Komentowana treść: Hollywood Designer 5
[#1] Re: Hollywood Designer 5
Jeszcze nie jestem pewny czy bralbym udzial ale... moze jakas zbiorka?
[#2] Re: Hollywood Designer 5

@stefkos, post #1

Ja się piszę, ale jak coś w końcu wyklikam/zrobię z tym Hollywood na razie cisza...
[#3] Re: Hollywood Designer 5

@stefkos, post #1

Chętny, jeśli tylko ktoś się podejmie takiej akcji.
[#4] Re: Hollywood Designer 5
Jak ktoś kupi (może mufa? :) to niech się podzili jakąs recenzją, jak to faktycznie różnie działa w porównaniu do poprzedniej wersji. Bo suche stwierdzenie
dostosowanie programu do możliwości Hollywood 8.0,

to mi mówi wszystko i nic. To program w MUI, można porobić cuda niewidy, pytanie czy autorowi sie chciało.
[#5] Re: Hollywood Designer 5

@michal_zukowski, post #4

Prawdopodobnie chodzi o to, że stary Designer nie umożliwiał "wyklikania" tego wszystkiego, co oferował Hollywood w wersjach bodaj od 5.0 w górę. No ale faktycznie - listy "ficzerów" nie ma, a online help jest póki co tylko dla wersji 4.0.
[#6] Re: Hollywood Designer 5
Przy uruchamianiu wersji 4.0 wyskakują mi błędy wtyczek. Że niby wymagany jest Hollywood 6.0 a tymczasem mam 7.1. W ustawieniach Designera HW jest widoczny tylko te nieszczęsne wtyczki. Co mam nie tak?

Dość istotną informacją jest, że Designer 5.0 WYMAGA Hollywood 8.0

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 14:15:08 przez Bohun
[#7] Re: Hollywood Designer 5

@michal_zukowski, post #4

Jak ktoś kupi (może mufa? :) to niech się podzili jakąs recenzją


Potwierdzam, program kupiłem, recenzję tak na 95% też mogę obiecać.
[#8] Re: Hollywood Designer 5

@Bohun, post #6

Przy uruchamianiu wersji 4.0 wyskakują mi błędy wtyczek.


To normalna rzecz, przynajmniej jeśli chodzi o AmigaOS 4. Designer 4.0 wyszedł w roku 2012. Od tego czasu było kilka aktualizacji systemu operacyjnego i odbiło się to m.in. na tym błędzie. Mam nadzieję że w przypadku wersji 5 to zniknie. No ale fizycznie jeszcze jej nie mam, Andreas zwyczajowo wysyła potrzebne pliki i adresy linków do 24 godzin od momentu zakupu, a więc cierpliwie czekam.
[#9] Re: Hollywood Designer 5
Hollywood ma dosyć pokaźną dokumentację w formie PDF-a (ponad 900 stron wersja 7.1). Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem, żeby ją wydrukować i oprawić bo zdecydowanie wolę papier od przeglądarki. Niestety taka objętość jest za duża dla standardowych opraw dostępnych w drukarniach cyfrowych. Może znacie jakieś miejsce w sieci, które za rozsądną kwotę coś takiego wydrukuje i oprawi?
[#10] Re: Hollywood Designer 5

@Bohun, post #9

Po co drukować? Przecież to nie jest opis architektury ZX Spectrum, to się rozwija i zaraz będzie nieaktualne. Poza tym dokumentacja (zwłaszcza tak obszerna) jest bez sensu bez możliwości wyszukiwania, robienia notatek, kopiowania z nich. Tylko postać cyfrowa ma sens. Zwłaszcza, że dzisiaj jest tyle możliwości wygodnego czytania, przeglądania. To nie jest powieść, którą czyta się raz od początku do końca. Tutaj się biega po stronach, zaznacza, szuka, kopiuje. Stos sklejonych kartek, które trzeba przytrzymywać dwoma ciężarkami żeby się nie zamykały jest zupełnie bezużyteczną formą. szeroki uśmiech
[#11] Re: Hollywood Designer 5
Nowa wersja Hollywood Designer sprowadza ten pakiet na właściwe tory. Znów robi się z tego program do prezentacji. Przez lata pakiet ten trochę zjechał z pierwotnie wytyczonej trasy i stał się czymś w rodzaju... AMOSa naszych czasów. I niestety zaczęto w tym pisać całkiem sporo programów użytkowych.
[#12] Re: Hollywood Designer 5

@MDW, post #11

Dlaczego niestety? Owszemto jest AMOS naszych czasów i owszem piszą w tym ludzie, ktorzy często nie potrafią pisać w czymś poważniejszym, co siłą rzeczy musi generować masę crapów. Jednak tak jak kiedyś w przypadku AMOSa tak i dziś w morzu, nazwijmy to dyplomatycznie przeciętności można wyłuskać kilka perełek. Przykładem niech będzie choćby RNO_PDF oparty na wydajnej wtyczce Polybios. Jest to ewidetnie najszybsza przeglądarka PDFów na AmigaOS 4 (co ja już kiedyś w praktycznym porównaniu udowadniałem) i przypuszczam że dla MorphOSa również.

Tak więc gdyby nie Hollywood i gdyby nie to że ktoś zdecydował się pisać z użyciem tego programy użytkowe, być może nigdy ani moj system, ani Twój system nie doczekałby równie wydajnego czytnika PDF.
[#13] Re: Hollywood Designer 5

@MUFA-amigaone-pl, post #12

Przykładem niech będzie choćby RNO_PDF oparty na wydajnej wtyczce Polybios. Jest to ewidetnie najszybsza przeglądarka PDFów na AmigaOS 4 (co ja już kiedyś w praktycznym porównaniu udowadniałem) i przypuszczam że dla MorphOSa również.


Nie wyciągałbym tak daleko idących wniosków. Przynajmniej póki rzookol jest w pobliżu.
[#14] Re: Hollywood Designer 5

@recedent, post #13

No dobra, to nie wyciągam wniosków co do MOSa, natomiast jak sprawa ma się na AmigaOS 4 pokazałem kiedyś na poniższym filmie (we fragmencie między 3:25 a 4:01). Dodam że ten QPDF w lewym górnym rogu, który zajął drugie miejsce (aczkolwiek miażdżąco przegrał z Polybiosem) jest oparty na silniku Poppler, który jak się domyślam może być ulubionym silnikiem Rzookola

[#15] Re: Hollywood Designer 5

@MUFA-amigaone-pl, post #14

AMOS. Tak.
Napisano w nim mnóstwo crapów które kasowało się kiedyś po przegraniu i pierwszym uruchomieniu.
Dalej się zresztą pisze mnóstwo crapów które działają szybko tylko na WinUAE.
I które się kasuje się szybko na klasyku bo tam nie ma szans żeby to jakoś działało.
Jak na czas Amigi 500 w którym powstał AMOS był to całkiem fajny BASIC.
Którym się można było pokazać przed ludźmi używającymi innych platform.
Oczywiście nigdy naprawdę nie został dostosowany do niczego więcej niż Amiga 500.

Ten nowy lepszy AMOS działa pod systemem. Skompilowany soft też działa pod systemem.
Same plusy. Choć przydałaby się jakaś skórka do edytora żeby to wyglądało jak AMOS.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 20:03:13 przez swinkamor12
[#16] Re: Hollywood Designer 5

@recedent, post #13

VPDF korzysta z Cairo, możliwe że jeśli wtyczka pdf ma bezposrednie rastrowanie to może być szybsza jesli chodzi o wyswietlanie. Jeśli też korzysta z Cairo to raczej jest tak samo szybka (z tym, że o ile pamietam libpoppler ma dwa tryby pracy: ładny (np. obslugujący profile kolorów) lub brzydki i szybki. To już by sie musiał kiero wypowiedzieć bo on grzebał w popplerze, ja tylko robiłem drukowanie, zrzucanie stron do bitmap w reggae i wsparcie dla lokalizacji.
[#17] Re: Hollywood Designer 5

@MUFA-amigaone-pl, post #8

To normalna rzecz, przynajmniej jeśli chodzi o AmigaOS 4. Designer 4.0 wyszedł w roku 2012. Od tego czasu było kilka aktualizacji systemu operacyjnego i odbiło się to m.in. na tym błędzie.


Odnosząć się do mojej wcześniejszej wypowiedzi. W dokumentacji, w sekcji history znalazłem mnóstwo zmian i poprawek (tak na oko koło 150 punktów), z którymi szczegółowo nie miałem czasu się jeszcze zapoznać i nie zrobię tego już dzisiaj, bo rano trzeba wstać do pracy. Natomiast jedną z wymienionych jako pierwsze, która rzuciła mi się w oczy jest poprawna współpraca z nową DOS.library dla AmigaOS 4 i mogę potwierdzić że błędy związane z niewykrywaniem wtyczek to już przeszłość.
[#18] Re: Hollywood Designer 5

@MDW, post #11

Hollywood ma tysiące funkcji i opcji. Do odczytu plików, pracy na wyrażeniach i zmiennych, odtwarzania muzyki, wyświetlania animacji, obliczeń matematycznych, pracy w konsoli, interfejsu użytkownika, obsługi apletów itd.

Według mnie robienie z niego prostego programu do prezentacji to niedocenianie jego potencjału.

Jest to język programowania wyższego poziomu (albo tzw. warstwa) stworzony pod kątem multimediów i aplikacji multimedialnych.

Nie każdy musi być guru w C/C++, które i tak wymagają odpowiednich bibliotek.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 02:11:28 przez Hexmage960
[#19] Re: Hollywood Designer 5

@Hexmage960, post #18

Przy braku PowerPointa i archaicznych wersjach Scali i MediaPoint właśnie tryb Gui do generowania prezentacji wydaje się najbardziej przydatny. Szkoda że wymaga Hollywooda8. Jakby działał ze starszymi to bym kupił.
[#20] Re: Hollywood Designer 5

@michal_zukowski, post #19

Też bym kupił gdyby działał ze starszą wersją.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 17:21:17 przez deez
[#21] Re: Hollywood Designer 5
Ouuppss
[#22] Re: Hollywood Designer 5

@stefkos, post #21

Zakupiłeś czy wygrzebałeś ?😉
[#23] Re: Hollywood Designer 5

@deez, post #22

Wygrzebalem:(
[#24] Re: Hollywood Designer 5
Mam i ja.
[#25] Re: Hollywood Designer 5

@stefkos, post #21

Co to jest?
[#26] Re: Hollywood Designer 5

@R-Tea, post #25

To jest zrzut ekranu z informacji o programie Hollywood.
Wyglada na to Andreas korzysta z Pegasosa i MorphOSa do pracy nad programem.
[#27] Re: Hollywood Designer 5

@stefkos, post #26

To jest zrzut ekranu z informacji o programie Hollywood.
informacji o programie Designer. About do Hollywood, czegoś takiego nie ma. W dokumentacji do Designera znajdziemy wpis że jedynka powstała na A1200 z Blizzardem PPC, a dwójka na Pegasosie G4 1GHz. O trójce, czwórce i piątce nie ma nic, więc faktycznie nie można wykluczyć że nadal męczy się na starym Pegasosie. W tym oknie jest też informacja że Andreas nadal używa starych kompilatorów, a przecież mógłby użyć GCC 8 zamiast 4 czy 5, pewnie byłoby szybciej.

Możliwe jednak że tak zrobił, a po prostu zapomniał o zaktualizowaniu tej prezentacji About, gdyż niestety wszystkie przykłady dołączone do programu nadal pochodzą z 2012r. Andreas nie dodał żadnego nowego i żadnego nie zaktualizował (nawet feature presentation), co jest jednak małym minusem. no i jak by nie patrzeć stawiają mały znak zapytania czy te informacje z about są aby na pewno w 100% zgodne z aktualnym stanem rzeczy.
[#28] Re: Hollywood Designer 5

@stefkos, post #1

stefkos
Jeszcze nie jestem pewny czy bralbym udzial ale... moze jakas zbiorka?


I ja bym się dołączył.
[#29] Re: Hollywood Designer 5

@MUFA-amigaone-pl, post #27

A oto wpisy goscia co "znalazl about" i autora:

- BTW. there's a nice detail in the pretty About scroller :)
- Oops, don't tell anyone in the red camp please. It will ruin my business!
[#30] Re: Hollywood Designer 5

@stefkos, post #29

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem