Komentowana treść: Amiga 500 z papieru
[#1] Re: Amiga 500 z papieru
Wykonanie takie sobie. Nic specjalnego.
[#2] Re: Amiga 500 z papieru
w PRL'u zrobil by furore, dzisiaj to tak potrzebne jak kolorowe reklamy.
Czyli, po co to komu... tylko miejsce zajmuje.
[#3] Re: Amiga 500 z papieru

@selur, post #2

Jak to "po co"? Wiesz ilu ludzi nie stać na prawdziwą Amigę? A tak to pobierze się pliczek, da do wydruku na kredowej "trzysetce" w zaprzyjaźnionej drukarni cyfrowej, a potem nożyk tapicerski w dłoń i po chwili można cieszyć oczy całą kolekcją retrosprzętu. pomysł
[#4] Re: Amiga 500 z papieru

@recedent, post #3

Wiesz ilu ludzi nie stać na prawdziwą Amigę?



Jak nie stać ? ja sie pytam na co idze 500 plus? pomysł

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 20:48:31 przez Dorian3d
[#5] Re: Amiga 500 z papieru
łeee, paaanie... buuu! Żeby to było chociaż origami. Takie wyklejanki to my ze szwagrem po pijaku trzaskamy.
[#6] Re: Amiga 500 z papieru

@Dorian3d, post #4

W 500+ też wylała bateria... Inflacji
[#7] Re: Amiga 500 z papieru

@amikoksu, post #1

Jesteście jak stare baby, marudy, malkontenci i nie wiem co jeszcze.
Super jest ten projekt.
Zróbcie coś lepszego.
1
[#8] Re: Amiga 500 z papieru

@snajper, post #5

Dawaj mistrzu,

Pokaż lepsze...

Masz wielką 'gębę' w komentarzach. Napij się i trzaskaj sam albo ze szwagrem, ale najważniejsze pokaż że nie jesteś trolem i nie pier....sz głupot. Pij i pokaż efekty lepsze niż te z newsa albo zamknij się bo naprawdę szkoda czytać twoje wypociny.
1
[#9] Re: Amiga 500 z papieru

@BuLa, post #8

OKOK wygrałeś statuetkę Napięte Gacie 2020.
to tak btw dodam: wcześniej moją uwagę zwróciła ikonka przy newsie - myślałem, że pojawia się tu po raz pierwszy, bo nie pamiętałem tej buźki. Klikam w nią i widzę - ooo, jednak takich newsów z kategorii "humor" już kilka było... Co znamienne - im dalej od 2005, tym ich zagęszczenie malało, ostatni był w 2013. Miałem skomentować, że to dobrze obrazuje ogólny stopień zdziadzienia Amigowców (nie ujmując tym "normalnym"). A tu proszę - samo się potwierdziło. :):):)

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 01:16:50 przez snajper
[#10] Re: Amiga 500 z papieru

@mikecios, post #7

"Zróbcie coś lepszego."

a moze sam zrobisz co ?
[#11] Re: Amiga 500 z papieru
z dbałością o najmniejsze szczegóły.


Obok "dbałości o szczegóły" to te rzeczy nawet nie stały. Pomijając kwestię klawiszy, to proszę sobie gdzieś spojrzeć na kształt obudowy "gumowego" ZX Spectrum i porównać z tymi wycinankami.
[#12] Re: Amiga 500 z papieru

@niebuszewo, post #11

Jprdl, że tak się wyrażę w młodzieżowym slangu. Zachowujecie się jak stare baby, po prostu tragedia.

Pojawia się nowa karta turbo:
- za drogo!
- emulator!
- chciałbym to, tamto, sramto!

Pojawia się nowy soft:
- za duże wymagania!
- za niskie wymagania!

Pojawia się nowa gra:
- lipa! kotlet!
- powinno chodzić na A500!

Pojawia się koleś, który robi wycinanki z papieru, udostępnia je za darmo, żeby ludzie mogli się pobawić w sklejanie:
- tragedia!
- za mało szczegółów!
- kształt obudowy Spectrum się nie zgadza!

Bierze mnie na wymioty momentami...

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 08:13:34 przez Drakon
1
[#13] Re: Amiga 500 z papieru

@Drakon, post #12

Moim zdaniem potrzebne są opinie te pozytywne jak i negatywne. Warunkiem jest żeby były szczere.
[#14] Re: Amiga 500 z papieru

@Drakon, post #12

Jakiś czas temu czytałem raport na temat osobowości Polaków. Takie umniejszanie innym pomysłom, osobom i akcjom jest u Polaków silnie zakorzenione i wiąże się między innymi ze zbyt wysoko stawianymi wymaganiami z dzieciństwa którym nie byliśmy w stanie sprostać. Wytworzyła się przez to chęć odsunięcia poczucia winy od nas samych na zasadzie "inni robią to jeszcze gorzej" oraz dzielenie się opiniami przeważająco negatywnymi. Frustracje te narastają wraz niską oceną bądź brakiem własnych sukcesów, a dostęp do mediów społecznościowych gdzie ludzie publicznie dzielą się najlepszymi momentami swojego życia bądź postępami w karierze jeszcze je pogłębia.

Nie twierdzę, że wyżej komentujący koledzy wpadają w mechanizmy opisane powyżej. Staram się racjonalizować i wytłumaczyć cechę którą potocznie nazywamy "narzekactwem".

A wycinanki świetne. Ktoś ma fajne i nietypowe hobby.

Miłego dnia wzsystkim! OK
[#15] Re: Amiga 500 z papieru

@Lorak, post #14

Obiektywnie Polacy są bardziej wymagający. Byle czym się nie zadowalają.
[#16] Re: Amiga 500 z papieru

@Drakon, post #12

A pomyśl, że z wiekiem będzie już tylko gorzej
[#17] Re: Amiga 500 z papieru

@amikoksu, post #1

To jest dla miłośników retro, nie profesjonalnych modelarzy. Takie coś może każdy zrobić, bardziej szczegółowe to już za wiele pracy dla przeciętnego miłośnika Amigi. Nie wyobrażam sobie po co miałbym chcieć większą szczegółowość na coś tej wielkości po złożeniu. I komu chciałoby się to składać. Może jeszcze ruchome klawisze? szeroki uśmiech Poza tym to karton. Zrobienie starannych zagięć i nie popaćkanie klejem to wystarczający stopień trudności na przykład dla mnie.

https://www.docdroid.net/PE7D4vg/amiga-500-ver1-pdf

Nie potrzebuję więcej ponad to co tam jest. Możliwość samodzielnego wykonania "maskotki" - dla mnie super.
[#18] Re: Amiga 500 z papieru

@adam_mierzwa, post #17

Tak - jako maskotka tak - i to nawet fajny gadget. Jako model i precyzja zdecydowanie nie.
Zresztą - "kiedyś" jak się kleiło modele kartonowe z "Małego Modelarza" to to było coś.. duża ilość elementów, szczegółów. A teraz - nawet te same modele są zdecydowanie mniej precyzyjne (więcej elementów drukowanych niż naklejanych).
Widać takie czasy...
[#19] Re: Amiga 500 z papieru

@MaaG^dA, post #18

Fajne, takie fikuśne, podoba mi się 260ST z osprzętem OK



Nie wiem czego więcej można oczekiwać od takich papierowych "maskotek" komputerów

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 11:08:42 przez Jacques
[#20] Re: Amiga 500 z papieru

@Jacques, post #19

Precyzji i pełnego 3d. Chociaż w przypadku sprzętu na bazie którego powstały te pudła, to lepiej się już nie da.
[#21] Re: Amiga 500 z papieru

@selur, post #2

Równie dobrze można powiedzieć o każdym chobby. Po to wam te stare Amigi tylko zajmują miejce....
[#22] Re: Amiga 500 z papieru

@Drakon, post #12

No ale to ktoś ma nie mieć prawa do krytyki, wnerwia mnie to podejście które widzę od dobrych paru lat, kiedyś normalne było napisać jakąś krytykę, teraz najczęstszą odpowiedzią jest
>to zrób lepsze
nieważne czego by dotyczył temat.
Ogólnie projekt mi się podoba ale mówić o tym że to jakieś wybitnie wykonane ze szczegółami to już się nie zgodzę, fajnie że ktoś coś takiego zrobił ale też nie musimy popadać w zachwyt od razu, kto chce to sobie wydrukuje. No i jednak jak ktoś pisze opinię negatywną że coś mu się podoba to jest w tym zazwyczaj szczery, no nie podoba się coś komuś i tyle
[#23] Re: Amiga 500 z papieru

@Pootas1985, post #22

Krytyka a psioczenie i marudzenie to są zgoła odmienne rzeczy.
1
[#24] Re: Amiga 500 z papieru

@Drakon, post #23

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale właśnie sam marudzisz w tym wątku bo nie podobają Ci się opinie innych i jak na razie nie odniosłeś się merytorycznie do głównego tematu. Czy to ps(i)oc(z)enie jest celowe aby sprowadzić temat na manowce?
[#25] Re: Amiga 500 z papieru

@amikoksu, post #24

Wyraziłem swoje zdanie ogólnie o panującym trendzie wśród "amigowców".
Czytaj proszę ze zrozumieniem.

Prace Bergena znam od dawna. I bardzo szanuję.
[#26] Re: Amiga 500 z papieru

@Drakon, post #25

Inni też wyrażają swoje zdanie na temat czegoś. Jak Ci się nie podoba, to mimo to uszanuj to - nie psiocz na nich, proszę. I tak ta nasza wolność słowa jest tak bardzo ograniczana w internecie.


Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 14:02:28 przez amikoksu
[#27] Re: Amiga 500 z papieru

@amikoksu, post #26

Nie odwracaj kota ogonem. To bez sensu.
Widzę teraz, że nie zrozumiałeś W OGÓLE sensu mojej wypowiedzi.
Trudno.
[#28] Re: Amiga 500 z papieru

@amikoksu, post #1

Nie marudź! Nie psiocz! Wychwalaj jak już chcesz zabrać głos! I nie waż się nawet negatywnie skrytykować!
[#29] Re: Amiga 500 z papieru

@amikoksu, post #28

Krytykować powinno się konstruktywnie, a nie negatywnie
Ale jak ktoś ma oczekiwania, żeby z kartonu zrobić coś o dokładności Wielkiej Piramidy w Gizie, to nikt nie poradzi Wygląda dokładnie tak, jak po komputerowym origami składalnym w domowych warunkach przez każdego, można by się spodziewać.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 16:02:10 przez Jacques
[#30] Re: Amiga 500 z papieru

@Jacques, post #29

Krytykować powinno się konstruktywnie, a nie negatywnie

Czyli pozytywnie też nie powinno się krytykować hihi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem