Komentowana treść: Amiga 500 z papieru
[#31] Re: Amiga 500 z papieru
Cytat z newsa:
Przygotowywane są one z dbałością o najmniejsze szczegóły.
Bez żartów. Proponuję obejrzeć sobie ten model z kartonu, a potem pisać o dbałości o szczegóły.
[#32] Re: Amiga 500 z papieru

@Krashan, post #31

Ach taaak? To zrób lepszy ok, racja
[#33] Re: Amiga 500 z papieru

@recedent, post #32

Robię wystarczająco dużo dobrych rzeczy, które nie są modelami. Poza tym... Zanim coś zacznę udowadniać trollowi-moderatorowi, stawiam sobie pytanie, ile mojego czasu jest warta jego osoba. Odpowiedź jest taka, że ten czas nie wystarczy nawet na sklejenie modelu Rocky'ego Bergena.
[#34] Re: Amiga 500 z papieru

@Krashan, post #33

W moim wpisie nawiązywałem do postów #8, #12 i #22. I dałem na koniec trzy różne uśmieszki. Moja wina, widać trzeba było jaśniej. ¯\_(ツ)_/¯
1
[#35] Re: Amiga 500 z papieru

@Drakon, post #23

stary przeprowadz sie do USA.

Tam wszyscy sie usmiechaja do siebie, lubia i sciskaja. Nikt tam nie krytykuje innych ani nie obgaduje przyglupow czy grubasow (bo tam prawie kazdy jest przyglupem i grubasem ).

takze ten tego....
tutaj Polska a nie Francja elegencja (ladna mi elegancja z tym syfem na ulicach) OK
[#36] Re: Amiga 500 z papieru

@selur, post #35

Kolejny, który nie chce lub nie potrafi czytać...
[#37] Re: Amiga 500 z papieru

@Drakon, post #36

[#38] Re: Amiga 500 z papieru
Sympatyczne.
[#39] Re: Amiga 500 z papieru

@Krashan, post #31

Przygotowywane są one z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Powinno być
"Przygotowywane są one z dbałością o najmniejsze szczegóły jak na możliwości Rocky Bergen - a."
[#40] Re: Amiga 500 z papieru

@selur, post #35

A kto robi ten syf na ulicach? Tylko ludzie....
[#41] Re: Amiga 500 z papieru
Mi osobiście się te projekty bardzo podobają. Są proste to fakt, ale też dzięki temu łatwiejsze do zmontowania dla kogoś mało obeznanego w montażu papierowych modeli.

Pamiętam że kiedyś za komuny też były dostępne w kioskach papierowe modele różnych statków. I teraz też są. Tu mamy przykład: Statki, samoloty, kolejki i inne.

https://polish-made.com/pl/c/Modele-kartonowe/131

Sam chętnie coś takiego bym złożył, ale nie mam kolorowej drukarki. Nie mam też zaprzyjaźnionej drukarni.

Szkoda że do Raspberry Pi nie powstała miniaturowa obudowa z plastiku od jakiejś Amigi.
1
[#42] Re: Amiga 500 z papieru

@gilban, post #41

Szkoda że do Raspberry Pi nie powstała miniaturowa obudowa z plastiku od jakiejś Amigi.
Oczywiście, że powstała i to niejedna. Przykładowo A500.
[#43] Re: Amiga 500 z papieru

@gilban, post #41

Sam chętnie coś takiego bym złożył, ale nie mam kolorowej drukarki. Nie mam też zaprzyjaźnionej drukarni.


To nie problem. Idziesz do pierwszej lepszej drukarni cyfrowej i się zaprzyjaźniasz
Nawet jakbyś kazał sobie to druknąć na A3 to za bardzo nie zbiedniejesz.
[#44] Re: Amiga 500 z papieru

@selur, post #35

Jedynie jak wbijają na koniec noż w plecy, się nie uśmiechają
[#45] Re: Amiga 500 z papieru
MI się podobają, w sam raz dla moich dzieciaków, poćwiczą rączki. Dla mnie najładniej wygląda model Atari, choć w dzieciństwie gdy nie miałem jeszcze komputera zachwycała mnie obudowa Amstrada. Za to nigdy nie słyszałem o Sharp X68000, faktycznie wyglądał ładnie.
1
[#46] Re: Amiga 500 z papieru

@recedent, post #43

To nie problem. Idziesz do pierwszej lepszej drukarni cyfrowej i się zaprzyjaźniasz
Nawet jakbyś kazał sobie to druknąć na A3 to za bardzo nie zbiedniejesz.


Kolega wykazuje się trochę nieznajomością tematu (nie po raz pierwszy zresztą). Większość drukarni cyfrowych nie zrobi wydruku od ręki w ilości 1 sztuki komuś z ulicy. No, chyba, że pisząc "drukarnia cyfrowa" masz na myśli jakiś "punkt ksero", gdzie stoi kolorowa drukarka laserowa :).
Co do drugiego zdania, zgodzę się. Wydruk formatu A3 na średniej klasy papierze powlekanym oscyluje w granicach 4-7 złotych.
[#47] Re: Amiga 500 z papieru

@amikoksu, post #1

Z małą córą sklejaliśmy to jakieś pół roku temu. Była dumna, że ma własny komputer :)
link

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 00:47:42 przez infboras
1
[#48] Re: Amiga 500 z papieru

@infboras, post #47

no niezle dziadostwo...

poza tym na zdjeciach reklamowych wyglada to to, jak wieksze pudlo a tutaj widze, ze to moze ma wielkosc kilku pudelek od zapalek ok, racja
[#49] Re: Amiga 500 z papieru

@Drakon, post #46

Mówię o moich doświadczeniach z drukarnią, gdzie robiliśmy większość numerów "PPA na papierze". Oczywiście jak chcesz wejść z ulicy i wyjść za chwilę z wydrukiem to nikt dla Ciebie nie będzie odpalał wielkiej maszyny (bo tu trzeba "podczepić się" pod większy projekt - co z reguły oznacza, że wydruk będzie za parę godzin/następnego dnia) tylko właśnie coś w stylu kolorowej laserówki.

@selur:

na zdjeciach reklamowych wyglada to to, jak wieksze pudlo a tutaj widze, ze to moze ma wielkosc kilku pudelek od zapalek


ma dokładnie taką wielkość w jakiej sobie wydrukujesz.
[#50] Re: Amiga 500 z papieru
No, no. Nieźle sobie Koledzy do gardeł skaczą przy takiej błachostce.
A Mikołaj patrzy...


Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 03:25:25 przez movin
1
[#51] Re: Amiga 500 z papieru

@amikoksu, post #30

Bardzo fajnie prezentuje sie model Sharp X68000
1
[#52] Re: Amiga 500 z papieru
Dla mnie fajny pomysł a wykonanie inna sprawa. Jak skleję sam zobaczę. Zgadzam się że to sympatyczna idea i nie należy wieszać tu na autorze psów, bo robi to za darmo. Jak komuś się nie podoba czy nie chce nie pobiera.
1
[#53] Re: Amiga 500 z papieru
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem