[#31] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #28

cześc

Udało mi się zainstalować znowu Debiana , ale tym razem
musiałem instalowac ręcznie ( nie chciałem ryzykować ) ,
zajeło mi to prawie 3 godz. . Metodą prób i błędów , ale
się udało , teraz jeszcze pozostało doinstalować Offica ,
pare gierek , serwer CUPS ( do drukarek ) no i oczywiście
jeszcze pakiet do obsługi Ethernetu , bo mi nie działa ,
ale myślę , że sobie jakoś poradze .

---- Odpisz na którym miejscu stanołeś

Popróbuj z serwerami ( na przemian ) NIE BÓJ SIĘ , nic
sie nie stanie ,-- ręczna instalacja wymaga instalowania
wielu pakietów i też odrazu ich konfigurowania -- więc
musisz próbowac .

ps . dzisiaj , instalowałem już drugi raz , bo za pierwszym
znowu coś namieszałem ,

<< Podpowiedz >> jak juz będziesz instalował " serwer druku "
to będziesz musiał podać nazwe KARTEY GRAFIKI , to wskażesz na
" fb " , a jak konfigurator zapyta ciebie , zebyś podał w
jakim porcie siedzi ta karta ( PCI lub AGP ) to NIC nie
wpisuj , tylko dawaj << ENTER >> , a jak będziesz dalej
musiał podać częstotliwości monitora , TO daj 28-85 i dalej
50-110 ( ja mam tak na PHILIPSie ) i rozdziałki możesz dać
od 1280-1280 << w duł >> . to tyle narazie podpowiedzi .

W serwerze plików , będziesz musiał skonfigurować czcionki
i coś tam jeszcze .

Standardowo Debian instaluje sie w wer. Angielskiej , więc
abyś miał polskie lokale , musisz zainstalować " kdm-i18n-pl "

pozdro

[#32] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Piotr Myszkowski, post #31

Linux NIE uruchamiał sić do poziomu Login, tylko od razu wyświetlał sić ekran i sić zamrażał!!! Wczraj siadłem do tej zabawy i instlowałem po kolei serwer, druku, plików i na końcu rćcznie pakiet kde, bez instalacji "środowisko graficzne". W tej chwili linux uruchamia mi sić do loginu. W czasie instalacji serwerów nie było pytań o monitor, czćstotliwości, rozdzielczości itp. Po podaniu hasła wywala kursor i dalej nic. A że to było późno, wićc zrezygnowałem z dalszej zabawy. Instalacjć zacząłem od poziomu "0".

[#33] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #32

No !!! to już jest COS . KDE to jest nakładka graficzna , a za rozdzielczośc i częstotliwość jest odpowiedzialne " kdm " , " wdm " i " xdm ", Te pakiety możesz zaznaczyć wszystkie razem , do instalacji . UWAGA!! Te pakiety , doinstalowują sobie jeszcze inne pakiety , WIĘC jak zobaczysz że są zaznaczone inne pakiety niż te które ty zaznaczyłeś , TO ICH NIE RUSZAJ , pozwól żeby się też zainstalowały . Pakiet " xfree86 " będzie instalowany jednocześnie z tamtymi , i będziesz go musiał skonfigurować . acha = zaznacz sobie od razu pakiet " wm " a i jakieś inne TEŻ tam są , przydadzą się .( window menagery ) APTITUDE - Niezainstalowane pakiety/X11/main/ WIDZE !! ZE JUZ ZAPOZNAJESZ SIE Z LINUXEM , hi hi hi jak już uda ci sie poinstalować te pakiety i instalator powróci do APTITUDE , to możesz już wyjść z APTITUDE i potem z poziomu LOGINU zamknąć system , a potem RESECIK . Po ponownym odpaleniu ( i czekaniu ) pokażę się LOGIN , ale już w trybie graficznym , zaloguj się jako admin i czekaj chwilę , pokaże się ekran z oknem ładowania systemu , No i koniec zabawy . Pozdro czekam na odpowiedż , co ty tam znowu zmajstrowałeś , hi hi ;)

[#34] Re: Olbrzymia prośba!!!

@Pero, post #32

Jak sie zalogujesz jako ROOT , to wpisz APTITUDE , jak program , będzie żądał płytek Debiana , to mu je daj ( choć taka sytuacja może nie mieć miejsca , ale może i być ) . pozdro

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem