Komentowana treść: AmigaGPT 1.0
[#1] Re: AmigaGPT 1.0
czemu od teraz skoro na impie moga amigowcy juz od dawna? :)
1
[#2] Re: AmigaGPT 1.0

@juen, post #1

kolejny zgapiacz po HippoPlayerze. Ehh, nic już sami nie są w stanie wymyślić.
3
[#3] Re: AmigaGPT 1.0

@snajper, post #2

1
[#4] Re: AmigaGPT 1.0
Ciekawe do czego jest tam wymagany AmigaOS 3.2 ?
1
[#5] Re: AmigaGPT 1.0

@MarX, post #4

2
[#6] Re: AmigaGPT 1.0

@juen, post #1

A Imp potrafi gadac? Poza tym jak serwer Impa nie bedzie dzialal to sobie raczej nie pogadasz. Tutaj masz niezalezny program.
1
[#7] Re: AmigaGPT 1.0

@juen, post #1

Można nawet z A500, KS1.3 się połączyć przez BBS'a. Nawet z C64.
[#8] Re: AmigaGPT 1.0

@juen, post #1

czemu od teraz skoro na impie moga amigowcy juz od dawna? :)


Ciekawe czy wprowadziłes postulowaną przeze mnie funkcjonalność rozmowy na priv? Przyznam że starałem się śledzić wątek na temat IMPa, ale poza Twoją deklaracją że takie coś jest możliwe do wprowadzenia, ostatecznie nie doczytałem nigdzie że zostało to wprowadzone.

No a co do programu z newsa, w paczce z Githuba nie znalazłem binarki, mimo że sama ikona dla pliku wykonywalnego jest.
[#9] Re: AmigaGPT 1.0

@MUFA-amigaone-pl, post #8

Tutaj jest:

https://github.com/sacredbanana/AmigaGPT/releases

albo bezpośrednio

https://github.com/sacredbanana/AmigaGPT/releases/download/1.0/AmigaGPT.lha

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2023 17:47:37 przez mailman
1
[#10] Re: AmigaGPT 1.0
A pamiętacie Denise?
Kiedyś coś takiego znalazłem na CD ze świeżo zakupionego ACS. Wiele godzin spędziłem wtedy na "rozmowach" z tym programem.

BTW, co to jest aktywny klucz API?
2
[#11] Re: AmigaGPT 1.0

@R-Tea, post #10

Pamiętam, ale mało się tym bawiłem.
[#12] Re: AmigaGPT 1.0

@Don_Adan, post #6

niezalezny od czego? jak serwer openai nie bedzie dzialal to nie bedzie gadac
imp3 uzywa klucza, gdzie ja place za wszystkie requesty, amigpt jakiego uzywa? darmowych nie ma :)

btw ciezko bedzie ubic impa, aktualnie dzialaja trzy serwery w roznych lokacjach. downtime praktycznie jest niemozliwy.

poza tym odnioslem sie do slow "od teraz", ktore nie byly prawdziwe i w sumie to sie zasmialem, a nie chcialem rozpoczynac dyskusje :)

Mufa: opcja wciaz jest na stole, ale tylko Ty nia byles zainteresowany, ale nie pojawiasz sie na impie wiec ma naprawde najmniejszy priorytet ze wszystkich, a aktualizacje impa sa wciaz co jakis czas.. w watku na ppa pisze co najwyzej o co piatej... bo kto ma wiedziec ten wie.. z impa! :)

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2023 20:39:49 przez juen
[#13] Re: AmigaGPT 1.0

@mailman, post #9

Dzięki, wcześniej pobrałem nie to archiwum co trzeba.
[#14] Re: AmigaGPT 1.0

@juen, post #12

poza tym odnioslem sie do slow "od teraz", ktore nie byly prawdziwe i w sumie to sie zasmialem, a nie chcialem rozpoczynac dyskusje :)


IMP to świetny odtwarzacz muzyki, ale jeśli nie można gadać z GPT na priv, to jest to sztuka dla sztuki. Tak jak by zrobić edytor grafiki bez możliwości zapisu pliku, tudzież edytor muzyki z na stałe wciśniętym przyciskiem "mute", więc w sensie normalnego użytkowania ChatGPT słowo "od teraz", jest akurat bardzo uzasadnione. No ale fakt, masz też rację że dzięki Twojej pracy można było z poziomu Amigi dotknąć ChatGPT wcześniej, tyle że sensu w tym tyle co uprawianie seksu z żoną na scenie wypełnionego po brzegi amfiteatru, może znajdzie się ktoś kto lubi taki fetysz, ale większość wybierze jednak prywatną sypialnię.
1
[#15] Re: AmigaGPT 1.0

@MUFA-amigaone-pl, post #14

IMP to świetny odtwarzacz muzyki, ale jeśli nie można gadać z GPT na priv, to jest to sztuka dla sztuki.


niby czemu? W charakterze czatbota świetnie by się sprawdził. Dawniej takie wynalazki były popularne na ircu (sam zrobiłem jednego) i raczej nikt z nimi nie prowadził konwersacji tête-à-tête. Zresztą nie tak dawno wdrożono takiego właśnie bota opartego o GPT na forum jednego z polskich portali satyryczno-prowokacyjnych.
1
[#16] Re: AmigaGPT 1.0

@juen, post #12

Niezalezny od Ciebie. Bez Ciebie Imp bedzie raczej bezuzyteczny jako program. Cos Ci sie stanie albo Ci sie odechce prowadzic te serwery, czyli je oplacac. A ChatGPT raczej bedzie dzialal, chyba ze tego typu oprogramowania prawnie zabronia w UE i/lub USA. Z tego co wiem to za korzystanie z ChatGPT trzeba placic, ale sa tez jakies darmowe triale tez.
1
[#17] Re: AmigaGPT 1.0

@snajper, post #15

niby czemu?


Na ten przykład gdybym teoretycznie chciał by mi GPT napisał zadanie domowe z "polaka" dla dzieciaka (spokojnie moi symowie już nie chodzą do szkoły i akurat takich potrzeb nie mam), to nawet w pełni ufając w amigowy fieendship, i w pełni wiedząć że nikt by nie podkablował do nauczycielki, wolałbym abyś Ty, Juen plus 30 innych kolesi na chacie IMPa, o takich rzeczach nie wiedziało.

A wracając do tematu, program przetestowany na AOS4. Na razie mam problem z uzyskaniem polskich znaków oraz mam uwagi co do ogólnej stabilności. No ale jak na pierwszą wersję nie jest źle. Kibicuję aby się to dalej rozwijało, bo brakowało mi tego na AmigaOS.
1
[#18] Re: AmigaGPT 1.0

@MUFA-amigaone-pl, post #14

No tylko że jest mozliwosc gadania przez imp z gpt na priv.
Gpt w imp wywołuje się przez wywołanie impowego bota na kanale i dalej wklepujesz pytanie. Żeby ominąć gadanie z gpt na ogólnym kanale wystarczy otworzyć prywatne okno z impowym botem.
Ja tak zrobiłem i tym sposobem nie zaśmiecam ogólnego kanału.
3
[#19] Re: AmigaGPT 1.0

@mikecios, post #18

A jeśli jest taka możliwość to zmienia postać rzeczy. Jak ja kiedyś sprawdzałem to jej nie było i Juen poinformował mnie wówczas że takiej możliwości nie ma. Skoro jest, to wszystko to co napisałem można uznać za niebyłe.
4
[#20] Re: AmigaGPT 1.0
Szkoda, że wymaga Workbencha 3.2 którego posiadam (legalnie), ale najczęściej korzystam jednak z Workbencha 3.9 ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2023 08:41:56 przez BULI
3
[#21] Re: AmigaGPT 1.0

@BULI, post #20

Jeżeli autorzy piszący stricte pod biblioteki 3.2 świadomie chcą sobie zawężać grupę użytkowników to... TRUDNO
5
[#22] Re: AmigaGPT 1.0

@MUFA-amigaone-pl, post #19

Chyba zwyczajnie sie nie dogadaliscie. Prywatne wiadomosci są z kazdym uzytkownikiem od dawien dawna, w tym z impbotem ;)
2
[#23] Re: AmigaGPT 1.0

@mikecios, post #22

tak, juz wiem co jest przyczyna, w prywatnej wiadomosci wciaz wymagane jest wpisanie "omnibot: cos tam", bede musial wyeliminowac taka potrzebe :)

edit: jak powiedzialem tak zrobilem :)

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2023 10:25:56 przez juen
4
[#24] Re: AmigaGPT 1.0

@juen, post #23

Juen szybki jak Honda sprytny jak Anakonda ;)
3
[#25] Re: AmigaGPT 1.0

@Mariodj, post #24

Działa w stylu Bonda, Nikt nie da ile on da!
5
[#26] Re: AmigaGPT 1.0

@mikecios, post #22

Chyba zwyczajnie sie nie dogadaliscie. Prywatne wiadomosci są z kazdym uzytkownikiem od dawien dawna, w tym z impbotem ;)


No pewnie gdzieś tam coś zabrakło w komunikacji. Ja na pewno nie traciłbym czasu na produkowanie się w tym wątku, gdybym pewnego dnia wczesnej wiosny, tej kwestii nie sprawdził. Następnie na samym czacie IMPa dostałem wiadomość że się nie da. Następnie jako użytkownik, który chciałby to mieć zasygnalizowałem sprawę w dedykowanym wątku na forum, po czym jeszcze raz otrzymałem potwierdzenie od Juena że tego nie ma, po czym jednak niejednoznaczną zapowiedź że można by coś z tym zrobić.

No więc śledziłem rozwój tego wątku wyszukując "nowych ogłoszeń parafialnych" w sprawie IMPa i obsługi ChatGPT, jednak na takowe nie natrafiłem. No więc mijały tygodnie, śledziłem... śledziłem .... i pewnie żyłbym w niewiedzy kolejne tygodnie czy miesiące, gdyby nie news o konkurencyjnym programie.

No ale mniejsza o sposób prowadzenia polityki informacyjnej przez autorów oprogramowania. Ważne że już od dzisiaj to wiem, no i oczywiście nie omieszkałem tego zaraz po powrocie z pracy przetestować.

Priv, działa OK. Co prawda kaszanią się polskie ogonki, ale tak samo jest u konkurencji. To czego nie ma u konkurencji to urywanie tekstów, jak na grabie poniżej:



Pierwsza rzecz, która nasuwa mi się na myśl że może to być celowe ograniczenie, no bo jak to już zostało powiedziane to kosztuje dolary. Jeśli tak jest w istocie, to ja nie mam zamiaru namawiać do jego zniesienia.

@Juen
Rozumiem że wkładasz w to swoją ciężką pracę i byłoby wręcz nietaktowne wymagać byś jeszcze dokładał do tego kasę. Zatem jeszcze raz pokreślam że moje pytanie nie jest jakąś probą nacisku na zniesienie tegoż ograniczenia. Chcę tylko wiedzieć, czy jest tak jak myślę, czyli że jest to celowy limit długości tekstu, czy może jednak jest to coś innego np. błąd programu, lub jeszcze jakaś inna przyczyna. No a chcę to wiedzieć dlatego by nie pisać głupot w potencjelnej recenzji, gdyż nie ukrywam że chodzi mi po głowie temat "ChatGPT i Amiga", jako kandytat do jednego z najbliższych tekstów na moim blogu.
1
[#27] Re: AmigaGPT 1.0

@MUFA-amigaone-pl, post #26

Tak jest, ustawiłem max ilość tokenów na odpowiedź. Oczywiście całe to gpt w impie to raczej zabawa i pokazanie, że się da. Stąd też pierwszy mój post, że amigowcy mogą to już od dawna :)

Gdyby faktycznie byłaby potrzeba to limit można by znieść ale to skutkowałoby wyzerowaniem konta. A tak to każdy może spróbować.

Na ten moment jedyne ograniczenie to kasa.

Co do krzaków to są to jakieś entery, będę musiał je wyciąć

Dzięki za testy

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2023 18:02:34 przez juen
1
[#28] Re: AmigaGPT 1.0

@R-Tea, post #10

A pamiętacie Denise?


ELIZA potrafi "emulować" czyli to co jest w EMACS-ie.
[#29] Re: AmigaGPT 1.0

@MUFA-amigaone-pl, post #26

juz lepiej :)
3
[#30] Re: AmigaGPT 1.0
Witam.

Czy to nie jest tak, że ChatGPT wie jak przechodzić niektóre gry?

Może się przydać...
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem