Komentowana treść: Apollo Firebird V4 już dostępny
[#1] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny
Czyli pojemnościowo jest to samo co V4 standalone czy to nowszy i pojemniejszy układ? Skoro teraz V4 będzie standardem (niepisanym) to może będzie szybszy rozwój całego projektu Vampir, bo ceny Amigi 1200 to pomyłka.
1
[#2] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@KM_Ender, post #1

A co z v2 wsparciem ludzie pokupowali a tu nić jak kulało tak kulej.
i Brak wi-fi okej zrobię dziurę w a 1000 pomysł
1
[#3] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny
Moze najpierw niech dopracuja te swoje "niedokonczone projekty" a pozniej biora sie za nastepne emulowane Pecety...
[#4] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@selur, post #3

OK
[#5] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@KM_Ender, post #1

Ten sam. De facto chodzi tylko o to by V4 było tym V4 jakim miało być na początku czyli turbo do amigi (ale się rozmyślili i zrobili standalone). Co do rozwoju - no V2, na którym chyba natrzepali najwięcej kasy i nadal odpowiednio nie nasycili rynku by ten rozwój gwarantować już rozwijane specjalnie nie będzie, z V4SA, Icedrake i Firebird raczej nie będą bardzo rozchwytywane, raz ze względu na długość oczekiwania, dwa na ciągłe ograniczenia w dostępności samych układów FPGA.
[#6] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@abcdef, post #5

No nie do końca tak. V2 będzie miał nowy rdzeń w grudniu a V4SA i FireBird jest dostępny od ręki bez żadnego oczekiwania.
1
[#7] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Alex, post #6

dla a 500 i a 1200?
[#8] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Dorian3d, post #7

Tak chociaż dla V500 nie jestem 100% pewny bo dostał już aktualizację do versji 2.14 z Aros kickstartem a na 100% będzie dla V1200.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 21:22:53 przez Alex
[#9] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Alex, post #8

Aros kickstartem a na 100% będzie dla V1200.

To lipa na silę ludziom wciskają to g...o ja lubię amige za workbench !
[#10] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Dorian3d, post #9

Zawsze można dowolny amigowy mapować lub fleszować, problem w tym że Apollo nie ma licencji na sprzedaż vampirów z amigowym kickstartem.
1
[#11] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Alex, post #10

Czy te wszystkie elementy są już obecne w aktualnym firmware? Głównie chodzi mi o obsługę AGA oraz RGB z płyty Amigi po jednym kablu z wyjściem cyfrowym
[#12] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Alex, post #10

problem w tym że Apollo nie ma licencji na sprzedaż vampirów z amigowym kickstartem.

Czegos tu nie rozumiem. A po co im licencja? Przecierz kazdy ma w Amidze kickstart.
[#13] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Phibrizzo, post #12

ida jak commodore z pomysłami
co jedne to lepszy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 22:00:23 przez Dorian3d
[#14] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Splavinho, post #11

W Firebirdzie tak, chociaż cały czas dopracowywane, praktycznie testowe rdzenie z poprawkami wychodzą codziennie. Pamiętajcie że ta karta jest w sprzedaży dopiero około miesiąca. V2 nigdy nie będzie miało możliwości użycia jednego kabla video. Zainteresowanych tematem odsyłam na Discord Apollo tam możecie zgłębić temat jeżeli ktoś jest zainteresowany zakupem vampira.
1
[#15] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Phibrizzo, post #12

Jest wymagana a zwłaszcza dla V4SA.
[#16] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Alex, post #15

Mysalem ze to dziala na zasadzie "wyciagnij proca, zaloz katre, ewnetualnie dograj jakies stery".
Jak dla kazdej karty turbo.
[#17] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Phibrizzo, post #16

A nie jest tak, ze Ami robi jedynie za zasilacz?
[#18] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Aniol, post #17

Nawet to gdyby tak blylo to dalej nie rozumiem po co licencja?
KS jest na plycie wiec turbo moze sobie je zassac. A system i tak poleci z HD na ktorym juz ktos mial system.
[#19] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Alex, post #14

ok, dzięki za info :)
[#20] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Phibrizzo, post #18

Nie wiem jak jest z V4 ale V2 miał tak że stosował jakieś triki do wykrywania swojej pamięci.. dlatego np. potrzebował zmodowanej wersji kickstartu który był zaszyty w pamieci flash dla FPGA .. być może to samo stosuję V4 bo inaczej nie widzę potrzeby aby pchać kickstart na kartę.
[#21] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Alex, post #10

really? jakos nie przejmowali sie tym bo wysylali te karty do konca, jedno mowili drugie robili :)
[#22] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@juen, post #21

Jakie karty wysyłali do końca ? To Igor zajmował się produkcją (ręcznie) V2 i on je sprzedawał aż przerosło go zapotrzebowanie i dał se spokój. Dlatego oczekiwanie na V2 trwało nawet rok i więcej.
1
[#23] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@lukzer, post #20

Dokładnie, dlatego kick musi być zmodyfikowany. Może być wewnątrz fpga albo mapowany jeżeli komuś nie przeszkadza restart przy uruchamianiu.
[#24] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Alex, post #22

Powiadasz, że przerosło go zapotrzebowanie i dlatego zrezygnował z zajęcia, które było jego głównym źródłem utrzymania? Ciekawe. Chyba ktoś tu kogoś próbuje zrobić w konia i najprawdopodobniej jest to producent V4.

Jeżeli kompatybilność AGA i FPU jest w Firebirdzie na takim poziomie, jak w V4SA po dwóch latach istnienia na rynku, to jest to bardziej ciekawostka niż produkt, który warto kupić...

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 09:54:21 przez pp
[#25] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@pp, post #24

Ale przecież nikt nikogo nie zmusza do zakupu tych kart, przecież są na rynku inne projekty "bardziej kompatybilne" niż vampir.
[#26] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@abcdef, post #5

Widziałem ostatnio poniższy filmik. Dlaczego posiadacze V4SA o tym nie wspominają? Syndrom sztokholmski?

[#27] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@pp, post #26

Nie wspominają bo "wielkiemu Guru" nie wolno zwracać uwagi że coś nie działa albo że powinno być zrobione inaczej ..
2
[#28] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@lukzer, post #27

To mnie właśnie zniechęciło do całego community Vampire'a. Gość zupełnie nie toleruje krytyki. Odpala się, a wręcz wybucha, gdy tylko ktoś ośmieli się mu zwrócić najmniejszą uwagę, że coś nie działa jak trzeba.
2
[#29] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@pp, post #26

Patapik zgłasza błędy ale Gunar zajmuje się pierdołami .( w sumie to już nie bo gunar i tak na to kładzie )
1
[#30] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@pp, post #26

Szkoda, myślałem, że lepiej to działa.

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 10:55:27 przez KM_Ender
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem