[#31] Re: Debian na Pegu I

@Pero, post #30

OK ! Pozdrowiona duszka twa ( ha , ha, ha )

[#32] Re: Debian na Pegu I

@Piotr Myszkowski, post #31

Poeta cycuś? :P

[#33] Re: Debian na Pegu I

@Piotr Myszkowski, post #1

Instalnąłem linucha jak pisałeś i jest OK. Pościągał z internetu tonę czegoś i dobrze. Ale mi jest potrzebne środowisko graficzne. jak to zrobić? Pomóż jeszcze!

[#34] Re: Debian na Pegu I

@Pero, post #33

Pisałeś wcześniej że masz pierwszą płytę Debiana . Uruchom Linuxa i włóż płyte z debianem , następnie ZALOGUJ się jako administrator ( jako ROOT ) i wpisz komendę " base-config " po paru sekundach pokaże ci się okienko z opcjami. Wybież " Konfiguruj APTa " i zaznacz opcje " cdrom ". Może się zdażyć że uruchomi się ponownie okienko z opcjami , wtedy zaznacz opcję " Wybież i zainstaluj pakiety " ( czy jakoś tak ). UWAGA !! Po zaznaczeniu opcji " cdrom " wyjmij kabel Neta z sieciowki , puźniej go włożysz . Chodzi oto żeby środowisko zainstalowało się z plyty CD a nie z NETA ( no chyba że chcesz żeby środowisko zainstalowało się z neta to NIE wyjmuj kabla ). Jak z płyty TO uruchomi ci się program " Aptitude " ( APT ) a jak z NETU to Linux ( najprawdopodobniej )zacznie ściągać dodatkowe pakiety a jak skończy to powinien uruchomić się APT i wejdź do ZAKLATKI " Niezainstalowane Pakiety " i zobacz czy jest tam pakiet GNOME lub KDE . Zainstaluj sobie odrazu pakiet " gdm " . Pakiety do instalowania zaznaczasz " + " a do usunięcia " - ". Możesz skożystać z " MENU " naciskając f10 , aby uzyzkać POMOC naciśnij " ? " . UWAGA !! W razie jakichkolwiek kłopotów naciśnij CTRL + LALT + (F2, lub F3, lub F4 ) nastąpi wyjście do LOGINU gdzie będziesz MOGŁ się zalogować jeszcze raz i czynność powturzyć . Pozdro Piotruś PAN :)

[#35] Re: Debian na Pegu I

@Piotr Myszkowski, post #34

zamiast gdm-a polecam kdm-a gnome to zloooo :P

[#36] Re: Debian na Pegu I

@Piotr Myszkowski, post #34

Serdeczne dzięki! Dzisiaj bojów ciąg dalszy...Zainstalowałem w systemie Mosa partycję z linuxem jak radził Kaczuś i teraz widzę co w nim siedzi. Chyba na stare lata trzeba będzie zainteresować się pismami o Linuxie.

[#37] Re: Debian na Pegu I

@Pero, post #36

Pero napisał: Chyba na stare lata trzeba będzie zainteresować się pismami o Linuxie. > No to pochwal się ile masz lat ( lub przez ile lat miałeś styczność z Amigą )

[#38] Re: Debian na Pegu I

@Piotr Myszkowski, post #37

Zerknij do PAUBaze (albo lepiej nie ) :D

[#39] Re: Debian na Pegu I

@Pero, post #38

Upss! widzę że jesteś starym wyjadaczem . Jakby co to nie ja !!! soorki jak ci dumę uraziłem . Pozdro :oops

[#40] Re: Debian na Pegu I

@Piotr Myszkowski, post #39

Piotruś! Wyjadaczem to ja nie jestem aż takim! Powód? Żona, praca, dzieci...
Na moim C64 bawiłem się basiciem - pisałem programiki do obsługi firmy (naprawdę!) pod simons basic, gdyż nowiutkich wtedy pecetów nikt nie umiał obsługiwać...Zona pracowała w księgowości i wszystko było robione ręcznie. Problem się zaczął gdy została sama z całym biurem i papierologią. Dwa dni pisania programu, a potem miast dwóch tygodni obliczeń na papierze była walka w dwa dni przy telewizorze :D. Przy amidze 600 zabawa - dokładnie - na amosie, potem pamięć, karta turbo 030/50 Mhz (to był potwór!!!). A wzystko po to aby pograć w "Cywilization" :D. Potem a1200, w końcu z kartą blizzard 60/50, cybervision 3d potem Mediator, skaner...czyłem dzieci pisania tekstów, arkusza kalkulacyjnego. Do czasu, aż musiałem kupić pieca. Ami to już tylko zabawa w chwilach wolnych. Teraz Pegaz1...A marzy m się P2. I sieć z pecetem dla gry FreeCiv ze synem (lejemy wrogów aż chuczy )...Tak jak widzisz - ja to tylko lamer - hobbysta. A swoją drogą miło było widzieć i słyszeć huk pecetowskich szczęk upadających na podłogę, gdy córka zanosiła swoje referaty opracowane na Ami, kolorowe i bogato zdobione. Nowy wymiar prac domowych

[#41] Re: Debian na Pegu I

@Pero, post #40

Miło mi to słyszeć , przechodziłem tez pisanie na Amidze. Kolezance pisałem PRACE MAGISTERSKĄ na WordWorth-e 6, i zaliczyła ją bez najmniejszego problemu. Także życzę ci wszystkiego dobrego. Bymbył zapomniał , mam pytanko. Czy zainstalowałeś jakieś Srodowisko Graficzne ? Pozdro

[#42] Re: Debian na Pegu I

@Piotr Myszkowski, post #41

Na płycie nie mam żadnego pakietu z grafiką. Gdy ściągam z internetu, czas w jakim mogę ściągnąć pliki jest tak zabójczo długi, że nie mogę sobie na razie na to pozwolić. Przed chwilą podłączylem pega do sieci w pracy, ale ten bydlak tej sieci nie widzi!!! Ani pod mosem ani pod linuchem. Możliwe, że to stanowisko jest uwalone. Nie wiem co dalej...

[#43] Re: Debian na Pegu I

@Piotr Myszkowski, post #41

A problem w tym, że linux nie ściąga mi wybranego pakietu tylko chce wszystko..

[#44] Re: Debian na Pegu I

@Pero, post #43

apt-get install nazwa pakietu

pokaze ci czego potrzebuje do zainstalowania i zapyta czy sciagac...

[#45] Re: Debian na Pegu I

@Kaczus, post #44

Dzięki Kaczuś! A stanowisko jest nieaktywne - miałem nadzieję na całodniową instalkę całości!

[#46] Re: Debian na Pegu I

@Kaczus, post #44

Tak zrobiłem jak radziłeś.I po pół godzinie wyskoczył komunikat (tzn po ściągnięciu plików z KDE) "to uruchomienie będzie wymagało tymczasowego usunięcia istotnego pakietu e2fsprogs z powodu pętli konfliktów." Dalej o tym, że mogę włączyć opcję apt: force-loopbreak i że nie jest to dobry pomysł. Po jej włączeeniu mam info "internall error, could not early remove e2fsprogs." Po uruchomieniu aptitude i wybraniu pakietu KDE komunikat o niespełnionych zależnościach. KI CHOLERNY CZORT????
Pany pomóżcie!

[#47] Re: Debian na Pegu I

@Pero, post #46

Masz pecha - niezgodne wersje kde z jądrem... tedy trzeba się
nakombinować niestety....ja nie pamiętam, raz musiałem tak instalować
(niestety jak się podmienia niektóre elementy systemu trzeba przejść w
inny tryb).

[#48] Re: Debian na Pegu I

@Pero, post #46

sprubuj z poziomu LOGINU Najpierw wpisz " apt-get ? " powinieneś ujzyć podstawowe KOMENDY i OPCJE . Sprubuj użyc różnych kombinacji tych KOMEND i OPCJI . UWAGA!! Ja wpadlem na pomysł aby z poziomu APTITUDE wykonać komende REMOVE i skasować wszystkie pakiety jakie są , a potem zainstalować pakiety z płyty . Ja będe prubował jutro wieczorem . Zobacze co się da z tym zrobić. :S

[#49] Re: Debian na Pegu I

@Pero, post #46

Witam . Wygląda na to że CI którzy mają bardzo wolne LĄCZE NETA są zmuszeni do instalacji z plyt i to z przynajmniej 3-ech. Ja mam predkość łącza w granicach od 6kb/s , do 9kb/s i sciąganie dodatkowych pakietów zajeło by mi około -4- dni. Wiec zostaje mi pogadać z kolegą aby mi nagrał z parę płyt Debiana . pozdro 8)

[#50] Re: Debian na Pegu I

@Piotr Myszkowski, post #49

Za cholerę nie mogę zciągnąć i co najgorsze - zainstalować plików. Znalazłem płytę z Debianem (takim jak mi podałeś link), i dalej mam ten sam efekt - nie mogę zainstalować żadnego pakietu. Po godzinie zciągania pakietu KDE mam ciągle komunikat o konflikcie programu e2fsprogs. Szlag mnie trafia. Czy ktoś mógłby podrzucić garść porad lub linków. Mam pega1, 128ramu, voodoo3. Widziałem w kiosku numer z Debianem na 3 płytach DVD dla PPC. Czy ten zestaw może pójść na pegu?

[#51] Re: Debian na Pegu I

@Pero, post #50

Te trzy płyty na PPC są w wersji na Makintoshe i właściwie
dla nas są chyba bezużyteczne .

Mogę się mylić ( żeby sprawdzić trzeba by kupić gazete).

Odnośnie programu e2fsprogs może to być wina ZBYT MALO
MIEJSCA NA PARTYCJI , lub jakieś błędy ( badblock), tak
mi się wydaje , ale zprubuj zainstalnąć na dużej partycji
(8 lub może 10GB ) .

Poprostu trzeba sprubować się trochę pobawić.

Pozdro.;)

[#52] Re: Debian na Pegu I

@Piotr Myszkowski, post #51

Jak się dalej bawić? Partycję mam 40 gigabajtów...

[#53] Re: Debian na Pegu I

@Pero, post #52

A jki wybrales SYSTEM PLIKOW ( bo ja ext3 z księgowaniem ) a jaki masz PUNKT MONTOWANIA ( bo ja mam " / " ). i dobrze by było żebyś na tym dysku również miał SWAPA. Może poczytaj to http://www.ppa.pl/artykuly/artykul.php?idd=2&ids=16&id=100 Możliwe że coś ci pomoże , sprubuj. Pozdro

[#54] Re: Debian na Pegu I

@Pero, post #33

Witam

Dla uzytkownikow Pega I mam dobra wiadomosc .
Wlasnie pare minut temu udalo mi sie zainstalowac " Srodowisko Graficzne " ,

Jest to " KDE " , poniewaz z Gnome byly klopoty . A KDE zainstalowalo sie bez problemow.

Aktualnie mam zainstalowane Debian 3.1.1 sarge z trzech plyt CD .

ps. jak na pierwszy zut oka TO linux chodzi calkiem szybko , ale jest juz cholernie puzno i ide juz spac ( rano do pracy ) , wiec jak bede mial troche czasu to potestuje .

Nara ok, racja Śpioch

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem