[#1] Olbrzymia prośba!!!
Witam! Mam pegaza 1 od dzisiaj mam także radeona 7500. Próbuję od dłuższego czasu zainstalować Linuxa. Mam 1 płytę debiana net install z kernelem 2.4.27. Podstawowa instalacja udaje mi się do czasu pobierania pakietów. Wtedy melduje o problemach. To samo miałem na VooDoo. Nic nie mogę zrobić! Kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby i opisy min. z tego naszego forum. Ściągałem pliki z internetu i dalej czapa! Mam prośbę do posiadaczy pega 1 którzy posiadają ten system zainstalowany z płyt. Chciałbym prosić o skopiowanie tych płyt dla mnie nawet za jakąś odpłatnością bylebym tylko miał pewnośc iż to coś pójdzie. Zależy mi na Firefoxie, OpenOffice (oraz Freecivie 2). Jestem z Tychów, więc w obrębie Śląska mogę odebrać osobiście. Oczywiście ponoszę koszty przesyłek, płyt cd. Acha! Bardzo proszę o pomoc!

[#2] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #1

Kurcze aktualnie jestem w Irlandii i nie wiem kiedy bede w Polsce bo podskoczylbys do mnie do Sosnowca.Ja mam plytke z debianem woody (albo woodie hmm..),wkladasz plytke i z niej leci od reki.byla tez jakas strona na ktorej byly dystrybucje na pega ale nie pamietam jej :/.
Jak ci nikt tu nie pomoze to cos wykombinujemy inaczej.

z tej stronki zassales iso?

http://people.debian.org/~luther/pegasos/



Ostatnia modyfikacja: 15.11.06 22:10
[#3] Re: Olbrzymia prośba!!!

@AmiChris, post #2

Przede wszystkim! Ale moje kombinacje zdały się psu na budę! Problemy już opisałem. Jak wreszcie mam dobry sprzęcik to się musi z....ć inne! Aż mnie trafia!!!! Za s.........a nie rozumiem dlaczego ta dystybucja Debiana którą mam odpierdziela takie szopki ze ściąganiem pakietów. Ale jestem tylko zwykłym userem...( proszę nie odczytywać tego jak "tępym"). A jeżeli byłbyś w domciu, daj znać. Numer komórki mogę Ci podesłać na majla.

[#4] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #1

Jakiego typu są to problemy z pakietami podczas instalacji? Jakie komunikaty? Czy masz wtedy połączenie z siecią?

[#5] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #3

Hmm..ok wyslij na amiboomer@o2.pl bo do tamtego konta aktualnie dostepu nie mam.Zaznaczam ze nie wiem kiedy bede.jakby cos,napisz tez swoj dokladny adres.

[#6] Re: Olbrzymia prośba!!!

@grxmrx, post #4

Wszystko opisałem Już wcześniej na wątku Piotra Myszkowskiego. Tyle, że przedtem miałem VooDoo, a teraz Radeona 7500. Meldunki mam o braku miejsca na partycji (40 gigabajtów), niewłaściwych(?) pakietach lub o występowaniu innego problemu. Teraz piszę z peceta i nie pamiętam dokładnie tych treści. Może się później przesiądę na Pega to jeszcze raz sprawdzę.

[#7] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #6

Witam
Jutro kupie 6 płytek i będę nagrywał Ci Debiana PPC ver. 3.1.rev2 ( lub rev.1 , teraz
nie pamietam ) i w Poniedziałek postaram CI je wysłać pocztą ( będzie 5 płytek + 1 inst )
także , już możesz mi podać adres .

Odrazu ostrzegam !!! że na pierwszej instalce może Ci sie nie udać ( ja instal... parę razy)

Pozdrawiam Piotr Myszkowski

Czekaj na paczkę w następnym tygodniu ( bo chyba nie zdążę w tym tygodniu Ci tego
wysłać ) .
;)

[#8] Re: Olbrzymia prośba!!!

@AmiChris, post #5

Wysłałem! Dzićki!

[#9] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #6

Dokładnie tak jak napisałem. Potem dorwałem sić jeszcze raz do stronki lutrher`a i zassałem plik pegasos-install, odpaliłem pegaza i zacząłem go instalować prosto z sieci. System podstawowy sić zainstalował, ale nie może zciągnąć pakietów ponieważ nie widzi sieci, pomimo że ona jest. Spróbujć jeszcze sić pobawić tak samo ale dopiero jutro.

[#10] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Piotr Myszkowski, post #7

Bćdć Ci bardzo wdzićczny! Niestety brak nadmiaru gotówki nie pozwala mi kupić pega 2, ponoć tam jest wszystko łatwiej...

[#11] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #9

U mnie kiedys byl podobny problem, mialem sdi, czego nie uwzglednial kernel luthera... Pewnie mam jeszcze gdzies skompilowane jadro z wkompilowanym stosem tcp, jak nie dasz rady to daj znac na maila pewnie mam jeszcze gdzies jaderko - wersja 2.6.x...

[#12] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #9

Witam

Daj sobie spokuj z instalką z sieci , ja instalnolem z płytek i jest ok.

[#13] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Piotr Myszkowski, post #12

Tak zrobić! Wczoraj sić załamałem płacz

[#14] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #13

Witam

Dzisiaj rano ( 8.00 ) wysłałem na poczcie . W sobote lub w poniedziałek możesz
sie już dowiadywać ( u mnie listonosze nie chodzą i trzeba jechać na GŁÓWNĄ
POCZTE )

pozdro

pytanko . wysłałem CI na twoja poczte ten plik w wersji komputerowej , przeczytałeś ?
OK

[#15] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Piotr Myszkowski, post #14

Przeczytałem! Dzićki! I zarazem doszedłem do wniosku, że wszystko robiłem do tej pory dokładnie tak samo...

[#16] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #15

Witam

najważniejsze to w tej chwili mieć te płytki !! a potem się obaczy .

Jak już pisałem wcześniej , należałoby ( a może i będziesz musiał )
instalować parę razy i przetestowac ( i tak nie wierzę , żeby tobie
udało się zainstalować za pierwszym razem ) . ;)

[#17] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Piotr Myszkowski, post #16

Pioter! Dzićki Ci wielkie niech bćdą za trud włożony (daremnie?) w to dzieło! Pacztć ową dostałem wczoraj. Jak tylko ma żona stwierdziła, że mogć sić zająć czymś innym, z niewinną miną dałą mi przesyłkć do rćki. Oczywiście siadłem zaraz do Pega, aby sić po raz kolejny wkurzyć...Płyta instalacyjna jest niemal ta sama co mam ja i nazywa sić u mnie "sarge net install". Zgodnie z Twą sugestią skopiowałem Pegasos1 do Boot i odpaliłem. Jak przedtem instalowałem z mojej płyty, plik vmlinuz-2.4.27-powerpc instalował sić do partcji boot i tak sić startowało podstawowy system debiana. Teraz sić przestał tam instalować. Gorzej! Próba instalki z mojej płyty kończyła sić tak samo! To znaczy nie skopiowaniem vmlinuza do boot`u. Tak wićc masz racjć, że nie za pierwszym razem. Pozatym Instaler nie pytał sić czy korzystać z partycji swap, za to na Twej płycie jest wićcej kerneli i pytał sić o ich wybór. Powiedz, który Ty wybrałeś? 2.6.8 G3 nic nie zadziałało. OF nie widzi wcale partycji linuxa, a każe sić z nich uruchamiać. Wiem! Zainstalować ext2file, ale po reinstalacji systemu nie chce mi to zadziałać...

[#18] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #17

Oj chłopie , chłopie !!

Ty NIE MASZ !!!!!! kopiowac żadnego pliku vmlinuz - coś tam , bo to ci jest
nie potrzebne ( daj sobie spokuj z tym plikiem ) . Podczas wstępnej instalacji
podajesz partycje ROOT ( tą którą zrobiłeś na MOSie << instalator linuxa
te twoje partycje zrobione na MOSie ZOBACZY , więc zaznaczasz jako ROOT )
i przed rozpoczęciem instalacji z płyty , Instalator pokaże Ci te partycje i zboku
bedziesz miał do wyboru 3 filesystemy ( ext2 , ext3 , i jakiś jeszcze ) , zaznaczasz
ext2 i zatwierdzasz i instalator zaczyna ( powinien ) sam kopiować odpowiedni Kernel
Tak było u mnie .

Podczas instalacji INSTALATOR sam skopjuje kernel ( jądro ) na partycje ROOT ,
zakładając odrazu katalog " boot " , WIĘC TY TEGO NIE MUSISZ ROBIĆ .

COŚ się czepił tego pliku ( vmlinuz-2.4.27- powerpc ) ,

Co do płyty , TO jednak jest różnica ( i nie kombinuj z płytami " twoja <-> moja " )
po prostu całą instalke podstawową rób z jednej płyty .

Co do OF ( tak jak ci pisałem na kartce " że masz zapomnieć o tym co na końcu
instalacji wstępnej jest wyświetlone " ( chodzi mi o sposób botowania linuxa ) , jest
to sugestja autora i nie oznacza to że musisz tak robić

Jak już zakończona zostanie instalacja podstawowa to ZRESETUJ lub WYŁĄCZ
kompa i startuj z OF tak :

ok " boot /pci/ide/disk@0,0:0 pegasos1 root=/dev/hda( lub b ) i tu cyfra rw init=/linux video=radeon:1024x768-8@60 "

plik " pegasos1 " jest to jądro specjalnie skompilowane pod PEGA I i na tej mojej
płycie SĄ specjalne MODUŁY napisane dla tego jądra ( internet , usb , dzwięk , port równoległy , port szeregowy ) więc nie mieszaj .

Dopiero jak zaczniesz instalke prawdziwą , to włóż płyty z Debianem , na tych
płytach są pakiety ( programy i też moduły ) dotyczące " srodowiska graficznego " i
" czcionek " i " różnych programów " , tak więć najważniejsza jest chyba poprawna
instalka systemu podstawowego .

U mnie też OF nie widzi partycji linuxowych i CO z tego , ale plik " pegasos1 "
rozpozna i zacznie uruchamiać Linuxa z partycji ROOT , tak więc się nie stresuj .

pozdro

ps PRUBUJ , PRUBUJ , PRUBUJ ,
będę dobrej myśli . ;)

[#19] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #17

mam nadzieje !! że gdy podajesz instalatorowi jaka ma być partycja ROOT
to zaznaczasz opcje FORMATOWANIE , ( polecam )

[#20] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #17

Co do kernela to zaznacz 2.4. 27 powerppc ( jeśli takowy sie pokaże )

Ja mam taki .
pozdro

[#21] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Piotr Myszkowski, post #20

O rany! To chyba jeszcze lepsze niż moja instalacja Debiana na Classicu. :D

[#22] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Kitech, post #21

Na klasyku to dopiero była jazda, wiem coś o tym. :)
[#23] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Sylwester, post #22

Panowie jest trudniej bo trzeba wiedziec co i jak ale znowuz nie tak trudno:).

[#24] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Sylwester, post #22

u mnie debian z plytki magazynu amiga poszedl na blizzardzieppc bez problemow za pierwszym razem.
[#25] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Sylwester, post #22

nie licząc tego ze obraz dyskietki ze dodatkowymi sterami sie nie montuje podczas instalacji i trzeba go montowac ręcznie to jest łatwo

[#26] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Piotr Myszkowski, post #19

Cześć wszystkim! Ale mi sić dostało! :D Po kolei: Robiłem jak mówiłeś i g...o! W pewnym momencie po kolejnej instalacji podstawowej dostałem informacjć - filesystem not recognized (chyba dobrze napisałem). Wićc tym pier..... i zrobiłem luz na tydzień. W sobotć zaś sić bawiłem i efektem końcowym była instalacja pakietów - serwer druku, potem plików a na końcu środowisko graficzne. Poinstalowało mi sić i po resecie i ponownym odpaleniu linxa ukazał mi sić MÓJ EKRAN MOSA z kursorem w formie zegara, po czym zmienił sić na strzałkć i wszystko zamarzło...Podczas uruchamiania na samym końcu ukazał sić komunikat o uruchamianiu gnome. Dwie kolejne instalacje przbiegły dokładnie tak samo. Nie wiem jak zainstalować środowisko graficzne ale bez gnome tylko z kde. Mam problemy, no nie ...

[#27] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #26

Witam No !!! i tu Cię mam ptaszku !!! Jak juz poinstalowales serwery , TO zapomniales zainstalowac jeszcze pakiet " kdm " ( który to trzeba zainstalowac recznie ) . Gdy jestes w okienku z serwerami , to zaznaczasz ostatnia pozycje " instaluj recznie " i z poziomu Aptitude juz szukasz tego pakietu , a jak juz znajdziesz to go zaznaczasz znakiem " + " i naciskasz DWA RAZY klawisz " g " , lub z gurnego menu . Pakiet " kdm " jest dla KDE Pakiet " gdm " jest dla GNOME Ja mialem problemy z zainstalowaniem GNOME , wiec zainstalowalem sobie KDE ps. witaj w klubie !!( hi hi hi ) , dwa dni temu troche zaczolem grzebac ( zeby sobie ulepszyc ) NO I NIESTETY " spartolilem " i teraz bede instalowac jeszcze raz . Tak wiec !! TY tez zycz mi powodzenia Pozdro acha , jak bedziesz konfigurowal " Exim4 " to staraj sie tam NIE grzebac zbytnio ( albo pozostaw wczesniejsze zmiany ) . :D

[#28] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Piotr Myszkowski, post #27

Witaj! Mój GURU Dla spokoju ducha instalowałem sobie ostatni raz po kolei: najpierw serwer druku, jak sić zainstalowało OD NOWA wskazałem serwer plików, a na końcu również OD NOWA wskazałem środowisko graficzne. Z tego co mówisz można spokojnie wskazać jednorazowo wszystkie pakiety do zainstalowania. Rozumiem wićc, że kolejność wskazania pakietów ma znaczenie. Czy dobrze kojarzć? Wobec tego (wybacz że pytam jak dupek, ale nie bardzo mam czas na dośwadczenia, a i nerwy już nie te) trzeba wskazać kolejno serwer druku, potem serwer plików, a potem???

[#29] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #28

cześc

Udało mi się zainstalować znowu Debiana , ale tym razem
musiałem instalowac ręcznie ( nie chciałem ryzykować ) ,
zajeło mi to prawie 3 godz. . Metodą prób i błędów , ale
się udało , teraz jeszcze pozostało doinstalować Offica ,
pare gierek , serwer CUPS ( do drukarek ) no i oczywiście
jeszcze pakiet do obsługi Ethernetu , bo mi nie działa ,
ale myślę , że sobie jakoś poradze .

---- Odpisz na którym miejscu stanołeś

Popróbuj z serwerami ( na przemian ) NIE BÓJ SIĘ , nic
sie nie stanie ,-- ręczna instalacja wymaga instalowania
wielu pakietów i też odrazu ich konfigurowania -- więc
musisz próbowac .

ps . dzisiaj , instalowałem już drugi raz , bo za pierwszym
znowu coś namieszałem ,

<< Podpowiedz >> jak juz będziesz instalował " serwer druku "
to będziesz musiał podać nazwe KARTEY GRAFIKI , to wskażesz na
" fb " , a jak konfigurator zapyta ciebie , zebyś podał w
jakim porcie siedzi ta karta ( PCI lub AGP ) to NIC nie
wpisuj , tylko dawaj << ENTER >> , a jak będziesz dalej
musiał podać częstotliwości monitora , TO daj 28-85 i dalej
50-110 ( ja mam tak na PHILIPSie ) i rozdziałki możesz dać
od 1280-1280 << w duł >> . to tyle narazie podpowiedzi .

W serwerze plików , będziesz musiał skonfigurować czcionki
i coś tam jeszcze .

Standardowo Debian instaluje sie w wer. Angielskiej , więc
abyś miał polskie lokale , musisz zainstalować " kdm-i18n-pl "

pozdro

[#30] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #26

Rozumiem że Linux uruchamia ci się do poziomu LOGINU "

Więc zaloguj sie jako root ( np: root << ENTER >> i w hasle
wpisujesz hasło roota ( takie jakie mu nadałeś ) ,
przyczym kursor CI nie pokaże tych liter << pamiętaj >> i
<< ENTER >> , po chwili będziesz już zalogowany , i wpisujesz
APTITUDE , i wejdż do " Zainstalowane pakiety " i zobacz
czy jest tam pakiet " gnome " lub " kde " , jeżeli tam
ich nie ma , to znaczy że trzeba go zainstalować RĘCZNIE
lub poprzez SERWER " srodowisko graficzne "

( lepiej wybrać tylko jedno SRODOWISKO GRAFICZNE )

Przejdz do " Niezainstalowane pakiety " a tam już zobaczysz.

Oj tu by można pisać i pisac i pisać , ale narazie spróbuj
dojść do tego miejsca ,

pamiętaj żeby wychodzić z systemu ( shutdown -h now ) , i
poczekaj troche aż skończy i zamknie " RESULT = -1 " chyba
coś takiego . Wtedy juz możesz wyłączyć kompa , lub zresetować .

Jak zresetujesz to może się zdażyć , że pokaże Ci się
OF z błędem , że nie może zabotować MOSa , wtedy przy
znaku " ok " napisz tylko " boot " i naciśnij enter ,
powinien się zacząć ładować MOS .

pozdro

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem