[#1] Obudowa do pegasosa lub efiki 2
http://www.allegro.pl/item492661508_apevia_x_jupiter_g_type_blue_nowa_bcm.html moim zdaniem piękna i ten kolor.

[#2] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@ender, post #1

Piękna jak piękna, kolor, fakt, jedynie słuszny. Ale pakować Pegasosa, czy przyszłą Efikę do takiej szafy? To jak kupienie zajezdni autobusowej do parkowania samochodem...

[#3] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Fakt, ale piekna przede wszystkim ze wzgledu na kolor. Rzadko trafia się coś w takim kolorze. Efikę wsadziłbym w przezroczystą (niebieską) obudowę do PS2 http://www.allegro.pl/item484960224_przezroczysta_obudowa_do_ps2_nowka_lodz.html
tylko, czy w środku nie byłoby za ciepło? Wymiary razem z kartą powinny pasować (mam na myśli Efikę 1). A przy okazji jak daleko są zaawansowane prace nad Pegasosem 3 lub Efiką 2 ? Jakieś "przecieki"? Kiedyś było o tym wspominane na forum, mam nadzieję, że do końca jest bliżej niż dalej.

[#4] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@ender, post #3

Pegasos 3? Chyba raczej nic się w tym kierunku nie robi. Teraz jest tendencja (w obu obozach) wypuszczania coraz słabszych maszyn. Niedługo pewnie dostaniemy AmigaOS4/MorphOS dla iPhone czy HTC Dream G1. ;)

[#5] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@ender, post #1

Wygląda jak zwykły, trochę odpicowany blaszak. :P

[#6] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@MDW, post #4

Raczej nie bardzo z tą tendencją... Genesi przejechało się na MPC5121e srodze i nie wiem czy cokolwiek z tym prockiem zrobią. Nastąpił zatem nawrót do MPC8610 (ech to Freescale i bałagan w nim panujący), a to jest, jakby nie patrzeć G4 z AltiVecem i zegarkiem do 1,33 GHz. A zanim co, być może w końcu doczekamy się MOS-a na MiniMacu...

[#7] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Hmmm... Czyli jest szansa na powrót do starej linii maszyn na których jest delikatny zapas prędkości, pamięci. :) Cieszy mnie to bardzo. :)

Zupełnie nie mam nic przeciwko mniejszym maszynkom. Jednak uważam, że powinny być przede wszystkim dostępne duże urządzenia, a małe tylko jako (często przydatny jak w Twoim przypadku) dodatek.

[#8] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Faktycznia, jak dla Pegasosa to straszna kolubryna.
Ja swego czasu polowałem na tą malutką, białą obudowę desktop z zestawu ODW, ale jej nie upolowałem i kupiłem trochę większego desktopa AOpen z oferty znanego niemieckiego dystrybutora amigowych rzeczy (zapomniałem nazwę :) )



Ostatnia modyfikacja: 27.11.2008 18:49:23



Ostatnia modyfikacja: 27.11.2008 18:49:50
[#9] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Grzegorz Kraszewski, post #6

Ten MiniMac nie jest złym pomysłem. Gdyby miał kartę graficzną ze 128MB to może nawet pomyślałbym nad zmianą maszyny. Ale tak to właściwie mi on wisi. Ale cieszę się z tej inicjatywy, bo środowisko się nieco powiększy. Sprzęt nie jest zły i można go kupić za grosze.

[#10] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@MDW, post #9

Z tym "malutkim maczkiem" to pewne? W sumie na bezrybiu i rak ryba. Efika gdyby można było normalnie CD/DVD podlączyć, a nie jakieś podchody z zewnętrznym zasilaniem itd., to w sumie byłaby niezłym(bo nowym) sprzętem (mam tu na myśli poznanie systemu i jakieś nieprofesjonalne zajęcia na komputerze).

[#11] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@ender, post #10

Do nieprofesjonalnych zajęć to niestety potrzeba więcej RAMu niż 128MB. Do profesjonalnych (zależy jakich) wystarczyłoby czasem tyle. :) Tak to już jest, że komputer do zabawy/rozrywki musi częściej musi być bardziej wypasiony od tego profesjonalnego.

[#12] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@ender, post #10

> Efika gdyby można było normalnie CD/DVD podlączyć

ja podlaczylem cedeka do zew obudowy dysku
USB i nawet z OF widzialem plyte w cedeku ok, racja

> a nie jakieś podchody z zewnętrznym zasilaniem itd.

a to jakies p******y piszesz, bo nawet zasilacz picoPSU ma
molexa, ja mam slim ATX z dwoma w tym jeden do floppa.

[#13] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@MDW, post #11

Ja mam 64MB na karcie graficznej i nie narzekam. Ale pewnie jestem nieprofesjonalny^2 bo mam G3 ;).

[#14] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Korni, post #13

samo zloo ;)

[#15] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Drako^lM, post #14

Wujek ? ;)
[#16] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@deez, post #15

Wypraszam sobie! :P

[#17] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Korni, post #13

Ja mam 64MB na karcie graficznej i nie narzekam. Ale pewnie jestem nieprofesjonalny^2 bo mam G3 ;).

Właśnie że jesteś profesjonalny. Tak jak napisałem wcześniej, wypasów potrzebują dzieciaki do rozrywkowych zastosowań. :) Im słabszy sprzęt tym większy profesjonalista musi być żeby potrafił go wykorzystać. :D

A tak generalnie to z tym 64MB chodziło mi o to, że MOSTeam zaleca mieć 128MB żeby włączyć 3D Layers w MorphOS 2.x. Skoro zalecają 128MB to znaczy, że 64 MB jest tak trochę na styk. No a ja nie lubię być "na styk". Lubię zapas. :)

Poza tym maszyna, którą masz pozwala w razie potrzeby wymienić kartę graficzną i mieć te 128MB. I o to mi właśnie chodzi. Można mieć 8 MB ale trzeba mieć możliwość wsadzenia 128 MB. To jest piękne i tego nie ma w małych ami-maszynach.

[#18] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@MDW, post #17

Na Maku problem z pamięcią nie będzie już tak istotny - szybszy dostęp do pamięci karty gfx. Ba, nawet AGP dałoby się wykorzystać.
[#19] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Jacek Piszczek, post #18

Bardzo miło to czytać. W takim razie MiniMac będzie świetnym rozwiązaniem. Wytrąci on z rąk argumenty wszystkich malkontentów, którzy nie mają maszyny do MorphOS-a "bo coś tam". Teraz już nie będzie tego "czegoś tam". Sprzęt dobry, tani, przenośny (pomimo, że stacjonarny), natywny ami-system jest. Żyć nie umierać.

Tylko chłopaki... zróbcie wersję dla MiniMac-a. :)

Hmmmm... I pomyśleć, że właściwie byłem przeciwnikiem MorphOS dla MiniMac. Jak to się ludziom zmieniają poglądy...

[#20] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@MDW, post #11

Pisząc nieprofesjonalnych zastosowań miałem na myśli Internet, odtwarzanie filmów i owszem słabsze (starsze) gierki. osobiście śmiać mi się chce jak czytam, że nowa karta grafiki potrzebuje zasilacza minimum 300 W. Całkiem niedawno uzywałem AMD K6 300 mhz z 64 mb ramu i podłączonym Voodoo2 (12mb) do układu SiS na płycie (8mb) i wystarczało mi, a na pewno nie nazwałbym się profesjonalistą. Co do gier to i tak uważam, że konsole spełniają oczekiwania znacznie lepiej niż komputery, ale to stwierdza się z wiekiem (Nie gram od rana do nocy, tylko w wybrane tytuły).

[#21] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Z tym zasilaniem, to miałem na mysli, że nie wolno mieć podłączonego HDD i CD razem, bo któryś z układów tego nie wytrzyma. A rozwiązanie z zasilaniem zasugerował kiedyś Grzegorz Kraszewski (zewnętrzny CD przez USB i osobne źródło zasilania), a on chyba zna się na tych sprawach. Nie chciałem opowiadac żadnych pierdół. ;) Cieszę się, że u Ciebie wszystko działa, ale takie teoretyczne problemy, przerażaja takich laików jak ja (znając moje szczęście, pewnie by coś nie zadziałało, albo jeszcze gorzej spaliłbym sprzęt).



Ostatnia modyfikacja: 28.11.2008 09:05:37
[#22] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@ender, post #20

Ja jednak uważam, że maszynka powinna mieć swoją moc. :) Żadnych półśrodków, tanich rozwiązań. Nawet Windows staje się przyjemny jak pod blachą jest naprawdę potężna maszyna, przed oczami ponad 30-calowy wspaniały monitor, pod palcami rewelacyjna klawiatura, a obok bardzo dobra mysz/tablet. Wtedy chce się robić/używać/żyć. A jak się ma gniota to się wszystkiego odechciewa. Ciągle problemy, radzenie sobie z durnymi ograniczeniami. Nie można skupić się na istocie zadania. Przynajmniej ja tak to czuję. Niestety nie zawsze są na to pieniądze. :( Jednak staram się mieć najlepszy sprzęt na jaki w danej chwili mnie stać, bo dopiero używanie sensownego sprzętu sprawia mi przyjemność.

[#23] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@MDW, post #22

I tu masz całkowicie rację ! Przynajmniej ja się z Tobą zgadzam.

[#24] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Jacek Piszczek, post #18

Czy ta poprawka w MOSie 2.2 i szybszy dostęp do pamięci graficznej w MakuMini poradzą sobie z małą ilością tej pamięci - 32 MB? Przecież w Pegasosie zaleca się 128 MB pamięci na karcie graficznej, 64 jest na styk, a MakMini ma jej tylko 32.

[#25] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@AS, post #24

Jeżeli MorphOS 2.x zjada tak bardzo pamięć karty graficznej to przy 32MB nie ma cienia szans na uruchomienie czegokolwiek pod 3D, bo pamięci na tekstury już nie będzie. Czyli właściwie taka maszyna nie ma 3D. :)

[#26] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@MDW, post #25

No właśnie zadałem pytanie Jackowi, gdyż w nowej wersji MOSa 2.2 ma być to jakoś poprawione. No i jeśli na MakuMini jest szybszy dostęp do pamięci graficznej, to może ta mała jej ilość nie będzie przeszkodą.

[#27] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@AS, post #26

Ja nie rozumiem jak szybszy dostęp do piamięci ma ją rozciągnąć. :) Jak pamięci brakuje to nawet jak jest szybka to jej brakuje. :)

[#28] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@MDW, post #27

Raczej kwestia jej zagospodarowania. Zwróć uwagę, że na MacOSX ta pamięć wystarcza, a też tam jest 3D. A szybszy dostęp pozwala zrzucać obrazy np. do ramu bez większych problemów.

[#29] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@AS, post #28

No tak. Ale takich mechanizmów nie da się zastosować dla Pegasosa czy Efiki. Wobec tego trzeba robić dwie zupełnie różne wersje sporego kawałka softu. MOSTeam to zrobi?

[#30] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@MDW, post #29

Na Amizaduszkach, ktoś z MosTeamu powiedział, że w wersji 2.2 ma to być poprawione i będzie też to działać w Pegasosie. Dlatego spytałem wcześniej Jacka, czy faktycznie na to się zanosi. Wtedy zakup MakaMini miałby naprawdę sens: szybszy procesor, szybsza pamięć, lepszy mostek, pełne AGP, lepszy transfer dysku - DMA i pewnie coś jeszcze.



Ostatnia modyfikacja: 28.11.2008 12:36:28
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem