Komentowana treść: Plananarama 2.0
[#1] Re: Plananarama 2.0
Zatłuc to zanim zniesie jaja! Potem ludzie wrzucają na Aminet binarki 10MB rozmiaru, które są np. prostą nakładką na kilka archiwizerów. Brrrr.
[#2] Re: Plananarama 2.0
Ciekawe z jaka predkoscia dziala, to na owym AGA lub ECS. Niech zgadne, uruchomi sie na MC 68000 wyposazonej w intel pentium 1GHz
[#3] Re: Plananarama 2.0

@Cedrat, post #1

Lepiej mieć soft co waży 10MB niż taki co ma 0 bajtow.
5
[#4] Re: Plananarama 2.0

@Cedrat, post #1

Nie chcecie sobie rzeźbić w assemblerze softu na najsłabsze konfiguracje to przyszła "nowoczesność". Cały świat męczy się już z taką "nowoczesnością" katując każdy sprzęt więc i pora na A500.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 13:23:03 przez MDW
3
[#5] Re: Plananarama 2.0
Czy ja dobrze rozumiem, że program stworzony w Hollywood na NG/PC można w cudowny sposób, za pomocą kliknięcia dostosować do działania na AGA, ECS? To brzmi zbyt piękne, gdzie tu haczyk?
Jeżeli faktycznie to działa, to super sprawa. A marudzenie o wielkości archiwum? Kto dziś używa dyskietek? I tak macie karty CF, SD, zwykłe HDD w Amigach, więc: "daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia".
[#6] Re: Plananarama 2.0

@KM_Ender, post #5

gdzie tu haczyk?


Haczyk jest taki, że będzie działać woooolno i najczęściej - wyglądać jak przysłowiowa kupa. Ale zadziała.
[#7] Re: Plananarama 2.0

@recedent, post #6

Domyślam się, że będzie to coś podobnego do CGX-AGA. Też niektórym się wydawało, że "złamali system" i mają kartę graficzną na AGAcie. szeroki uśmiech

Ale tak się zastanawiam... Gdyby coś zrobić w Hollywood SPECJALNIE z myślą o skrajnie wolnych konfiguracjach to może jakaś statyczna przygodówka by z tego jeszcze wyszła. Nie używać żadnych przezroczystości, nie kazać skalować czy konwertować obrazków tylko dostarczyć w takiej formie w jakiej mają być ostatecznie...
Tylko z drugiej strony właściwie po co? Takie rzeczy robi się jedną ręką w AMOSie i na pewno jest szybciej.

Zwolennicy najniższych konfiguracji powinni się pogodzić z tym, że to jest skrajne retro i jeżeli chce się tam coś sensownego zrobić to nie powinno się wychodzić poza assembler albo proste C. Inaczej to nie ma sensu i robi się z tego paradoks w którym proste gry "klockowe" mulą albo wymagają 2MB RAM podczas gdy gry z epoki ("Shadow of the Beast", "Agony", "The Settlers") pięknie śmigały i wręcz pękały w szwach od ilości grafiki na 1MB RAM. Ciekawe, że przy dzisiejszych narzędziach, możliwościach "debuggowania" na emulatorach, wygodnym pisaniu na innych maszynach retro-soft właściwie cofa się w rozwoju. No, może poza nielicznymi wyjątkami, które chyba każdy potrafi wymienić na palcach jednej ręki.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 15:03:57 przez MDW
2
[#8] Re: Plananarama 2.0

@MDW, post #7

Ja używam np. RNOXfer czyli klienta ftp, fajny tylko chwilę trzeba poczekać zeby sie wczytał. Właśnie dlatego że w Hollywood robiony.
2
[#9] Re: Plananarama 2.0

@KM_Ender, post #5

Zdajecie sobie sprawę, że ta wtyczka jest w światku amigowym od 6 lat, a to jest tylko aktualizacja, aby działała z najnowszym Hollywood? Bo mam wrażenie po komentarzach, że niektórzy wrócili po długiej nieobecności w amigowym świecie lub ocknęli się po 15. letnim letargu szeroki uśmiech
[#10] Re: Plananarama 2.0

@mailman, post #9

Ja nie miałem pojęcia.
[#11] Re: Plananarama 2.0

@vojo, post #3

Wolę mieć jeden porządny program, którego binarka waży kilkadziesiąt KB, używalny na 68030, niż sto takich wyklikanych w Hollywood po 10MB każdy, wszystkie niemiłosiernie powolne. Amiga to nie Windows.
[#12] Re: Plananarama 2.0

@Cedrat, post #11

Vojo napisal, ze nie jeden tylko 0 :)
1
[#13] Re: Plananarama 2.0

@KM_Ender, post #10

I pierwszego zdania wiadomości też nie przeczytałeś? Czyli trollujesz dla sportu?szeroki uśmiech
[#14] Re: Plananarama 2.0

@mailman, post #13

Jak zobaczyłem AGA, ECS to mi na wzrok padło. Sorki.
[#15] Re: Plananarama 2.0

@juen, post #12

Vojo manipuluje, normalne programy wciąż powstają - chociażby Avalanche, który jest w pełni używalny. W przeciwieństwie do kobyły RNOArchive.
[#16] Re: Plananarama 2.0

@Cedrat, post #15

Jakie manipuluje, gdzie?
Chodzi mi o to że chyba lepiej jak ktoś dzięki Plananaramie udostępni coś na klasyka, i posiadacze Vampirow/szybkich motorolek dostaną coś niejako przy okazji, niż gdyby tego w ogóle miało nie byc?
Raczej nikt nie będzie w Hollywood tworzył aplikacji dedykowanych Amigom 68k, poza tym póki co nie ma przymusu instalowania wszystkiego co jest publikowane w sieci, spokojnie można zignorować taki niekoszerny soft jak się nie podoba.

A na pocieszenie jeszcze dodam że nie ma czego się bać, Aminetu nie zaleje nagle morze plananarowych aplikacji, jak się RNO zmobilizuje to może będą z tego ze 2 nowe programy.
[#17] Re: Plananarama 2.0

@vojo, post #16

Jeśli tym klasykiem jest coś z szybkim 68k i RTG to Planarama jest niepotrzebna, zdaje się.
W sumie to z ciekawości mogę przygotować wersję 68k przysłowiowego "Kwiotka", zobaczymy czy komuś się odpali na klasyku bez karty gfx.
1
[#18] Re: Plananarama 2.0

@Cedrat, post #15

normalnych programów powstaje parę na rok, jak jest dobry rok ;)
[#19] Re: Plananarama 2.0

@vojo, post #16

Jak ostatnio sprawdzałem, to bez UAE (na szybkim PC, z JIT’em!) do programów napisanych w Hollywood lepiej było nawet nie podchodzić.
[#20] Re: Plananarama 2.0

@Cedrat, post #19

Nie trzeba się męczyć z UAE, wystarczy NG.
[#21] Re: Plananarama 2.0

@recedent, post #20

Jest jakieś NG, które odpali mi gierki z WHDLoad bez UAE?
[#22] Re: Plananarama 2.0

@Cedrat, post #21

AROS m68k

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 10:16:15 przez jarokuczi
[#23] Re: Plananarama 2.0

@Cedrat, post #21

Jest jakieś NG, które odpali mi gierki z WHDLoad bez UAE?


Pewnie takie NG odpalone na klasyku, ale to się mija z celem bo znowu będzie problem powolnego klasyka...

A tak z ciekawości, jak chcesz odpalić gry bez chipsetów i bez ich emulacji?
[#24] Re: Plananarama 2.0
Czy jest jakiś realny przykład do obejrzenia na yt, by można było zrozumieć zastosowanie tego czegoś?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem