[#1] program do skanowania
Piszę bo sam potrzebuję. Prefsy niestety będa w okienku a nie w tooltypach. Przepraszam za to. Sterowniki obslugiwane: betascan. Po napisaniu programu, wezmę się za sterowniki. Pierwszy będzie Umax Astra 1200S bo go posiadam (obecnie istniejący sterownik w wersji 68k). Następnie Plustek S12/S24 (sterownik pisany od początku w oparciu o źródla SANE) i jakis skaner na złącze równolegle.
Na razie program jest w prostej postaci ale do konca tygodnia powinien nabrać kształtów. Mui to nie reaction, piszę się w nim szybko.

ps. na os3.x też bedzie + ewentualnie jako plugin do sketcha

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/pics/skaner.png

[#2] Re: program do skanowania

@rzookol, post #1

He he, jeszcze będzie BagoZonde kwiczał ze wstydu, że kupił PC do skanowania :)

Brawo ten pan! Support dla tego pana poproszę w kwestii kolejnych sterowników (mniam).
[#3] Re: program do skanowania

@rzookol, post #1

Gratuluję pomysłu i determinacji! Mi nigdy nie starczyło czasu i motywacji, zawsze były jakieś ważniejsze rzeczy. Trrzymam kciuki za projekt! :)

[#4] Re: program do skanowania

@rzookol, post #1

Była by szansa na sterownik do takiego skanera Epson Perfection 1260? Bo jestem jego posiadaczem.

[#5] Re: program do skanowania

@rzookol, post #1

Człowieku! Z nieba mi spadłeś !!! Skaner Plustek slim pro - tak jakby co naturalnie USB...

[#6] Re: program do skanowania

@rzookol, post #1

Narobiłeś apetytu, nie powiem. :) Powodzenia i wytrwałości w pracach nad projektem!

[#7] Re: program do skanowania

@rzookol, post #1

może tak gwoli wyjaśnienia:

Istnieje zestaw sterowników betascan napisany przez Svenda Daugaarda Pedersena w oparciu o standard SANE (z linuxa).

http://aminet.net/search?query=betascan

Każdy sterownik skanera ma postać #?.device, które korzysta z dodatkowego device obsługującego sam proces przesyłania (u mnie symbios.device - generowany automatycznie przez morphosa przy obecności karty scsi pegazie), ewentualnie device generowane przez rawwrap.class z Poseidona obsługujące USB.

Dostępne sterowniki betascan na aminecie są oparte o SANE z 1999, 2001, max 2003 roku i są oczywiście dostępne tylko jako pliki 68k. Po ukonczeniu programu do skanowania wezme sie wlasnie za port istniejących sterownikow na MorphOS/PPC. Jesli to będzie działać to zajmę się portowanie następnych w oparciu o obecne źrodla SANE.

Jesli chodzi o supportowane skanery to
a) najlepiej poszperać na aminecie i poczytać doce, które skanery są obecnie obslugiwane przez betascana (można tez przeczytac doc do FXScana(Lite) - tam jest zrobiona ładna tabelka)
b)ewentualnie sprawdzić na stronie SANE, które skanery mają support i na jakim poziomie on jest.

Aha, dla wszystkich którzy rozważają kupno skanera to nadal polecam skanery scsi. Na allegro można je dostać za 20-30 zł a jakość i szybkość skanowana nieraz jest dużo lepsza niz usbowego shitu z marketów.
Jedynym problemem są karty: symbios logic 875 w większosci wersji powoduje brak bootowania OF (czarny ekran), poza tym ma szeroką wtyczkę i do niej trudno dostac kabel. Sam mam symbiosa 810 i pomimo wieku (karta z 93 roku) spisuje się znakomicie.



Ostatnia modyfikacja: 10.06.2009 11:52:01
[#8] Re: program do skanowania

@rzookol, post #7

"Aha, dla wszystkich którzy rozważają kupno skanera to nadal polecam skanery scsi. Na allegro można je dostać za 20-30 zł a jakość i szybkość skanowana nieraz jest dużo lepsza niz usbowego shitu z marketów."

Tak, tyle że jak się już coś ma, to szkoda wydawać na nowe - lepiej dofinansować program. A po drugie wiąże się to z zakupem - przynajmniej u mnie - karty SCSI do Pegaza. Kłopot - brak wolnych slotów...
Pozdrawiam i... czekam
:D



Ostatnia modyfikacja: 10.06.2009 12:56:19
[#9] Re: program do skanowania

@rzookol, post #1

nareszcie mam czas się tym zająć:

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/pics/muiscan2.png

[#10] Re: program do skanowania

@rzookol, post #9

No.........
Mój Plustek czeka....! :D

No i mam nadzieję, że pod MOS`em 145 da się pracować?
Pozdrawiam!



Ostatnia modyfikacja: 19.06.2009 15:28:33
[#11] Re: program do skanowania

@rzookol, post #9

mały preview:

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/muiscan

po zeskanowaniu zapisuje obrazek 100 dpi a4 jako
6.deep (w IFF DEEP)

ps. hity na początku są pod kontrolą :)

[#12] Re: program do skanowania

@rzookol, post #11

nowa wersja:

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/pics/muiscan4.png

link to exeka ten sam

[#13] Re: program do skanowania

@rzookol, post #12

Nie no... normalnie wymiatasz. Fajnie, że się za to wziąłeś. Osobiście nie bardzo mam potrzebę skanowania ale na pewno jest kupa ludzi, którzy potrzebują to robić i chętnie użyliby do tego jakiegoś softu pod MorphOS-a. Jak już oprogramujesz wszystkie skanery to obiecaj, że weźmiesz się za drukarki. ;) :D

[#14] Re: program do skanowania

@MDW, post #13

Coraz lepiej! OK
Życzę powodzenia... Czekam na Plustka Slim...

[#15] Re: program do skanowania

@rzookol, post #1

Wielkie brawa!!! Dziękuję! OK
[#16] Re: program do skanowania

@rzookol, post #1

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/muiscan

co nowego:
zapis w jpegach (jfif.library) oraz ustawianie rozdzielczosci
(na razie na sztywno od 75 do 300 dpi)

jutro powinienem dodac skanowanie zaznaczonego fragmentu a nie całej strony A4

aha, występują drobne niestabilności, próbuję je namierzyć



Ostatnia modyfikacja: 28.06.2009 00:37:57
[#17] Re: program do skanowania

@rzookol, post #16

Przydałoby się wymyśleć jakąś ładną nazwę dla tego projektu. Cieszę się, że idzie do przodu! Kiedy będzie możliwość sprawdzenia z czymś innym niż UMax.device?

[#18] Re: program do skanowania

@rzookol, post #7

@ rzookol
ewentualnie device generowane przez rawwrap.class z Poseidona obsługujące USB.

czy to znaczy, że mój Epson Perfection 1240U (USB) już ma support? :)
A ja specjalnie kiedyś kupiłem full wersję FXScan dla niego :)
[#19] Re: program do skanowania

@Marek Szyprowski, post #17

hmmm, no dziala (powinien działać )ze sterownikami betascan czyli
http://aminet.net/driver/other/BetaScanMustek.lha
i podobne

jak bede na szrocie to kupie tego musteka bo widzialem że się pałętał (jak bedzie do 20 zł) i potestuje :)

[#20] Re: program do skanowania

@R-Tea, post #18

no jesli dzialał z fxscanem (jako epsonusb.device) to z moim programikiem powinien działać

epsonusb.device:
http://thylacine.boing.net/Thylacine1.2.lha



Ostatnia modyfikacja: 28.06.2009 02:01:11
[#21] Re: program do skanowania

@rzookol, post #20

Działał i nadal działa :)
Twój program wygląda coraz smaczniej :)
Dzię - ku - je - my ! :D

Odnośnie pomysłu Marka, proponuję zrobić konkurs na nazwę dla programu. Mogę zaoferować mojego FXScana jak nagrodę. Tylko, kto będzie go chciał teraz kiedy zaraz będzie lepszy jego następca? :)



Ostatnia modyfikacja: 28.06.2009 02:11:24
[#22] Re: program do skanowania

@R-Tea, post #21

aa i równolegle jest rozwijany w oparciu o ten program plugin do sketcha

[#23] Re: program do skanowania

@R-Tea, post #21

...na nazwę dla programu

SCANdal? ;)

[#24] Re: program do skanowania

@APC74, post #23

SCANdal ?

Genialna nazwa! :D
Jestem za!
[#25] Re: program do skanowania

@rzookol, post #1

Mam OS3.1, mam Microteka 3820 na USB, pod linuxem stery Plusteka z nim działają, średnio mi zależy czy konkretnie ten model ruszy (choć to bedzie bardzo miłe ), ale bardzo zależy mi na tym żeby jak najwiecej tych niezwykle pożytecznych urządzeń działało z Amigą pod dowolnym systemem. Pojawiła sie kolejna jaskółka i chetnie zrzuce sie na ten cel.

Proponuje abyśmy sfinansowali laurke dla Autora - tzn. on sobie sam wybierze, co sie da za dobrowolne datki.



Ostatnia modyfikacja: 28.06.2009 14:04:58
[#26] Re: program do skanowania

@rzookol, post #22

Jestem pod wrażeniem rozwoju tego projektu! :)
[#27] Re: program do skanowania

@rzookol, post #12

Dlaczego nie mogę tego odpalić po zassaniu?

[#28] Re: program do skanowania

@Pero, post #27

wczoraj uploadowalem inne wersje dla testów dla Matcha, mogą być skaszanione albo nie masz zainstalowanej: jfif.library, aboutboxa albo Urltext.mcc

[#29] Re: program do skanowania

@rzookol, post #28

powstał jeszcze jeden problem, drivery betascana nie działają tak jak powinny, w kazdym razie umax i mustek nie zwracają listy dostępnych opcji (zeby dynamicznie ustawiac zakresy dpi, tryby etc.), dodatkowo hitują w pewnych momentach ,czeka mnie dużo pracy :)



Ostatnia modyfikacja: 29.06.2009 11:20:24
[#30] Re: program do skanowania

@rzookol, post #1

rozważałeś portowanie programu dla AROS-a?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem