Komentowana treść: Apollo Firebird V4 już dostępny
[#31] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@_arti, post #28

To mnie właśnie zniechęciło do całego community Vampire'a. Gość zupełnie nie toleruje krytyki.



Mało tego wzywa innych . a V4 to nowa amiga !

Najlepsze jest to że sprzedał od groma v2 i co i dupa z dnia na dzień ludzie się dowiadują że koniec produkcji.
i całe sił na nowy projekt .
V4 go przerosło zobaczcie na Pistroma aktualizacja jest praktyczne co dziennie !



Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 10:57:07 przez Dorian3d
[#32] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Dorian3d, post #31

I dlatego trzeba kupić PiStorma bo może w nim doczekamy się w 100% kompatybilnej AGi w amidze 500 :)
której tak wszyscy się domagają.
[#33] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@KM_Ender, post #30

wiesz zobacz na TF1230 znaleziono błędy gość poprawił a tu nic w v4 jakieś kosmetyczne sprawy bzdury
[#34] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@KM_Ender, post #30

To jest tylko emulator, tyle że sprzętowy. WinUAE też cierpiało na takie dolegliwości, ale po około 20 latach jest już znacznie lepiej
[#35] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@AmiClassic, post #34

To jest tylko emulator, tyle że sprzętowy


hide2
4
[#36] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@AmiClassic, post #34

No to udaje procesor 68k coś jak Grodzka kobiete :)
4
[#37] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@AmiClassic, post #34

Chcialem tylko zauwazyc ze kazdy (KAZDY) emulator wymaga sprzetu, jakikolwiek by on nie byl.
Widziales kiedys emulator CZYSTO programowy?
[#38] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Dorian3d, post #31

I to jest wlasnie roznica pomiedzy softwarem a hardwarem. Gdzie aktualizacje emulacji Amigi czy 68k mozna robic po pare razy dziennie. W hardwarze to nie jest takie proste. A ilosc aktualizacji Pistorma swiadczy tylko o duzej ilosci bledow. To ze V2 nie jest juz produkowane to w koncu takie dziwne? Ile kart turbo od Jensa nie jest juz produkowanych? V2 ma za male FPGA i za malo pamieci, tam sie juz nic nie zmiesci. Dopiero V4 ma odpowiednia ilosc pamieci i byc moze odpowiednio duze FPGA.
[#39] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Alex, post #22

otrzymałem v2 dużo po informacji że nie mogą go sprzedawać z powodu licencji. po prostu mówią jedna robią drugie.
[#40] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Don_Adan, post #38

Jest różnica między otwartym projektem jakim jest Pistrom i emu68 , a zamkniętym projektem Apollo Team. Poprawki też są praktycznie dziennie dla Vampire, ale nie wszytko jest udostępniane.
[#41] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@juen, post #39

Moze to kwestia tego kiedy zaplaciles.
Jesli przedplaciles to musieli ci wyslac. Chyba ze zwrociliby pieniadze.
[#42] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Don_Adan, post #38

Człowiek który robi oprogramowanie dla Pistorma robił sterowniki dla karty graficznie dla Gunara

Gunar jest zaszłaby na to czy jest w tym coś złego nie .
Ale jak na tym zarabia to się zatrudnia specjalistów .




Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 14:28:05 przez Dorian3d
[#43] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@juen, post #39

Po prostu kupiłeś go od Igora który składał je gdzieś w Bośni i może miał głęboko w czterech literach co na to Hyperion albo Cloanto. A w sumie to i 3.2 jest tak legalny jak wszystko inne co jest związane z systemem Amigowym. Nikt nie wie kto i do czego ma prawo i licencje.

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 15:35:34 przez Alex
1
[#44] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Alex, post #25

Ja bardzo chętnie bym kupił V2 600 od Igora, ale zakazano mu ich produkcji... Korespondowałem z nim w tej sprawie, zaraz po informacji o jego rzekomym wycofaniu się. Znam zatem wersję obu zainteresowanych stron i co mogę rzec? Mam nadzieję, że karma wróci.

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 16:10:13 przez pp
[#45] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Phibrizzo, post #37

Nie, nie widziałem i tu masz niewątpliwie rację, mogłem napisać sprzętowo-software'owy
Abstrahując od niuansów, dla mnie PC potrafi emulować Amigę niejako dzięki emulatorowi zwanemu WinUAE i ja WinUAE uważam za emulator software'owy, V4 Standalone to kompletny komputer (oczywiście oprogramowany) stworzony do emulacji Amigi i dla mnie jest to emulator sprzętowy.

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 16:07:36 przez AmiClassic
[#46] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny
I pierwsza karta wpadła właśnie na Amibay. Szybko się komuś znudziła...
[#47] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Phibrizzo, post #41

nie bylo przedplat. przeciez placilo sie tydzien przed odbiorem :)
[#48] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@pp, post #46

Watpie, zebys sie juz znudzila. A w jakiej cenie trafila?
1
[#49] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Don_Adan, post #48

Karta jest nadal w fazie beta. Z tego co pamiętam ten użytkownik miał trochę problemów z działaniem karty. Widocznie woli poczekać na bardziej dopracowany core.
[#50] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Don_Adan, post #48

Taaak się znudziła i miał taaaakie problemy z kartą, że sprzedaje ją jako BRAND NEW (czyli technicznie nieużywaną) z przebitką ponad... 880zł w stosunku do obecnej ceny Oczywiście dostawa również swoje dodatkowo kosztuje.

Zresztą łatwo można zauważyć, że produkty Apollo szybko się sprzedawcy nudzą i musi mieć z nimi ogromne problemy, skoro w stopce praktycznie każda jego maszyna jest wyposażona w jakiś akcelerator Apollo, hahaok, racja

ps. A biorąc pod uwagę, że pierwsze deweloperskie Firebirdy były w jeszcze niższej niż obecna cenie, wygląda na to, że na nudzie można zrobić całkiem niezły biznesOK
[#51] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Banter, post #50

Firebird kosztuje 519eur + 15eur koszt wysyłki ze sklepu Apollo. Facet wystawił za 600eur + koszty wysyłki , gdzie ta przebitka 880zl?
[#52] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Banter, post #50

Miałem relacje z pierwszej ręki (posiadacza takiej karty) dot. rozwoju V4SA na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Zestawiając to z pojawiającymi się od czasu do czasu ofertami sprzedaży V4SA, gdzie w treści ogłoszenia pojawiały się teksty typu "super karta, ale nie mam czasu jej używać", śmiem twierdzić, że Amigowcy (często mianujący się "pasjonatami"), potrafią ładować innych Amigowców w kanał, bo widzą jak jest i chcą się pozbyć gorącego kartofla. Niektórzy trzymają pewnie z nadzieją, że kiedyś bugi zostaną usunięte (rozwój V2 i finalne dopracowanie nie jednego wprowadziło w błąd), ale po jakimś czasie cierpliwość siada (vide Patapik). Niektórzy złego słowa nie napiszą, bo osłabi to wpływy za sprzedaż kolejnych kart, guru stwierdzi, że robić za darmo nie będzie, i zostaną z kartoflem. Co gorsza będzie wstyd gdy się człowiek przyzna do wtopy. To ci pasywni. Są też wierni aktywiści (mamy w tym wątku dwie osoby jak widać), którzy będą próbowali wyśmiewać/oczerniać jakąkolwiek uzasadnioną krytykę. Są też tacy co gdyby mogli to pewnie by urodzili Gunnarowi dziecko, tak są zakochani i wad nie dostrzegają szeroki uśmiech

A gdzie mogę zobaczyć tę stopkę? Czy przypadkiem te posiadane przez niego karty to nie seria V2? Tu niestety jest przepaść w kwestii dojrzałości, a ceny niemal podobne.

Chciałbym przy okazji zapytać czy grafiki promocyjne, które tworzysz dla tych kart, robisz charytatywnie czy masz jakieś gratisy w postaci karty, czy może jednak jakieś fundusze wpadają? Bo nie wiem czy mam do czynienia z idealistą czy biznesmenem naganiaczem?
[#53] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@pp, post #52

Niezła analiza. OK

Ja nawet tego specjalnie nie śledzę, bo już od lat wiadomo, że to kanał...
3
[#54] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@JakubH_, post #51

Jesli cos mozna kupic za 519 Euro, a ktos to sprzedaje za 600 Euro to twierdzenie, ze komus ta rzecz sie znudzila jest delikatnie mowiac dziwne. Bo raczej ten ktos nie chce sprzedac tej rzeczy.
3
[#55] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@Don_Adan, post #54

Pewnie sprzedaje po kosztach : karta 519 + cf 128GB 40 + USB blaster 10 + adapter ide/cf 10 = ~570 EUR i jeszcze koszty wysyłki tych rzeczy...

Poza tym mało było ofert sprzedaży np. V2 na Amibay, w cenach wyższych niż bezpośrednio u Igora? I schodziły.


Z nudą nie wyczułeś ironii. Super hiper karta, najwspanialsza od czasu premiery Amigi i już jej się pozbywa. Zwłaszcza że ma wiele kart ze stajni Apollo i uznał, że nie zasługuje na tę najwspanialszą. Moim zdaniem szuka łosia nim pójdzie fama, że ta beta jest za bardzo beta.
[#56] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@pp, post #55

Po dopracowaniu Emu68k jedynym plusem takiego Vampira będzie emu Agi za cenę 5 razy wyższą, z tym że prędkość będzie z 3 razy gorsza.
Aha, teoretycznie powinno także w Emu68k wystarczyć mocy na UAE na 68k więc gry na Aga będzie można odpalić softwarowo.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 13:03:10 przez michal_zukowski
3
[#57] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@michal_zukowski, post #56

Emu68 na pi3/pi0 v2 wyciąga już ponad 800 mips. Czekam na combo Pistrom32 dla A1200 + emu68, powinno być 2-3x szybciej na pi4. Porty gier "latają" aż miło. Jestem pełen podziwu dla pracy Michała i bardzo trzymam kciuki za ten projekt, dla mnie to prawdziwy game changer.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 14:32:52 przez JakubH_
[#58] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@JakubH_, post #49

Predzej zjem swojego rasowego kota niz kupie v4 like coś tam SA.
[#59] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@mikecios, post #58

Jak zdechnie to kupisz V5
[#60] Re: Apollo Firebird V4 już dostępny

@JakubH_, post #59

Z piątek to kupię Pi5 a nie jakieś V :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem