Komentowana treść: WarpTIFF 45.12
[#1] Re: WarpTIFF 45.12
Jest też nowa wersja WarpWebP.
1
[#2] Re: WarpTIFF 45.12

@Kitech, post #1

Warto kupic te datatypy? Moze przydaja sie do iBrowse?

Mam na mysli systemy OS3.2 lub OS3.9.

Dzieki z gory za wskazowki.
[#3] Re: WarpTIFF 45.12

@_DiskDoctor_, post #2

Ja się kiedyś skusiłem i nie narzekam. Trafiłem na nie próbując rozwiązać problem z przezroczystością kanału Alpha w plikach PNG, dokładniej w połączeniu bibliotek MUI i AISS. Pisałem o tym tutaj.

Natomiast jak miałem problem z WebP to Oliver Roberts bez problemu zajął się sprawą i szybko znalazł przyczynę.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 22:07:34 przez Ponki1986
[#4] Re: WarpTIFF 45.12
Wielki szacunek za to, że te datatypy są ciągle aktualizowane i rozwijane. OK Chociaż mnie akurat mógłby zainteresować chyba tylko WebP, bo pozostałe mam standardowo w systemie i nie widzę żeby były w jakiś sposób niewystarczające dla mnie.

Niedawno na Twitterze pytałem autora o możliwość stworzenia datatypu formatu HEIF. Nawet bez wsparcia tych wszystkich jego możliwości (bo na to pewnie nie pozwala filozofia zaprojektowanego ponad 30 lat temu systemu DataTypes). Odpowiedział mi, że trochę może to nie mieć sensu, bo na pewno dekodowanie byłoby bardzo wolne nawet na szybkich PPC. Napisał też, że od lat ma datatyp JPEG2000 i go nie publikuje, bo jest wolny nawet na szybszych PPC. Hmmm... ciekawe...

Z tego co mi mówiono to dekodowanie HEIF odbywa się "w krzemie" każdego dzisiejszego sprzętu. Chociaż mieć w sprzęcie, a używać tego to dwie różne sprawy. Na przykład Apple już w 2017 wprowadził w swoich systemach wsparcie formatu HEIF i wręcz całkowicie na niego przeszedł (w tym formacie przechowuje zdjęcia w Photos). A pod Windows do dzisiaj trzeba używać jakichś dodatkowych rozwiązań, bo system po połowie dekady nadal nie wykorzystuje tego co ma wręcz za darmo w każdym sprzęcie. No cóż... specyfika prirorytetów twórców systemów.

Może po przejściu MorphOSa na AMD64 będzie sens zrobienia takiego datatypu (czy dekodera Reggae). Jakaś opensourcowa biblioteka jest. Chociaż nie wiem czy wykorzystuje sprzętowe dekodowanie.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem