Komentowana treść: Nowa płyta XTD: "Impressions"
[#1] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"
Oczywiście można też słuchać bezpośrednio ze strony autora:
https://xtdmusic.eu/index.php?sel=impressions

A osoby wspierające mogą pobrać albumy w audiofilskiej jakości i słuchać ich na tysiąc innych sposobów. Warto wspomnieć, że od pewnego czasu słuchanie ze strony po podaniu hasła (ma je każdy wspierający) jest wygodniejsze, bo można puścić sobie cały album i nie trzeba klikać w każdy utwór.

Ewentualne insynuacje jakobym cokolwiek sugerował są całkowicie bezpodstawne. Te opcje na stronie były przede mną i będą po mnie.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2024 14:30:23 przez MDW
1
[#2] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@MDW, post #1

Jaki rodzaj muzyki?
[#3] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@MDW, post #1

albumy w audiofilskiej jakości

Nie mam dobrego głośnika.
[#4] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@_DiskDoctor_, post #2

Jaki rodzaj muzyki?

Nie znam się na rodzajach muzyki. Dla mnie to jest gatunek „Extend”.
2
[#5] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"
Nie bedzie fizycznych nośników? #smuteczek
[#6] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@sunater, post #5

Fizyczne nośniki są a na pewno były. Wyślij maila do XTD, czy jeszcze mu zostały jakies egzemplarze. Adres jest na jego stronie.
[#7] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"
"W serwisach streamingowych", nie "na serwisach streamingowych". "W serwise", "w żołądku" itd., ale już "NA stronie", "NA warsztacie"... Przepraszam, takie zboczenie. ;)
3
[#8] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@Drakon, post #7

Musiałeś być w szkole bardzo lubiany :D

Masz oczywiście rację, poprawna forma to "w serwisach", ale czy nie zauważyłeś, że cały news ma nieco yaycarski charakter? Bo czy jakikolwiek album może pojawić się "bezczelnie", a w dodatku jeszcze "zuchwale" domagać przesłuchania? Albo "delektacja" (a co dopiero uszna) - przecież tego nawet nie ma w słownikach. "Na serwisach streamingowych" to forma używana w języku potocznym i akceptowalna przeze mnie, dlatego jej użyłem.

Poza tym kiedy już zabieramy się za poprawianie innych, wypadałoby samemu błędów nie robić. Ot, pierwszy przykład z brzegu. Piszesz, że Twoja maszyna zaczęła "się fiksować", podczas gdy komputer może co najwyżej "fiksować"; "fiksować się" oznacza coś zupełnie innego.

Ale żeby nie było, że zamiast gadać o płycie fiksujemy się na błędach to napiszę tylko, że dla mnie pierwsza minuta "Autumn Is Coming" to jeden z najwspanialszych kawałków XTD w historii! Zajebiste. Z kolei słuchając "Genesis" miałem nieodparte skojarzenia z polską el-muzyką i twórcami w rodzaju Mikołaja Hertla. Może warto by było z tym materiałem uderzyć do Jerzego Kordowicza?...

Nie słuchałem jeszcze całości.

@MDW:
Warto wspomnieć, że od pewnego czasu słuchanie ze strony po podaniu hasła (ma je każdy wspierający) jest wygodniejsze, bo można puścić sobie cały album i nie trzeba klikać w każdy utwór.


Na Spotify też tak można :)
2
[#9] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@Jazzcat, post #8

Na Spotify też tak można :)

A nie wiem, nie używam. Ale bardzo zdziwiłbym się gdyby nie można było tego robić w pełnej (płatnej) wersji Spotify.
Ja tym chciałem zaznaczyć, że strona pozwala na nieco więcej jeżeli się wspiera.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2024 11:58:09 przez MDW
[#10] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@Drakon, post #7

"NA warsztacie" - Raczej "W warsztacie", W warsztacie samochodowym, bo NA, to jakbyś na dachu siedział. Na - wywodzi tu się z języka rosyjskiego.
[#11] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@Ajuś, post #6

Fizyczne nośniki istnieją, sam sobie zamówiłem i otrzymałem i ładne są i z podpisem i polecam :)
[#12] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@gilban, post #10

Powiedz to tym, którzy „pracują NA kopalni”.
[#13] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@gilban, post #10

Musiałeś być w szkole bardzo lubiany :D


Przede wszystkim przez nauczycielkę języka polskiego. :)

Piszesz, że Twoja maszyna zaczęła "się fiksować"


Nie zdążyłem poprawić, bo zmieniałem "się buntować" na "fiksować". Taki silnik forum, cóż poradzić.
Żeby nie było - ja jestem bardzo wesołym i wyluzowanym człowiekiem. To nie czepialstwo, tylko zboczenie. :)

"NA warsztacie" - Raczej "W warsztacie", W warsztacie samochodowym, bo NA, to jakbyś na dachu siedział. Na - wywodzi tu się z języka rosyjskiego.


I tak, i nie. "W warsztacie" jako określenie miejsca - jak najbardziej. Tymczasem istnieje także potoczne wyrażenie "wziąć coś na warsztat". I wtedy mamy to na warsztacie. I o to wyrażenie mi chodziło. I uwaga - mając coś na warsztacie, można być w tym samym czasie w warsztacie. Taka lekka paranoja.

Na pewno gdzieś, kiedyś, zdarzyło Ci się takie wyrażenie usłyszeć. :)
2
[#14] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@MDW, post #12

Powiedz to tym, którzy „pracują NA kopalni”.


Wyrażenie "na kopalni" - bardzo się to dla mnie podoba! ;)

A album super. To tak, żeby zbytnio nie offtopować :)
3
[#15] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@MDW, post #9

Utwory same powinny się zmieniać nawet ot tak, ale to zależy od przeglądarki. Niektóre pozwalają na przełączenie się strony po skończeniu odtwarzania, inne (zwłaszcza mobilne) - nie. To takie zabezpieczenie, które zrobili twórcy przeglądarek, żeby się strony same nie przełączały widocznie.
A te odtwarzanie w całości to po prostu WIELKI plik mp3 z podziałem na części - i javascriptem (przyciskami) można skoczyć do wybranej pozycji.

Dzięki za miłe słowa w ogóle - to jeżeli chodzi o muzę.
A płyty jeszcze mam w niewielkiej ilości.
2
[#16] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@XTD, post #15

Mała ciekawostka dla ciekawskich - jeden utwór ma dosyć przewrotny tytuł, a mianowicie "Chocolate Herring". Kiedyś wymyślałem z kolegą najbardziej bzdurne połączenia smaków - m.in. ogórki kiszone z miodem, śledź w czekoladzie i koreczki śledziowe z bitą śmietaną. Po jakimś czasie dowiedziałem się, że ludzie jedzą ogórki z miodem, a w którymś numerze "Polityki" (wydanie z okazji wejścia PL do UE) była mapa Europy z informacjami o różnych krajach i ciekawostkami. Przy Szwecji zobaczyłem "danie narodowe - śledź w czekoladzie". I ręce mi odpadły. Jeżeli jeszcze ktoś koreczki śledziowe z bitą śmietaną jada, to ja się poddaję. :)

PS. Zawsze zostaje jeszcze schabowy z dżemem. :)

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2024 16:29:04 przez XTD
5
[#17] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@XTD, post #16

O Panie złoty !
No gratulacje. Pare dni temu rozmawiałem z YogaGFX i ze Spirytem, że może warto odkopać grafikę z Amigi.
A tutaj XTD z nowym Albumem. Czy do edycji FLAC płatnej jest jakaś okładka ?
[#18] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@XTD, post #16

Ja mam pytanie: jaka cena minimalna potrzebna jest do odblokowania albumów? W iTunes cena za 1 część 30 zł. To za 2 60 zł. Gdzie przy aparatach słuchowych i zasiłku stałym z ops 1000 zł to trochę sporo.
[#19] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@gilban, post #18

Bladego pojęcia nie mam jak działa iTunes. Nie mam też pojęcia jak działają inne serwisy streamingowe. Wrzucam tam poprzez serwis pośredni, bo ludzie chcą słuchać na Spotify, albo na iTunes itd. Nawet ceny itd. to nie moja działka.

Na stronie www.xtdmusic.eu w dziale "MUZYKA" jest wszystko do posłuchania za darmo.

W sumie to link do albumu (albo do strony głownej, albo chociaż do działu "muzyka") powinien być w tym newsie, nie zaś odnośniki do streamingów. Może to mylić i sprawiać wrażenie, że to tylko na platformach streamingowych jest dostępne.


Ostatnia aktualizacja: 27.03.2024 17:50:38 przez XTD
1
[#20] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@XTD, post #19

Fajnie ze nadal piszesz, i fajnie ze nadal wydajesz na CD. Okladka rowniez 10/10.
[#21] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"
"Turning Back Time" zamiata salę razem z podłogą. Zarąbisty. Słucham dalej.
[#22] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@XTD, post #19

W sumie to link do albumu (albo do strony głownej, albo chociaż do działu "muzyka") powinien być w tym newsie

To samo pomyślałem zamieszczając w komentarzu link do tych albumów. Rozumiem Spotify, Apple Music i inne takie nowomodne, wygodne rozwiązania. Ale jednak podstawowym źródłem jest strona autora. Zwłaszcza, że można na niej posłuchać wszystkich utworów za darmo.
1
[#23] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@gilban, post #18

Nie wiem jak jest na iTunes ale gdybyś miał zamiar kiedyś kupić ten album (lub inny) to polecam BandCamp, tu możesz wybrać w jakim formacie pobierasz pliki, począwszy od mp3, a skończywszy na aiff.
Szkoda, że XTD nie może (lub może inny powód) zrobić na BC kodu zniżkowego dla amigowców. Teraz okres Świąt mamy to akurat jest ku temu odpowiedni czas.
[#24] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@XTD, post #15

Płyty cd jaka cena bom ślepy? Link jakiś może.
[#25] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@deez, post #23

Wyjaśniam - dla amigowców to ja mam stronę własną, gdzie supporterzy mogą pobrać wszystkie płyty w formacie FLAC+CUE. Bandcamp itd. są dla "przypadkowych przechodniów". Nie przejmuję się streamingami za bardzo - są, bo są, bo takie "dobre rady" dostałem. :)

Zarządzanie tymi wszystkimi Bandcampami itd. jest dosyć upiedliwe. Wolę się skupić na muzyce. :)

Co do fizycznych nośników: https://www.xtdmusic.eu/?sel=zapisynaplyty

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 09:00:38 przez XTD
2
[#26] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@sunater, post #5

Był preorder na fizyczne CD. Podobno jest jeszcze parę sztuk :)
[#27] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@slawekwozniak, post #26

Link wkleiłem powyżej, można też po prostu napisać maila - kontakt jest na stronie. A można po prostu słuchać nie przejmując się płytami. :)
2
[#28] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@gilban, post #18

Na bandCamp przez WWW możesz też odsłuchać wszystkie kawałki za darmo.
Lecą jeden po drugim, nie trzeba nawet klikać ok, racja
2
[#29] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@BULI, post #28

Tak, można, tylko po iluś tam odsłuchach wyskakuje okienko abyś otworzył portfelszeroki uśmiech
1
[#30] Re: Nowa płyta XTD: "Impressions"

@deez, post #29

Jeżeli lubisz czyjąś muzykę, to wspomóż autora. Kupując na bandcampie, masz pewność że w kieszeni autora zostanie 85% opłaty za album. Do tego dostajesz wszystko w Flac i mp3. A co do płyty to uważam, że to najlepszy album XTD. I od wczoraj, nie mogę przestać jego słuchać.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem