[#1] Transparentność koloru tła.
Witam. Postanowiłem zapytać, bo nie wiem czy to wogóle jest możliwe. Konkretnie czy jest możliwe uzyskanie przezroczystości koloru zerowego, czyli tła w skórkach dla AminetRadio, AmigaAMP, czy obrazkach AISS pod systemem 3.9 ? Pobrałem kiedyś AmigaAMP w wersji dla OS4 i wewnątrz archiwum znalazłem skórkę wzorowaną na Winamp5, która nie jest dołączona do wersji 68k. Po jej zastosowaniu widać, że narożniki powinne być transparentne. Następnie zaokrąglona skórka dla ANR, po jej zastosowaniu widać filotewe tło do okoła. Podobnie jest z obrazkami z AISS. Biblioteki render.library i guigfx.library mam raczej najnowsze.

Dodam, że inne rzeczy działają prawidłowo, tj. ikonki PNG, Picasso 96 (UAEGfx).
[#2] Re: Transparentność koloru tła.

@Ponki1986, post #1

Ponawiam temat i wrzucam screenshot, bo może nie wszyscy wiedzą o co chodzi.




Konkretnie chodzi mi o to, aby ten fioletowy kolor stal się przezroczysty. Wygrzebałem gdzieś w moich archiwach AmiKita, uruchomiłem i z pod jego poziomu gadżety np. w EvenMore są takie jak bym chciał. Ale tam jest też uruchomiony AfaOS. Moze to właśnie dzięki niemu? Bo już bawiłem się w podmianę datatypes (mam akPNG), bibliotek, zmianę ustawień RTG w WinUAE, ale nic z tego. Ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi?
[#3] Re: Transparentność koloru tła.

@Ponki1986, post #2

Gdyby ktoś był zainteresowany, to na stronie https://muidev.de/ticket/45?cversion=0&cnum_hist=32 znalazłem coś takiego:

I am using the akPNG datatype together with the enhanced picture.datatype of AfAOS which is able to return the alpha channel to the application.


Co prawda na owej stronie debata dotyczyła trochę innego tematu, ale jestem niemalże 100% pewny, że tu leży pies pogrzebany. W wolnej chwili skonwertuję skórkę ANR do formatu PNG z kanałem Alpha i odpalę AmiKita.

BTW. Całe zagadnienie pojawiło się po instalacji AISS, gdy okazało się że biblioteka MUI TextEditor.mcc, wyświetlając menu kontekstowe sięga po wspomniane grafiki
[#4] Re: Transparentność koloru tła.

@Ponki1986, post #3

Rzeczywiście, temat ciekawyOK Czekamy na twoje boje i ich efekty ok, racja
[#5] Re: Transparentność koloru tła.

@Ponki1986, post #3

Uruchomiłem wygrzebane go z archiwów AmiKita. Faktycznie zainstalowany w nim AfaOS, jego picture.datatype potrafi przekazać do programu informacje zwrotne na temat kanału Alpha, dzięki czemu biblioteki MUI sięgające po grafiki z AISS potrafią je wyświetlić poprawnie. Podobnie z gadżetami dla programu EvenMore, jeśli są w formacie PNG. Natomiast ANR wysypał się po skonwertowaniu skórki do formatu PNG z kanałem Alpha, chyba akceptuje tylko ILBM. Generalnie stwierdziłem, że nie chcę dokładać kolejnej latki (AfaOS) do mojego, na co dzień używanego systemu, który już jest dosyć połatany. W zamian za to grafiki z AISS przepuszczę na PC przez jakiś program graficzny, który zmieni ich tło na szare, zgodne z ustawieniami MUI, ale szybko zmieniłem zdanie. Postanowiłem jeszcze spróbować z datatypami i skusiłem się na WarpDT co okazało się celnym posunięciem. W preferencjach WarpDT można zmienić opcję dotyczące kanału Alpha, gdzie ustawiłem kolor zgodny z MUI. Zarówno grafiki z AISS, czy gadżety EvenMore po restarcie wyświetlone zostały poprawnie.



Reasumując WarpDT to kawał świetnego softu. Proszę nie traktować tego jak reklamę, po prostu takie są tylko moje spostrzeżenia i nie pozostaje mi nic innego, jak zakupić klucz licencyjny. Natomiast przepuszczenie skórki z ANR, przez PersonalPainta, rozwiązało problem fioletowego koloru tła.
1
[#6] Re: Transparentność koloru tła.

@Ponki1986, post #5

To lubię, sprawa doprowadzona do końca- Brawo Ty OK
[#7] Re: Transparentność koloru tła.

@Ponki1986, post #5

Wydaje mi się, czy Ci się ANR "skwadratowiło" troszeczku?
[#8] Re: Transparentność koloru tła.

@recedent, post #7

Owszem, "skwadratowiało".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem