.

Co w tym śmiesznego??
[#56] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #55

Dokładnie to co opisałeś Michale.
Ja nie z Ciebie, tylko z tego marketingu i profesjonalnej strony się śmieję, bo przez chwilę przez głowę mi przeszło, żeby to nabyć
[#57] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@BULI, post #56

Ok!
[#58] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"
Firma przewidziała dwie możliwości rezerwacji A1222 Plus w zestawie "Early Adopter". Pierwsza to uiszczenie 20% zwrotnej kaucji. Depozyt będzie można zacząć wpłacać od 7 stycznia 2020 roku.


Na podstawie dzisiejszego wpisu Trevora Dickinsona na blogu, poniżej dwie istotne informacje:

we have decided to extend the Option 1 period until the January 31st.


website (...) will go live in the next few days.
[#59] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #58

Jak by kogoś temat Tabora interesował.

Dziś od rana, pojawiła się produkcyjna wersja strony, gdzie po przekierowaniu na sklep amigakit, można kupić zestaw "rezerwacyjny" AAA (cena: 100 GBP).

Wysyłki zestawu pod koniec stycznia.
[#60] Re: A1222 Plus w zestawie "Early Adopter"

@David, post #59

W FAQ na stronie jest informacja, że płyta "Early Adopter" trafi do produkcji w drugim kwartale 2020, a więc dostępność na koniec pierwszego kwartału nie jest już realna.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem