Komentowana treść: Od czego zacząć przygodę z A1222+
[#61] Re: Od czego zacząć przygodę z A1222+

@MDW, post #60

Mufie chodzi tylko o to, żeby w wątku o sprzęcie nie wspominać o konkurencyjnym rozwiązaniu. Warto posprzątać i wrzucić te ciekawe wywody do nowego odpowiedniego tematu w dziale motylkowym. I po bólu będzie.
3
[#62] Re: Od czego zacząć przygodę z A1222+

@MUFA-amigaone-pl, post #53

Po prostu oni nie mają wyboru, więc co mają pisać... najwyżej jakieś złośliwości naj Norbert. Posiadacze AmigaOS 4, mają wybór


Jakie złośliwości? To jest prawda. Jaka by nie była to jest prawda.

Jacy ONI?
Nie znam ich.
Chyba że to Ci, którzy chcieliby kupić OS4, ale "ten stary dobry Workbench" im się nie podoba z powodu braku funkcjonalności.
Tych też nie znam.
Hextreme się nie myli.

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2023 21:50:52 przez Norbert
1
[#63] Re: Od czego zacząć przygodę z A1222+

@Norbert, post #62

Chyba że to Ci, którzy chcieliby kupić OS4, ale "ten stary dobry Workbench" im się nie podoba z powodu braku funkcjonalności.


Myślę, że odrzuca ich nie tyle Workbench co "cena wejścia". I tu może pomóc A1222+ (dzięki czemu wracamy do tematu). Orientuje się ktoś ile ma kosztować to niesamowite urządzenie?
1
[#64] Re: Od czego zacząć przygodę z A1222+
GUI, który oferował standardowo AmigaOS do 3.1 to raczej była prehistoria i Amidze już w latach 90 należało się coś nowocześniejszego jeżeli programy miały sensownie zachowywać się na różnych ekranach w różnych konfiguracjach, różnych fontach.

To nie jest prawda, ponieważ w Amiga OS 2.0 dostaliśmy obiektowo-zorientowany intuition.library, czyli BOOPSI z szeregiem klas wbudowanych oraz możliwością pisania nowych klas.

Było to bardzo nowoczesne rozwiązanie i absolutnie na czasie. Wiem, że nie lubisz systemu Windows, ale nawet on dostał obiektowo-zorientowane GUI, mimo że moim zdaniem odstaje on mocno od list tagów, które zastosowano w Amiga OS.

MUI oczywiście nie jest patchem. Jest pełnoprawną biblioteką systemową (muimaster.library) oraz zestawem klas. Z tego co wiem mocno on bazuje na BOOPSI.
2
[#65] Re: Od czego zacząć przygodę z A1222+

@Norbert, post #62

Jakie złośliwości? To jest prawda. Jaka by nie była to jest prawda.


Prawdą jest że integralną częścią AmigaOS zawsze był, jest i będzie Workbench. Jeśli ktoś pisze teksty w stylu "Nie pisz tego głośno bo nikt nie tego nie kupi" - najwyraźniej w ogóle nie czuje ducha Amigi.

Jacy ONI?
Nie znam ich.


Ja też ich nie znam, niemniej nie uszło mojej uwadze że pod Twoją wypowiedzią wyświetlily się trzy łapki w górę, dlatego nie bez powodu posłużyłem się liczbą mnogą. Mogę się jedynie domyślać że to są również ludzie, którzy wyżej niż ideały Amigi cenią, cenę starego Maca, aczkolwiek oczywiście 100% pewności nie mam.

Chyba że to Ci, którzy chcieliby kupić OS4, ale "ten stary dobry Workbench" im się nie podoba z powodu braku funkcjonalności.


Ja powiedziałem w poprzednim poście, nie zgadzam się tutaj z Hextreme. Mam też zwyczaj że jak się na czymś nie znam, to się nei wypowiadam, ewentualnie staram się zweryfikować tezę przedmówcy, zamiast z automatu wykorzystywac taką wypowiedź do robienia sobie beki. Poniżej przedstawiam zrzut ekranowy Workbencha w trybie "wyświetl wszystkie pliki", po lewej AmgaOS 3.1, po prawej AmigaOS 4.1. Oczywiście sam suchy zrzut ekranowy nie oddaje wszystkiego, typu skróty klawiszowe, opcje menu itp. Niemniej już jakiekolwiek pojęcie daje o tym czy są to te same stare funkcjonalności, czy jednak doszły nowe. Zresztą niiech czytelnicy ocenią sami:

3
[#66] Re: Od czego zacząć przygodę z A1222+

@KM_Ender, post #61

Mufie chodzi tylko o to, żeby w wątku o sprzęcie nie wspominać o konkurencyjnym rozwiązaniu.

No… właściwie bardzo słuszna uwaga. Ostro zdecydowaliśmy z tematu. Staram się pilnować i długo mi się udawało.
Już się zamykam. Dalsza dyskusja średnio ma sens i będzie powtórzeniem tysięcy innych dyskusji tego typu.
1
[#67] Re: Od czego zacząć przygodę z A1222+

@MDW, post #66

Hej, po odseparowaniu dyskusji o Ambiencie mój ostatni post o BOOPSI tutaj został "osierocony", ponieważ przeniesiono wypowiedź, do jakiej się odnosiłem. A odpowiadałem na Twoją, drogi kolego, wypowiedź o GUI w Amiga OS.

To tak informacyjnie.

Ogólnie mam nadzieję, że moje posty wnoszą coś ciekawego do tematu i zawsze się cieszę z odpowiedzi.

@Mufa

Ja używałem Workbencha w Amiga OS 4.0 dosyć powierzchownie, nie zaznajomiłem się z jego nowymi funkcjami.

W moim odczuciu Workbench dzięki bibliotece workbench.library zyskał spore możliwości rozbudowy. O ile sam (w wersji Amiga OS 3.1) jest tylko prostym menadżerem plików (jest to graficzna reprezentacja struktury dyskowej).

Warto pamiętać też, że Workbench to jest też nazwa ekranu, który jest domyślnym ekranem dla aplikacji.
4
[#68] Re: Od czego zacząć przygodę z A1222+

@recedent, post #63

Myślę, że odrzuca ich nie tyle Workbench co "cena wejścia"

Mnie odrzuca uczucie podobne do tego gdy zaczepia mnie podejrzany gościu na stacji paliw ze "złotym zegarkiem". Chce go sprzedać, bo potrzebuje kasę na paliwo i jego dziecko marznie. No pomóż człowiekowi, bo takie są ideały.
Cyctat z wypowiedzi Mufy to oddaje
którzy wyżej niż ideały Amigi cenią, cenę starego Maca, aczkolwiek oczywiście 100% pewności nie mam.


I tu może pomóc A1222+

Czyli gościu na stacji ze srebrnym zegarkiem za "parę dyszek"? To cały czas ten sam gościu Ja mu nie uwierzę, ale ktoś się pewnie znajdzie, co zadowoli się srebrem, albo po prostu będzie go stać, żeby pomóc dziecku na mrozie.

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2023 03:55:59 przez snifferman
5
[#69] Re: Od czego zacząć przygodę z A1222+

@Hexmage960, post #67

Akurat o ile pamiętam to w wersji 4.0 faktycznie WB nie wnosił jeszcze wielu zmian (choć troszkę wniósł). Więcej, przynajmniej w trybie pracy, który prezentowałem na obrazku wniósł w wersji 4.1.
3
[#70] Re: Od czego zacząć przygodę z A1222+
Mamienie amigowca ciąg dalszy a on ciągle wierzy...
4
[#71] Re: Od czego zacząć przygodę z A1222+

@luzik, post #70

Nie wydaje mi... Większość ma już zdrowy dystans i mierzy siły na zamiary (sentymentalne hobby) Rulezowanie i wiara w plan podboju świata już prawie wyginęły.

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2023 20:35:58 przez Jacques
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem