Komentowana treść: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1
[#31] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@Hexmage960, post #29

Amigowa wersja od Hyperionu od zawsze (od 2002 roku) wspierała akceleracje.
2
[#32] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@Azakiel, post #30

A u mnie odwrotnie. Bardziej podoba mi się Quake, który ma swój mroczny klimat, niż utrzymany w pastelowych barwach Doom. Poza tym - Quake nie jest teksturowo monotematyczny. Porównaj sobie przykładowo mapy: Installation, The Ogre Citadel, Ziggurat Vertigo, The Door To Chthon i Azure Agony.
3
[#33] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@recedent, post #32

Też zawsze lubiłem ten mroczny i surowy klimat Quake, choć akurat uważam, że jest niezbyt zróżnicowany graficznie. No ale w tym właśnie jego urok
[#34] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@recedent, post #32

Mi też zdecydowanie bardziej podoba się grafika w Quake. Tekstury w Doom 1 i 2 są jeszcze takie trochę prymitywne. Często tekstury podłogi zupełnie nie pasują do tekstur ścian. Czasem występuje tam taki paskudny, spectrumowy niebieski. Albo jest takie miejsce gdzie wszystko jest maksymalnie czerwone, a na tym zupełnie niepasujące ściany. Teraz sobie zerknąłem na screenshoty i niektóre wyglądają wręcz jak takie przypadkowe tekstury w jakiejś alfa-wersji. Przy Quake (nawet pierwszej wersji jedynki) to nawet trudno nazwać grafiką.

Oczywiście mówię tylko o wyglądzie. Na temat grywalności, leveli, broni nie mogę się wypowiedzieć, bo w żadnym Doomie i Quake nigdy nie przeszedłem drugiego levelu pomimo tego, że na dysku Amigi zawsze jakaś była jakaś sensownie działająca wersja.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 20:31:03 przez MDW
2
[#35] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@MDW, post #34

Są dwie szkoły falenicka i otwocka. Jedni wolą Dooma, drudzy Quake. Ja akurat wywodzę się z tej pierwszej i jestem wielkim fanem Dooma a seria Quake mnie nie powaliła. Jedynkę jeszcze przeszedłem siłą rozpędu no bo to był w tamtym czasie technologiczny majstersztyk. Natomiast o ile ukończyłem wszystkie gry fps, tpp jakie zostały sportowane na Amigę, a więc wszystkie Doomy, Hexeny Heretice, Shogo, gry na silniku Duke Nukem 3D, itd. to Quake 2 jest bodaj jedynym tytułem, którego jakoś nigdy nie miałem motywacji pociągnąć do końcowego finału. Najbliżej byłem w przypadku Quake 2 HD od Huno gdzie zaszłem naprawdę daleko, jednak ten port ma chyba jakiś błąd, który powoduje zawieszanie się gry na jednym z ostatnich poziomów.

Natomiast oczywiście mój prywatny stosunek do tej gry, nie przekreśla faktu że to generalnie jeden z kamieni milowych w dziejach elektronicznej rozgrywki i że większość graczy ze swojej perspektywy zapewne słusznie uważa tę produkcję za bardzo dobrą. No ale tak czy inaczej, prędzej czy później będę musiał nadrobić zaległości i drugą część Quake jednak przejść, bo jednak głupio by było nie mieć takiego klasyka w swoim CV.
5
[#36] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@MUFA-amigaone-pl, post #35

Tak, bardzo możliwe, że w graniu "kłejki" są mniej ciekawe od "dumów". Z moim doświadczeniem nie miałbym nawet prawa wyrazić cienia wątpliwości.

ukończyłem wszystkie gry fps, tpp jakie zostały sportowane na Amigę

Szanuję! Ja sobie tego nawet nie wyobrażam. Jak można tak po prostu przejść te gry? Gdy ja próbowałem grać to się nie dało, bo przeciwnicy do mnie strzelali i nie pozwalali znajdować przejść, otwierać drzwi... Nawet gdyby wyłączyć jakoś tych przeciwników to pewnie nie dałbym rady przejść wszystkich poziomów.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 15:47:12 przez MDW
[#37] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@MUFA-amigaone-pl, post #35

A nie pruszkowska i wołomińska??
[#38] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@MDW, post #36

Gdy ja próbowałem grać to się nie dało, bo przeciwnicy do mnie strzelali i nie pozwalali znajdować przejść, otwierać drzwi... Nawet gdyby wyłączyć jakoś tych przeciwników to pewnie nie dałbym rady przejść wszystkich poziomów.


Jeśli chodzi o Quake to pomogą komendy:

god


oraz

notarget


w konsoli :) Przyjemnego grania!
1
[#39] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@_DiskDoctor_, post #37

Ślepnąc od świateł
.

Miałeś coś Poziomko, ale już tego nie masz...


Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 17:47:18 przez KM_Ender
[#40] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@recedent, post #38

Ooo, fajnie - dzięki! OK Gdy się trochę obrobię to spróbuję. 😀
Zazwyczaj ludzie uważają, że tricki, wieczne życia, trainery zabijają grę. Ale ja mam odwrotnie - u mnie dopiero one sprawiają, że gra ma sens. Dla mnie nie ma czegoś takiego jak „zbyt niski poziom trudności”. Gra to nie praca - nie może męczyć.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 20:14:27 przez MDW
5
[#41] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@KM_Ender, post #39

Nie oglądam seriali.
1
[#42] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@_DiskDoctor_, post #41

Zrób wyjątek, ciekawy.
[#43] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1
Offtop: Szkoda, że nie ma portu Q1 i Q2 na 68k (PiStorm) z opcją grania muzyki z plików a nie z CDA.
[#44] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@kempy, post #43

Unreal Tournament był lepszy. No, ale cokolwiek wyjdzie na Amigę, nawet z opóźnieniem, przywitam z radością.
1
[#45] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@_DiskDoctor_, post #41

To książkę przeczytaj/posłuchaj. Polecam też drugą część pt. Dawno temu w Warszawie.
[#46] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@MUFA-amigaone-pl, post #14

1
[#47] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@Dorian3d, post #18

O tu wygląda naprawdę super !

Ty tak na serio?
To nawet nie są dobre ustawienia, tekstury są lepsze w Quake2 - trzeba wiedzieć co ustawić.
Nie mówiąc że to że jest akceleracja 3d powinno się i tak wyłączyć filtrowanie bilinearne tekstur. To nie lata 90-te i dzisiaj normą jest widzenie starych gier z akceleracją i natychmiastowa myśl "to wygląda jak MYDŁO"
[#48] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@KM_Ender, post #44

Unreal Tournament był lepszy. No, ale cokolwiek wyjdzie na Amigę, nawet z opóźnieniem, przywitam z radością.

UT to raczej do Q3 się porównuje.
Unreal do Quake 2 ma większy sens.
Poza tym Half-Life był naj-najlepszy. Poza całą konkurencją daleko daleko zostawiając całe towarzystwo w tyle jeśli chodzi o gameplay, grafikę i wszystko inne.

Osobiście z tych porównań Q3 vs UT kiedyś wolałem UT ale potem Q3. Szczególnie jak się człowiek nauczy dobrze poruszać Q3 robi robotę. To był taki glitch ale tak działał że trzeba było mieć ogromnego skila i dawał ogromną radochę. W sumie dalej daje ok, racja
[#49] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@MDW, post #36

Szanuję! Ja sobie tego nawet nie wyobrażam. Jak można tak po prostu przejść te gry? Gdy ja próbowałem grać to się nie dało, bo przeciwnicy do mnie strzelali i nie pozwalali znajdować przejść, otwierać drzwi... Nawet gdyby wyłączyć jakoś tych przeciwników to pewnie nie dałbym rady przejść wszystkich poziomów.

Ja tam zawsze "wyłączałem" wszystkich przeciwników jakich zobaczyłem w każdej strzelance i nie było problemu ich przejść.

Musisz wycelować kursorem (albo jak jesteś pro środek ekranu bo tylko lamerzy grają z kursorem w strzelankach) i naciskać lewy przycisk myszy. Czasami trzeba kilka razy albo przytrzymać. Czasami lepiej się usuwają jak wycelujesz w głowę. Całkiem nawet takie usuwanie jest fajne i nie szukałem nigdy sposobu aby ich za raz jakimś kodem usunąć.

Mam nadzieję że pomogłem pisze na klawiaturze
2
[#50] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@KM_Ender, post #44

Jest jakaś szansa na Unreal T na Amigę? Nigdy nie grałem a bym chwilkę pograł sobie.
[#51] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@amikoksu, post #50

Zagraj na PC. Byłoby fajnie gdyby wyszedł na Amigę. Z zapowiedzi mignął mi tytuł Sin, ten też był niezły, grałem.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2024 20:39:01 przez KM_Ender
[#52] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1
Ktoś próbował ?
tylda i
timedemo 1
map demo1.dm2
lub

timedemo 1
demomap demo1.dm2
[#53] Re: Nowa wersja portu Quake 2 dla AmigaOS 4.1

@KM_Ender, post #51

Na pc to mi się nie chce grać. Na Amidze to jednak jest frajda lepsza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem