[#31] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@AS, post #24

Jest wersja Maca Mini z Radeonem 64MB.
Jedna z ostatnich z procesorem 1,5 Ghz.

[#32] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Sir_Lucas, post #31

No właśnie taki mi się wydawało, że kiedyś coś mi się takiego o uszy/oczy obiło. Takiego się poszuka w razie potrzeby. :)



Ostatnia modyfikacja: 28.11.2008 12:40:56
[#33] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Sir_Lucas, post #31

No właśnie szukałem tego, czy była wersja Maka Mini z radeonem 64 MB ramu, gdyż słyszałem, że takie były. Jednak wszystkie Maki Mini, które wpadły mi w ręce miały 32 MB. Czyli jednak była wypuszczona taka wersja.

[#34] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@AS, post #33

Rzuć okiem do tabelki na tej stronie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mac_mini. Widać tam MacaMini z Radeonem 9200 64 MB. Karta graficzna nieszczególna (taką albo szybszą Pegazowcy mają od dawna w swoich maszynach) ale procesor wygląda ładnie. :)

[#35] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@MDW, post #34

No właśnie, Mak z G4 1.5 czy 1.33 ma kartę Radeon 9200 z 32 Mb lub 64 MB Ramu. Ja po prostu nie spotkałem tej wersji z 64 MB Ramu, wszystkie jakie miałem w rękach miały 32.



Ostatnia modyfikacja: 28.11.2008 13:05:58
[#36] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@AS, post #35

Tylko wersja 1,5Ghz ma Radeona 9200 64MB. Trzeba uważać przy kupnie bo Maca Mini można bardzo łatwo jeszcze podkręcić i można kupić wersję z 1,5Ghz lub 1,56Ghz i 32MB VRam ;)

[#37] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@MDW, post #25

Po prostu nie należy się nastawiać, że ta maszynka pociągnie desktop w 1920x1200x32 :) 1280x1024x16 działa całkiem OK.
[#38] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Jacek Piszczek, post #37

Hmmmm... Szkoda. Ja przywykłem do 1600x1200x32. A tak swoją drogą to trochę głupie, że w 2005 roku Apple kazało używać ludziom ekranu w 16 bitach. Lekka przesada.



Ostatnia modyfikacja: 28.11.2008 13:37:45
[#39] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@ender, post #21

> Z tym zasilaniem, to miałem na mysli, że nie wolno mieć podłączonego HDD i CD razem, bo któryś z układów tego nie wytrzyma.

to chyba jakbys pobieral zasilanie z plyty.

[#40] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Jacek Piszczek, post #37

A czy nowy MORPH OS będzie wyłącznie na Maki Mini, czy eMAKI też, bo one mają chyba zbliżoną architekturę http://www.allegro.pl/item486381018_apple_emac_g4_1ghz_512mb_60gb_combo_gw_fvat_c1.html

[#41] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@Jacek Piszczek, post #37

To ja mam pytanie do przedstawicieli MOS-teamu dlaczego MorphOS ma wyjść na MacaMini? Nie lepiej byłoby napisać wersję pod PowerMaca G5? Kilka wersji dwuprocesorowych miało na pokładzie radeona 9600 więc można byłoby napisać sterownik do tego układu a przy okazji po małych modyfikacjach sterownik ten można by wykorzystać w wersji dla Pegasosa w którym można by zainstalować Radeona 9500 lub 9700. Myślę że to byłby duży skok jakościowy pomiędzy dzisiejszą najmocniejszą konfiguracją. A MacMini to ma trochę słabą kartę graficzną z małą ilością pamięci. To ja w efice mam Radeona 9250 128 bit 256 MB.

Fajnie jeśli wyjdzie wersja na MacaMini ale PowerMac G5 to byłaby maszyna która nawet dzisiaj nie jest mocno przestarzała.
[#42] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@ender, post #1

Myślicie że w tym zmieściła by się też Efika czy inny Pegasos? ;)
Chociaż sprawdzania po opróżnieniu butelki nie polecam...

[#43] Re: Obudowa do pegasosa lub efiki 2

@5h00n4y, post #42

Bardzo ciekawy pomysl :D

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem