Komentowana treść: Commodore Amiga Global Alliance
[#1] Re: Commodore Amiga Global Alliance
Dałbym minus, ale się nie da.
27
[#2] Re: Commodore Amiga Global Alliance
Zobaczymy, co się z tego wykluje. Im więcej Amiga, tym lepiej?
2
[#3] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@RetroSpawn, post #2

Ja uważam, że sens ma tylko wiki i kolektywne tworzenie treści (moderowanych). Oczywiscie przyznaje się bez bicia, że wiki ppa wieje pustką, ale jakby część informacji z forum tam przenieść to już by była mocna baza wiedzy.
6
[#4] Re: Commodore Amiga Global Alliance
Ja tym razem tylko poczytam komentarze, bo inicjatywa wydaje mi się jakaś… dziwna.
6
[#5] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@MDW, post #4

Książka panu Pleasancowi schodzi słabiej niż myślał ;)
9
[#6] Re: Commodore Amiga Global Alliance
Blueprinty wyciągaj Pan z szafy. A nie abonamenty jakieś.
6
[#7] Re: Commodore Amiga Global Alliance
link

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 23:41:27 przez alt_
[#8] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@pawelini, post #6

Mógłby jakiegoś leak'a zrobić i powypuszczać co tam w szufladach siedzi interesującego ;)
4
[#9] Re: Commodore Amiga Global Alliance
Czuję smrodek wyciągania kasy od ludzi i tyle. Jest tyle portali forów amigowych gdzie ludzie realizują dokładanie to samo bez subskrypcji. Będzie g...oburza za rok 2 😀
12
[#10] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@pawelini, post #6

Nie ma żadnych blueprintow
2
[#11] Re: Commodore Amiga Global Alliance
Fajna inicjatywa. Czy się przyjmie to zobaczymy. Nikt tu nikogo nie zmusza do płacenia czy wchodzenia na ten portal. Cieszy, że ludzie mimo ciągłego marudzenia niektórych w społeczności, nadal robią to co mogą aby wspierać naszą Amigę i nie oglądają się na innych.
3
[#12] Re: Commodore Amiga Global Alliance
6
[#13] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@slawekwozniak, post #11

Dokładnie tak. Plusem tego jest to, że w założeniu ma to być scentralizowana baza userów i usługodawców + wiki o historii i technicznych aspektach Amigi.
Subskrypcja uprawnia do bonusowych materiałów, a koszt roczny rzędu 100 czy 150zł to nie jest dużo.
4
[#14] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@alt_, post #13

Na ostatnim Pixelheaven był obecny David Pleasance. Z racji podeszłego wieku
już ledwo się poruszał, ale umysłowo nadal brzytwa.
O ile czegoś nie mylę, to mówił, że utrzymuje się z działalności amigowej.
Wydało mi się to dziwne, bo wszak emeryturę to powinien mieć.

W każdym razie, pan Pleasance opowiadał bardzo ciekawie i obrazowo,
szkoda, że Commodore UK nie przejęło Amigi w 1994 miast Escomu.
Może nie uratowałoby to Amigi przed ostatecznym zniknięciem ze
sceny, ale na pewno pożyłaby kilka lat dłużej.
[#15] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@RetroSpawn, post #2

Nic się z tego nie wykluje. Ktoś próbuje zarobić hajs, tyle.
[#16] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@Cedrat, post #15

Nic się z tego nie wykluje. Ktoś próbuje zarobić hajs, tyle


Po co zabraniać komuś zawczasu? Czy się wykluje czy nie , czas pokarze.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 18:53:31 przez djpiotrs
[#17] Re: Commodore Amiga Global Alliance
Koncepcja - mega zaje*.

Tylko brakuje mi tu podaży.

Na portalu powinni być oprócz użytkowników: Hyperion, A-Eon, Cloanto, Apollo i wszyscy pozostali. Powinni się wreszcie pogodzić i odbudować na nowo ten najpiękniejszy w historii komputerów ekosystem.
1
[#18] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@_DiskDoctor_, post #17

Tak. A potem zatańczyli w kółku:

13
[#19] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@recedent, post #18

Dlaczego nie? Warto marzyć.

Każdy kto ma Amigę - przecież już tylko przez to, marzy.
1
[#20] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@djpiotrs, post #16

Jestem po prostu realistą.
[#21] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@Cedrat, post #20

To po co masz Amigę właściwie?

EDIT* to odpowiedź na inny post szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 19:53:22 przez _DiskDoctor_
[#22] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@recedent, post #18

Tylko, że te Smerfy powinny mieć czerwony kolor. Niebieskie Smerfy to nie to odgałęzienie społeczności.
1
[#23] Re: Commodore Amiga Global Alliance
Ja właściwie nie mam nic przeciwko takim inicjatywom. Ale uważam, że mają mały sens i niczego nie zmieniają. Co ta inicjatywa daje czego wcześniej nie było?
Jeżeli ktoś chciał się ami-bawić przez ostatnie ponad 30 lat to i tak się bawił, odnalazł pasujące mu rozwiązanie, społeczność, fora, materiały, narzędzia, sprzęt. A jeżeli ktoś nie chciał to ciągle szukał niby-powodów dla których nie może się w to bawić. Jest sporo ludzi, którzy ciągle na coś czekają. Mam rozumieć, że teraz zapłacą 30 funtów i nagle rzucą się w wir amigowania jak w pierwszej połowie lat 90? szeroki uśmiech Będziemy obserwować rozwój sytuacji. Co jak co ale amigowa społeczność obserwować i komentować potrafi jak mało która na świecie...

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 20:56:51 przez MDW
4
[#24] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@MDW, post #23

lepiej zrobic bounty na rozszerzanie wiki ppa.
Szczególnie, że byli tu tacy co nie mieli pracy i szukali. Tak by sobie mogli dorobić i to jeszcze dla dobra społeczności.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 21:57:51 przez michal_zukowski
7
[#25] Re: Commodore Amiga Global Alliance
Bede goraco kibicowal i wspieral mentalnie ten projekt OK OK OK


... ale zlamanego centa na to nie postawie, niechaj inni placa skoro chca
4
[#26] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@adam_mierzwa, post #1

To jak dam ci plusa za komentarz to tak jak bym dał minusa w reakcji na artykuł?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 07:07:16 przez mccnex
2
[#27] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@mccnex, post #26

Pewnie tak ;)
3
[#28] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@alt_, post #10

No wiem niestety.
Amiświat, gdy jeszcze istniało Commodore, nie miał aż takiej grubej szychy lub szarej eminencji, która by trzymała do dziś świętego graala :) Szkoda.
[#29] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@mmarcin2741, post #14

W UK emerytura państwowa jest bardzo niska. Więc jak prywatnie nie odkładał albo źle zainwestował to teraz dorabia.

Poznałem tego pana na zlocie Amigowym w UK. Nawet książkę kupiłem, ale mam raczej negatywne nastawienie do niego. Jak wielu próbuje wydoić ile się da, przynajmniej ja to tak odbieram.
To nie on czasami mówił na którymś zlocie w Chełmie że nigdy nie posiadał ani używał Amigi?
3
[#30] Re: Commodore Amiga Global Alliance

@SimonGK, post #29

To nie on czasami mówił na którymś zlocie w Chełmie że nigdy nie posiadał ani używał Amigi?

Zgadza się, nie używał Amigi. Ja z kolei mam do niego nastawienie, że tak powiem "realistyczne". Wydał całkiem dobrą książkę. Tych wydanych z Trevorem jeszcze nie czytałem, ale są w kolejce. A co do jego najnowszego projektu to niech próbuje, zobaczymy co się z tego wykluje.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem