Komentowana treść: Nadchodzi A1222+
[#1] Re: Nadchodzi A1222+
To wszystko dzieje się za szybko... :)
20
[#2] Re: Nadchodzi A1222+

@luka, post #1

Zgodnie z szybkością procesora xD
6
[#3] Re: Nadchodzi A1222+

@luka, post #1

A ja po wielu latach w koncu rozszyfrowalem nazwe firmy - "Aaa powiedzmy, ze jeszcze jeden EON".

Okresla ona ilosc lat, jaka musi uplynac od zapowiedzi do realizacji projektu
7
[#4] Re: Nadchodzi A1222+

@selur, post #3

No trochę wody upłynęło hehe
2
[#5] Re: Nadchodzi A1222+
Ja bym na poczàtek miło powitał mojà myszę z Early Adopters
2
[#6] Re: Nadchodzi A1222+
Czy nazwa sugeruje ile euro trzeba wydać? Plus inflacja ma się rozumieć.
2
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] Re: Nadchodzi A1222+
Ja na swoją płytę Sam460 czekałem 1.5roku od przedpłaty. Już myślałem, że kasa przepadła bo nie odpowiadali na maile. Myślę, że jak się pospieszą to pierwsze płyty powinny się pojawić ok 2026 roku szeroki uśmiech
4
[#10] Re: Nadchodzi A1222+
Rozpoczęła się produkcja, ale dopiero w najbliższych miesiącach ma rozpocząć się przedsprzedaż - czyli 2024 realnie?
Pocieszające, że wkrótce po niej ma nastąpić wysyłka rotfl
3
[#11] Re: Nadchodzi A1222+
Oj tam narzekacie, aaa to naprawdę poważna sprawa szeroki uśmiech
1
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#13] Re: Nadchodzi A1222+
Płyta powinna nazywać sie A1223+
4
[#14] Re: Nadchodzi A1222+

@PrzemasIII, post #2

...można powiedzieć, że to projekt życia Trevora.. Amigi produkowane były przez Commodore 9 lat zanim C= upadło... Trevor nie upadł, a już 8 lat robi tą A1222, może w tym szaleństwie jest metoda...
4
[#15] Re: Nadchodzi A1222+
Toto (NG) jeszcze dycha?
1
[#16] Re: Nadchodzi A1222+
W światku amigowym sprzęt się nie starzeje. Co najwyżej kondensatory mogą wylać.
5
[#17] Re: Nadchodzi A1222+
Pewnie ma to związek z "poprawą dostępności chipów".

Ostatnio dużo łatwiej na przykład kupić Pi w normalnej cenie. Po czterech latach w końcu doczekałem upragnionej płytki z 8 GB.
4
[#18] Re: Nadchodzi A1222+

@amikoksu, post #16

No tak, przyjdą nowe płyty do użytkowników z wylanymi kondensatorami
3
[#19] Re: Nadchodzi A1222+

@luka, post #14

AmigaOS 4.2 za to już chyba kilkanaście lat powstaje.
[#20] Re: Nadchodzi A1222+

@habit, post #7

Oni przynajmniej realizują co mówią, tutaj jest kolejna zapowiedź typu "ale teraz już naprawdę, ale to naprawdę". Nie mam pojęcia czemu teraz miałoby być "bardziej naprawdę" niż we wcześniejszych zapowiedziach. Wykorzystano firmę-krzak (na FB od lutego 2021 r.) adres w Luksemburgu "AAA" to chyba nawyk z prasy ogłoszeniowej żeby było na górze listy ;) "Technologies" - składanie pecetów tak się teraz nazywa? To jak ci "inżynierowie" od Titana?
"We are excited to announce our partnership and the beginning of A1222+ production. By combining our
strengths and expertise, we aim to deliver an enhanced computing experience for Next-Generation Amiga enthusiasts. This collaboration marks a significant achievement for future hardware and software collaboration between the companies.

Zero zażenowania, dalej "excited". Cytat wyczerpuje znaczenia słów "patetyczny" jak i "pathetic" jednocześnie.
8
[#21] Re: Nadchodzi A1222+

@AS, post #18

hmmmmm, a może dziś jest prima aprilis ...

szczególnie patrząc na firmę AAA Technology ...

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 16:27:05 przez AS
3
[#22] Re: Nadchodzi A1222+

@AS, post #21

Nie chwal dnia…
[#23] Re: Nadchodzi A1222+

@AS, post #21

hmmmmm, a może dziś jest prima aprilis ...

szczególnie patrząc na firmę AAA Technology ...


AS, jesteś przecież poważnym kolesiem, a zachowujesz się niczym Selur... Ja rozumiem że Taborowi należy się drwina, te milion opóźnień z ostatnich lat w pełni to uzasadniają, jednakowoż AAA Technology, to nie jest jakaś firma krzak, która powstała wczoraj na Kajmanach, tylko przedsiębiorstwo z Luksemburga, co by nie mówić kraju UE, nota bene o njwyższej stopie życiowej w UE. Działa od trzech lat, dostarczając licencjonowany system dla X5000 040 i o ile wiem wywiązuje się z tego dobrze. Zresztą człowiek stojący za tą firmą działa na rynku amigowym od lat kilkudziesięciu.

Tak więc w pełni rozumiem efekt kuli śnieżnej i fakt że skoro 20 ludzi przed Tobą nie miało nic ciekawego do powiedzenia, więc postanowiło pobłaznować, to Ty też przy weekendzie pomyślałeś "a czemu by nie dołączyć", jednakowoż akurat AAA Technology na wyśmiewanie zasługuje tutaj najmniej.
1
[#24] Re: Nadchodzi A1222+

@MUFA-amigaone-pl, post #23

Luksemburg to takie europejskie Kajmany właśnie, jedno i drugie raj podatkowy i wehikuł do różnych wałkówszeroki uśmiech
3
[#25] Re: Nadchodzi A1222+

@Private_Public, post #24

Oczywiście, fakty znane od lat.

Poza tym - jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów:



Zdaję sobie sprawę z realiów, ale pompowanie "tego" w komunikacie przy takiej obsuwie jest bezczelne.
5
[#26] Re: Nadchodzi A1222+

@adam_mierzwa, post #25

Aaaaa... chodzilo o komis appla na rogu !

A to spoko, u nas w Poznaniu w centrum tez takie kiedys byly.
Niestety wiekszosc juz padla...
3
[#27] Re: Nadchodzi A1222+

@adam_mierzwa, post #25

Znaczy co, chcesz zrobić zarzut z tego że firma ma normalną stacjonarną siedzibę (co w amigowych realiach nie jest takie oczywiste) a nie działa w przydomowym garażu? Rozumiem że oczekiwałeś 100 piętrowego biurowca na Manhattanie...
5
[#28] Re: Nadchodzi A1222+

@MUFA-amigaone-pl, post #27

W oficjalnej ulotce A-Eonu http://a-eon.com/news/News_Release_A1222+_production_underway.pdf na wstępie czytamy:

"In an exciting collaboration of Amiga technology companies, ACube Systems, AAA Technology and A-EON Technology have come together to announce the production version of the long awaited A1222+ computer."

Tłumaczenie DeepL:
"W ramach ekscytującej współpracy firm technologicznych Amiga firmy ACube Systems, AAA Technology i A-EON Technology połączyły siły, aby ogłosić wersję produkcyjną długo długo oczekiwanego komputera A1222+."

To jest w mojej ocenie hucpa. AAA Technologies nie jest firmą technologiczną. Kilkuletni staż na rynku to jest żaden, wyguglaj sobie choćby z mojego miasta "skip gorlice", podobna firma (sklep, serwis, ale ponad 20 lat na rynku). AAA Technologies to jest zwykły słup, bo tym co robią mógłby zająć się każdy inny z już istniejących sklepów amigowych; tu o nic innego nie chodzi tylko o to, żeby to było w Luksemburgu.

Zarzut jest nie o wielkość firmy AAA, tylko o wypuszczanie pompatycznych komunikatów o Taborze, co jest robione latami. Chwalenie się współpracą z AAA Technologies jest uwłaczającą inteligencji potencjalnych klientów, typowy ochłap że niby coś się dzieje. Ta informacja w ogóle nie powinna się ukazać w tej formie. I nie, nie mam zamiaru pisać dla ciebie alternatywnej wersji, bo cenię sobie bardziej swój czas niż kilka lat temu.

Spójrzmy na dział komunikatów prasowych A-Eonu: http://www.a-eon.com/?page=news
- wszystkie archiwalne wiadomości są niedostępne
- pomiędzy 2017 aż do początku 2022 nie działo się tam nic
Lekceważący stosunek Leamana do amigowców wylewa się z każdego kąta. Jest tylko "mowa-trawa" i "kasa ma się zgadzać". Cała historia 'Tabora' w powiązaniu z "czerwonym pudełkiem" to jest coś, co będzie za 10 lat wspominane wyłącznie w negatywnych ocenach na poziomie "Mehdi Ali" i tu nie ma czego bronić.

Sam na swoim forum podawałeś linki do opracowań:
The QuickStart Guide for New A1222 Users - link
Commercial Software for AOS4 - link

I to jest 100x bardziej istotne dla użytkowników 'Tabora' OK jak ogłoszenie współpracy z AAA Technologies puszczenie pawia

Mam nadzieję, że teraz wszystko rozjaśniłem "co miałem na myśli".
9
[#29] Re: Nadchodzi A1222+
Tak, to jest bardzo ważne jak wygląda "siedziba firmy/sklepu" w którym 90% uczestników komentujących ów news i tak nic nie kupi. Osoby, które żywo były zainteresowane w/w sprzętem tak czy inaczej już mają to co mogły na daną chwilę dostać. A reszta ku uciesze gawiedzi pleci trzy po trzy "bo im mama kupiła w '93 Amigę" i to 'oni mają' monopol na krytykowanie wszystkich i każdego z osobna. Quo vadis, świecie?

@Adam to co się dzieje za kulisami jest czasem dość blisko... nie trzeba szukać w Deep Web by zauważyć info o braku licencji na AOS4.1FE przez wiadomo-kogo dla X5000/040 i tę właśnie lukę w jakiś sposób wypełnia AAAT i będzie to robić dalej tylko, że dla A1222. Dlatego? Jak? Po co? Ale Czemu? <- A czy to ważne? Ikonki będą Ci się szybciej przesuwać po blacie jak będziesz miał tę wiedzę? Bynajmniej. Nie ma złudzeń, iż całość przypomina czarną komedię, zapowiedzi, szum, radość i ekstaza i nic... ale to nijak na nas nie wpływa w sposób bezpośredni. A jaki będzie finał tej historii? Cóż zobaczmy. Ot, będzie trzeba tylko trochę poczekać... ale to już umiemy.
1
[#30] Re: Nadchodzi A1222+

@adam_mierzwa, post #28

To jest w mojej ocenie hucpa. AAA Technologies nie jest firmą technologiczną. Kilkuletni staż na rynku to jest żaden, wyguglaj sobie choćby z mojego miasta "skip gorlice", podobna firma (sklep, serwis, ale ponad 20 lat na rynku). AAA Technologies to jest zwykły słup, bo tym co robią mógłby zająć się każdy inny z już istniejących sklepów amigowych; tu o nic innego nie chodzi tylko o to, żeby to było w Luksemburgu.


Firma nie jest słupem, nie została powołana specjalnie pod Tabora. Została założona 3 lata temu. Jej głównym podmiotem jest Amedia Computer, która działa na rynku od 10 lat. Siedziba tejże firmy znajduje się we francuskiej miejscowości Courcelles-Chaussy, oddalonej od granicy z Luksemburgiem raptem o kilkanaście kilometrów. Czynienie zarzutu z tego że Laurent tym razem postanowił założyć firmę po drugiej stronie granicy, jest mniej więcej tak samo zasadne jak czynienie zarzutu mieszkańcowi Cieszyna że postanowił zarejestrować firmę w Czechach.

Nie jest też tajemnicą że A-EON nie potrafił się dogadać z Hyperionem na licencjonowanie systemu, potrafiła się dogadać Amedia. Oczywiście masz rację że mógłby to czynić już istniejący amigowy sklep, czyli sama Amedia, jednak z drugiej strony trudno się dziwić temu że A-EON chce mieć jakąś, kontrolę - wpływ na dystrybucję systemu dla swojego sprzętu, więc założył spółkę AAA Technologies, jak czyli jak rozumiem skrót od Amedia, AmigaKit, A-EON.

Zarzut jest nie o wielkość firmy AAA, tylko o wypuszczanie pompatycznych komunikatów o Taborze, co jest robione latami. Chwalenie się współpracą z AAA Technologies jest uwłaczającą inteligencji potencjalnych klientów, typowy ochłap że niby coś się dzieje. Ta informacja w ogóle nie powinna się ukazać w tej formie. I nie, nie mam zamiaru pisać dla ciebie alternatywnej wersji, bo cenię sobie bardziej swój czas niż kilka lat temu.


Sam na swoim forum podawałeś linki do opracowań:
The QuickStart Guide for New A1222 Users - link
Commercial Software for AOS4 - link

I to jest 100x bardziej istotne dla użytkowników 'Tabora' OK jak ogłoszenie współpracy z AAA Technologies


Tak ten poradnik jest ważny, niemniej byłby bezzasadny gdyby nie AAA Technologies, bo w tym wypadku ludzie dostaliby sprzęt bez systemu. No i nie wiem co bardziej uwłacza inteligencji, czy marketingowa papka w anonsie prasowym (no ale tak przecież postępuje 99% firm od producenta Ferrari po producentów zapałek), czy może Twoje zarzuty, kiedy to raz przyp... się o sposób w jaki wypuszczono na rynek X5000 040 (moim zdaniem akurat tu zarzuty są słuszne, bo jakaś oficjalna informacja na temat wprowadzenia komputera do sprzedaży powinna być), czy teraz kiedy robisz to samo, tylko w drugą stronę, że tym razem ośmielili się newsa jednak dać.
Lekceważący stosunek Leamana do amigowców wylewa się z każdego kąta. Jest tylko "mowa-trawa" i "kasa ma się zgadzać".


To jest akurat prawda, choć nie wiem czy zauważyłeś że akurat w tym anonsie prasowym wyjątkowo nazwisko Leamana nie pada i gdyby bawić się w spiskowe teorie dziejów, to można by spekulować że to jest pierwszy od dawien dawna ruch Trevora wbrew stanowisku Lemana.

Mam nadzieję, że teraz wszystko rozjaśniłem "co miałem na myśli".

Na pewno sformułowania, których użyłeś rozjaśniły mi że targają Tobą ostre emocje, wierzę więc że to tylko stąd wziął się ten Twój troling i nie chciałeś przyłożyć swej cegiełki do tego brednioserialu, tak z wyrachowania i na zimno.
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem