[#91] Re: program do skanowania

@rzookol, post #90

Genialnie :) Wtedy okienko będzie się odrysowywało na bieżąco w razie potrzeby.
A będzie szybki precsan?
[#92] Re: program do skanowania

@R-Tea, post #91

yhy, bedzie sie odrysowywało

co do preskanu to przeciez jest gadzet z ptaszkiem - Preview, jak bede dodawac okienko z prefsami to moge dodac wybor dpi do previewa

na razie poprzedni i obecnyh tydzien mam praktycznie wyjety z zyciorysu wiec za programowanie wezme sie za tydzien :)

[#93] Re: program do skanowania

@rzookol, post #92

na razie male preview tego nad czym pracuje:
http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/pics/scandal12.png

[#94] Re: program do skanowania

@rzookol, post #93

Wow! :) Wbudowana konkurencja dla SG?
[#95] Re: program do skanowania

@R-Tea, post #94

nie, to tylko obsluga pluginow ze sketcha :)

[#96] Re: program do skanowania

@rzookol, post #93

WOW! Robi wrażenie! :D To naprawdę było robione w MUI? Podobają mi się te gradienty na przyciskach i suwakach. Fajne zaimplementowane efekty!
[#97] Re: program do skanowania

@robwor, post #96

Oczywiście, że w MUI :) Programy, aplikacje dla MorphOS'a posiadające GUI powinny być robione w MUI, bo to standard, a poza tym MUI to IMHO najlepsze API do GUI (i nie tylko) na MorphOS i AmigaOS.

No, i dla początkujących programistów MUI jest genialne. Znam z autopsji.
[#98] Re: program do skanowania

@robwor, post #96

MUI 4.0 (chyba tylko jest wersja dla Morphosa) wygląda bardzo dobrze (a jeszcze lepiej działa - to naprawdę warto zobaczyć), dużo się zmieniło od czasu MUI 3.9
[#99] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@rzookol, post #85

Kupiłem polecany modle skanera (epson 1640), ale mam problem - standardowo kumunikat "Nie mogę otworzyć...". Problem tkwi zapewne w tym, że nie mam "przybindowanej" klasy dla skanera. Pytanie tylko jak to zrobić...? Gdy w ustawieniach Poseidona próbuję wybrać rawdrap nic się nie dzieje.

Niby w komunikatach nie wyświetla błędu, ale w rubryczce "bindings" dalej pozostaje "none". Poprosiłem brata, żeby sprawdził na swoim pegazie - ma tak samo jak ja. Dlatego pytanie, jak Wy zmusiliście stos USB u siebie do współpracy?

Może w wersji 2.4 jest jakiś zabugowany i muszę próbować ze starszym MOSem?

[#100] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@Adam_K, post #99

ma być binded: none - SCANdal korzysta z USB bezposrednio bez klas

w s:epson.conf musi się znaleźć ta linijka
usb poseidon:1208:266

w aminetowym archiwum jest błąd i jest usb Epson,



Ostatnia modyfikacja: 24.12.2009 15:09:28
[#101] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@rzookol, post #100

Dzięki. Teraz program faktycznie zaczął działać. Tyle, że... chyba skaner przestał. Zeskanował poprawnie jedną stronę, po czym głowica została na końcu i miga tylko czerwona dioda, a skaner sobie piszczy. Nie mam ja chyba szczęscia do sprzętu...
[#102] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@Adam_K, post #101

to 1640su ma jakąś czerwoną diode ?
Polecam standardowe: wyłącz włącz ewnetualnie sprawdz na nowszym sterowniku:
http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/EpsonUSB.device

jest wolniejszy ale oparty o nowszy backend

[#103] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@rzookol, post #102

Wyłączałem i włączałem go wielokrotnie, ale nie chce nic zaskoczyć...

Jeśli chodzi o sterownik, to nie jest jego wina, bo zobaczyłem, że nawet po odłączeniu skanera od kompa świeci sobie czerwona diodka, a skaner piszczy jak piszczał.

A z tą diodą, to jest tak, że ona jest "dwukolorowa". Jak wszystko jest w porządku, to jest zielona, a jak coś ze skanerem jest nie tak, to wtedy zapala się na czerwono.

W każdym razie dzięki za nowy sterownik! Jeszcze mi się przyda i tak, bo pokombinuję z tym skanerem, a jak nic się nie uda, to będę próbował go wymienić. Jak coś to dam znać, żeby było wiadomo, czy ten użytkownik allegro jest ok, czy lepiej omijać go szerokim łukiem.
[#104] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@Adam_K, post #103

Sprawdz przelacznik "blokowania skanera w czasie transportu".
[#105] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@Norbert, post #104

Pomyślełem też o tym. W tym rzecz, że nie zablokowali go nawet do transportu... ;)

Ale już skaner działa - była w nim wygięta lekko prowadnica, która uniemożliwiała powrót głowicy. Kamul zerknął swym okiem i naprawił. :)

Teraz dodatkowo cieszy funkcjonalność i rozwój scandala! Podziękowania rzookolowi!

Teraz już mogę zacząć się czepiać ;)
1) Program czasem twierdzi, gdy próbuję kolejny raz coś skanować, że ma za mało wolnej pamięci. A wolnej pamięci jest jeszcze wtedy np. 200 MB i wcale nie skanuję dużego obszaru w największej rozdziale.

2) Po wyłączeniu i ponownym włączeniu scandala (w przypadku gdy narzeka na brak pamięci) program zaczyna skanować, ale nie za bardzo mu to idzie (tzn. zmula się i tak sobie trwa). No i od nowa muszę ustawiać mu preferencje urządzeń, bo pola te znów są puste, choć normalnie ustawienia są zapamiętywane.

3) Ostatnia uwaga - jeśli to możliwe, to przydałby się również jakiś pasek postępu podczas zapisywania pliku - w przypadku 600dpi trochę to trwa i taki pasek na pewno byłby miły dla oka ;)
[#106] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@Adam_K, post #105

Hmm, teraz sobie myślę, że co do mojej pierwszej uwagi, to może pamięć miałem zdefragmentowaną, bo teraz dość sporo poskanowałem, a problemów z pamięcią nie miałem...

Jeszcze jedno pytanko - jak działa tryb podglądu? Bo gdy ja go zaptaszkuję i daję skanowanie, to opcja ta i tak sama się odptaszkowuje i skanowanie przebiega chyba zgodnie z tym, co mam wybrane jako rozdzielczość.
[#107] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@Adam_K, post #106

sterowniki sane maja specjalnie w sobie tryb preview, który ma ogranicza w jakis (zalezny od sterownika) sposob jakość, przewaznie zmiejszaja ilosc barw z 48 o 24 i predkosc przesuwu skanowania. W 99% wypadków raczej i tak nie wplywa to na predkosc skanowania :).

Po zeskanowaniu previewa jest on automatycznie wyłaczany bo doszedlem do wniosku ze jesli chcemy zrobic preview z jakiejs kartki to po zrobieniu previewa robimy juz zwykly skan więc nie ma potrzeby zeby dalej byl zaptaszkowany.

W nadchodzącej wersji 1.3 bedzie mozna wybrac w presach dpi do previewa

Progres bara moge dodac do saverow ale nie wiem kiedy to zrobie bo mam jeszcze pare rzeczy do dodania a chcialbym sie wyrobic ze wszystkim w tym roku

[#108] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@rzookol, post #107

Ostatnia wersja scandala ktora mam nie posiada zadnego ptzszka do zaznaczenia PREVIEW! Skad zassac ta wersje?

[#109] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@Pero, post #108

eee, opcje pojawiają sie dynamicznie w zależności od możliwości skanerów, jesli nie pokal sie Tryb podgladu tak ja tu:

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/pics/scandal12.png

to znaczy ze sterownik lub skaner nie ma jego obslugi

[#110] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@rzookol, post #109

Teraz rozumiem! Dzieki rzookol!
Ps.
U Ciebie jest nowy sterownik gt68xx i teraz mam ptaszka :)
Jeszcze pytanko -
coz to za opcja - flatbed i transparency adapter?



Ostatnia modyfikacja: 26.12.2009 20:59:02
[#111] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@Pero, post #110

transparency adapter to przystawka do negatywów, niektóre skanery ją mają (np mój Mustek Bearpaw 1200TA) sterownik SANE gt68xx jest troche zwalony i nieraz podaje ze przystawka jest a jej nie ma :), SCANdal mniej wiecej dziala z tą przystawką tyle, że źle przelicza zakres skanowania i nalezy zaznaczać inny obszar, postaram sie to poprawić do release 1.3

flatbed to normalne skanowania, w skanerach posiadających automatyczny podajnik może pojawić się ADF (auto document feeder)



Ostatnia modyfikacja: 26.12.2009 21:14:46
[#112] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@rzookol, post #111

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/scandal_beta.lha

mały preview, jeszcze nie działające w pełni
pluginy (wpierw należy zeskanować potem włączyć pluginy, dziala niestety jeden raz), podobnie jak zapisywanie z inkrementacją numerków (tu dodalem tylko gui), saver jpeg powinien dzialac szybciej, poprawiony saver PDF, lokalizacja dla pozostałych elementów,

[#113] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@rzookol, post #112

Nie bardzo chce dzialac z mosem 145. Po zeskanowaniu i wczytaniu pluginow sie wiesza. Pod dwójka dziala niezle. Z tego co widze potrzebny jest jeszcze plugin do tesseract`a :). Oczywiscie ten poprawiony - kodowanie do iso a nie do utf.
pokłony

[#114] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@rzookol, post #107

> Po zeskanowaniu previewa jest on automatycznie wyłaczany bo
> doszedlem do wniosku ze jesli chcemy zrobic preview z jakiejs
> kartki to po zrobieniu previewa robimy juz zwykly skan więc nie
> ma potrzeby zeby dalej byl zaptaszkowany.

Logiczne i słusznie pomyślane w takim razie. Pisałeś, że nie widać zbytnio różnicy prędkości między trybem preview a normalnym skanowaniem - ja też nie zauważyłem stąd myślełem, że opcja odptaszkowuje się w wyniku błędu, a skaner skanuje w normalnym trybie.

> Progres bara moge dodac do saverow ale nie wiem kiedy to zrobie

Nie pali się z tym paskiem postępu. Fajnie, że wogóle jest coś takiego brane pod uwagę i można liczyć, że kiedyś zrobione zostanie.
[#115] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@rzookol, post #112

> mały preview, jeszcze nie działające w pełni
> pluginy (wpierw należy zeskanować potem włączyć pluginy, dziala
> niestety jeden raz)

Kurcze, z tymi pluginami, to już z programu robi się niezłe narządzie graficzne! :)

Co znaczy, że działa jeden raz? U mnie wykonywałem różne operacje i efekty po parę razy i działało. Jedynie nie dało się zapisać tak zmienionego skanu.
[#116] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@Adam_K, post #115

to znaczy ze jak zmienisz wielkosc skanowania na wieksze to sie zawiesi :D

[#117] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@rzookol, post #116

dodane okienko prefsów, juz sie nie powinno wieszać przy pluginach, nadal nie ma zmiany obrazka głównego:

w prefsach można ustawić katalog do savowania oraz katalog z pluginami

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/scandal_beta.lha

poprawki dla mosa1.4.5 powstaną po release głownym

[#118] Re: nowy sterownik do SCANdala :)

@rzookol, post #117

http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/scandal_beta.lha

betka do testów:
dodany crop (jako ikonka), wczytywanie obrazkow przez reggae (na sztywno ustalone 150 dpi, tak tylko do testów dodalem), drobne poprawki, autofilter - czyli po kazdym skanie przejezdza filtrem automatycznie

[#119] SCANdal beta

@rzookol, post #118

jeszcze jedna betka: http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/download/scandal_beta.lha

dodane zapisywanie DPI dla tiffów i pngów
dodane podpowiedzie w dymkach
dodana linijka:
http://brain.umcs.lublin.pl/~rzookol/pics/scandal16.png

usunięte pluginy, należy ustawić scieżkę do pluginów sketcha z mosa 2.5 w prefencjach



Ostatnia modyfikacja: 25.06.2010 21:50:49
[#120] Re: SCANdal beta

@rzookol, post #119

fajnie, że się rozwija :)

Jaki tani skaner do domowego użytku kompatybilny ze scandalem byście polecili?



Ostatnia modyfikacja: 25.06.2010 22:41:55
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem